Viselkedési normák a MALUG Fórumon

Észrevételek, közlemények

Re: Viselkedési normák a MALUG Fórumon

HozzászólásSzerző: Ákos » 2013. jan. 23. 20:06

Na most figyeljen mindenki :D

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Yooha » 2013. jan. 1. 5:21

Az A/B/D-ből mikor fog választani és kicsoda?
Yooha

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 31. 22:45

Kronológialiag nézve szerintem bevált - egy ideig. 1-2 ilyen törlés után jobban vigyáztak a felhasználók. Ez most kezd megdőlni, amikor is a CM törlés utáni CM topikot is le kellett törölni szinte rögtön.

A tartalom törlése userek számára - ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy majdnem sírok ilyenkor, mert a fáradtságosan beírt tapogatási ismertetőjegyeket, amiket ÉN írtam be, azt is törölni kell. :cry: Miért mindig a CM topikot kell gallyra vágni? Na de mindegy, ha "D" lesz akkor nem lesz több teljes törlés.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Stiel » 2012. dec. 31. 21:59

(Ruhacsipesz topikja véletlen duplán nyitott volt, az első példány megvan most is.)

Mindenesetre magadnak mondasz ellent. Ha nem volt sok a büntetőtörlés, akkor miért nem mazsoláztad ki? Vagy darabra kevés, de munkára sok? Akkor ne írd azt, hogy kevés, mert a darabszám pont nem számít, hanem a hatása (ami szintén többrétű, egyrészt neked a munka, másrészt a usereknek a tartalom törlése).
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 31. 20:56

Stiel írta:Jaj már. Ez az elbagatellizálás:
MALUG Ákos: Amúgy szerintem egy kicsit elefántosítva lett ez a törlés dolog, NAGYON-NAGYON kevés topik lett büntetésből törölve, és NAGYON-NAGYON ritkán.

Ugh, megnéztem az adminisztrátori naplóban 2012-ben milyen topikokat töröltem. Rengeteget (természetesen), de ezek majdnem mind Börze alatti "TÖRÖLHETŐ" topikok voltak. Ami "rendkívüli" törlés, az csak néhány volt.

Volt néhány illegális (nem LEGO-hoz kapcsolódó) hirdetés, ez csak egy példa. Ilyenből nem volt sok.
MALUG Ákos 84.3.68.66 szomb. okt. 27, 2012 7:47 pm Téma törlése » PC csere Legóra!

Volt még a régi, szigorú szemléletű NINCS INGYEN REKLÁM moderálás miatt törölt topik. Ilyenből sem volt sok.
MALUG Ákos 80.239.242.206 csüt. jún. 28, 2012 12:28 am Téma törlése » Olcsón láttam

Ezt nem értem, nem is emlékszem rá, miért törölhettem. :shock:
MALUG Ákos 195.228.79.36 kedd szept. 25, 2012 10:57 am Téma törlése » Ruhacsipesz Minifig vitrin (írhattok bele)

Ez büntetés miatt törlődött, de az OFF alatt volt:
MALUG Ákos 195.228.79.36 pén. feb. 17, 2012 2:28 pm Téma törlése » Chuck Norris Topicot nyit! Egy pörögveforgórugás nélkül is!

Tehát idén az egyetlen büntetésből törölt fontos topik a CM volt.

Továbbra is úgy látom, hogy ez nem nevezhető soknak.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 31. 19:54

Sajnos ilyen gyárilag nincs a fórumban. Úgy lehetne hasonlóan csinálni, hogy a moderátor egy privátot a problémás hsz szerzőjének. Utána X nap múlva megnézi (ha nem felejti el), hogy a szerző javította-e, stb. stb. Tehát elég macerás lenne manuálisan csinálni.

Másrészt ebben a felállásban 2 napig olvasható maradna a problémás hsz, az nem minden esetben "kellemes".

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: varadyg » 2012. dec. 31. 9:22

Nekem van egy ötletem, nem biztos, hogy jó, de azért bedobom:

Amelyik hozzászólás nem ide valónak tűnik, azt a moderátor jelölhesse meg, ami azt jelenti, hogy a szerző kap egy levelet erről, és magának át kell szerkesztenie a hozzászólását. Vagy törölni. Vagy amit akar. Erre van mondjuk 2 napja, egyébként a "jelölt" hozzászólás automatikusan törlődik, a szerző meg kap egy hét ban-t, aztán a következőkben ez emelkedhet valahogy.
Így akkor nem kell szerkesztgetni-mazsolázni, van esély a megtartásra, aki nem él vele, az meg nem reklamálhat, ha törlés van.
Ez talán nem túl sok munka a moderátorok számára sem, és van esély a megtartásra, ha a szerző ezt fontosnak tartja. Ha nem, akkor gyalu.

Nos?
varadyg

HozzászólásSzerző: Tomi » 2012. dec. 31. 9:16

Na de ez az igazság. Ez nem elbagatellizálás. :) A "D" bevezetésével minden rendben lenne. A légkörrel se értem mi a baja egyeseknek, a moderáció alap dolog.
(Nekem pont az Eurobricks nem szimpatikus néha, túl sok a teljesen indokolatlan magasztalása egyes építőknek, ezért is nem vagyok ott túl aktív. Szakmailag se vagyunk lemeradva tőle, max. apróságokban, de a létszám összemérhetetlen.)
Tomi

HozzászólásSzerző: Stiel » 2012. dec. 31. 0:52

Jaj már. Ez az elbagatellizálás:
MALUG Ákos írta:Amúgy szerintem egy kicsit elefántosítva lett ez a törlés dolog, NAGYON-NAGYON kevés topik lett büntetésből törölve, és NAGYON-NAGYON ritkán.
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 31. 0:45

De mit bagatellizálok el? Én is azt mondom, hogy probléma, csak részben más miatt: mert már nem használ. Régen legalább még használt. Pont ezt írtam...

MALUG Ákos írta: Kronológiailag úgy nézett ki, hogy:
- semmi gáz
- troll megjelenik
- "kézi" moderálás (nem használt)
- troll(ok) törlése (nem használt)
- szennyezett topikok törlése

Ez eddig elég jól használt, úgy értem a törölt topik után elég sok ideig nem kellett törölni topikot. Sajnos most már ez sem elég drasztikus, mert törlés után az új topik (CM) pár napon belül ismét megérett a törlésre.

szívesen bemásolom még párszor, hogy mit írtam 2 napja, de MINEK??? :D Azt hittem, ezt már megbeszéltük.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Stiel » 2012. dec. 31. 0:39

Nem kell, de a problémát elbagatellizálni nem ér.
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 31. 0:36

Most tényleg TÉNYLEG megint meséljem el az egészet, az elejéről? :D

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Stiel » 2012. dec. 31. 0:26

Ha tényleg ennyire ritka a teljes törlés, akkor nem lehetett volna mégis inkább mazsolázni...? Amúgy meg ha a felhasználók tömegeit zavarja (mint most), akkor az nem elefántosítva lett, hanem valóban elefánt.
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 30. 23:54

Igen. De a "A" / "B" / "D" bevezetésével ez mexűnne. Illetve megint csak ismételni tudnám magam - de minek :D ("Hozzászólás jelentése" gomb rendeltetésszerű használata.)

Amúgy szerintem egy kicsit elefántosítva lett ez a törlés dolog, NAGYON-NAGYON kevés topik lett büntetésből törölve, és NAGYON-NAGYON ritkán. Sokkal több topik törlődik elévülés meg egyéb technikai okok miatt. Lehet, hogy én sem emléxem pontosan, de nem OFF alatti topikot büntetésből talán egy kézen meg tudnám számolni, hányszor töröltem. Főleg azért is, mert a topiktörléses büntetés csak 1-2 éve lett gyakorlat, azelőtt tagtörlés volt, előtte meg mazsolázás.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Nagyzee » 2012. dec. 30. 23:38

Bocs, látszik, hogy nem vagyok naprakész, több hónapja nem jártam erre, csak kíváncsiságból beleolvastam a vitába, és erős hozzászólási inger fogott el (különösen azt a hirdetést meglátva), de ezek szerint nem olvastam eleget a hsz-em elküldése előtt. Ez a két általad beidézett új szabály határozottan jó irányba mutató fejleménynek tűnik.

Az itt konkrétan vitatott dologról amúgy az a véleményem, hogy engem sértene, ha az ontopic hozzászólásaim mások offolása miatt törlődnének egész topikokkal együtt. Egy olyan fórumról biztosan távoznék, ahol ez rendszeresen előfordul. Az érthető, hogy ez a legkevésbé időigényes megoldás, így "muszáj" ezt alkalmaznotok a jelenlegi létszámmal, de szerintem elég sok fórumozó nem veszi jó néven az ilyen drasztikus megoldásokat.
Nagyzee

Következő

Vissza: MALUG Honlap