MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. nov. 19. 22:36

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Café Corner házak építése
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23. 7:52 

A házépítők figyelmébe ajánlanám a 1x6x5-ös panelt, mint olcsó tűzfal építési lehetőség :wink:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=59349
Én is ilyet fogok használni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22. 21:26 

Mivel amúgy is hozzá kéne nyúlnom a házaimhoz (át kéne építenem őket tűzfalasra), azon gondolkozom, hogy "feladom" a 100% CC szabványra törekvő építést. Ugyanis lassan egy év elteltével továbbra is "egyedül" építek. Akikkel közösen építek, azok nem CC-znek. Aki CC-zik, azzal nem építek közösen. Az egyetlen "jóság" a CC-ben, hogy közös utcát/diorámát lehet vele létrehozni, különösebb előzetes megbeszélés nélkül. (Mint a moonbase.) De van pár hátránya is, engem legjobban az épület alá integrált - de az alól kilógó - járdás baseplate zavar. Ez nagyon zavaró, ha szállítani kell a házakat. Az enyémek jelenleg még szétszedhetőek, tehát egyelőre nem gáz a baseplate. De ha átépítem őket fixre, akkor a baseplate nagyon útban lesz. Vagyis most az a dilemmám, hogy elválasszam-e a kilógó járdát a házaktól, vagy ne.

A CC házak ilyen jellegű átalakítása a 16x32-es egyenes házaknál nem lenne gond, de a 24x24-es sarokháznál "enyhe" probléma lenne, hogy a 24x24-es baseplate nem tartozik a gyakori alkatrészek közé. Valószínűleg jobban megérné 48 x 48-as baseplate-eket kéne 4-felé vágni. :roll: (Ez nem a "legszebb" megoldás, de sokkal olcsóbb, mint 24x24-est vásárolni.) Lehetne persze egy 16x16 és két 8x16-os baseplate-et használni L alakban, de az gyengébb alap lenne, mint egy "tömör" 24x24-es alap.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18. 15:18 

Valami hasonló nekem is eszembe jutott. De lehet, hogy az úttest mint olyan egyszerűen kimaradt... Én arra gondoltam, hogy 48x48 as baseplate-ekre fogom rakni az ilyen MOC házaimat. Úgy, hogy a ház továbbra is 32x32-es baseplate-en van. Tehát két baseplate lesz egymáson. Persze egymásra rakott baseplate-ek között nincs studos kötés, de nem baj. Az a lényeg, hogy a 48-ason kimarad egy 16-os csík. Ez lenne kicsempézve útnak. A teljes útszélesség (két blokk között) így 32 lenne.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18. 14:58 

Az nem lehet, hogy azért lett egy 8L -es járda beiktatva a 32x32-es alaplapra, mert a nagyobb járművek miatt egy nagyobb úttal készül kijönni a LEGO. Mondjuk egy 32x32-es alapon az út 28x32-es lenne és mindkét oldalon 2x32-es járdaszegély.
:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28. 11:49 

Ez LEGO, ha nem tetszik, vissza is tudom építeni. :D Egyébként pont emiatt hoztam LEGOLAND-ból kb. 1kg 2x2 tile-t DkTan színben, abból majd futja 8L járdára is. Sarokházhoz 112, egyenes házhoz meg 64 db kell a 2x2 tile-ból.

Nagyjából kész is vagyok vele. Már sajnálom, hogy nem vettem több 16x32-es baseplate-et a BrandStore-ban. Asszem mindent "eloptam" a Café Corner-ből, amit akartam: külön modul a földszint, a többi emelet és a tető.

Akos

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2008. jan. 22. 19:25-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28. 6:16 

Nekiálltam szétszedem az egyik sarokházamat, hogy átalakítsam 8L járdásra. :D

Akos

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2007. ápr. 29. 16:40-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 5. 6:21 

MALUG Ákos írta:
Egyébként egy ilyen sarokházat is be lehet tenni változtatás nélkül a "mi" tömbünkbe. Olyan lenne, mint egy ház, amit nem a telekhatárra építettek, hanem beljebb. A határoló szomszéd házaknaknak látszana a tűzfala. Vannak helyek a városban, ahol látni a utcafront képzeletbeli "homlokzati síkjába" nem illeszkedő épületeket.

Itt kihozták az utcafrontra és a járda a baseplate-re került.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=242188

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 30. 10:19 

Igen, ez pont az a megközelítés, amit "megjósoltam":

MALUG Ákos írta:
Egyébként egy ilyen sarokházat is be lehet tenni változtatás nélkül a "mi" tömbünkbe. Olyan lenne, mint egy ház, amit nem a telekhatárra építettek, hanem beljebb. A határoló szomszéd házaknaknak látszana a tűzfala.

De ez csak a szabvány megkerülése ill. figyelmen kívül hagyása - ami természetesen nem baj. Pld. egy "freestyle" Space diorámára is ki lehet tenni egy Moonbase modult, vagy egy "freestyle" Castle diorámára is ki lehet rakni egy CC modult úgy, hogy modulárisan nem kapcsolódik a dioráma többi alkotóeleméhez.

Egyébként egyre inkább borsódzik a hátam attól a gondolattól, hogy átépítsem a házaimat erre a szabványra. Minél többet alszom rá, annál inkább rémálom :D

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 30. 6:50 

Itt sem "szenvedtek" sokat vele, csak lerakták...

http://www.brickshelf.com/gallery/lhwat ... ichlug.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29. 12:47 

Igen, de ha a házak átlógnak a baseplate-ek határain, akkor ez minden, csak nem "moduláris szabvány" :lol: :lol:

Egyébként egy ilyen sarokházat is be lehet tenni változtatás nélkül a "mi" tömbünkbe. Olyan lenne, mint egy ház, amit nem a telekhatárra építettek, hanem beljebb. A határoló szomszéd házaknaknak látszana a tűzfala. Vannak helyek a városban, ahol látni a utcafront képzeletbeli "homlokzati síkjába" nem illeszkedő épületeket. (Nem az erkélyekre meg hasonlókra gondolok.)

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29. 11:30 

Értem, és ezt is írtam.

Ha töböt építesz, akkor mindkét oldalon kilog 8-8 at az meg már egy fél baseplate, ha meg odateszel még egy kis házat, akkor meg már egy egész.

A lényeg a te régi hazadiat ne építsd át ilyenre.

Te oda tudod illeszete az újhoz, de ők nem a tiedhez... ;)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29. 11:12 

Szerintem nem érted a problémát, vagy én nem értem a válaszodat. :D

Ha nem hagysz ki 8L-t a járdának, azaz ott marad a ház, ahol van, akkor kell egy L alakú járdacsíkot építeni.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29. 10:26 

De az csak a belső udvaron, mai nem nagyon látszik és egyébként is vannak ilyen házak is :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29. 9:56 

Tibicsoki írta:
Mondok még valamit:

A járda az nem a ház tartozéka !

A kilógó baseplate a problémát én is írtam, bár más szempontból. (Tárolás, szállítás)

Tibicsoki írta:
a mi szabványunk Kompatibilis az övékkel (kb 2 perc alatt át tudom alakítani), még ez a szabvány nem a mienkel...

Hogyan alakítanád át a 32x32-es sarokházaidat? Nincs 40x40 negyvenes alaplap... Ha marad 32x32-es baseplaten, akkor két oldalon kilóg 8L a házból.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29. 9:52 

Mondok még valamit:

A járda az nem a ház tartozéka !
az életben sem és a legoban sem kellene annak lenni, , pl átépítjük az egész utcát, ide csinálunk egy parkolot, vagy akármit, akkor szedjük szét ez miatt az egész házat ???

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC