MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. nov. 19. 22:37

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. nov. 21. 2:58 

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum
Viktor24 írta:
Apropó, az a Minecraft-os paródiafilm sem hallat sokat magáról, ahhoz képest, hogy már elvileg 2-3 éve ki kellett volna jönnie. Állítólag "jól haladnak vele", de ezt mondogatják már évek óta.

Nem túl friss a hír, de azóta közölték a készítők, hogy szüneteltetik a dolgot, mert nagyon nem haladtak jól vele. A Minecraft nem megy nekik rendesen, a már kész anyagot teljesen elvetették, a többit is ki kellet dobniuk. Majd talán évek múltán megcsinálják.

Visszagondolván, hogy mekkora botrány lett abból, hogy ezek a srácok fikázták a BNG-seket, amiért az ő filmjük nem jött ki időben... De már gondolom, lecsillapodtak annyira a kedélyek, hogy az egykori BNG-sek ezt ne dörgöljék a képükbe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 7. 3:31 

Kissé csalódva fedeztem fel, hogy időközben készült egy másik rajongói film is, ami megint csak a BQOTT és a BNG sorsára jutott. Nem tudom, volt-e már róla szó, ha igen, akkor elfelejtettem. Szóval valaki még 2012-ben meg akarta filmesíteni a 2002-es online animációk első két részét, de mielőtt nekiláthatott volna animálni, közbejött annyi dolga, hogy végül félretette a munkát.

http://www.youtube.com/watch?v=tMHrCPE6wQE

Itt egy próbavideó Po-Koro lehetséges kinézetéről. Emellett elkészült még a Bohrokokon kívül az összes főbb szereplő modellje is. Szerencsére nem veszett kárba a készítő tehetsége, most a Biós Skyrim modon dolgozik, de akkor is kár ezért a filmért.

Apropó, az a Minecraft-os paródiafilm sem hallat sokat magáról, ahhoz képest, hogy már elvileg 2-3 éve ki kellett volna jönnie. Állítólag "jól haladnak vele", de ezt mondogatják már évek óta.

Persze nekem illik a legkevésbé türelmetlenkedni. Én is majd' másfél éve dolgozom ugyanazon a kisfilmen, de nem haladok mostanság vele... Közben meg úgy gondoltam, pár hónap alatt meglesz...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 9:53 

szépen haladnak :)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=447891

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 4. 3:02 

Vannak itt-ott hibáik, de profin kidolgozott modellek ezek. Hát, legtöbbjük. Bár én tudnám az alkatrészeket ilyen részletesen modellezni... Nem tudom, hogy a BNG-s 3D-s projekttel mi van, haladnak-e vele, de kár lenne, ha megállnának csak az ilyen képek szintjén, mert én megnézném ezeket a modelleket mozgásban is.

Szerk.:

A háromdés csapat fóruma ugyan rejtett és csak a tagok olvashatják, de azért pár topik címéből úgy látom, haladnak ők is a munkával. Lehet, hogy mégis lesz ebből valami?

Szerk. 2:

A 2D projektnek vége, úgy látom, mindenki bejelentette, hogy kilép. Tehát mégsem lesz ebből sorozat, még csak rövid videók sem. Az elmúlt három év alatt az alant belinkelt videót tudták megcsinálni, többre nem futotta. A 3D-s csapatban még lehet bízni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 1. 9:00 

A 3D-s project Bara Magnás/Spherus Magnás formái:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=461164
Feljebb a mappákban van több kép is főképp a BNGStuff mappában és pár kép a BZRPG mappában és a SSBio mappában.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jún. 8. 7:20 

ahoz képest h milyen régi, még az animáció is jobb mint amit eddig láttunk a BNGből

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jún. 8. 5:25 

Ú, ez nekem nagyon tetszik. Meg Tahu dizájnja is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jún. 7. 19:20 

Inkább ennek a csávónak kéne ezen dolgoznia: http://www.youtube.com/watch?v=HUvnavULStI

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. máj. 28. 12:35 

http://www.youtube.com/watch?v=uMkbFBV7oBA

A BIONICLE: Retold-os srácok közzétették a már említett videójukat. Tehát ha lesz valami a projektből, ilyesmire számíthatunk a grafika szempontjából.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 23. 23:56 

Úgy látszik, a végén mégis az eredeti kételkedőknek lett igazuk. Túl merész volt az elképzelés, és nem volt hozzá kellő rendszerük. Ez az egész sztori lényegében kudarcok és ambiciózus újrakezdések sorozata. Hogy is volt...

2010-ben, körülbelül amikor már biztos volt a BIONICLE terméklánc vége, a BZPower.com fórumán kitalálták, hogy kéne csinálni egy 3D-s rajongói filmsorozatot, hogy tiszteletüket adják a témának, és kárpótolják a rajongókat az el nem készült 5. hivatalos filmért. Hatalmas vihart kavart az ötlet, és az eredeti fórumtopik olyan nagy káoszba ment át, hogy pár napra rá bezárták, és új topikokban külön-külön kezdték tárgyalni, hogy melyik fan milyen munkát végezzen.

BIONICLE: The Next Generation lett a projekt neve. Volt forgatókönyvíró, zeneszerző, szinkronhangok, de leginkább a modellezéssel voltak elfoglalva. Ekkor keletkeztek azok a modellek, amiket anno belinkeltem. Elég kaotikus volt minden, a csapatok alig álltak össze, de mindenki sürgött-forgott, filmeket akartak. Egy idő után kitalálták, hogy a Dark Mirror című websorozatot fogják adaptálni, és ehhez igazították a modelleket. Kijött egy korai ízelítő videó, amiben Takanuva szerepelt. Pár mp-s volt az egész, de ennyiből is reményt nyertek, hogy ebből még lehet valami. Ez ment még így vagy egy évig.

Aztán a BZP fórumja összeomlott. Hónapokig szünetelt, ezalatt pedig a BIONICLE iránt is megcsappant az érdeklődés, mivel Greg abbahagyta a webszériák írását. A B:NG új fórumra költözött, ahol az egész projektet átalakították. Kiderült, hogy az eredeti modellek pontatlanok voltak, így újakat kezdtek építeni. Sok korábbi tag kiszállt, új vezetőség lépett elő. Ők úgy döntöttek, lehetetlenség lenne filmeket csinálni, ezért inkább rövid, pár perces minifilmeket akartak készíteni. Ekkorra már visszajött a BZP fórum is, ők pedig ismét megnyitották a topikjukat, csakhogy mivel az eltelt hónapok alatt semmi felmutatni valót nem tudtak összehozni, azt azonnal zárták a modok, minek eredményeképp a rajongótábor a B:NG-t bukásként könyvelte el. Igazából készültek jó modellek, meg pár próbaanimáció is, de kész termékük tényleg nem volt még.

Ezen a ponton már más rajongók egyenesen támadták a B:NG-t, amitől még több tag kedve ment el, és a projektet végleg megpecsételte a rossz hírnév. Sőt a rajongók egymást is megutálták, mindenki a másikra mutogatott, hogy vajon a B:NG-sek túl lassúak vagy a közönség túl türelmetlen.

Ekkor a B:NG-seknek nagyon elegük volt abból, hogy mennyit ügyetlenkednek, és hogy nem támogatják őket a fanok. Ezért versenyt hirdettek: 2D a 3D ellen -- amelyik csapat hamarabb elkészít egy bemutatóvideót, az viszi tovább a műsort. A verseny határideje letelt, de egyik csapat sem mutatott fel semmit, ám egyszer csak a 2D-s videó mégis elkészült. A 3D-sek pedig azon vitáztak, hogy ki nem készítette el Hydraxon arcát a filmjükhöz. Így az ő filmjük nem készült le.

Mindegy is, a 3D osztag repült, vele pedig a még megmaradt eredeti B:NG-sek is. Két fórumra vált a csapat, egy 2D-sre és egy 3D-sre. A 2D animációhoz azonban szinte senki se értett, mégis könnyebb lett volna ezt megtanulni, mint 3D-ben végignyomatni az egészet. Az új projektvezető kiírta a terveit: 2D-s web-rajzfilmsorozat lesz, a teljes BIONICLE történet feldolgozása, és majd megtanítják a többi tagot, hogyan kell 2D-ben animálni. Még új címet is kitaláltak, hogy majd azzal lepjék meg a BZP-seket, hogy ők bizony még két és fél év elteltével sem adták fel: BIONICLE: Retold. Először viszont a vezetőnek egy saját projektet kellett elvégeznie.

Hónapokra rá kész volt, a többi tag úgyszintén -- egyrészt készek az idegtől, másrészt készek dolgozni. De a projektvezető már nem ér rá, hogy megtanítson másokat a 2D-s animációra, mert fontosabb munkája akadt. Tehát marad a 2D, de nem sorozat lesz, hanem rövid videók, és nem közösségi munka lesz, hanem majd a vezetők meg pár tag csinálják. Ha lesz idejük. Ha meg nem, akkor nem.

Igazából a kételkedőknek csak félig volt igazuk. Volt itt rendszer, és a megmaradt rajongók tényleg komolyan dolgozni akartak volna -- amíg a vezetőt lekötötte a saját munkája, addig a többi próbálta egymást segíteni, beszéltek a használni kívánt programokról meg hogy mit hogy is kéne. Azzal nem számoltak, hogy közbejön a magánéletük.

Apropó, készül egy másik rajongói film is a Minecraft alapján, a Biocraft: Chronicles, ami a MNOG történetét parodizálja ki. Az eredeti tervek szerint ez is kijött volna legalább egy éve, de nem adták fel, és megvan rá az esély, hogy ez a film már elkészül. Legalábbis nagyon jól haladnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 23. 18:51 

Miért kell minden próbálkozásnak ilyen csúfos véget érnie? :cry: Pedig tök jó ötlet volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 22. 23:04 

Na, új hír a BIONIClE: Retold háza tájáról. Ez szerintem már aligha meglepő, de ismét úgy döntöttek, hogy átformálják a projektet. Az aktuális vezetők egyike ugyanis kiszállt, és a többi tag meg nem elég tapasztalt a rajzolás, animálás és kompozitálás terén. Tudniillik, ők azt várták, hogy majd a projektvezető készít nekik részletes video tutorial-okat, hogy melyik programot hogy kell használni, de mivel ő kilépett, erre nem kerül sor.

Jelenleg úgy állnak, hogy amikor a vezetők ideje engedi, készítenek rövid, pár perces filmecskéket (olyasmiket, mint a régi BIONICLE Flash webanimációk, csak jobb effektekkel). Nincs ehhez rendszerük, nem tanítanak senkit, hanem majd azonnali visszacsatolás-szerűen ellenőrzik, hogy melyik tag tud jól rajzolni vagy animálni, és majd valós időben jelzik nekik, hogy hasznukat veszik-e. Ezzel effektíve kiiktatták a projekt közösségi mivoltát, mivel a munka java része magukra a vezetőkre hárul.

Közben a 3D-s csapat sem csinál semmit.

Hát, ez volt a BIONICLE: The Next Generation alias BIONICLE: Retold története.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 11. 18:03 

Varian Toa (Prototípus), aki nem ismerné, ő az Árnyékolt Sztázis tartályba zárt Pszionika Toája

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 8. 13:44 

2010 eleje óta, asszem? Bár ezen a legújabb verzión még csak most fogják igazából kezdeni a munkát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 8. 3:49 

MALUG Ákos írta:
Nem szerencsés, könnyű kicsúfolni. (BIONICLE: Retard) Választhattak volna ööö biztonságosabb nevet.

Legalább megmarad az emberek fejében :D

Lassan már elkészülhetnének valamivel, lassan már...ööö...sok ideje dolgoznak rajta. Mióta is? :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC