6276 vs. 6277

Melyik tetszik jobban?

6276
14
38%
6277
23
62%

Szavazatok száma : 37

Re: 6276 vs. 6277

HozzászólásSzerző: maxilos » 2009. márc. 18. 17:20

Mind a kettő észvesztően jó :D Nekem nagyon nehéz bármelyiket jobbnak ítélni,de a 6277 egy kicsit jobban tetszik. :D A 6276-ban a színek nagyon jól illenek egymáshoz,a másik viszont nagyobb,és a színek abban is legalább olyan jók,plusz még egy kisebb hajó is van benne. :D
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

Egy kis LOTR: http://www.youtube.com/watch?v=Wb5QEaM9p2k
maxilos

HozzászólásSzerző: Morgomir » 2008. szept. 7. 17:17

Mindkét készlet piszok jó,igazi gyöngyszemek,a Pirates témában.Az egyik erőd,a másik egy védett kereskedelmi központ.6276-Az erőd.A színkombináció nagyon tetszik,az egész nagyon szépen fest,a figurák száma eltalált,sok-sok közkatona nagy illik a készlethez,külön öröm a kalózok megjelenése(bár mindenhol felbukkanak a kalózok,akár kellenek akár nem).6277-Kereskedelmi hajó!Nagy kincs ám!És a sok matróz is nagyon jó.A pirosruha anyia nemjön be mint a kék.Így a képről egyikről sem tudok elmondani rosszat.Nagyon szépek. :o
Morgomir

HozzászólásSzerző: bigtom » 2007. jan. 27. 16:23

Mind a kettőről azt gondolom, hogy csúcs szuper. A 6276 talán jobb erőd mint a 6277 erődje, és valóban a kék katonák jobban néznek ki. Ugyanakkor a kikötő és főleg a hajó olyan mértékben növeli meg a játék lehetőségeket, hogy végülis a 77-es tetszik jobban. Bár a hajó alapvetően nem nagy, de mégis egy komplett hajó, amin egész sokan elférnek, és szerintem az egy nagyon lényeges dolog, hogy nem csak erőd, de hajó is van a készlethez. Persze a legjobb mégis az, ha megvan mindkettő :D
bigtom

HozzászólásSzerző: GoGo » 2005. nov. 12. 11:09

A 6276 a kék katonás (ennek korrekt megnevezéséről már folyt vita egy másik topic-ban) korszakból való, aminek az egyenruhája nekem jobban tetszik. Igazi erőd, tökéletes védelemmel, aminek szerkezetében azért vannak apró hibák. Fura a kapu feletti szinten az ajtó megoldása, illetve a szintekre sem lehet rendesen eljutni, hiszen hiányoznak a létrák (ezt nagyon sokan számon kérik a várakon, engedtessék meg nekem itt hasonlóan cselekedni). Érdekes, de nekem a daru nagyon tetszik. Félelmetesen jó a sok katona, ez az egyik legnagyobb előnye a riválisával szemben.
A 6277 a más funkcióhoz, más felépítéssel készült. A nagyobb alapterület máris egy jó pont, de a beépítése is megfelelő. A szerkezetben már látható itt-ott a gyengébb korszakok előszele (a mozgatható ágyú állásának alapjai a lejtő tetején). Viszont még egyértelműen alaposan kidolgozott és sok ragyogó megoldással teletűzdelt az építmény (nekem a nem forgatható daru házának nyitható teteje az egyik kedvencem).
A legnagyobb erénye a készletnek a felülmúlhatatlan játszhatósága. Ez az, amiben magasan veri a konkurensét! A kereskedelmi hajó, a gyors kalózinvázóhoz szükséges minivitorlás, a rengeteg rakodási művelethez lehetőséget adó eszköz mind-mind értéknövelő. Számomra ezért értékesebb a később kiadott szett.
Persze mindkettő magasan átlag feletti, ráadásul kiegészíthetik egymást, ami talán még egy BSB-t vagy egy SES-t is meghátrálásra késztethet :wink:
GoGo

HozzászólásSzerző: Thomson » 2005. nov. 6. 15:58

6277.
Nagyon jó kis játszhatóságot ad
neki a sok mozgatható kellék.
Hajó is van hozzá, a másikhoz viszont nincs.
A 3 kereskedő emberke és a 2 kalóz is nagyon
feldobja a szett hangulatát.
Viszont mindkettőnek gyönyörű színösszeállítása van.
Thomson

HozzászólásSzerző: Apofisz » 2005. nov. 2. 12:00

6276-os szerintem nagyon jó nincs túl zsúfolva mégis ki van dolgozva. A többi is nagyon jó de ennek az egyszerűsége fogott meg.
-Nagyon jó a színösszeállítás.
-Jobb a torony mérete és szerkezete.
-Jók a minifigek.
-És persze a daru sem egy utolsó szempont.
Így a szavazatom erre a készletre esett.
Szerintem.:lol:
Apofisz

HozzászólásSzerző: kave » 2005. okt. 19. 13:09

Húha mindkét készlet szuper, nehéz a döntés...
Először is mindkettőben szerepel a kormányzó, ami viszonylag ritka (a régebbi kék csak 2 készletben van), valamint emelt lapon vannak ami az egyik legjobb ötlet sztem.
A 6277 a sima kék baseplate és a rajta lévő kikötő nélkül nem szállhatna versenybe a 6276-tal, mert sztem az emelt lapon az alacsony fallal körülvett 2 épület (amik 1ébként nagyon tetszenek) nem lett volna nagy szám, de így remek, főleg hogy hajó is van hozzá. Kevesebb katona van, viszont reálisabb, hogy matrózok is vannak.
A legfőbb különbségek szerintem a rendeltetésük miatt van, ugyanis a 6276 egy erődítmény, a 6277 inkább egy kereskedelmi kikötő.
A 6276-ban épp ezért nem lesz matróz viszont több a katona, kisebb a kikötő és nincs hajó, viszont van börtön és az ágyúk elhelyezése is jobb, és a magas falban lévő ágyú-rések lehetővé teszik a továbbfejlesztést.

Tehát szinte tökéletes mind2 (semmi sem lehet teljesen az) de én a 6276-ra szavazom. Ez nehéz döntés volt
kave

.

HozzászólásSzerző: fordfocus » 2005. okt. 19. 6:48

6276: Az első korszakból való (ez predesztinálja, hogy olyan rossz nem lehet), legnagyobb készlet katonáéknál. A minifigek száma több mint kielégítő, végre egy készlet amiből nem spórolták ki sem a katonákat sem a kalózokat. Maga az erőd kiváló felépítésű, minden oldalról játszható!!! A két ágyú tökéletesen elhelyezett (1 magasan a nagyobb hatótávolság végett, 1 a bejárat felöl a kapu felöli oldal védelmére) Van börtön és raktár a hadianyagnak. A játszhatóságot növeli a rakodódaru (melynek megoldása lehetett volna jobb), illetve a két csónak és a kalózok is. Fegyverek dögivel, elmaradhatatlan pálmafa.

6277: A második korszakból való (azért itt már voltak gyenge készletek), szintén a legnagyobb készlet katonáéknál. A minifigek száma itt sem elhanyagolható, már csak azért is mert it is csak két db kalóz van a többi NEM kalóz hanem matróz! (Ilyen ezen kívül csak a 6271-es hajóban van még) Az épületek tökéletesen megfelelnek a készlet elnevezéséhez, raktárak tömkelege, daru, hordók. Három ágyúval rendelkezik, amely a 2x32x32-es méretet tekintve abszolút indokolt. Az ágyúk elhelyezése itt is kiváló, ez is minden oldalról játszható. Föld alatti raktár itt is van (hála az emelt lapnak).

Mint láthatjátok szerény véleményem szerint a két készlet szinte ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, minden szempontból 5-ös mindkettő. Azonban mégis a 6276-ot tartom jobbnak, mivel az első komoly erőd volt a témában és semmilyen tapasztalattal nem rendelkeztek a tervezők, látszik, hogy rengeteg munkát fektettek bele, minden apró részletre odafigyeltek. Tehát 6276.
fordfocus

6276 vs. 6277

HozzászólásSzerző: Pit » 2005. okt. 7. 9:31

http://www.brickset.com/detail/?Set=6276-1
http://www.1000steine.com/brickset/images/6276-1.jpg

vs.

http://www.brickset.com/detail/?Set=6277-1
http://www.1000steine.com/brickset/images/6277-1.jpg

Mindkettő nagyon jó készlet.
A 6276-os készletben tetszik:
- Sok közkatona van hozzá
- Jó játszhatóság
- Színösszeállíás
- Van börtön, és az erőd kialakítása is jól sikerült.
Nem tetszik benne:
- Ide is tehettek volna egy kis hajót

A 6277-es készletben tetszik:
- A kikötő kialakítása, és a kis raktárépület
- Adnak mellé egy kis hajót
- Jó játszhatóság
Nem tetszik benne:
- Kevés a közkatona, bár ellensúlyozták a sok kalózzal
- A szigetet egy kicsit jobban is kidolgozhatták volna

Szerintem a két készlet kombinálásával egy rendkívül jó készletet lehetett volna létrehozni.

Én a 6277-es készletre szavazok a hajó, és a nagyobb kikötő miatt, de egyiket sem utasítanám vissza.
:D
Pit

Vissza: Pirates