MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 15:10

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segítség építéshez
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 17. 10:07 

Független felfüggesztéshez ezek hasznosak:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/searc ... type=f&n=6 (és még tovább a more folders-el jobbra alul)

Amúgy nem nagy dolog, gyakorlatilag kell két alsó és felső lengőkar, amelyek közt átmegy a hajtás, pl. ahogy a 8466-ban is van:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4266061
Arra kell figyelni, hogy a kardánok csuklópontjai, és a lengőkarok befogási pontjai egy-egy függőleges egyenest alkossanak.

Idézet:
Az említett holdjárót 3 pár független felfüggesztéssel, ebből 4 db hajtott, 2 első és 2 hátsó kormányzott kerékkel, szeretném elkészíteni, az emelőkart pneumatikával, 2 csuklóponttal ellátva szeretném mozgatni.

Melyik tengely hogy lenne? Ebből nem derül ki pontosan. Ha van 2 hajtott tengelyed(amiből az egyik kormányzott is, mivel 4 kerék kormányzódik), akkor ha a 4 kormányzott a hajtott, érdemes a középsőt is hajtani. Ha az egyik kormányzott is hajtott és a másik nem, akkor meg a másikat is hajtani, jobb lesz terepen sokkal. Difit tervezel bele? Attól függ, mire kell. Az igazi holdjáróban/marsjárókban ugye nincsen, mert külön elektromotor van a kerekekhez. Ha az a cél, hogy jól forduljon, akkor kell bele a difi, ha az hogy jól menjen terepen, akkor egyáltalán nem kell.

Ha csak két RC vevőd van, akkor nem tudsz minden funkciót motorizálni(illetve tudsz, csak akkor funkcióváltó kell, mint a 8043-ban). Arra gondolok, hogy lesz benne: hajtás, kormányzás, emelőkar forgatás, emelés, hajlítás, és talán a kar végén valami fogószerkezet. Vagy nem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 16. 23:31 

Hali!

Teljesen igazad van nem említettem konkrét dolgot, most megteszem:
Az említett holdjárót 3 pár független felfüggesztéssel, ebből 4 db hajtott, 2 első és 2 hátsó kormányzott kerékkel, szeretném elkészíteni, az emelőkart pneumatikával, 2 csuklóponttal ellátva szeretném mozgatni. A 68.7x34R méretű közepes kerekkel szerelném fel. Mivel van 2 RC vevőm és most szereztem be a sebességszabályzós távirányítót mindenképpen azzal szeretném vezérelni.
Amihez elsősorban a segítséget kérem az a felfüggesztés megvalósítása.
Ha elkezdtem teszek fel képeket a brickself-re.
Barni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 16. 9:00 

Üdv!

Képek: ne a Lego.com-ra töltsd fel őket, hanem ide: http://www.brickshelf.com/ - ez az általános/legnagyobb Lego moc képes oldal. Ha valami amit írunk nem világos, ez a topic segít: viewtopic.php?f=1&t=7152

Idézet:
általában mindig hiányzik hozzá 1-1 "különleges" alkatrész, ami nekem nincsen meg.(PL.: az a differenciálmű aminek mind a két oldalán fogaskerék van).

Ha kell pár alkatrész külön, innen érdemes megvenni:
http://www.bricklink.com (most éppen nem jön be az oldal, próbáld később)
Tudnivalók: viewtopic.php?f=148&t=40

Idézet:
Ha esetleg valaki tudna segíteni milyen építési megoldásokat lehetne felhasználni a megvalósításhoz.

Konkrét esetet mondj, hogy mivel van probléma, mi az a funkció aminek a megépítésével nem boldogulsz. Ez így túl általános, hatszáz féle megvalósítást lehet rá mondani. Rengeteg mindentől függ egy technic moc megvalósítása, de elsősorban attól, hogy mik az elvárásaid, miket kell tudjon, és ehhez milyen külső/kinézet társuljon.

A készleteid jó alapot jelentenek, sok hasznos alkatrészed van a tervedhez. Főleg ha meglesz a 8043 és a 9398(összesen lesz vagy 80e)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Segítség építéshez
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 15. 22:51 

Sziasztok!
Mivel még új vagyok itt nem tudom, hogy jó helyre írok-e.
Kb. 5 éve kezdtem el újra a LEGO Technic-kel foglalkozni. Már rengeteg mindent építettem saját elképzeléseim alapján, némelyiket fel is töltöttem a http://www.lego.com-ra.
Lenne pár építési ötletem, de nem tudom, hogyan tudnám megvalósítani őket, ugyanis általában mindig hiányzik hozzá 1-1 "különleges" alkatrész, ami nekem nincsen meg.(PL.: az a differenciálmű aminek mind a két oldalán fogaskerék van).
Szeretnék építeni bobcat-et pneumatikával, most tervezgetek egy RC összkerékhajtású(6x6) holdjárót pneumatikus emelőkarral.
Ha esetleg valaki tudna segíteni milyen építési megoldásokat lehetne felhasználni a megvalósításhoz.
Az alábbi Technic készleteim vannak: 8069, 8052, 2x8049, 8047, 8258, 8265, 8256, 8262, 8275, 8292, 8294, 8297, motor szett, és egy kisebb rakodó a számát már nem tudom.(Tervben van vagy a 8043, vagy az augusztusban megjelenő legújabb készlet, a 9398 megvásásárlása.)
Előre is köszönöm a segítséget!

Barni

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC