MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 5:10

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LEGO dobozképek
HozzászólásElküldve: 2017. júl. 26. 12:18 

Idézet:
Nekem a világfelfogásom más, talán kissé optimistább. Én nem ezt veszem le a dologból, hogy ha nem tudja megépíteni, akkor pórul jár, mert az "így járt" az ezt jelenti. Egy gyereknek nem mondok ilyet, nem éreztetek vele ilyet, mert a játékhoz szerintem valahol sikerélmény is kell. Én úgy fogom fel az alternatív modellek képét, hogy a gyerek próbálja meg megépíteni még akkor is, ha ahoz a modellhez nincs összerakási útmutató, mert ez önállóságra, egyéni döntéshozatalra és főleg kreativitásra, problémamegoldásra nevel. Na és ha sikerül megépíteni, összerakni pusztán egy kép alapján, akkor az hatttalmas sikerélmény, amire méltán lehet büszke a csimota.

Lehet rosszul fogalmaztam. Bocs.
Anak azt írta: "a szülők nehezményezték"
Igen, akkor ilyenkor kell odaülni a gyerek mellé és segíteni. Legalábbis így ésszerű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 26. 11:39 

Ha jól emlékszem, anyuka azért csinált balhét, mert ő úgy értelmezte a "3 in 1" kifejezést, hogy a három lehetséges megépítendő építményt _egyszerre_ meg lehet építeni és fel volt háborodva, hogy nem volt elegendő alkatrész a dobozban, csak az egyikhez. Három az egyben - szerinte ez azt jelenti, hogy három dolog (megépítéséhez elegendő elem) van a dobozban. Oszt jobb a békesség, inkább adtak neki még két dobozt, mert már annyit fenyegetőzött, meg ordítozott. Vannak ilyen örök perlekedők pld. az USA-ban, akik ebből élnek.

Más.

Te azt írod, pontosabban azokat a szavakat használod, hogy - idézem:

Ati8821 írta:
Az, hogy a gyerek nem tudta megépíteni,..... Hát akkor így járt.

Nekem a világfelfogásom más, talán kissé optimistább. Én nem ezt veszem le a dologból, hogy ha nem tudja megépíteni, akkor pórul jár, mert az "így járt" az ezt jelenti. Egy gyereknek nem mondok ilyet, nem éreztetek vele ilyet, mert a játékhoz szerintem valahol sikerélmény is kell. Én úgy fogom fel az alternatív modellek képét, hogy a gyerek próbálja meg megépíteni még akkor is, ha ahoz a modellhez nincs összerakási útmutató, mert ez önállóságra, egyéni döntéshozatalra és főleg kreativitásra, problémamegoldásra nevel. Na és ha sikerül megépíteni, összerakni pusztán egy kép alapján, akkor az hatttalmas sikerélmény, amire méltán lehet büszke a csimota.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 26. 9:26 

Mnarko írta:
Azon gondolkodtam,hogy miért nem készülnek alternatív építési képek már a dobozok határa. simán lehetne vakon is összerakatni LEGO fanokkal 1-1 készlet alkatrészeiből csak a témát megadva...Lehet, hogy jobbak is születnének, mint a hivatalos. És ma már egy összerakási sem akkora feladat, pláne, ha csak online elérhető.

Nálam hegyekben áll a legós doboz. (Úgy kb. 400db). Végignézve, sok mindennel próbálkoztak már.

Volt, hogy a dobozban rejlő készletről tettek fel képeket figurákról, járművekről stb., 3-4 db-ot, így kitöltötték a doboz hátoldalát.

Szerintem az alternatív képek voltak a legjobbak. Az, hogy a gyerek nem tudta megépíteni,..... Hát akkor így járt.

De ezek még mindig jobbak voltak, mint amikor reklám gyanánt, vagy nem is tudom mi volt a céljuk, rárakták más készletek képeit. De biztos emlékeznek páran, volt erről egy cikk, amikor a kedves szülő a Legonál reklamált, mert megvette a készletet és "azt hitték" azok is bent lesznek a dobozban. Talán még perelni is akarta a Legot, vagy mi volt. Erre a Lego állítólag ingyen adott nekik olyan készletet, aminek a képe szerepelt a dobozon.

Szóval nem egyszerű dolog, hogy mi is legyen a dobozon. Nem Lego fanoknak szánják a dobozt, ők sokszor még az alkatrész listát is végignézik vásárlás előtt. Nekik a tartalom fontos. Aki ajándékba veszi, annak szól a doboz, ezzel lehet eladni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 26. 6:27 

Mnarko írta:
Azon gondolkodtam,hogy miért nem készülnek alternatív építési képek már a dobozok határa. simán lehetne vakon is összerakatni LEGO fanokkal 1-1 készlet alkatrészeiből csak a témát megadva...Lehet, hogy jobbak is születnének, mint a hivatalos. És ma már egy összerakási sem akkora feladat, pláne, ha csak online elérhető.

Ha jól dereng, a kilencvenes évekbeli lego-k hátoldalán (pl space, castle) ott volt 2-3 alternatív build, amit persze onnan kellett kitalálnod, nem volt hozzá útmutató :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 25. 19:26 

Az sem volt mindig megoldás, ha volt hozzá útmutató. Pl a basic család 720-as számú készlete. http://www.peeron.com/scans/720-1/18 Ok nem árultak zsákba macskát kerek perec ott volt, hogy egy motor set is kell majd, de nekem az nem volt a teherautót mégis meg akaratam építeni, és bár nem volt nagy építészeti kihívás mégis platek és brikkek felhasználásával elkészítettem a motor elem "másolatát" és már kész is volt a teherautó.
:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. máj. 6. 19:03 

Jó, csak erre, hogy "nincs a dobozok hátlapján található alternatív modellekhez összerakási útmutató" nem az kellett volna legyen a lépés, hogy az alternatív modellek képeit szüntetik meg a dobozok hátlapján, hanem hogy - (hatásszünet) - kiadnak hozzájuk összerakási útmutatót.

Ők a könnyebb utat választották, csak ez sivárságot eredményez. Igaz, nincs panasz se.

Kiegészítés: Ha valóban a mostani gyereke szülei panaszkodtak, hogy nincs a hátlapi alternatív modellekhez összerakási útmutató, akkor azt hiszem, van jogalapom kijelenteni: okosabbak vagyunk, mint az új generációk, mert mi, a nyolcvanas években képesek voltunk magunktól is összerakni ezeket a modelleket puszta képek alapján. Vagy legalább is megpróbáltuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. máj. 6. 18:24 

Valahol azt olvastam, hogy ez egy tudatos lépés volt a cég részéről (hogy nincsenek alternatív építmények a készletből a dobozok hátulján), mert a szülők nehezményezték, hogy nincs hozzá összerakási útmutató.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: LEGO dobozképek
HozzászólásElküldve: 2017. máj. 6. 14:03 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC