MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. dec. 18. 16:07

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 13. 6:55 

Jó dolog ez a Bricks & Pieces, tényleg sok best buy alkatrész van itt.
A legújabb projektem egy Café Corner összeszedése alkatrészekből.
Azt ugyebár tudjuk, hogy alapvetően minden készlet tartalma készletben olcsóbb, mintha alkatrészekből vadásznánk össze, természetesen nincs ez máshogy a Café Cornerrel sem.
Viszont a komplett készletnek már annyira magas a piaci ára (új minimum kb 288eFt, használt minimum kb. 145eFt), hogy ez esetben jobban megéri összeszedni alkatrészenként.
Part out után a BrickLink átlagárakkal bontva kb 225eFt-ra jönne ki. Ez még mindig baromi magas. Ezután elkezdtem kiszűrni a drága alkatrészeket, és megnézni a Bricks & Piecesben, jópár alkatrészt nagyon sokkal a BL átlagár, de BL minimum ár alatt is be lehet innen szerezni.
Végülis kb 68eFt-ra jött ki a teljes készlet (a három minifigura és a két zöld 16x32 alaplap nélkül), nagyban köszönhető a Bricks & Pieces-nek és a Pick a Bricknek.
Egy kis statisztika:
- fenti összegből 12927 Ft a Bricks & Pieces alkatrész
- fenti összegből 17039 Ft a Pick A Brick alkatrész, vagyis majdnem az ár felét kitevő alaktrész a LEGO-tól jön össze
- további 6 BrickLink boltból jön a többi alkatrész
- a legdrágább alkatrész a bejárati ajtó közel 2eFt-ért, csak ez az egy külön BL rendelés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 7. 7:58 

Keresgéljetek a Brickseten a minifig hajak között is, ott is vannak nagyon jók, jó áron. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 7. 7:55 

Stiel írta:
Szerk.: további találatok.

Szaruman 'szoknyája' 221 forint (csak a 10237-es exkluzív készletben van).

Több festett szoknya is kapható jó áron.
A lábak között is akad választék bár azok kicsit talán drágák. Ezek után végképp fura, hogy torzók nincsenek.

Ha valaki valami jóra akad lehetne róla szó, hogy kóddal együtt írja be?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 7. 3:58 

Sziasztok! :D

Csatlakoznék a közös rendelés gondolatához (ha már például Llew említette a lópáncélt :ty109: ).

Köszönet a linkért és az információért!
Süni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 12:03 

Mnarko írta:
(Gimli sisak is volt pl, csak elfogyott...)

Az Out of Stock megjelölés itt szerintem nem feltétlen fedi a valóságot, mindre az van írva, ami nem kapható. Viszont a vásárlás megkezdése előtt 2-es lépés jobb oldalt a következő olvasható:
We’re sorry but we can’t sell parts, instructions or minifigures that are based on stories or characters we didn’t create ourselves.
Szóval licenszes alkatrészek nincsenek, illetve 1-2 nem annyira egyértelmű kivétel akad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 11:36 

Piros alma is jóval BL ár alatt van (nyilván azért, mert ez lényegében új alkatrész és BL-en még alig van belőle, irdatlan drága). Pl. 41026-os készletben van. 1x2x2/3 'cheese slope-ok' is jó áron vannak, míg BL-en bizonyos színek elég drágák.

Szerk.: további találatok.

Szaruman 'szoknyája' 221 forint (csak a 10237-es exkluzív készletben van).

Budapestre egy közös rendelés esetleg engem is érdekel.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stiel 2014. feb. 6. 20:56-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 11:34 

Én is beszállnék majd egy közös rendelésbe, ha lesz rá lehetőség ! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 10:48 

Tényleg vannak jó dolgok itt. (Gimli sisak is volt pl, csak elfogyott...)
Oda kell figyelni a LEGO <> bl színeltérésekre. Pl. DK GREEN = green. Ezt az invetorykból lehet ellenőrizni.

Ha rendel valaki, beszállnék néhány aprósággal. Postaköltség fix 900,-os árából kiindulva értékarányos osztást javasolok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 8:54 

Akkor példát statuálva leírom, hogy mit rendeltem:

4614804 Black Slope 75 2 x 2 x 3 Double Convex 128,- Ft/db (BL átlagár 319,-Ft)
6000644 Black Slope 75 2 x 2 x 2 Quadruple Convex 122,- Ft/db (BL átlagár 521,-Ft)
286624 Yellow Train Ground Throw / Track Switch 9V 177,- Ft/db (BL átlagár 418,-Ft)
4594847 Dark Bluish Gray Train Base 6 x 28 with 2 Square Cutouts and 3 Round Holes Each End 653,- Ft (BL átlagár 1029,-Ft)

Ezen kívül vettem még pár alkatrészt, aminek az ára nem jobb mint a BL, de ha már innen rendelek, ne kelljen már plusz postáért még BL-ről is rendelni

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yellow 2014. feb. 6. 12:32-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 8:37 

Szerintem itt folytassuk a Bricks & Pieces témában a társalgást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: LEGO Service, garancia
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 8:34 

Ez jó kérdés. Lehet, hogy ezek az alkatrészek nincsenek olyan nagy számban raktáron, hogy kiajánlják a PAB-ba.

Viszont tényleg írja az oldal, hogy:

Try Pick a Brick if you need lots of parts. It’s quick, it’s easy and often cheaper than Bricks & Pieces.
But for more unusual pieces, go to Bricks & Pieces.

Bricks and Pieces selection
Here you’ll find DUPLO parts and some unusual LEGO pieces. We’ll send you a quote after looking over your request.

Szóval szívbaj nélkül lehet rendelni, én ki is próbáltam, működik. A hölgy a vonal végén közölte, hogy kb 10-12 nap múlva érkeznek az alkatrészek. Kb 7300 Ft értékben rendeltem és 900 Ft a postaköltség.

A fizetéshez ugyanúgy kell Visa vagy MasterCard kártya, mint a S@H-ban, ill. a Pick-A-Brick-hez.

Javaslom, hogy nyissunk a témának külön topicot. Mindjárt meg is nyitom, kérek egy kedves Admint, hogy a releváns hozzászólásokat mozgassa át. Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 8:26 

Akkor meg mért nem csapják hozzá a PAB-hez? :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 8:05 

Vazul írta:
Engem csak a dolog "erkölcsi" háttere érdekel: mennyire etikus nagy tételben rendelni innen, amikor ez alkatrészek pótlására való rendszer. :D

Was there something wrong with your new set?
Tell us about it and we’ll do our best to help.
Or buy extra parts for your collection.

A harmadik sor sztem. azt jelenti, hogy alkatrész pótlásra, VAGY gyűjtemény bővítésre való az oldal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 7:18 

Én tegnap azt csináltam, hogy egy másik fülön megnyitottam a Brickset alkatrész listáját (mikor változott meg az oldal kinézete?), ahol látszik a képük, meg a kétféle kód is. Kiválasztottam amelyik érdekel és beírtam az elemválogatósba, hogy van-e. Ha már készlet alapján nézi az ember, akkor érdemesebb a készletet beírni a bal mezőbe és akkor kiadja a készlet össze alkatrészét, ami kapható. Mondjuk a minifig részek így pont nem jönnek fel azt hiszem. szóval azoknál csak az elemenkénti keresés marad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 6. 2:58 

Konyvtaroslany írta:
Nem egy nagy kaland az itteni alkatrészkód, itt az úgynevezett Element ID-t használják.

(Például a BrickLinken a Desing ID van használatban.)

Szóval csak annyi a dolgod, hogy bemész mondjuk a shop.lego.com/PaB (Pick-a-Brick) részlegbe, beütöd a Desing ID-t és ahogy felhozza az adott elem képét, alatta kiírja az Element ID-t is.

Ez pont nem megoldás, mert a legtöbb jó alkatrész, amit innen érdemes rendelni, az nincs PAB-ben, szóval máshonnan kell megszerezni a Desing ID-t. Én azt csináltam, hogy BL-en a keresett alkatrész készletére kerestem rá (amiben szerepel), aztán annak a készletnek listáztattam ki az összes elemét -> https://service.lego.com/hu-hu/replacementparts#WhatProduct a bal oldali rubrika
Engem csak a dolog "erkölcsi" háttere érdekel: mennyire etikus nagy tételben rendelni innen, amikor ez alkatrészek pótlására való rendszer. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC