MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. szept. 22. 23:35

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 4. 9:08 

Azt tilos eladni, amin van matrica, hogy kereskedelmi forgalomba nem hozható. Az ajándékokon nincs ilyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 19. 14:40 

A dolgozói készletekről, szerintem itt két kategória van :
1 A dolgozóknak adott ajándék készletek ( hub birds, kacsa, gyár).
2 A gyár boltjában kedvezményesen vásárolható, rendelhető készletek.
Viszont arra én is kíváncsi lennék hogy mind a két kategóriát tilos eladni ? Illetve tilos e eladni ? Ez le van fektetve a munkaszerződésükben ?
Valaki tud esetleg valami konkrétat erről ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 18. 14:32 

Ti nem szeretnétek szarvasos társasjátékot? Ez emberkínzás, megnéztem és jaj de kellene... Ha én dolgoznék szalagként a lego gyárban, utálnám a legot mert ráunnék, az biztos, így meg inkább a másik oldalról vágyakozok a szarvasra, de nem biztos, hogy irigylem az ott dolgozókat. (csak abban az esetben irigyelném, ha a fizetésük a szokásos gyári munkás fizetés felett lenne jó sokkal, csak hát ebbe a dolgokba nem lát bele az ember, de gondolom nem jótékonysági intézet a gyár, és nem hiszem hogy jó fizetés lenne. plusz ha beengednének a gyárba, mint egy MODERÁLVA! rohangálnék, és kb olyanokat mondanék, jaj ott egy kocka, és rohannék a következő géphez és kb ott is kb azt mondanám, jé ott meg egy másik kocka...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: internetes csaló
HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 20:42 

TKAniko írta:
Mik a dolgozó ajándék készletek? ha már ennyit beszéltem erről. a nyíráegyházi gyár készlet az dolgozói készlet?

http://brickset.com/sets/theme-Miscellaneous/subtheme-Employee-gift

Nem csak Lego-nak, rengeteg cégnek van forgalomba nem hozható terméke, jellemzően "minta" megnevezéssel. A Lego dobozokra is rá van ragasztva.

Amúgy úgy tudom, hogy csak bontatlanul nem adható el a cucc.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 16:09 

Mik a dolgozó ajándék készletek? ha már ennyit beszéltem erről. a nyíráegyházi gyár készlet az dolgozói készlet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 10:04 

Akkor átfogalmazom árnyaltabban. A polgárjog megenged neked egyes dolgokat, de néha a jogszabály végére oda van írva, hogy bizonyos helyeken, bizonyos körülmények közt ettől eltérő, esetenként akár szigorúbb szabályozás is lehet.* Na, a Lego élt ezzel a törvény adta lehetőséggel és a munkaszerződésbe beleírt egy szigorítást: a dolgozói ajándék-készleteket _nem_adhatod_el_! Ennek okáról kérdezd őket, talán nem a széles közönségnek szánták, emiatt lehet, hogy nem ment át olyan szigorú terheléses teszten, mint azok, amiket a piacra terveztek, stb. Akármi. (Éttermekeben is előfordul, hogy zárás után a személyzet olyan kajákat eszik, amik nincsenek rajta az étlapon. Csak hogy jól érezzék magukat.)

Namármost ezt a szigorítást neked nem kell, nem kötelező elfogadnod, annyi az egész, hogy nem írod alá a belépési pappert a Lego Manufacturing Kft-hez.

Kicsit durva megfogalmazás a "beleavatoznak a magánéletbe", mert te azzal, hogy aláírod a munkaszerződést, tudomásul veszed és magadra nézve kötelezőnek fogadod el a játékszabályokat és ha rajtakapnak, hogy megszeged ezeket, akkor vállalod az esetleges következményeket.

*Példa: mondjuk itt van a sztrájkjog. A törvény betűje szerint mindenkinek joga van sztrájkolni, DE bizonyos helyeken, bizonyos időben nem lehet, illetve a munkáltató dönthet máshogy. Ebből levezethetően az árvízkor homokzsákot pakolónak sem lehet sztrájkolnia, mert a víz nem fogja türelmesen kivárni a tárgyalások végét, vagy a hivatásosoknak sem lehet sztrájkolni a határon, mert az ország határát bezony őrizni köll. De ezekkel tisztában vagy, mert amikor oda jelentkezel, akkor elmondják ezeket és te meghányod-veted magadban, végiggondolod, hogy mit nyertsz, mit veszítesz, és ennek tudtában döntesz, hogy aláírsz, vagy sem. Ha viszont aláírtad, akkor elfogadtad a játékszabályokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 8:48 

a kirúgás azért elég nagy korlát, és nem értem, hogy miért írják bele a szerződésbe ilyet, beleavatkoznak a magánéletbe elég szépen...azt értem, ha új készletet adnak ki és az titok, hogy milyen és ha valaki kiszivárogtat valamit, akkor annak következménye van...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 5:55 

Nem korlátoznak semmit. Ha akarod, eladhatod, csak akkor kirúgnak. De ezt meg is tehetik, ha egyszer a szerződésedben benne volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 5:14 

ha ilyen benne van egy szerződésben, akkor azzal a szabadságjogot sértik, nem fegyverről van szó, vagy vállalati titkokról, hanem egy játékról. Ha kapok valamit, akkor ne korlátozzák a jogokat, hogy utána mit kezdek vele... Az értem, hogy leszabályozzák a kedvezményeket és az ajándékokat, hogy mennyit adnak Én így nem érezném magam kitüntetnek magam, ha lekorlátoznak, inkább elnyomottnak, mint dolgozó ha ott dolgoznék örülnék ilyeneknek, de egy idő után szerintem elveszíti varázsát, sokan nem is értékelik és persze, hogy eladják, mert a pénz értekével tudnak mit kezdeni, de egy műanyag valamivel nem..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 16. 5:02 

Melyik készletek azok amiket nem lehet eladni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 15. 19:36 

Vannak bizonyos dolgok, amiket nem lehet eladni. Pld. a leszerelt, nyugdijjba ment rendőr sem adhatja el az egyenruháját, mert visszaélhet vele egy csaló. A gyári dolgozói készletek kifejezetten a dolgozóknak készültek, hogy ezeket megkapva érezzék kitüntetett helyzetüket. Vagy kedvezményt kaptak rá. A feltételek világosan le voltak irva: Nem adhatod el! Ennyi. Én megértem a kérdésed polgárjogi vonzatát, de lehet, hogy ez a feltétel benne van a Lego Manufacturing Kft kollektív szerőzdésében és amikor te jelentkeztél oda dolgozónak, akkor megértetted és az aláírásoddal elfogadtad ezt. Ha nem tartod be, kirúgnak. Aztán munkanélkulikent jöhetsz a PTK-val...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jún. 15. 18:31 

miért tilos értékesíteni a dolgozói boltból valót? ezek azok amiket a dolgozók kapnak, vagy kedvezményesen vásárolnak? nem értem a dolgot, ha én kapok valamit a munkahelytől akkor miért nem adhatnám el? nem loptam, hanem kaptam vagy vettem...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC