MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. júl. 16. 22:29

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LEGO Hungary
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 5. 10:46 

Ebből megint semmit nem értek :D Pld. hogy lehet hírnevet mozgatni. Nem öregbíteni szokták aztat?

Én még mindig itt tartok:

rixman írta:
Hát ezek után azt nem érti az ember miért nincs itthon ekkora támogatottsága hasomló rendezvénynek, főleg, hogy mi is gyártjuk. :roll:

MALUG Ákos írta:
Kifejtenéd kicsit bővebben, hogy mire gondolsz, pld. mit értesz támogatottság alatt? (Bár nem tudom mihez viszonyítani, mert ezt nem láttam és a hazai rendezvények közül sem láttam mindet.)

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 5. 9:54 

Hát, ki szelet vet vihart arat... szerencsére nem rám zúdult. :oops:
Azért írtam, mert a magyar AFOL-osok lelkesedése, szerintem mi igazán mozgatja a LEGO hírnevét.(Bár azért a reklámozás is erős, (meg az áruk is...) pont ezért fontos, hogy nem elszigetelten látjuk egyes készleteket, hanem egyben, valamint horribile dictu esetleg mást is össze lehet rakni, mint a "gyári" készlet-minta.)
Azért azzal nem értek egyet, hogy abban a háromszögben-négyszögben,(Szlovákia-Ukrajna-Magyarország, de idesorolható Románia, és Lengyelország is a viszonylagos közelség miatt(közelebb van mint Németország, vagy Dánia) melyet Nyíregyháza közrefog nincsenek "újgazdag vadkapitalista" családok, melyek megengedhetik maguknak a belépőt.
Érdekes azért az is, hogy húszezerforintos belépővolt, mert ez csak megerősít abban, hogy az a lelkesedés, amit a MAlugtagok adnak egyedülállóan pozítív! ÉRDEMES lenne TÁMOGATNI! :ty109:
Bocsánatot kérek, ha egyszerre túl sok felé csapongok a gondolat meneteimmel. :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 22:43 

MALUG Ákos írta:
Ennyire nem érteni, amit írtam? :( Arra akartam felhyvni a figyelmet, hogy ha az LH NEMAD, akkor KÉRHECC közvetlenül. Pld. az ES kockát. Ezek után egyáltalán hogy merülhet fel, hogy az LH adta :D Éppen azt magyarázom, hogy nem ad semmit (az LH), de event supportra ott az Event Support. :D Aki supportálja az eventet. Onnan lehet megismerni, hogy ő nem az LH, mert ő ad támogatást, az LH meg nem ad. Remélem, így már 1értelmű, mit akartam mondani. :D
Akos

:lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 20:50 

Kicsit részletesebben:

Konyvtaroslany írta:
a Lego Hungária nem igazán szeret semmit sem adni támogatásnak. Legfeljebb egy kulcstartót az egy hetes kiállításért, ha már voltál akkora balek, hogy beruháztál a Lego készletekre, kiállítási kellékekre, pozdorjalapra, állványra, textilre, megszervezted a rendezvényt, kiszállítottad a saját holmidat, végig ott voltál, egyenpólóban, amit szintén te csináltattál magadnak, felügyeltél a saját cuccodra, a saját szabadságod terhére és ezen kívül egy hétig válaszolgattál a gyerekek kérdéseire, majd lebontottad és hazaszállítottad a kiállítást.

Addig volt jó, amíg Gubás Timi (Tubás Gimi :D) volt a markecos, mert tőle mindig kaptunk készleteket. Asszem 2007-2008 körül elment szülni, és valaki más vette át a stafétabotot. Akkor volt egy fordulat, tőle már semmit nem kaptunk, de amit igen, azt M.Á.S. Balázs (aki azóta már már nem M.Á.S., hanem megint más) adta jófejségból. (Tehát az ominózus kulcstartókat sem az LH adta, hanem a rendezvényszervező rakta nekünk félre a repi ajándékokból, amit a látogatóknak osztogatott.)

Konyvtaroslany írta:
Az event supportos kockákat a Lego Hungária adta, vagy pedig Dániából érkeztek, az anyacégtől?

Ennyire nem érteni, amit írtam? :( Arra akartam felhyvni a figyelmet, hogy ha az LH NEMAD, akkor KÉRHECC közvetlenül. Pld. az ES kockát. Ezek után egyáltalán hogy merülhet fel, hogy az LH adta :D Éppen azt magyarázom, hogy nem ad semmit (az LH), de event supportra ott az Event Support. :D Aki supportálja az eventet. Onnan lehet megismerni, hogy ő nem az LH, mert ő ad támogatást, az LH meg nem ad. Remélem, így már 1értelmű, mit akartam mondani. :D

kvp írta:
A rendezvenyt a LEGO anyacege rendezte es 3 reszre volt osztva az epulet:
-felso szint: lego boltok es aktualis lego promocios szinpadok/jatszohazak (chima, friends)
-also szint 1-es terem: lego jatszohazak, aktivitasok (mozaikok, stb.), szponzoralt aktivitasok (pl. lufthansa diorama es jatszohaz)
-also szint 2-es terem: AFOL-ok (ahol kordon van)

Az utobbit az egyik osztrak afol csapat szervezte, ok csinaltak nemreg a 9V-os vonat rekordot is. http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=535615 A lego magyarorszagi tamogatasaval az a baj, mint a legoland parkokkal. Amelyik orszagban van lego gyar, ott nem erdemes legoland parkokat epiteni, mert nincs ra penzuk az embereknek. Ahol viszont van park, ott nem eri meg gyartani, mert tul magasak lesznek a berek. A becsi rendezvenyen egy atlag csalad csak belepore kiadott kb. 20 ezer forintot, mindezt egy par oras kiallitasert/jatszohazert. Magyarorszagon erre szinte senkinek nem lenne penze.

Na kérem, majdnem ilyen volt a SUGÁR 2007-ben. Kivéve, hogy nem volt belépő. :D Tán 3-4 napig volt nyitva és asszem 15e látogató volt. Érdemes nosztalgiázni egy kicsit :D viewtopic.php?f=197&t=4624

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 17:36 

A rendezvenyt a LEGO anyacege rendezte es 3 reszre volt osztva az epulet:
-felso szint: lego boltok es aktualis lego promocios szinpadok/jatszohazak (chima, friends)
-also szint 1-es terem: lego jatszohazak, aktivitasok (mozaikok, stb.), szponzoralt aktivitasok (pl. lufthansa diorama es jatszohaz)
-also szint 2-es terem: AFOL-ok (ahol kordon van)

Az utobbit az egyik osztrak afol csapat szervezte, ok csinaltak nemreg a 9V-os vonat rekordot is. http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=535615 A lego magyarorszagi tamogatasaval az a baj, mint a legoland parkokkal. Amelyik orszagban van lego gyar, ott nem erdemes legoland parkokat epiteni, mert nincs ra penzuk az embereknek. Ahol viszont van park, ott nem eri meg gyartani, mert tul magasak lesznek a berek. A becsi rendezvenyen egy atlag csalad csak belepore kiadott kb. 20 ezer forintot, mindezt egy par oras kiallitasert/jatszohazert. Magyarorszagon erre szinte senkinek nem lenne penze.

ps: Egyaltalan nincs fenykepezogepem, semmilyen, legora koltottem a ra szant penzt. (telefonnal fotozok)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 16:32 

Az event supportos kockákat a Lego Hungária adta, vagy pedig Dániából érkeztek, az anyacégtől?

KVP, te meg kérjél a Mikulástól egy új fényevőgépet! Besírtam a fotók minőségén!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 16:29 

Hát, azért volt itt elég sok LH-s kiállítás. Meg a support-ot lehet (kell) intézni közvetlenül is. Nyilván szobrokat meg nagydurranás cuccokat így nem tucc felmutatni, de játszóházhoz kockát azért nem lehetetlen beszerezni. Pld. a legutóbbi MALUG talis hídépítés is event support kockákból történt.

Na most ez úgy hangzott, mintha az LH védőügyvédje lennék :D Szal szerintem sem nagyon támogatósak, de azért az sem igaz, hogy soha semmi támogatást nem adtak. :ty18: :D

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 16:17 

Ákos!

Rixman talán arra gondolt - amit szerintem te is tudsz - hogy a Lego Hungária nem igazán szeret semmit sem adni támogatásnak. Legfeljebb egy kulcstartót az egy hetes kiállításért, ha már voltál akkora balek, hogy beruháztál a Lego készletekre, kiállítási kellékekre, pozdorjalapra, állványra, textilre, megszervezted a rendezvényt, kiszállítottad a saját holmidat, végig ott voltál, egyenpólóban, amit szintén te csináltattál magadnak, felügyeltél a saját cuccodra, a saját szabadságod terhére és ezen kívül egy hétig válaszolgattál a gyerekek kérdéseire, majd lebontottad és hazaszállítottad a kiállítást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 16:14 

Gratulálok a résztvevő hazai kiállítóknak, örülök, hogy egy ekkora rendezvényen képviselni tudták az itthoni AFOl társadalmat!

rixman írta:
Hát ezek után azt nem érti az ember miért nincs itthon ekkora támogatottsága hasomló rendezvénynek, főleg, hogy mi is gyártjuk.
Mivel itthon nincsenek ilyen jellegű rendezvények. Ahogy a képeket elnézem és a tudósításokat olvasom az egész lényegében egy hatalmas játszóház benyomását kelti. Ha megnézed ezt a képet egyrészt tele van "powered"-el, másrészt pedig a egészet maga a LEGO rendezte és biztosított a hátteret. Sajnos a LEGO Hungary-ban nem érzek akkora vehemenciát, hogy egy ekkorát durrantson. A hazai rendezvény pedig nagyrészt AFOL klubok illetve LEGO boltok szervezésében zajlanak. Ezeknek a formációknak összesen nincsen annyi háttere, hogy hólapáttal szedjék össze a játszóházat. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 15:14 

viewtopic.php?f=199&t=12237

rixman írta:
Hát ezek után azt nem érti az ember miért nincs itthon ekkora támogatottsága hasomló rendezvénynek, főleg, hogy mi is gyártjuk. :roll:

Kifejtenéd kicsit bővebben, hogy mire gondolsz, pld. mit értesz támogatottság alatt? (Bár nem tudom mihez viszonyítani, mert ezt nem láttam és a hazai rendezvények közül sem láttam mindet.)

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: MALUG tali 2013 március 17 - FMK
HozzászólásElküldve: 2013. máj. 1. 16:52 

Vikica írta:
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e valami információval szolgálni arról, hogy hogyan lehet gyárlátogatást szervezni a nyíregyházi lego gyárba? Mert egyszerűen nem találok semmi telefonszámot, e-mail címet akármit ahol érdeklődni lehetne. Esteleg Ti nem szerveztek e oda kirándulást, ahova be lehetne csatlakozni? Páromat szeretném meglepni vele születésnapjára. :D remélem tudtok segíteni.
Köszi,
Viki

tel.: 42- 505-152
Sajnos úgy tudom, hogy még novemberben elfogyott az összes 2013as időpont
csoportos látogatás szokott lenni, hetente 1 alkalommal 10től 12ig, elvileg ingyenesen. 27 fős csapatok mehetnek max (2+25)

Illetve VIP gyárlátogatás is létezik, a cég által szervezett versenyeken szoktak ilyet osztogatni:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. ápr. 29. 15:21 

Az új gyár elkészültéig kár próbálkozni gyárlátogatással.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. ápr. 29. 15:15 

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e valami információval szolgálni arról, hogy hogyan lehet gyárlátogatást szervezni a nyíregyházi lego gyárba? Mert egyszerűen nem találok semmi telefonszámot, e-mail címet akármit ahol érdeklődni lehetne. Esteleg Ti nem szerveztek e oda kirándulást, ahova be lehetne csatlakozni? Páromat szeretném meglepni vele születésnapjára. :D remélem tudtok segíteni.
Köszi,
Viki

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. ápr. 2. 19:52 

Az alábbi űrlap segitségével üzenetet küldhet a Cylex Tudakozó rendszerén keresztül a következő cégnek: LEGO HUNGÁRIA KERESKEDELMI KFT.. A cég a Cylex Tudakozó adatbázisában szereplő email címére kapja meg az üzenetet.
http://www.cylex-tudakozo.hu/ContactFor ... rma=440451

Esetleg még ez is lehet, de nem kizárt, hogy a munkaerő keresésre van fenntartva: intern.hungary@lego.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. ápr. 1. 10:07 

E-mail címet viszont a google sem talált :P Valaki tud segíteni?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC