MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. dec. 10. 0:44

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 16. 14:48 

uff.

az egy kicsit se olcsó.

-Egyszer mindenki megöregszik. Ám nem biztos,hogy felnőttként.-

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 16. 9:33 

Állítólag már 8€ 10 dkg LEGO.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 16. 9:30 

Kössz!

135000 HUF, 3 személynek. :x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15. 9:17 

http://www.db.de/site/bahn/de/start.html

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query. ... el=depart&

MEnnyibe kerül a voantjegy amúgy?

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15. 9:11 

Mostmár megvan minden :D , vonattal megyünk a Németo.-i legolandbe.

Nemtudjátok, hogy Münchenből-Günzburgba milyen vonat járattal lehet eljutni? :?: :?: :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10. 19:05 

Hát legtöbb utazási iroda szokkott szervezni ilyet, mint szórakozási utak... de mondok én neked valamit.
Sokkal de sokkal jobbna jársz, ha magad szervezel meg mindent. Elõször is, rengeteg pénzt spórolsz. Másodszor, nem lesz olyan hogy megérkezel a szállodához és nicns lefoglalt szoba. Továbbá a saját idõrendedbe tudod beosztani.

Ha felmész a legoland-ek oldalára, le szokták listázni a környéken lévõ szállodák elérhetõségeit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10. 11:08 

Nem tudtok olyan utazási irodáról, amelyik szervez utakat a Németországi ill. a Dániai legolandekbe vagy a környékükre, és Mo.-n is van irodályauk?? :?: :roll:

A segítséget előre köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16. 12:16 

Az EU-s 2008-as első félévi LEGO katalógusban található egy kupon, amivel max 4 személy 20% kedvezménnyel vehet belépőjegyet a németországi LEGOLAND-ba (Günzburg). Aki tervezi, hogy idén ellátogat oda, feltétlenül szerezzen be egy ilyen katalógust.

Nem tudom, hogy a magyar változatban lesz-e kupon, én Ausztriából hoztam magammal tegnap egyet. Sajnos nem néztem bele a boltban (Toys'R'us). Ha ott észreveszem biztosan hozok többet is. A katalógus ingyenes, szerintem bármely LEGO-t is árusító játékboltan szívesen adnak.

Idén nem tervezek kirándulást LEGOLAND-ba, ezért én felajánlom a kupont, de csak olyannak aki komolyan el is megy. A katalógust most nem adom, mert a gyerektől nincs szívem elvenni, viszont nagyon valószínű, hogy megyek tavasszal is Ausztriába és akkor hozok többet is. Bár addigra kiderül, hogy a magyarban van-e kupon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16. 7:52 

Nem. LEGOLANDban fémsinek vannak (NEM LEGO) . A kerekek és motorok sem LEGOk, mert nem birnák a terhelést.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15. 22:37 

Ugye ez nem eredeti lego vonatkerék?
http://www.brickshelf.com/gallery/piszk ... c04666.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15. 21:34 

Sajnálattal vettem tudomásul, hogy az eddigi 49 EUROs éves belépő már nem jogosít 10% kedvezményre a boltokban. Csak a 79 EUROs " Merlin PREMIUM Annual Pass"-hoz jár a 10% kedvezmény. :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 5. 8:52 

Augusztus 2. hetében meglátogattuk a németországi rokonainkat, így nem maradhatott el a kötlező Legoland látogatás sem. Először 2002-ben voltam, és akkor sajnos pon befuccsolt a filmes fotómasina, a másik meg még csupán 1 Mp-es volt, úgyhogy akkor nem sikerült túl szép fotókat készíteni. Pedig számos SNOT megoldást ott láttam életemben először. Most 2. alkalommal sokkal jobban készültem.

Már a bejutás érdekes volt.
3 unokatesómnak van éves belépője, ott volt egy barátjuk is, aki ingyen bemehetett mint kísérő a mozgássérült igazolványos nagybátyámmal (akinek ugyebár szintén ingyenes), a húgomnak pedig egy fagyis-pontgyűjtőkupon segítségével szereztek ingyen belépőt, szal a kasszánál CSAK NEKEM KELLETT JEGYET VENNEM A 6 EMBERBŐL - hiába magyarok vagyunk, értünk az ügyeskedéshez

Egész nap a játékokra ültünk fel. Van új is: egy kalózos rész, ahol egy hajóról lehet egymást fröcskölni, meg egy olyan kalózhajó, ami előre-hátra mozog, de alulról van felfogatva, és közben a tengelye körül is forog. Izginek nézett ki, de nem volt annyira jó. Mindenesetre amikor a leglassabban ment, akkor ordítottunk a legjobban a többiek megbotránkoztatásaképp. Voltunk a 4d-s moziban is (4d. pl. hóesés), ahol egy új castle-ös filmet vetítettek. Egy poén volt benne aranyos: a minifig patkót keres a lovára, de eltart egy ideig, amíg a sok kör alakú közt talál egy négyzet alakút, ami jó a LEGO LÓRA!

Aztán a végén én még mondtam, hogy külön megnézem a Miniland-et, mert sokáig fog tartani. Min. 2 óra. és tényleg. Azt hiszem 2 fűszálat véletlenül kihagytam, de amúgy a 495 fotó eléggé alapos munkám eredménye. Nem akarok villogni, de érdemes megnézni, mert tényleg nagyon szép képek (az alacsonyan sütő Nap adta színek miatt is). A járműveket külön igyekeztem közelről lómegörökíteni, úgyhogy szépen látszanak a részletek. Persze progival érdemes leszedni, mert tényleg sok.
Itt van egy kedvcsináló kép:

Kép

Aztán láttam igzi balesetet is. Sajnos csak az eredményt láttam, de mókás. Az derül ki beleőle, hogy vlszeleg a járművek is le vannak rögzítve, különben egyszerűen arréb tolta volna a mergát a villamos.

Kép

Kicsit szomorú volt látni, hogy főleg a fehér színű modellek csúnyán megfakultak, de a többin is látszik a kosz. Az Allianz Aréna viszont nagyon szuper. Állítólag az építésénél bárki adhatott egy saját minifiget, hogy ültessék a nézők közé.

A végén jött a shopping, ami azért volt király, mert az éves kártyával 10%-os kedvezménnyel tudtam vásárolni. Életem legnehezebb döntései születtek meg a Fabrick-ban, ahol súlyra lehet venni alkatrészeket. Bár annyira nem éri meg, de az élmény leírhatatlan. 1 órán át válogattunk. De az kicsit rossz, hogy csak a Fabrick boltjába nem lehet bemenni, és hamarabb is zár, mint a többi shop.

Aztán bementünk még a rendes shopba is, és megnéztük a sötétben kivilágított Allianz Arénát. Nem gondoltam, hogy szinte a 10 órai zárásig maradunk, pedig de.

Szuper volt, mostmár csak 3 másik LL-be kell eljutnom, + Berlin DC.

Ui.: Meg a többiek felültek még a Technic autós hullámvasútra is, de én azon a múltkor nagyon bevertem a fejem, úgyhogy inkább bementem a Mindstorms Centerbe. Itt lehetett kérni egy legomodellt, amit összerakhattál. Volt gyári is, meg egyedi, technic motorral, amit a végén, amikor visszaadták a gyerekek, ki is lehetett próbálni. Én egy Techni traktort raktam össze, meg szedtem szét negyed óra alatt. Nagyon élveztem, és jót mulattam magamon, mert az asztaloknál körülöttem csupa 10 évnél fiatalabb gyerkőcök voltak a magukat elunt szüleikkel. Szóval kicsit kilógtam a sorból, de jó érzés volt Legolandben legózni.
Itt is van a művem: (a spéci dobozt szívesen hazavittem volna)

Kép

És ha vmi hiányzott esetleg, a hölgy, aki kiadta a modelleket, keresett hozzá egy külön dobozból olyan alkatrészt. Ez aztán a szervezés. Azért elgondolkoztam rajta, vajon nálunk mennyi modellt adnának vissza...

Kép

Itt a mappa elérhatősége:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=278039

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 5. 4:59 

Kofeju írta:
Legolandban 70 euro a kockák kilója, ez messze magasabb a bricklinkes áraknál, szinte minden méretben és színben. Ott egy előny van, hogy állandóan kaphatók a különlegesebb szinekből is kockák, több méretben is.

Indulás előtt csináltam egy listát, hogy miből is kellene hozni. Van néhány elem, ami a Bricklink áraknál jobban jön ki súlyra. Ezeknek kis részét sikerült csak beszerezni. :(

Kockák tekintetében elég nagy a választék, az alapszinekből minden van - persze azt nem érdemes venni, mert jóval olcsóbb itthon 300/500db-os készletekből beszerezni a szükséges mennyiséget. Különleges színekből érdemes hozni, mert az kb. a BL árakon kapható vagy még olcsóbban. Pl. Sand Green, Sand Blue, Dark Orange, Medium Blue. Ezekből szinte minden méret van. Dark Red sajnos csak 2x2 és 2x4 volt, ami a súlyra nem túl kedvező, de még így is a BL-hez képest féláron lehetett volna ebből a színből vásárolni.

Tile leginkább 2x2 volt (Blue, Dark Blue, Red, Light Bluish Gray, Dark Tan). Volt 1x4 Reddish Brown és 1x2 Dark Bluish Gray ill. White.

2x2 panel volt Trans-black és trans-clear is.

1x4x3, 1x4x5, 1x4x6 ablakokat sajnos nem kaptam.

Viszont hazafelé Linz-ben a Toys'R'Us-ban is lehetett kapni többféle elemet is, olyat is ami LEGOLAND-ban nem volt. Kicsi zacskóba gyűjtve 4.99EURO, nagyobba 8.99EURO. A nagyobba nekem kb. 100 grammot sikerült bepréselnem - 20 1x4x3 ablak és üveg, 6 szemetes kuka és kb. 60 2x2 plate - ami így nagyjából a BL árakat hozta, de apróbb elemekből és nagyobb türelemmel jobb kihasználtságot is el lehet érni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 5. 4:43 

Krisztián írta:
Sziasztok!

Aki már volt Günzburgban, az meg tudná írni, hogy Legoland kb. milyen messze van a vasútállomástól (a várostól) és hogyen lehet odajutni? Van valami közvetlen járat vagy tömegközlekedés? Vonattal mennénk nem kocsival így nem lenne mindegy. Meg esetleg, hogy mi éri meg jobban: a legolandtoursos csomagokban szereplő szállodákban vagy valami helyi panzióban megszállni és külön csak a belépőket megvenni? Köszi.

A héten voltunk LEGOLAND-ban, még frissek az emlékek. Günzburg kis város, mi végül ott találtunk szállást és a keresgélés közben többször is eljutottunk a vasútállomáshoz. Az állomás a város szélén van, mi fent, a régi városrészen laktunk, autóval ez pár perc, gyalog kb. 15-20 perc lehet. LEGOLAND autóval pár perc a városból, csak át kell menni az autópálya felett és a lehajtó után szinte rögtön ott a park. Azt nem tudom, hogy busz járat létezik-e oda a városból, de taxi-t láttunk többet is a vasútállomásnál, azzal biztosan ki lehet jutni.

Mikor az utazást tervezgettük, jó sok szállást megnéztünk a környéken - booking.com - azokat is amiket a Legolandtoursos csomagokban hírdetnek. Egy 2-3 ágyas szoba reggelivel egy éjszakára 90-120 EURO között van, ha nem Günzburgban szállsz meg, akkor még az utiköltséget hozzá kell tenni (kb. 20-30 km-es körzetben kínálnak szállásokat). Mi kinéztünk egy szállást Ursberg-ben, kb. 30 km-re LEGOLAND-tól, az is 90EURO volt, a szépséghibája, hogy egy öregek otthona/elmegyógyintézet parkjának közepén volt. Ezt persze nem reklámozták :? Végül innét gyorsan továbbálltunk és LEGOLAND-ban a TuristInfo-tól begyűjtöttünk egy csomó szálloda prospektust, majd beautóztunk Günzburgba és ott választottunk egy szállodát. Ez a főtér egyik szállodája volt, 90 EURO volt az éjszaka hármunknak. A főtéren több szálloda közül is választhatsz, az árak hasonlóak, este jót sétálhatsz, vacsorázhatsz - a téren rengeteg kis éttermet találsz. Van egy jó cukrászda is. Reggel pedig a pékséget nem szabad kihagyni :D

A LEGOLAND belépőt a szállodában is megvehettük volna, árban nem volt különbség.

Összegezve: szerintem majdnem mindegy, hogy csomagban veszed a belépőt és a szállást vagy külön-külön intézed, az árban nem lesz igazán nagy különbség. Attól sem kell megijedni, ha nincs előre lefoglalt szállásod, mert Günzburg egyik szállodájában vagy vendégházában biztos találsz szobát, sőt kedvedre válogathatsz - sajnos a prospektusok képei sokszor nagyon eltérnek a valóságtól.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20. 13:29 

http://www.legolanddiscoverycentre.com/ ... .htm?lc=en

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 204 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC