MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. júl. 18. 8:50

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Munkenba!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24. 11:39 

Én is erre jutottam. :)
Esetleg még külön brickeket kéne megmérni, mennyi fér egy pohárba, illetve megéri-e.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kockavásárlás LEGOLAND vs. BrandStore
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24. 11:08 

Beszéltünk róla, hogy apró/nehéz cuccot pohárban érdemes venni, terjedelmes/könnyű cuccot meg zacsiban. Ezt józan paraszti ésszel is be lehet látni, de most meg is mértem, hogy pontosabban lássam az árkülönbséget.

Átöntögettem a LEGOLAND-os "súlyos" zacsikat BrandStore-os "térfogatos" pohárba. A 3 zacsi tartalma 12,5 pohárba fért bele, azaz kb. 200€ lett volna. (12,5 x 16€). Súlyra mérve 283,36€-ba került a zacsik tartalma, azaz kb 41,8%-kal drágább volt a cucc, mintha pohárba kimérve vettem volna meg ugyanazt.

Persze nem bántam meg, mert főleg olyan cuccokat vettem zacsiban, ami nem is volt a poharas boltban. :D

Mivel LEGOLAND-ban nagyobb a választék, a BrandStore-meg olcsóbb, szerintem úgy érdemes menni, hogy elsőre meg kell venni a BrandStore-ban a "pohár-optimális" alkatrészeket, majd LEGOLAND-ban az, ami kell, de nem volt poharasban.

Akos

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2006. dec. 26. 18:45-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 19:24 

umarcsi írta:
A jatekok egyebkent ingyen vannak, ha a belepot kifizettuk?

Marcsi

Igen, benn csak akkor fizetsz ha vásárolsz valamit.
10 éves volt a fiam, amikor voltunk és jó pár játékot már dedósnak talált, a nagyobb hullámvasútra meg a bionicle robotokra pedig nem mert felülni. Szóval elég széles korosztály jól szórakozik. 1 nap alatt nem is tudtok mindenre felülni. Nyáron inkább a sorban állás jelent gondot, semmiképp ne hétvégén menjetek.
Lehet vásárolni elemeket kilóra, van akciós készlet vásár, ha végig nézitek a lego factory-t, akkor még egy ajándék feliratos brickket is kaptok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 15:09 

Katu írta:
abzsu írta:
a miniland teljesen építve van brickről - brickre...

Nem egészen... a mozgó autók meghajtása lehetne LEGO motorral is megoldva, ehelyett "külsős" motorral oldják meg, a kerékhez is valami "fémpin" csatlakozik.

jó. O.k. csak vannak olyan dolgok amelyek soha nem állnak meg ezért azt egy lego motorral nem célszerű kivitelezni mivel a karbantartási költség tul magas lenne a sok motor csere végett.

A vonat se lego train ha nem valami brutál LGB alapu cucc az imént felsorolt okok miatt ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 14:54 

Még valami olyat hallottam, ha csak a shop-ba mentek be, és 2 órán belül kijöttök akkor azt hiszem van valami "kedvezmény"

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 14:49 

én 16 évesen voltam és nagyon bejött...
meg az is igaz hogy egy 4 éves jobban élvezi hullámvasutat mint én , de hát ez teljesen egyén függő...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 14:45 

A belepo eleg huzos, ha jol emlekszem olyan 50e korul szamoltam, epp ezert gondoltam megkerdezem kozuletek aki volt, hogy mennyire nagy elmeny ez. A 7 evesnek valoszinu hosszu tavu elmeny lenne, de a 4 evesnek?
raadasul a baj az, hogy este lehet indulni, reggel erkezni szomszedos varosba, onnan meg atmenni a legolandba, majd ugy eljonni, hogy mar Heidelbergben tudjunk aludni...
szoval max egy napos jegyet lehetne venni, azt se tudom mennyire lehet kihasznalni. Vagy ott kellene egyet aludni, de gondolom az eleg draga.

az epuletek csak olyanok, mintha legobol lennenek, ugye?
van ami tenyleg abbol van? valami kisebb dolog?
vagy akkor inkabb egy jo kis lego kiallitas tobbet er?
valahogy a vidamparksaga annyira nem vonz, meg a sima itthoniban sem voltak, csak korhinttan mikor ilyen vandorpark jon, akkor is megelegszenek 1 menettel.
A jatekok egyebkent ingyen vannak, ha a belepot kifizettuk?

Marcsi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 14:44 

én a dániai legolandban voltam nagy a gyanum , hogy ez sem különbözhet sokban ... legos szemmel a miniland és a shop a legélvezhetöbb része.... a többi meg egy egyszerű vidámpark

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 14:34 

A belépő nem tudom mennyi, meg kell nézni a LEGO honlapján. Érvényes mindenre, kivéve az éttermeket - a kaja német pénztárcára van szabva, de nem lőnek le, ha szendvicset viszel magaddal. :lol:
Van a Miniland, ahol ugyebár városrészek vannak megépítve legóból - ez egy ideig érdekes, vannak gyerekek által aktiválható funkciók is, de valószínüleg előbb megunják, minthogy végigérnének. Van 2 durvább hullámvasút, azon kívül a legtöbb játék kifejezetten kisgyerekeknek készült - tipikus vidámparki játékok, csak LEGO külsejük van. Aztán lehet építeni is, meg végignézni a gyártást és (ezt csak hallottam) elkészíteni is kockákat. Én ennyire emlékszem, engem főleg a miniland érdekelt. Talán nincs olyan hangulata, mint a Disneyland-nek, de mindenképp nagyon király - ami a játékokat illeti, főleg a kicsiknek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Legoland és BrandStore
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 22. 10:38 

Hivatalos útra Németországba megyünk nyáron és útba esik a Legoland Günzburgban. Gondolkozunk rajta, hogy bemenjünk.

Volt már valaki ott? Milyenek a tapasztalatok? Mi van benne a belépőjegy árában és miért kell külön fizetni? Szerintetek 4 és 7 éves gyerekeim élveznék?

meg minden csak fontolgatas targya.
az egyeduli biztos dolog, hogy a ferjem megy augusztusban Heidelbergbe.
En meg most szombaton Stuttgartba.
Hogy mi megyunk-e apaval es ha igen akkor bemegyunk-e a Legoland-ba az attol fugg, hogy aldozni szeretnek-e ra annyit, amennyibol ezt meg lehet uszni. Velemenyeket, tapasztalatokat szeretnek. Mik vannak benne?
Mit tudnak a gyerekek csinalni?
es ha megyunk, akkor busz es sator a legvaloszinubb, ugyhogy 2 csemete (egyiket tuti cipelni kell a nap feletol) mellett sok mas cucc (bevasarlas masoknak) eleve remenytelen.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC