MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. okt. 15. 17:56

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LCD / LUGBULK
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18. 7:55 

MALUG Ákos írta:
Sajnos még csak azt tudjuk, hogy mennyit lehet költeni, de az nem, hogy mennyi LEGO-t kaphatunk ezért.

Erről van szó. Azt hiszem, amíg ez nem tisztázódik, minden érdekel / nem érdekel kijelentés csak erősen feltételes módú lehet. :wink:

Nekem nem tűnik elég jelentősnek az egy főre eső rendelhető mennyiség ahhoz, hogy megérje ezt a sok a macerát. És itt nem a kiállításra gondolok, mert abba előbb-utóbb úgyis beszállok én is, hanem a számolgatásra meg az adminisztrációra. Nem is beszélve a 3+ hónapos átfutási időről!

Szóval a Bricklinkes eladóknak annyira nem kell rettegniük az új konkurenciától! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18. 6:59 

Azt akartam mondani, hogy ha vki úgy gondolkozna, hogy "hűdejó, itt az olcsó LEGO", az vegye figyelembe azt is, hogy OK, hogy olcsó, esetleg olcsóbb, mint bármi más forrásból, de "meg kell dolgozni érte", és mindent összevetve már nem is olyan olcsó. Pld. az LCD-hez elég, ha vki MALUG (vagy más LUG) tagja. Tehát nem kellett egyéb munkát belefektetni, csak némi fórumozást. A LUGBULK-hoz viszont többé-kevésbé rendszeresen ki kell állítani. Ami pénzbe, időbe, munkába kerül. Tehát amit nyerünk a réven (olcsó LEGO) azt adott esetben elvesztjük a vámon (kiállítások). Hacsak nem szuper-szuper olcsó a LUGBULK LEGO. Mert fejenként a 200 DKK kerettel megegyező összeg simán kiugrik az ember zsebéből 1-1 kiállításon történő részvételkor. (Benzin v. egyéb utazás, kaja, segédanyagok, stb.) Rossz esetben (ha nem jelentős az engedmény) az is kijöhet, hogy jobban jár a delikvens, ha nem megy kiállítani, és az így megspórolt pénzen LEGO-t vesz a BL-en. Mi is kiszámoltuk már, hogy ha az lenne 1-1 tipikus kiállításunk helyett, hogy mindenki meggyújt egy 5 v 10e Ft-os bankjegyet, akkor anyagilag ugyanott vagyunk, de nem kellett 2-3 napot (vagy éjszakát) végigdolgozni :D Tehát már jobban megérte kidobni a pénzt, mint kiállítást csinálni. Persze ha 200-ért mondjuk 10 kg-nyi LEGO-t lehet beszerezni, akkor mindjárt más a képlet. Sajnos még csak azt tudjuk, hogy mennyit lehet költeni, de az nem, hogy mennyi LEGO-t kaphatunk ezért.

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 20:02 

Ákos! Most valamit vagy nagyon elkerülte a figyelmemet vagy abszolút nem értelek. Ki az, aki a lego gyűjtésből és amatőr legozásból anyagilag gazdagodik?! Én azt hittem, hogy ez mindenkinek viszi a pénzt és nem hozza. (Nagy Gábor nem számít, mert ő se nem gyűjt, se nem MOC-ol.)
Ezek után egy kiállítást is max. nullszaldósnak gondoltam, ingyen munkával. Van aki másként gondolta?

Árak szerintem az LCD közelében lesznek. Nem gondolom, hogy Thomas rajtunk gazdagszik meg és valószinűtlen, hogy gyárilag olcsóbb legyen.
Ami szerintem izgalmas. Én,bár nem vagyok akkora játékos, mint a kiállítós keménymag, de nem úgy gondoltam, hogy innen fogok beszerezni mindent. Viszont ha egy projekthez hiányzik 40 nem túl gyakori elem, akkor szupi lenne. Esetleg a dkorange vagy a ltyellow készleteket bővíteni? Vagy ki nem akar barna plate-eket?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 19:20 

Csatlakozom pepe kollegához, az inspiráció nekem is megvan, mocok készülnek, tehát engem is érdekelne a dolog, mindazonáltal megvárnám a végét, mert amit Ákos írt az imént, az merően elgondolkodtatott, s el is bizonytalanított a program sikerességét illetően.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 19:10 

Már korábban említettem, h kiállítói inspirációim vannak (áldozat ide vagy oda, mint egy híres mondás is tartja: ,,No sacrifice, no victory"), így engem is érdekel ez a program.

Üdv.
Peti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 19:03 

Tisztában vagyok vele, hogy aki a kiállításon töri a fejét annak anyagi téren is kell áldozatot hoznia, nem csak odamenni és vigyorogni. Engem nem tántorítottál el, nem azért vállalom, hogy kiállítanék, hogy részt vehessek a rendelésben.

Ha pedig tényleg "diszkont" áron vehetnek a LUG-ok LEGO-t, akkor szerintem mindenképpen összességében kedvezőbb lesz, mint a most elérhető egyéb csatornák, különben fenéznek majd a LUG-ok részt venni benne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 18:34 

Azt azért hozzátenném, hogy a kiállításosdi ugyan jó buli, meg minden, de önmagában nagy bukta, anyagilag. Tehát azért beszállni a kiállításokba, és sokat költeni, hogy utána kétszer diszkont áron vehessünk LEGO-t átlag 7000 Ft-ért, nos nem biztos, hogy ez a legjobb befektetés. :D De ezzel nem akarok eltántorítani senkit, csak aki eddig részt vett a kiállításokon, az már tisztában van vele, hogy a gyors meggazdagodás lehetősége még távolról sem fenyeget.

Amúgy most jobban belegondolva... 10 ember mit tud kihozni ennyi alkatrészből??? 1 négyzetméternyi terepasztalt? Vagy annyit se? Ha csak nem szuper olcsón adják majd a kockákat, mondjuk 1-2 Ft / kocka áron, egyáltalán mi értelme ennek a programnak? Sokkal nagyobb értékben kéne engedniük vásárolni a LUG-okat... :ty17:

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 18:21 

Érdekel + igyekszem kiállítani az én saját kreálmányaimat is és sütök browniet is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 18:14 

Engem is érdekel a vásárlás

A kiállításokon szívesen segítek, illetve a szinvonalat megütő saját kreálmányaimat ki is állítanám.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 13:02 

Érdekel.
Szeretnék részt venni kiállításon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 10:46 

Engem érdekel.

Szívesen segítenék a kiállítások alkalmával, illetve ki is állítanék vonat és város témában.

Esetleg ha kell, akkor a malug weblap felélesztésében is talán segíthetek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 10:25 

Háttöööö egyáltalán kit érdekel?

ide írja be mindenki, aki szeretne résztvenni ebben (évente 2 vásárlási lehetőség)

- kiállításokon történő részvétellel
- kiállítani nem akar

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17. 5:03 

OK Ákos, találd ki a rendszert.
Azt hiszem pontosan értem a kiírást, és arra akartam utalni, hogy ha csak 10 aktív kiállító vesz részt, akkor 73e Ft szűkös lehet tizőtöknek. Míg egy nagyobb csoportból sokan nem használnák fel a fejenkénti keretet. Talán lehetne olyat, hogy a maradék keretet (200 DKK feletti rész) csak az aktív kiállítók vehessék igénybe, vagy előnyt élvezzenek ennek elosztásakor. Így a "potyautasokon" nem vesztenél semmit (akár nyerhetsz is, mert pl. nem tudom kell-e neked 50 zöld ajtó, míg ha többen vesznek részt akkor elosztható) azokon meg akik kevesebbet rendelnek nyersz. Azt nehéz lenne szerintem átvinni, hogy "nem rendelhetsz, de a személyes adataidat add meg!" . Az is kompromisszum lehet, hogy aki nem volt mégkiállítani az csak 6e Ft-ig rendelhet. Ezzel nem fogja magát kirekesztve érezni senki (szerintem), és fejenként 1300 Ft plusz keretet kapnak a kiállítósok.
Minden esetre a weboldalt be kell üzemelni. Abban tudok valamit segíteni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 16. 20:36 

A megkötés nem így van. Az átlag 200. Ha vannak 20-an, akkor min 2000 max 4000 lehet a rendelés. Ha ebből 15 éppen nem rendel semmit, akkor 5-en rendelhetnek átlag 800 ért. De ott se kell mindenkinek 800-ért rendelni, csak átlag. Tehát az is OK, ha egy ember rendel 4000-ért, 19 pedig 0-ért. Az is átlag 200.

A lényeg szerintem az, hogy aktív kiállítók vegyék igénybe, hiszen azért kapják a LUG-ok ezt a kedvezményt, hogy ha már kvázi ingyen reklámozzák a LEGO-t, legalább olcsóbban juthassanak kockához. Épeen ezért én nem tartanám fair-nek, hogy olyanok is vásároljanak, akik nem jönnek el a kiállításokra (dolgozni, kiállítani). Persze ahhoz, hogy valaki kiállíthasson, elég sok kocka kell neki. Tehát ha valakinek még nincs kockája, de ki akar állítani, akkor valahogy meg kell előlegezni a dolgot. Pld. eljön néhány kiállításra, és dolgozik, besegít, kisebb MOC-okat hoz, mondjuk járműveket.

Egyáltalán nem lenne probléma, ha nem csak évente 2 vásárlási lehetőséget engednének, hanem bármikor és bármilyen értékben lehetne rendelést feladni, kvázi SAH-szerűen, csak diszkont áron a LUG-tagoknak. De ezekkel a megkötésekkel úgy néz ki, hogy ha azok is vásárolnak, akik egyáltalán nem akarnak/tudnak kiállítani, akkor azoktól veszik el a lehetőséget/keretet, akik ki is állítanának.

Persze azokkal "nincs gond", akinek szűkösek az anyagi keretei, vagy csak készleteket vásárolnak, ők úgyse vennének kockákat (sajnos). Voltaképpen csak azokkal lehet inkább súrlódás/gond/érdekellentét akiknek sok pénzük van, szépeket építenek, vennének is olcsó kockát saját célra (vagy ami még rosszabb, eladásra), DE nem akarnak kiállítani. :ty17: Ha csak 1-2 potyautas lenne és sok (20-30) kiállító, akkor még ők (a potyautasok) is megférnek. Azért itt nem ellenségeskedésig fajuló ellentétekről van szó, szerintem kezelhető lesz a dolog. De ha az arányok fordítotva lennének, pld. 10 kiállító és 90 "potyautas", aki ténylegesen sokat is rendelnének, akkor a kiállítók rovására menne a dolog.

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 16. 17:21 

Nem akarom Ákosnál jobban tudni, hogy hogyan kell LUG-ot szervezni, de azt hiszem, hogy itt nem nagyon merül fel a különutazás lehetősége, és talán nem is érdeke senkinek.
Az természetes, hogy az ember jobban megnézi, hogy kivel társul közös rendelésre, mint azt, hogy kivel beszélget LEGO-ról, de van egy olyan megkötés is, hogy 7300 Ft/fő. Van akinek ez sok, de épp Ákosnak vagy Tibicsokinak (meg mondjuk nekem is) akár korlátozó is lehet. Akkor meg minek zárják ki a többieket. Azt hiszem, hogy ez a dolog úgy lett megszabva, hogy a MALUG-nak kellene rajta résztvenni. Valami olyasmire lenne szükség talán, hogy egy öszetett, akár nem determinisztikus algoritmus alapján, ami függ MOC-októl, aktivitástól, személyes jelenléttől, stb... és aminek megkonstruálását Ákosra bíznám, és nem kérném, hogy magyarázza el, generáljon "rendes" és "levelező" tagokat. Esetleg később, akinek akarja annak megsúgja az algoritmust, és attól fogva az a személy is tud majd dönteni a tagsági kérdésekben.
Aztán még mindíg lehet, hogy ha valaki mondjuk sosem állított ki és akar rendelni 20-30e Ft értékben akkor nem kap ekkora keretet. Bár szerintem, létezik olyan tag-választó algoritmus, hogy nem kell büntetést fizetni árusítási problémák miatt és mindenki rendelhet amennyit akar.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC