MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. feb. 18. 8:39

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 192 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LDD progihasználat
HozzászólásElküldve: Tegnap, 12:30 

LDD-t szerintem csak extended módban érdemes használni, ott olyanra színezed, amilyenre akarod. Alapból minden alkatrész piros színű (vagy amilyenre beállítod). Továbbá, sokkal kevesebb alkatrészből kell keresgélned, amikor kiválasztod bal oldalt. Az indításnál tudod kiválasztani az extended módot, ne fájlt nyiss meg, csak magát az LDD-t.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. feb. 16. 13:58 

Nálam 1 hete megint frissített a program. Egy csomó minden eltűnt belőle. Pl. most gyári vonat aljból csak dark bluish gray 28 stud hosszú van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 13:14 

Ok, jelenleg kísérletezek a felbontásokkal, meg van közbe más tennivalóm, szóval pár órán belül érkezik az eredmény.
Min. 8-10 MP szerintem is elég.

Renderelés:
Hogy hogyan kell, az csak a Bluerender esetén egyszerű. Ha komolyabban szeretnél vele foglalkozni, akkor ezeket nézd:
viewtopic.php?f=148&t=12721

Bluerender:
1. Letöltöd a programot:
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... e-for-ldd/
(első post-ban a "You can download Bluerender vers....")
2. Telepíted, de lehet hogy elég csak kicsomagolni, majd a fogaskerekes ikonnal indítod
3. Input file-nál a borwse-al kiválasztod az LDD fájlt
4. Output file-hoz is kiválasztasz egy helyet, és adsz neki valami nevet, majd mentés
5. Parameters fülön beállítod a felbontást, a háttér és az alaplap színét (alapesetben fehérek)
6. Ha előnézetet is akarsz, akkor a Files fülre visszatérve pipáld be a "wireframe..."-t
7. "Render" gombra nyomsz

Ennyi. Ha 3D-s forgatást akarsz, akkor a parameters fülön be kell pipálni az enable steps-t, így annyi képet csinál, ahány lépést megadtál, egy 360 fokos forgatást készít. Nagy felbontásokkal sok képet nem érdemes, mert napokig tart egy normál gépen. De pl. 800x600-ban 60 képet megcsinál viszonylag gyorsan.

Ha van minimum egy 5000+ i7-es processzorod, és min. 8 GB RAM-od, akkor érdemesebb a Pov-Ray + convertert használni. Illetve akkor is, ha nincs ilyen erős géped, de amit renderelni szeretnél, az kicsi, egyszerű formákból áll, kevés alkatrészből. Amíg nem sok a polygon, a Pov-Ray is gyorsan megvan. Főleg akkor nagyon lassú, ha átlátszó alkatrészek vannak a modellben, olyankor szinte csak a Bluerender jöhet szóba, ha csak nincs az említett "szuperszámítógéped". Pov-Ray-nél sokkal több mindent be tudsz állítani, főleg a fények és a képminőség terén, de akár saját matricákat is használhatsz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 12:01 

Tomi írta:
Ok. Síkba tettem. Rendereljek is? Mekkora képet szeretnél? Lehet, hogy a tökéletes felülnézet miatt nem fognak látszódni a studok, meglátjuk. Majd írj privátban email címet, és arra küldök mindent.

Hú, ezer köszönet!
Egy kb 30x30 centiméteres nyomatot szeretnék róla készíteni, nem tudom, hány dpi kell ahhoz, hogy szép legyen a végeredmény. Minél nagyobb, annál jobb. egy min. 8-10 megapixeles kép lenne szerintem az ideális. Vagy nagyobb?
Mindjárt küldök privátban e-mailcímet.
De akár nyugodtan fel is töltheted ide a modellt is meg a végeredményt is, hátha más is hasznát veszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:45 

Ok. Síkba tettem. Rendereljek is? Mekkora képet szeretnél? Lehet, hogy a tökéletes felülnézet miatt nem fognak látszódni a studok, meglátjuk. Majd írj privátban email címet, és arra küldök mindent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:42 

Ma reggel töltöttem le az LDD-t, ez az első próbálkozásom vele, ezért kezdtem neki úgy, ahogy, egyáltalán nem ismerem a lehetőségeket. Persze tök logikus a te megoldásod, és sokkal egyszerűbb is, a következő mozaikomnak úgy fogok nekiállni.
Viszont például nem látok olyan parancsot, amivel renderelni lehet.

Ennél a mozaiknál az volt a cél, hogy látható studokkal csináljam meg a LEGO logo mozaikját. A fórumon olvastam, hogy szerinted jobb, ha az elemek körvonalai is látszanak, de ezt ebben az esetben nem szeretném, elég, ha csak a kerek árnyékolt "pöttyök" látszanak a képen.
Így sokkal "LEGOsabb", mintha csak egy sima LEGO logót nyomtatnék egy polóra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:33 

Igen, látom. 1x1-es esetében nehéz (főleg kezdőként) boldogulni. Manuálisan kijavítom. Ki lehet jelölni egyszerre a színeket, színt+formát, az sokat gyorsít a folyamaton. Mondjuk én eleve máshogy kezdtem volna neki. Mivel csak a színek változnak, minden alkatrész ugyanaz, lehetett volna LDD extended módban építeni, amikor minden alkatrész egyszínű, és be tudod őket utólag színezni. Akkor csak egy 48x48-as területet kellett volna befedned 1x1 plate-el, majd kijelölgetve kiszínezni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:25 

Szóval itt a file:
http://mammutmail.com/hu/download/5a2c1 ... 0a00b00d9e

Sajnos több szinten vannak a platek, emiatt a felülnézetben vékony "lyukak" látszanak egyes sorok között
Sejtem egyébként, hogy miért lett "többszintes". Ekvileg 1x1-es platekből áll az egész, de mivel sok copy-paste volt, amikor többet platet másoltam egyszerre, lehet, hogy egymásra csúszott a másolat az eredetivel. De hogy ezt hogyan tudnám kigyomlálni, fogalmam sincs.

Azért kéne nagy felbontású képfile róla, mert polóra szeretném nyomtatni/nyomtattatni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:17 

Bármilyen fájlmegosztó megteszi, brickshelfre is lehet, én azt meg dropboxot szoktam használni. Ha gondolod, renderelek neked a kívánt felbontásban. (közvetlenül az előző hsz-t egyben nem kell idézetbe rakni)

*Megnézem a fájlt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:11 

Tomi,
Köszönöm.
Itt a file:
http://mammutmail.com/hu/download/5a2c1 ... 0a00b00d9e

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yellow 2017. jún. 25. 11:21-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 11:03 

(összevontam a TLC alatt lévő topiccal ezt, mert itt van a helye, a másik már nincs meg)

Minőségi, nagy felbontású kép készítése csak rendereléssel lehetséges, legegyszerűbb a Bluerender, itt az első post-ból töltsd le, a többi adja magát, tényleg csak 3 gombot kell rajta kezelni:
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... e-for-ldd/

Vagy használhatsz Pov-Ray-t is, az profibb, de sokkal bonyolultabb a használata, és jóval erőforrásigényesebb. Ennek ellenére komolyabb dolgokhoz, realisztikusabb képek készítéséhez én ezt ajánlanám.

A nézet beállítása kicsit trükkös, próbálj a jobb gombbal rákattintani a mozaik valamelyik középen lévő alkatrészére (a jobb gombbal kattintva tudod beállítani, mely alkatrész körül forgassa el a nézetet - 5 perc megszokás után nagyon praktikus), és a körül síkba forgatni. Húzogatni a shift lenyomása mellett a jobb gombbal tudod. Az egér érzékenysége (dpi) legyen minél kisebb, akkor pontosabb a forgatás is. Ha távolabbi nézetet állítasz be (kijebb zoomolsz), majd nagyobb felbontású képet renderelsz, az is javíthat a felülnézeten. Az LDD perspektivikus nézetet használ, a távolba futó egyenesek öszeérnek, ellentétben a legtöbb CAD szoftverrel. Ez egyébként nagyon szép, valósághű megjelenítést tesz lehetővé, pozitívum.

Idézet:
Elvileg mindent egymás mellé raktam, mégis, ahogy elkészült a kész modell, a várt sík modell helyett térben helyezte el a plate-eket, 3 rétegbe rakta. Tudom ezt valahogy korrigálni?
Ez furcsán hangzik, de könnyen lehet hogy az automatikus pozicionálás miatt van. Az LDD talán egyetlen hátránya, hogy a kívánt pozíciót néha nehéz elérni, ha túl sok környező kapcsolódási lehetőség áll fenn. Ilyenkor célszerű minden egyebet láthatatlanná tenni, és akkor biztosan ahhoz kapcsolódik, amihez szeretnénk.

Egyébként ha belinkeled ide a feltöltött fájlodat, akkor pontosabban meg lehet mondani, hogy lehetne javítani rajta.

(Az LDD-ben könnyű eljutni egy bizonyos szintre, de ahhoz, hogy mindent meg tudj benne valósítani, pozícionálni, forgatni, stb., elég sok gyakorlás és trükk ismerete szükséges. A sok azt jelenti, hogy tanulmányozni kell kb. 4-5 óráig, átnézni a youtube-on lévő tipp videókat.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 25. 10:46 

Sziasztok,

Új vagyok az LDD használatában, segítségre lenne szükségem.
Csináltam egy 48x48-as mozaikot, és szeretnék valami nagy felbontású képfilet csinálni a végeredményről. Hogyan tudom ezt megtenni? Egyelőre csak screenshotot találok.
Ráadásul a nézetet nem is pontosan fölülről mutatja, csak majdnem, és nem tudom pont vízszintesre/függőlegesre forgatni. Azt szeretném, ha a végeredmény párhuzamos legyen a monitor oldalaival, mindig egy kicsit elforgatva tudom csak beállítani. Nincs valami finom forgatás?
Lenne még egy kérdésem: Elvileg mindent egymás mellé raktam, mégis, ahogy elkészült a kész modell, a várt sík modell helyett térben helyezte el a plate-eket, 3 rétegbe rakta. Tudom ezt valahogy korrigálni?

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. márc. 30. 19:19 

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. márc. 30. 17:52 

Edit/Preferences

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. márc. 30. 16:53 

Én még csak ezt a lehetőséget sem találom a programban. Merre találom?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 192 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC