MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. szept. 25. 0:04

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 360 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11. 9:23 

a-hun írta:
Negatív tapasztalat a BL-ről: a www . lossestenen . nl nevű holland boltból rendeltem 60+ dollár értékben.

Ez amúgy is egy jó drága bolt, nem? Ha keresek valamilyen alkatrészt és ár szerint listázok, akkor ez a bolt jön az utolsó helyen. :D
Sőt, úgy emlékszem, hogy nem túl rég szállít Magyarországra, régebben mindig a "nem szállít nekem" ikon volt kint a bolt neve előtt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11. 8:07 

Negatív tapasztalat a BL-ről: a www . lossestenen . nl nevű holland boltból rendeltem 60+ dollár értékben.

Először is három hétbe és kb. 5 emilbe tellett, mire invoice-t küldött (bár ezt a visszajelzései között többen írták, így számítani lehetett rá, sőt a splash-ban is írja, hogy heti 1x számláz).

Mikor végül megjött a csomag, jónéhány alkatrész új helyett NAGYON használt volt benne (pl. össze-vissza karcolt, homályos ablaküvegek), vagy egyszerűen hiányzott, összesen 18 dollár értékben. Ez a rendelés 30%-a! Most van folyamatban a reklamáció, de a reakcióidejét ismerve hosszú játszmára számítok. :cry:

Szóval addig is nem javaslom, hogy Erik barátunktól rendeljetek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26. 16:49 

Legoshop Holland írta:
The fixed rate of €0,95 include Dutch VAT (19%).

Sajnos a hollandoknál már ez egy jó ideje így megy...
És még erre van aki ráteszi a PayPal költségét is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26. 16:18 

Németországban felemelték az ÁFA-t 16%-ról 19%-ra! BrickLink-en már megtapasztaltam. :cry:

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10. 8:30 

Német boltosok: e-bayen fele pénzért vett cuccot sóznak el drágán bricklinken, egyszerűbb közvetlenül a forrásból venni :) Ezek a boltosok valóban nem túl precízek, bezzeg ha direktbe veszed e-bayen valami gyerekkori cuccait kirámoló dájcstól, az lelkesen küldi időben, nem egyszer szegény magyarokat megsajnálva mellékel valami egyéb gamezt is (playmobil stb), nem egyszer előfordult.

Usa: ott inkább az a gáz, hogy néhanapján akár másfél hónap! amíg a mani megérkezik hozzájuk postán... lefogadom, hogy kibontják OFF miatt :)

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... rikkreator

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BriKKreator 2006. nov. 10. 9:04-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 10. 7:46 

Érdekes ez a többszörös árfolyam átváltás, eddig nem nagyon figyeltem rá, de a legutóbbi hitelkártya elszámolásomon több különféle deviza nemű tétel volt és átböngésztem. Majd felháborodottan felhívtam az ügyfélszolgálatot, a hosszú beszélgetésből a következőket tudtam meg:

Hitelkártyás fizetésnél az elfogadó hely behívó bankja (az aki a lehúzó terminált adja) számol el a kártyatársaság (esetemben VISA) amerika központjával dollárban, itt az átváltási árfolyamot az elfogadó bank állapítja meg. Ezután a VISA kártyatársaság elszámol a kártya használó bankjával (esetemben a Citibankkal) szintén dollárban, de itt az árfolyamot a bank és az ügyfél közötti megállapodás rögzíti, gyakorlatban a bank állapítja meg.

Ebből az következik, hogy az elfogadóhely árfolyamára semmi befolyásunk nincs, csak reménykedhetünk, hogy az adott üzlet és a bankja jól állapodott meg. Igazából megkérdezni sem tudjuk kitől, hiszen az eladó bankjával semmilyen kapcsolatunk nincs (nem is tudni, hogy melyik, erre azt tanácsolták, hogy olvassam le az üzletben a terminálról a bank nevét :) )
A második árfolyamra azt mondták, hogy minden bank nagyon sok árfolyamtáblát használ és az ügyfél, kártyatípus, forgalom stb. alapján állapítják meg az adott szerződésre érvényes kategóriát. Ezt viszont legalább bármikor megtudjuk kérdezni a saját bankunktól.

A paypal elfogadó esetén nem tudom, hogy belép-e középre egy harmadik fél (a paypal) de feltételezem, igen.

Néhány példa:
Berlin normál üzlet, euróban: 258 EUR/HUF, ez 2%-kal rosszabb, mint az MNB árfolyama
Paypal reg. díj, euróban: 256 EUR/HUF
Paypal osztrák eladó, dollárban: 212 USD/HUF, ez 5%-kal rosszabb, mint az MNB árfolyam
Horvátország szállás, kunában: 34,9 HRK/HUF

eszerint egyedül a Horvátországban érdemes hitelkártyával fizetni, minden más esetben kedvezőbb lett volna kp.-ben valutát váltani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 9. 21:09 

Ezt én is észrevettem, de nem tartottam annyira zavarónak... 16% ÁFA még mindig jobb, mint 25%. Én különben se az árat figyelem (elsődlegesen), hanem a választékot. Ha rendelek, annak örülök, ha a lehető legtöbb alkatrészt be tudom szerezni egy helyről. Még ha drágább is, mint az átlag, biztos olcsóbb, mintha mindent a legolcsóbb boltban vennék meg, mert akkor sokkal több rendelést kellene feladnom, és a postaköltség felemésztené az árelőnyt. (PayPal előtt meg a drága IBAN miatt se érte meg több helyről rendelni.)

Másik érdekes eset:, amikor legutóbb rendeltem (DutchBricks) és PayPallal fizettem, többszörös árfolyamváltáson ment át a lé, mivel a számlám HUF alapú, a PayPal EURO-val "támad", az eladó meg USD-t kért. Átszámoltam a levont HUF-ot USD-re, és 203 Ft-os árfolyam jött ki. (Az EURO-t feltüntette a bank a tranzakción, 247.68-volt, asszem.) Szóval kellemesen meglepődtem, rosszabb váltásra számítottam. Ennél a boltnál viszont az eladó átterhelte a PayPal 3.5%-os jutalékát, de még így is kevesebb volt, mint az IBAN. (1200 körül, 1999 helyett.)

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 9. 20:52 

Mivel 2 nap alatt kb. négyen estünk pofára ugyanavval a problémával kapcsolatban, gondoltam közzé teszem a témával kapcsolatos észrevételeimet.
Történetesen az EU-ból való BrickLink rendelésekről lenne szó. Lehet, hogy rajtam kívül ezzel már mindenki tisztában van, de azért csak leírom:

Elsősorban német rendeléseknél elég gyakori jelenség, hogy az üzlet vásárlási feltételeiben az szerepel, hogy Európai vevő csak Euróban fizethet. Ehhez jön még, hogy az eladó "érdekes" áfrolyamon váltja a Dollárt Euróra. Sejtésem szerint ez nem azért van, mert nem tud számolni, vagy mert nyerészkedni akar az árfolyamon, hanem mert így építi be az árba az EU-n belül megfizetendő ÁFÁ-t.
Németországban 16% ÁFA van, ha 200 Forintos USD árral és (az egyszerűség kedvéért) 250 Forintos EUR árral számolunk, akkor világosan kitűnik, hogy 1 USD + ÁFA = 232 HUF. Ha USD-EUR árfolyamra 0,90-et írnak, azaz így 1 USD= 90 Euro cent, vagyis 225 HUF, tehát az ÁFA ide van beépítve. A "Splash" oldalon nem egy eladó fel is tünteti, hogy ez az Euróra átszámított ár már tartalmazza az adót.
A másik variáció amivel találkoztam, az pedig világosan kiírta, hogy ha a vásárló az EU-ból van akkor az USD-ben megjelölt árakhoz még 16% ÁFÁ-t is meg kell fizetnie.
Hogy az miért van, hogy valakinél kell ÁFÁ-t fietni, meg van akinél nem, azt nem tudom, de gondolom akinél kell fizetni az valószínűleg az innen származó bevételét bejelenti jövedelemként.
Továbbá itt jegyezném meg, hogy (tapasztalatom alapján) a portugáloknál általában 1 USD=1 EUR. A fenti példából kiindulva gondolom náluk 20%-os az adó...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 1. 9:17 

Igen, igen :)

Amíg nem állítja az eladó legalább "packed"-re, addig a vevő tud újabb tételeket rendelni és ezzel "updated"-re váltja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 1. 9:11 

A státuszt a briclinken a rendelésnél az eladó állítgatja?
A post-tal lehet az eladót minösíteni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 25. 7:47 

cicus írta:
A bricklinken le is lehet kérdezni az emberkéről, hogy rendesen küldi a dolgokat?

Naná. Ha rámész a boltra, pld. http://www.bricklink.com/store.asp?p=kockabolt, a maintained by felh.név (X)-re kattintva táblázatos formában megjelenik az adott felh. értékelése. A Praise a pozitív, a Neutral a semleges, a Complaint a negatív - ami még fontos, az az S/B, ami azt jelzi, hogy az adott tranzakcióban az illető Seller (eladó) vagy Buyer (vevő) volt. Ha valakitől először vásárolok, meg szoktam nézni az esetleges semleges és negatív üzeneteit, és az alapján döntök.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 24. 18:47 

Mostanában 5x rendeltem Németországból, és 6x USA-ból.
Szerintem sokkal megbízhatóbbak a tengerentúli LEGO árusok. Hihetetlenül gyorsan reagálnak. A 10123-as LEGOk a vásárlástól számított 20 napon belül megérkeztek, levelezéssel, utalással szállítással együtt.
A Németek szerintem nagyon lassúak (ott is volt persze 1 kivétel), a PayPales fizetésre 3 nap alatt reagálnak. :( A csomagra azt mondják, feladták, aztán 2 hét múlva kapom meg.
Az Euro/Dollár átváltásról már nem is beszélek sok helyen 1,2-es, vagy ennél is kisebb szorzóval számolnak, így akár 10-20% -ot is lehet bukni, mivel legtöbbször Europából csak Euros fizetést fogadnak el.

A postaköltséggel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy én soha nem kérek biztosítást. Ajánlottan kérem a csomagot, így mindenképpen van rá garancia, hogy megjön (különben fizet keményen a Posta). A biztosításra akkor van szükség, ha valami sérülékeny dolgot vásárolunk. A LEGO szerintem nem ilyen (persze ha normálisan be van csomagolva), egyetlen rizikó, hogy elveszik, de ez kizárható ajánlott küldeménynél. Így sok pénzt lehet megspórolni.

multipla

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 12. 14:08 

Szerény véleményem a rendelésekről:

Én még nem rendeltem, és nem is fogok legót rendelni olyan helyekről, ahova előre kell manit küldeni.
Miért? Postaköltség, megbízhatatlanság! (Olvastam már itt a fórumban olyan esetről, hogy elküldték a pénzt, és nem jött vissza semmi!)
Szerintem semmi értelme annak, hogy megvegyek egy legót egy idegentől, amikor elmegyek egy boltba és megveszem.
Ha nincs, és belátható időn belül Miskolcra megyek, megveszem ott.
Ha nincs, lemondok róla.
Kockabolt, S@H (ha majd lesz nálunk) szóba jöhet, mert itt akkor fizetek, amikor már látom, hogy ott van a legó a postás kezében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 21. 14:04 

tzsozsoo írta:
Köszi szépen az infókat. :lol:

Bár pár dolog még nem tiszta:
ha rendelek akkor nem kell ugye emilt küldeni az eladónak, csak megvárni míg visszajelez?
fizetni (feladni a pénzt) pedig csak azután kell ha visszajelzett az eladó?

+van még egy dolog amit én nem találtam meg sehol: mennyibe kerül a postai szállítás? mert SZVSZ ez sokat jelent.

Nem kell kuldeni, mivel a rendelest is mint e-mailt kapja meg, es a comment-be irhatsz dolgokat. Fizetni sem kell, amig nem keri. A szallitas valoban nem mindegy, es foleg attol fugg, mennyit es mit rendelsz. Elore lehet tajekozodni a Store Policies, vagy a Splash oldalon, de vegso soron az elado fogja megmondani, mennyibe kerult a szallitas, a vegleges szamlan szerepelni fog ez az osszeg is.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: BrickLink
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 18. 13:31 

Bizonyára vagytok néhányan - velem együtt - , akik már gondolkodtak rajta, hogy meg kellene próbálni néhány elkallódott alkatrészt, vagy régóta áhított készletet beszerezni valahogyan az Interneten keresztül. Ehhez szeretnék segítséget nyújtani azzal, hogy megosztom veletek eddigi saját tapasztalataimat.

Én már több, mint 3 éve rendelek folyamatosan a BrickLink-ről és szerencsére rossz tapasztalatom eddig még nem volt. Ellemben kellemes meglepetések a rendelések során már többször értek, például az eladó az alkatrészekkel együtt küldött vissza pénzt is, mert azt írta, hogy szerinte az általam vásárolt alkatrész rosszabb minőségű volt, mint amit ő megjelölt az alkatrész eladásakor. Egy másik esetben meg classic space emberkéket vettem, és amelyikből 3 darabnál többet kértem, abból kaptam még egyet ajándékba. És még sorolhatnám tovább.

Fizetés:
- vásárláskor minden esetben az összes járulékos költség (postai díj, átutalási díj, esetleges konverziós költségek stb...) a vásárlót terheli. így rendeléskor úgy kell kalkulálni, hogy minimum 4-5 USD postai díjat még ki kell majd fizetni.
- rendelés után minden esetben kell kapnunk az eladótól e-mailban a számlát (Invoice for BrickLink Order.... tárgyú e-mail). Ez általában 1-2 nap múlva szokott megjönni és ez tartalmazza a teljes végösszeget. Ha nem kapnánk meg úgy 3 map után ajánlatos nekünk érdeklődni az eladónál.
- általában a banki átutalást nem nagyon szeretik, meg az átutalási díj sem kis összeg. Előfordulhat olyan eset is, hogy többe kerül az átutalási díj, mint amit rendeltél.:!:
- mindegyiknél lehet kp.-vel fizetni (EUR vagy USD). Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy egy sima borítékba beleteszek összehajtva egy üres A/4-es lapot, és a lap közé beteszem a pénzt (természetesen csakis bankjegyet) és feladom ajánlottan elsőbbségi küldeményként. Az EU-ba kb. 650-700 Ft. A levél így 4-5 munkanap alatt megérkezik. Itt megjegyezném, hogy eddig még mindegyik ilyen levél sikeresen eljutott a címzetthez.
- szintén gyakorlatilag mindenhol lehet fizetni PayPal rendszeren keresztül, már ha van valaki olyan szerencsés, hogy van számlája.
- kölcségkímélő megoldás lehet, hogy ha több mindent akarsz venni és nagy részét egy helyen megtaláltad és megrendelted, akkor érdemes az eladónak egy e-mailban megírni, hogy még mit keresel, mert van rá esély, hogy be tudja szerezni. Ha nem megy a dolog, akkor ráérsz utána körülnézni máshol.
- a csomagot minden esetben a vételár kiegyenlítése után fogják feladni. Általánosan elmondható, hogy hacsak kifejezetten nem kéred az ellenkezőjét, légipostán jön a csomag. Európán belül így kb. 1-1,5 hét, a tengeren túlról kb. 2-2,5 hét. Ha olyan kicsi, hogy levélben elfér, akkor 4-6 munkanapon belül már megérkezik.

Ha megkaptad a csomagot, akkor elvárt dolog, hogy az eladónak feedback-et, azaz egy rövid kis üzenetet küldesz a rendszeren keresztül. Minden pozitív üzenet egy pontot ér. Ilyen üzenetet küld az eladó is neked, ha kifizetted a rendelést.

Végezetül ide tettem néhány "üzletet", ahonnan már több alkalommal vásároltam, és csak pozitív tapasztalataim voltak. Természetesen az eladó hozzáállása azért nagyban függ a miénktől is. Nyilván ha minél hamarabb elintézzük a fizetést, nem napok múlva válaszolunk a leveleire, egyszóval gördülékenyen intézzük az ügyet az valószínűleg benne is jó benyomást kelt irántunk.

Bits and Bobs
A to Z from phillwright
Technic and Trains
Old Lego parts & sets
toastercat's
good deal market
German Brick Circus ~BULK~
Ozparts
German Lego Building Shop
Hooked On Lego UK
Poldo's

Szabolcs

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 360 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Időzóna: UTC