Klauzálház 2009. november 14.-15.

Re: Klauzálház 2009.11.14-2009.11.15

HozzászólásSzerző: safiati » 2009. nov. 16. 18:26

Sajnos élőben nem tudtam megnézni, de a képek alapján fantasztikus lehetett :ty41: . Tényleg ez ez eddigi legnagyobb terepasztal. Óriási elismerésem mindenkinek!

Úgy látom a droidok összekapták magukat és szegény Fabulandok Europarkbeli lázadása csúfos véget ért. Legközelebb a Halálcsillag börtönblokkjában láthatjuk őket vagy egy büntetőtáborban?

Legvagányabb a kis sziget a napozó figekkel.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: benoce » 2009. nov. 16. 18:01

szerintem szép volt a kiállítás. a city nagyon szépre sikerült, minden tetszett benne. a wiking "también". hatalmas volt, és lenyűgöző. nagyon ötlete és kidolgozott. nagyon meg volt a hangulata. az sw diorámát is nagyon szépen csináltuk meg. a technik-eket nem néztem nagyon meg. a castle "hegybe épített vár" nagyon jó lett. d-day szintén, a bunkerek nagyon szépek lettek.
köszönöm mindenkinek, hogy élvezhettem a társaságot, kiállíthattam. nagyon jó élmény volt... megint :) :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benoce 2009. nov. 16. 18:44-kor.
benoce

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2009. nov. 16. 13:08

Akkor a képek alapján sorban:

1: Hoth dioráma: közös alkotás a berendezést, Legocska, Benoce, Gyurma77 készítette. Járműveket szinte az összes kiállító hozta. Kapubejárat és a pajzsgenerátor az én alkotásom.
2: Clone dioráma: Szintén a 3 szakember berendezése, szintén közös járművek. A nagy űrhajót a leszállópályával legocska készítette.
3: Gyári SW készletek Matyó tulajdonát képezik.
4: Város baloldala része vegyes. lovaspályát Ákos csinálta, China town Lezly alkotása, jobbra Multipla Házai láthatóak.
Ezután következik Brob gigacityje, majd az emelvény után Matyó birodalma.Lezly viaduktján érkeznek a vonatok az Én városrészembe. a híd mögött Krisztián házacskái láthatóak. Ákos Városkája a Taj-Mahal-al határos.
5: Technic autók lezly, és Multipla gyüjteményei.
6: Törpebánya Legocska és lezly alkotásai.
7: Középkori házakat pedig Brob készítette.
8: Hadivonat Schau alkotása.
9: A Német tengeralatjárót Gyurma77 csinálta.
10: D-Day Omaha Beach-et pedig én kreáltam.
11: Schau zseniális viking szigete.
12: A Lánchíd Multipla, a Sikló pedig Kőfejű kolléga alkotása.

Külön köszönet Diának a rengeteg munkáért+szervezésért... ;)

remélem nem hagytam ki semmit :)
Tibicsoki

HozzászólásSzerző: emelné » 2009. nov. 16. 12:27

Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudtam elmenni! Nagyon tetszik a képek alapján.... Gratula a kiállítóknak!! :ty41: :ty41:
Megtenné valaki, hogy felsorolja az építőket és melléírja a művét, műveit? Van egy-két alkotás, amit nem tudok személyhez kötni... Hálás lennék! :| :ty100:
emelné

HozzászólásSzerző: brob » 2009. nov. 16. 11:24

Rob, érdemes lenne megnézned a korábbi kiállításokkal kapcsolatban megfogalmazott kritikáidat is. Azok is kb. ilyenek voltak, csak az idő mindent megszépít. A Sugár I idején épp a zsúfoltság volt a problémád, meg, hogy egy ekkora városba miért nincs egy nyamvadt oktatási intézmény. Építettem CSAK NEKED egy egyetemet/iskolát, ahogy tetszik 128x64 stud alapterületen. Ha most szimplán azt írtad volna, hogy lám-lám bizonyos korábbi észrevételeim meghallgatásra találtak de lenne még pár javaslatom, hidd el jobban esett volna nekünk.

Nem tudom, tisztában vagy-e azzal, hogy mi előzi meg közvetlenül a nyitást, mekkora munka ennyi cucc odaszállítása, elrendezése úgy, hogy csütörtök este nyolckor foglalhatod el a termet? Amit akkor elviszel, vagy másnap még odaviszel, az van, abból kell gazdálkodni. Talán én lakom a kiállításhoz a legközelebb a csapatból, de a négy nap alatt így is autóztam 250 km-t.

És itt szeretném megköszönni annak a néhány lelkes MALUGosnak, akikkel találkoztunk, hogy eljöttek, megnézték, fotóztak és megosztották az élményt a kritikusokkal.
És külön köszönet a segítőknek. Nem írok neveket, aki visszajött egy nagy adag energiabombával és beállt csomagolni, magára ismer. :D
Borda R.
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=345622]Medieval Life - saját készletek[/url]
brob

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2009. nov. 16. 10:11

Rob: Engem nagyon hidegen hagy a politika, de volt egy csomó rendőr minifigem, ezért találtam ki az oszlatásos dolgot.
Egyébként semmilyen jel nem mutatta, hogy a narancsos embereket, vagy a szegfűs mamákat kergették volna szét a rendőrök.
Magyar zászló volt, de ha ez is sok, akkor legközelebb rózsaszín bikinis lányok fognak tüntetni.
(Büszke vagyok a vízágyús Mocomra, nem fogom szétszedni.)
Igazad van, hogy bizonyos helyeken nem volt kidolgozva az asztal, de a mostani kiállításon elég sokat kellett improvizálni a helyszínen és anyag és idő hiányában ez elég nehéz.

Mivel nem voltál ott (vagy csak én nem láttalak) szerintem csak a fényképek alapján tudsz véleményt formálni.
Viszont, ha élőben láttad volna Matyó, vagy BRob új városrészeit elállt volna a lélegzeted, mert a fényképek nem adják vissza rendesen a kiállítást.

Megjegyezném, ez a terepasztal most 2x akkora volt, mint a legutóbbi.

Remélem a következő kiállításon téged is a vendégeink között láthatunk és élőben is meg tudjuk vitatni ezeket a jogos észrevételeket :)
Tibicsoki

HozzászólásSzerző: Ákos » 2009. nov. 16. 9:33

Igy van, a "magyarázat" az, hogy külön asztalokat akartunk eredetileg, azaz mindenkinek saját, körbejárható(?) asztala lett volna, mint Schau vikingjei. (Arról is volt szó, hogy esetleg egy nagy kör (vasút) összekötné az asztalokat, tahát akkor nem lettek volna teljesen körbejárhatók. Aztán kiderült, hogy kicsi a terem és ennyi kordonunk se lenne, úgyhogy megint "egységes" várost építettünk, a szokásos illesztési kihívásokkal, improvizációs megoldásokkal. Rövid idő alatt és alkatrészek nélkül (mert a helyszínre nem viszi senki se az ÖSSZES alkatrészét, esetleg 1-2 zacsit...) Amivel viszont elégedettek voltunk, az Lezly viaduktjának "elrablása". Eredetileg az is külön asztalon lett volna, de bekerült a városba. Sikerült elég jól felemelni a padlószinttől, hogy majdnem az asztalszinten volt a teteje, csak picit kellett a síneknek alápakolni.

A valódi tüntetés/tömegoszlatás valóban aktuálpolitikai téma (azaz tiltott a MALUG fórumon), DE
- ez nem MALUG killítás volt, hanem Koc-ka-land :idea:
- ez nem valódi tüntetés/tömegoszlatás volt, hanem egy LEGO moc
- a nézők nevettek rajta :D

Tehát azért vannak összecsapottnak tűnő részek a kidolgozott részek között, mert a részeket X, Y, Z építi külön-külön, ezeket valahogy össze kell kapcsolni. Ahol Tibicsoki és én találkozunk, az se valami matyóhímzés (Bocs Matyo). Elő kapartam pár vágott baseplate-darabot, a sín alá raktam, és odatettem a kutyaiskolát, meg egy mukit, aki locsolja a fákat. Szerintem sem méltó a "szépséges" városomhoz, de ennyi idő alatt ennyi alkatrészből senki sem tud sokkal jobbat... Tehát ilyen részek MINDIG lesznek, ha közös asztalt építünk ööö találomra. Ha jobban megnézzük pld. a egymás mellé rakott 2 castle cuccot, azon is látszik, hogy "csak" egymás mellé vannak rakva, de két külön egység.

Akkor lehetne kiküszöbölni, ha:
- előre meg lenne építve minden, a csatlakozások is.
- több idő van és sok-sok alkatrész is, a helyszínen építeni
- mindenki külön asztalt épít, amit fullosan megcsinál, a helyszínen már nincs (alkotó) építés, csak installáció

De szerencsére ezeket a látogatók teljesen máshogy látják, nem nézik át ilyen aprólékosan a dolgokat. Szerintem a mostani asztalon az egyik legjobb poén (mármint olyan, amit nem én követtem el 8) az a kombájn, ami a sorompók között áll, teljesen lehetetlen módon. Borzalmasan "primitív" módszerrel készült, azaz van egy gyári készlet (kombájn) meg pár sorompó, valszeg szintén vmi gyári készletből. Tehát Tibicsoki SEMMIT nem ööö alkotott LEGO-ból, "csak" lerakott pár gyári cuccot, egy poénos elrendezésben. Na most ebben az még a fontos momentum, hogy ilyet az másvalaki részén (brob, Matyo, én) biztos nem lehet lerakni, mert ott mindennek megvan a helye. Vagyis arra akarok kilyukadni, hogy az átgondolatlan illesztések ELŐNYE, hogy helyet adnak olyan poénoknak, amiknek máshol nincs helye, valszeg eszünkbe se jutna. Az én részem ilyen szempontból tök unalmas, ami poén van benne, azokat is Gyurma77 találta ki. (Öltönyös nyikhaj a lámpaoszlopon leng, haverjai figyelik, öregúr megbotránkozik; nő nézi az éxerbolt kirakatát, férje felháborodik.) A kis poénjaimat én is másokhoz szoktam becsempészni, meg a rögtönzött területekre. Egyik leg ööö gazdaságosabb MOC-om a lovarda, amit a DP-ra ööö építettem, van benne nulla cucc, egy pici dobozban elfér az egész (kivéve a régi házamat, amit oda szoktam rakni, meg a növényeket.) Nem tudok vele mit kezdeni, talán beleintegrálom majd a városrészembe valahogy. Viszont tök jól jön, hogy majdnem egy négyzetmétert be lehet burkolni vele, amikor kimarad valahol egy kis hézag...

Akos
Ákos

Re: aktuális kiállítás

HozzászólásSzerző: Rob » 2009. nov. 16. 8:50

A képek alapján nekem az a véleményem h. a korábbi kiállítások sokkal jobban sikerültek.
1-2-3 rész eléggé összecsapottnak néz ki.
LEhet nem volt elég időtök rá, vagy azért nem olyan népes az utca mint korábban mert nem votl zárt vitrin.

Ami totál nem tetszik:
A szögletes vízpart, a vízen lebegő sín, és a sínnek nekimenő autóút.

Eddig nem volt ilyen gond, de most valahogy mégis sikerült.
Nézegettem sokat más Lego klubok kiállíátsi képeit BS-en, eddig mindig az volt a véleményem h. jók-jók de a Malugos kiállítások jobbak.
Összetettebbek, mókásabbak, kidolgozottabbak.
Most ez a kidolgozottság hiányzott sztem.

Mellesleg félig off-ként:
ugye Legoba nem viszünk politikát. Ez alapszabály itt a malugon mitn megtapasztalhattuk.
A tüntetőket mégis bevittétek a kiállíításba nem először, ami engem nagyon zavar.
[url=http://www.bricklink.com/store.asp?p=Roberto82]Bricklink[/url]
[url]http://www.mocpages.com/home.php/48576[/url]
[ur]http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Rober-to[/url]|

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.
Rob

HozzászólásSzerző: Ákos » 2009. nov. 15. 21:48

AshiValkoinen írta:Hohó!

A 45-ösön rossz irányban lettek összerakva a Combino moduljai! :D

Igen, én is észrevettem és javítottam. Elsőre egy villamost raktam fel, aztán kettétörtem, alagútból "jöttek" ki. De Tibicsoki megvétózta és a második fél villamos két kocsiját visszarakta az első fél villamos mögé, de arra nem figyelt, hogy fordítania is kellene őket. A motorkocsit természetesen megfordította.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Norba » 2009. nov. 15. 21:38

A képeket nézegetve egyre jobban sajnálom, hogy nem mentem ki, de nekem csak az utazás kb. 3 óra lett volna (tömegközlekedéssel, feltéve, hogy egyik járatra sem kell várnom) összesen oda-vissza, és ilyenkor már 5 óra körül elég sötét is van, úgyhogy nem ragozom tovább. :D
Gratula mindenkinek, aki részt vett benne, szép munka! :ty109:
Remélem, lesznek még ilyen kiállíások később is (és közelebb hozzám :lol: ).
Norba

HozzászólásSzerző: atomdino » 2009. nov. 15. 18:51

Remek a kiállítás a city pompás minden elismerésem.... saját képeim.. http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=409023
ATOMDINO
atomdino

HozzászólásSzerző: Opi » 2009. nov. 15. 18:22

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=409543

Képeim a kiállításról. Az utolsó képeken feltűnik Ákos, Multipla, Schau, Pepe620, Reni, és jómagam :)

A kiállítás egyéb iránt fantasztikus volt, csatlakozom a többiek véleményéhez, a még nem publikált mocok, illetve a már publikált, de még élőben nem szemrevételezett mocok is lenyűgözőek voltak. Remélem legközelebb már mi is (én+pepe) csatlakozni tudunk tudunk a kiállító tömeghez.

Összegezve: Szép munka volt! :ty23: :ty41:
Opi

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2009. nov. 15. 17:56

Hohó!

A 45-ösön rossz irányban lettek összerakva a Combino moduljai! :D
üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

HozzászólásSzerző: Anak » 2009. nov. 15. 17:55

biker írta:Én is örülök a képeknek, köszi! Az 55-ös sorszámún még a teremőr bácsi is látható! :)

:) De ő nem a teremőr, hanem az egyik kiállító. Mind ilyen sárga pólóban voltak.
Anak

HozzászólásSzerző: Keetongu » 2009. nov. 15. 17:35

Gyönyörű :D
Még az én szemem is elkáprázott rajta - pedig ált. csak Bionicle-öket hívok gyönyörűnek - de ti srácok nagyon tudtok. nagyon tetszik a gyűjtemény.
Harry Potter break 4 ever :lol:
[url=http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=15&t=13058]Eladok[/url]
Keetongu

ElőzőKövetkező

Vissza: Koc-ka-land