MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. okt. 19. 12:36

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 921 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tomi
HozzászólásElküldve: 2017. júl. 31. 11:25 

Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 31. 8:26 

Gratulalok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jún. 21. 18:32 

A Porschénál készült interjú:

http://bricksafe.com/files/Tamas_Juhasz ... iew_EN.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 5. 18:33 

:D :ty23: :ty39:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 5. 12:45 

Képes beszámoló a "Build Your Dream Lego Technic Porsche" verseny Stuttgarti nyereményútjáról

Az egész Stuttgarti út október 4-5-6-7 között volt, 4-én utaztunk le autóval, 5-6 volt a Porsche múzeumi túra, gyárlátogatás, egyéb kisebb attrakciók napjai, és 7-én jöttünk haza. Apukámmal korábban is voltunk Stuttgartban, többek között meglátogatni a Mercedes Múzeumot, így ismerős volt a hely, most is ketten mentünk. Minden költségünket megtérítette a Lego. Azért csak most jött ki a beszámoló, mert sokat kellett várni a fotósunktól (a múzeumi körbevezetésről, az autómról lévő pár képet ő csinálta) a képekre, illetve a jóváhagyásra, hogy melyek publikálhatók, és melyek nem. Egyébként le a kalappal a szervezők előtt, mind Lego, mind Porsche részről, minden jókor, jó helyen volt, tényleg flottul mentek a programok. Készült egy angol nyelvű interjú is, nem tudom, mikor lesz elérhető, én is várom még. Pár fontosabb kép:

Elvittem modellt is, közös képek készítése miatt, így utazott:
Kép

Ezt a Porsche 911 Carrera S cabriot kaptuk meg pár órára, vezetéshez:
Kép

Kép

Porsche múzeum túra:

Kép

Kép

Mind közül a kedvenc képem:
Kép

Kép

Az archívumban a nagy méretarányú (1:4 vagy 1:5) modellekkel:
Kép

Most látom, hogy csaknem pontosan ugyanakkora, mint a gyári készlet:
Kép

Együtt a (majdnem) 1:1 Lego Porsche 911 GT3 RS-el:
Kép

És a lényeg, együtt az igazi típussal (illetve annak elődjével, a 956-al, az eredeti autó akkor az USA-ban volt):
Kép

Kép

Vacsora, a múzeum éttermében (egész délután velem volt a modell, végül az asztalon landolt):
Kép

Ennyi Lego volt a múzeumban az enyémen kívül:
Kép

A garázsban ott volt ez eredeti autója is a 42056 készletnek:
Kép

Kaptunk egy ajándék könyvet is a múzeumi körbevezetés után:
Kép

Szintén tartalmaz Lego-t is:
Kép

Aztán december 21 körül jött egy óriási doboz a Porschétól:
Kép

Ez volt benne:
Kép

Kép

Küldtek két képet az ottlétünkről, amik alumínium lemezek közé sajtolt műanyagból készültek, a felületük is műanyagos tapintású, nagyon érdekes:
Kép

Kép

(aki kíváncsi, miért kisebb az ajándék photoshoppolt képen a fehér hátsó keréktárcsa takaró: a modellemen csak kettő van, a bal oldalán, és mivel a képen a jobb oldalon van, oda kellett szerkeszteni. Ez a Porsche csapatának, az arányokat tekintve nem sikerült annyira, mint nekem, pedig nem vagyok egy PS profi: http://bricksafe.com/files/Tamas_Juhasz ... 0x1280.jpg --> ez is manipulált kép, eredetileg fekete a kerék, csak a felni látszik. )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 4. 21:01 

Köszi, igen, nagy élmény volt, az biztos. :)

A transaxle a szakkifejezés arra a hajtásmódra, amikor a differenciálmű és jellemzően a váltó, kuplung, egy közös egységet alkot, pl. motor elöl, és a difivel egy házban az előbbiek, mint a 928, 924, 944... típusokban. Vagy akár az én modellemben, a 962C-ben, de ott a motor sokkal közelebb van (persze ettől még transaxle, a motor lehet sokféleképpen). Lényeg, hogy egybe van építve a difivel több fontos erőátviteli komponens. Így kompaktabb, könnyebb, jobb súlyelosztású lehet az autó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 4. 20:37 

Hát ez szuper lehetett! Nekem is volt már olyan, hogy "hasznot" húzhattam a Legózásból, szóval tudom, milyen érzés! Bár gyakrabban előfordulna! Még egyszer gratulálok! :)

Mi az a transaxle? Azt nem értettem...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 4. 20:07 

Megírtam a Porsche nyereményútról való beszámolót, elnézést, hogy (egyelőre?) magyarul nincs, de ezt is egy nap volt összehozni:
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... stuttgart/
Ha valami nem világos, itt kérdezzetek nyugodtan. Lehet, hogy később csinálok egy magyar változatot is.

Galéria:
http://bricksafe.com/pages/Tamas_Juhasz ... rt-germany
Itt minden képnek elérhető a nagy felbontású változata, illetve van pár extra is a fórumbeliekhez képest.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 5. 13:17 

https://thelegocarblog.com/2016/11/03/m ... minecraft/

A motorral kapcsolatban igazuk van, én is több hengert szerettem volna bele, de örültem, hogy egyáltalán belefért : )
Egyébként egyáltalán nem a 42049-hez mérten építettem, attól ez független, de sokan azt látják bele, csak kicsiben. Pedig annak nem is kanala van elöl. :)
https://www.toyworld.com.au/media/catal ... 282%29.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 2. 10:51 

Köszi. Régebben jó pár mini MOC-ot készítettem, mondhatni hogy ez az egyik specialitásom, tervben van még sok hasonló, köztük motorizáltak is.

Jelenleg a Porsche 962 alkatrészeit pótolom vissza, nem szedem szét a modellt, megmarad örökre. Az is lehet, hogy csináltatunk neki egy hasonló burát, mint amilyen a gyári készletnek van (kép lent van róla, a loader bemutató alján).
(https://www.flickr.com/photos/129961553 ... 8905453474)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 1. 16:27 

Gratulálok hozzá, én már csak tudom, milyen zsúfolni, szóval le a kalappal! :D Formára is szép és funkcióit tekintve is! Sok sikert!

@rixman: Áááá, ott kint nem ilyen építőkre vadásznak...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 1. 15:47 

Hát ha még úgy kezdtem volna, hogy "Jó napot kívánok!" :) Köszi szépen, meglátjuk, mire lesz elég. Azért hibái is vannak, kicsit nehézkesen kanyarodik a difi hiánya miatt (gondoltam, hogy ez lesz, de nem hogy ennyire, mert keskeny), illetve a kanál felemelt állapotában a pneu csövek jobban behatárolják az egyéb mozgását. Persze, ilyen méretben legtöbbször csak kompromisszumokkal lehet sok funkciót betenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 1. 7:28 

Egyszerűen leírom, hogy látva a videódat jó napom lett. :ty45:

Megtestesíti mindazt aminek szerintem a LEGO-nak lennie kellene.

Ha van egy kis eszük, jövőre Billundban leszel.

:ty109:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2017. márc. 5. 18:26-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 31. 18:41 

A fotós képei késnek kicsit, még nem jelzett vissza. Addig is, a Eurobricks TC10 (pneumatic verseny) nevezésem:

Nem egy konkrét gép modellje, hanem inkább mix a jellegzetes formákból ebben a műfajban, ami a földalatti homlokrakodó (?). Lehet, hogy nem így van magyarul, angolul underground mining loader.

Funkciói:
- pneumatikus kanál billentés
- pneumatikus kanál emelés
- 4x4 hajtáslánc
- 2 hengeres mini motor
- HOG kormányzás a tetőn

...némi felfüggesztése is van, ha úgy vesszük, az alváz csavarodásából adódóan, ami jól jön, ha nem teljesen sík a terep. Teljesen manuális a modell, a pumpát (compressor) a hátsó tengelyre tettem rá, így nincs olyan kellemetlen ellenerő és nyomaték, mint pl. a 8459 esetén, ha pumpálod, miközben áll az asztalon. Nekem leginkább az tetszik benne, hogy a kicsi (56 mm átmérő) kereke ellenére is, egyes szögekből nézve igen nagynak tűnik, nagyon nagy a kerék az egészhez képest. A szélessége csupán 9 stud, ebbe kellett beletenni elöl a kerekeket, és a kanálmozgató mechanizmust. Az egész modellnél arra törekedtem, hogy minél több sárga alkatrészt tartalmazzon, így pl. a fogaskerekek fele az, a kanál, a fél stud széles bush-ok. Innentől beszéljenek a képek és a videó:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Közel áll a minifig méretarányhoz:

Kép

Videó:
https://www.youtube.com/watch?v=hECS50w-uC0

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 9. 10:21 

Újra itthon vagyok (5-6-án volt Stuttgartban a Porsche túra). A képes beszámolóra még várni kell, mert a saját képeimmel is elég sok utómunka, rendszerezés van, illetve a hivatásos fotóstól is csak pár hét múlva kapom meg a képeket, amikor elkészül velük. Szóval ami késik, nem múlik. Minden terv szerint ment egyébként.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 921 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő

Időzóna: UTC