MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. dec. 13. 2:50

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: pepe620
HozzászólásElküldve: 2012. dec. 2. 12:29 

Nekem bejött itthon, a prototípus elég jól megfogta a 6-os bart, egy zászlóval a végén. Lehet csak képzelődök, de mintha az új, lekerekített fogú mod. plate-ek kicsit szorosabban tartanák, így működik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 2. 11:08 

Ez IRL is működik? Tapasztalatom szerint ez a biciklikormány darab egy leheletnyivel vékonyabb, mint a normál bar, ezért a clipek csak lazán 'lógnak' rajta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 2. 10:29 

Nos. Több mint egy év után feltámasztom poraiból a topikot, hogy aztán főnixmadár módjára feltámadva stb, stb, magasztos szöveg....

Szóval, először is, teszek ide egy új felhasználást, mielőtt az automata karbantartó rendszer törli az egészet. Szóval elhatároztam, hogy bemutatom az új MOC-okat, ismertetem a koncepciót, s hasonló dolgok, amiket egy MOC_topikban szokás. Mivel az IRL dolgokról nem áll rendelkezésre egységes fotótár, ezért eleinte főleg a HUNLTC kiállításokon készült, Ákos által készített képeket fogom berakni, aztán ha lesz időm, energiám, felszerelésem, akkor csinálok saját képeket. Addig viszont főleg az LDD-ben létező terveket/kópiákat fogom publikálni, bár ég ahhoz is át kell szerveznem a BS-galériát is, de terveim szerint 3-4 naponta max hetente publikálok majd valamit.

Kezdeném a zászlótartóval ami egy egyszerű homlokzati alkalmatosság. A következő képen látszik, hogy épületen már nem annyira ortopéd int önmagában.

Nos, egyelőre ennyi, majd jelentkezem :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 21. 12:17 

safiati írta:
Pepe! Az ilyen jellegű alkotásaidat igazán megoszthatnád velünk :ty21: :

http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08577.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08578.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08579.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08580.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08581.jpg

Miután elrendeztem a családot büntetésből le is másoltam. Csináltam gyorsan egy feketét és egy világosszürkét. Most ott figyelnek a minitankok meg a tarackom mellett :D :D :D

Egészségedre :) Ugyan több mint fél éve megvan ez a golyószóró, sosem volt időm leféyképezni. Ha pedig igen, elfelejtettem :oops:

Köszönöm szépen!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 21. 8:46 

Igen-igen!
Nagyon ötletes! :ty109:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 19. 21:57 

Pepe! Az ilyen jellegű alkotásaidat igazán megoszthatnád velünk :ty21: :

http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08577.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08578.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08579.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08580.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/safia ... c08581.jpg

Miután elrendeztem a családot büntetésből le is másoltam. Csináltam gyorsan egy feketét és egy világosszürkét. Most ott figyelnek a minitankok meg a tarackom mellett :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22. 11:49 

Szia Pepe!

A flickr albumodban a Dio20-as képnél látható egy két elemből álló tank akadály.(Chainsaw Body
)
Nos én ebből az elemből csináltam tegnap robotot.
A felső kétkar felfelé áll így a tetejére rakva a távcső-szemként funkcionál.
A karokra tehetsz robotkarokat, a lába pedig technik kormány, vagy T-alakú motor kar felfelé belenyomva, és a két kiálló részére békatalpat húzhatsz, vagy emelőbe kúp ídomot nyomva hátulról belenyomod.
Sajnos gép még nem került elő. :)
A fentiek csak ötletek, de nekem tetszik végre lett kicsi robotom is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20. 10:01 

Van egy átalakított Takadox-om, a Bionicle kiváló alapanyag mindenféle félig élőlény, félig gép szörnyek létrehozásához :twisted:

Azóta építgettem tovább, csak épp nem fényképeztem, a héten bepótlom hiányosságomat :D

Rix, tökéletesen igazad van abban, hogy fejleszt, átalakít, stb, de az egységes kinézet is fontos, hiszen így első ránézésre meg lehet állapítani ki, hova tartozik Pl. az amerikai hadsereg tankjai is teljesen egyformák :D

Nem tudom olvastad-e a szösszeneteket, de az Utásszázad ne egy nemzet, hanem egy hontalan zsoldoscsapat :D

Üdv.
Peti

Ui.: Rozsdát (legalábbis látványosat) nem nagyon találsz egy működő harci egységen...majd ha nagyobb terjedelmű lesz a háttérváros, akkor gondolkozom ilyen kiberhelt-rozsdásodó fél-járművek elhelyezésén, de amíg ilyen kicsi, nincs rá lehetőségem

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20. 8:37 

Szia!
Bocsánat, hogy csak most jelenek meg. :oops:
Ami nekem tetszik, az a részlet gazdagság, mind a díszítés, mind az ötletek terén.(néhányat „ellopok”
:ty109:
Észrevétel csak annyi, hogy mostanában a támadókat nem igen látni.(gépek-alakok)
Valamint egy támadás alatt álló nemzet szerintem nem szórakozik az egységes kinézettel, hanem javít-, fejleszt-bevet.
Mit akarok kihozni? Hát lehetne rozsdás a MOC-od mint matuka, vagy toldott foldott, ésszerű keretek közt.(így felhasználhatsz más elemeket is, és még valóság szagú is)
Szerintem,-de ezt lehet, hogy az irigység mondatja-íratja velem. :ty6:

Érdekes, hogy mi marad utánunk. :ty69:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 3. 19:14 

szép lett!

nekem annyi szúrt szemet, hogy egy picit pici a függőleges vezérsík, vagy minek is nevezzem... (tudom mini-ben nem könnyű)

"We work in the dark to serve the light. We are Assassins." (Az orgyilkos krédója - testvériség)
"You shall not pass" (Gandalf)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 3. 16:47 

Kb 2 hete olvastam nnenn halálhírét TBB-n. Ő volt az egyik kedvenc építőm és úgy éreztem valamiféleképpen emléket kell neki állítanom. TBB-n volt egy felhívás, h építsünk Vic Vipert, az űrhajót ami híressé tette őt. Nekem nem volt elég alaktrészem egy normális mérethez, hát építettem egy minit. Csináltam hozzá egy talapzatot, és azóta emlékműként funkcionál. Én így róttam le tiszteletem nnenn emléke előtt, aki több olyan pályázatot indított Eurobricksen amik aztán külön stílussá nőtték ki magukat (pl. Novvember vagy az IATTAR ).

Íme az emlékmű.

Üdv.
Peti

U.i. Legyetek szívesek kíméljetek meg a (csak) részvétnyilvánító HSZ-ektől. Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 19. 20:35 

Jól sikerült a MOC és a történet is jó. (spec. én szeretem ha egy MOC-nak van egy kis története.) Még egyszer mondom jó lett. :ty109:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 19. 16:43 

Ha minden jól megy, hamarosan kaphattok képet a fegyvermodullal együtt végrehajtott repülésről. Egyelőre csak egy szállítókeret van az ODhez, de idővel lesz más is, főleg szabványkonténerek.

Ha minden még jobban megy, akkor talán május közepére össze tudok ütni még egy diorámát (egy bázis kialakításáról) melynek szerves része lesz a Vérfecske a többi munkagéppel együtt :wink: Gyakorlatilag egy rakat fekete plate ami úgy igazán hiányzik :(

Üdv.
Peti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 18. 21:48 

Nagyon szép jármű, és a story is remekül sikerült. Szeretem, ha a mocoknak megvan a háttértörténetük.
Azt írtad ez egy légköri szállító. Lesz kép majd szállítmánnyal együtt is?
Esetleg a fegyverzetét kellene fejleszteni, valami felcsatolható fegyvermodullal a speciális küldetésekre.
:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 18. 19:09 

-Hallottad? - Szólított meg az ebédlőben az egyik szerelősrác.
-Mit?
-A Regulárisok egyik osztaga - ha jól hallottam a 42-esek vagy kik, ismered őket? - talált egy Vastigrist ami elég határozottan ment valamerre.
- Nem találkoztam még azzal a szakasszal, legalábbis nem tudok róla. - Nocsak, mégiscsak hasznát tudjuk venni a helyi hadseregnek? Eddigi tapasztalataim szerint az alakizáson kívül semmihez sem értenek. - De hála a Hazának, hátha a tankot követve eljutunk a bázisukba.
-Még mindig nem találtátok meg?
-Nem... Egyszerűen ötletem nincs honnan jönnek ezek, tán a föld alól bújnak elő? -Akkor még nem is tudtam mennyire igazam van. - Utálok ezekkel az undorító bogáremberekkel harcolni.
Még emlékezni is rossz. Nem hogy ott állni a golyószóróm -jó esetben a golyószóró és nem valami lassabb helyi gány van a kezemben - mögött és azt nézni h kb. 40 olyan izé rohan feléd, és tudod h hiába húzod a ravaszt úgy sincs esélyetek leteríteni mindet annyi idő alatt amíg oda nem érnek. Ennél már csak a közelharc a rosszabb, rettentő szívósak, senkinek nem kívánom. De mi: ,,katonák vagyunk. Zsoldosok. Ebből élünk, a harc a megélhetésünk és egyben átkunk, halálunk is". Mennyire igaza volt az aijtonnak mikor ezt mondta... Kár hogy ezután a mondat után meghalt. e emlékszem még annyi hozzá tudott tenni: ,, Bár a tested az egyik legjobb harcossá tesz téged, ne engedd hogy ez legyen életed értelme. Ezt tartsd a szükséges rossznak...". Hát igen. A szükséges rossz. A vagy-te-vagy-én elv csúnyábbik fele.
-Hahó, Templar, itt vagy? Mick hívja Templart, elvesztél az áramkörökben?
Affene, teljesen elbambultam.
- Persze Mick, itt vagyok, bocsi, csak elmerengtem. Mit is mondtál?
- Azt látom hogy elmerengtél, teljesen máshol jártál testvér - Mickey széles mosolya és barátságos stílusa ráébresztett, miért is nem lehetetlen eltűrni a vagy-én részét ennek az életnek. Haza, add, hogy ennek a suhancnak soha ne kelljen ezzel szembenéznie!
- Csak annyit mondtam, hogy most szállt fel az a Vérfecske amit azért küldtek, hogy szemmel tartsa azt a tankot.
- Ja igen, a kóbor Vastigris. De miért egy Vérfecskét? Az nem is harci gép...
- Valóban az egy légköri szállító.
- De akkor miért azt küldtek?
- A komoly fegyverzet hiánya - tudod, egyetlen gépágyú van hátul, alul, meg 2 duplacsövű lézer-sorozatvető elöl - segítheti az álcázásban, hisz nincs mi befogja a tankot, ezáltal elárulja a helyzetet. A 4 hatalmas billenőrotor elég sebességet és mozgékonyságot ad ahhoz, hogy baj esetén meg tudjon lépni. És mivel VTOL, ezért a felhőkarcolók mögött egy helyben lebegve el tud bújni. Szerintem.
- Ahha, de ez szerintem akkor sem a megfelelő típus erre a feladatra...
- Szerintem sem, de hát csak ilyenek vannak a bázison, a többi gép vagy feltöltés alatt áll, vagy járőrözik. Esetleg vadásznak. Hejj, de irigylem én a pilótákat, szabadon szállni mint a madár, semmi nem szabhat határt...
Mickey ekkor még nem tudta, de 3 év múlva ő volt az egyik legjobb pilóta a kadétok közt, Sha személyes tanítványa. Irigyeltem a srácot, tudtam, hogy az Utászok legjobb elfogóvadász-pilótanője milyen remek ember.

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett a sztori, meguntam a hivatalos jelentések stílusát. A harctéren alkalmazott járművek beszámolóját legtöbbször ilyen párbeszédekből fogjátok megismerni, mivel Templar -a főszereplő, kedvenc figem/karakterem- karbantartónak tanul, így elég sokat beszélget a szerelőkkel, de mivel a harcoló alakulat tagja, ezért elég lassan halad és kénytelen rengeteget kérdezni.

Ne aggódjatok, az egész regényt nem itt fogom publikálni, inkább csak kapcsolódó jeleneteket, szösszeneteket, kedvcsinálónak.

De persze ha nem tetszik szóljatok nyugodtan, és akkor csak néhány hiányos tőmondatot írok a publikációkhoz :wink:

Várom a véleményeket/kritikákat a MOC(ok)ról és az írás(ok)ról egyaránt (bármilyen vélemény jöhet - kivéve a 3szavas felesleges HSZ-ek és az indokolatlan hurrogás - ha nem tetszik, ez van, szívem szakad meg, de legalább indokot kérek :wink: ).

Üdv.
Peti

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC