8295 - Telescopic Handler

Értékelés

Kiváló
20
71%
6
21%
Közepes
1
4%
Gyenge
0
0 szavazat
Rossz
1
4%

Szavazatok száma : 28

Re: 8295 - Telescopic Handler

HozzászólásSzerző: biker » 2012. jún. 27. 15:53

Ez a készlet nálam is betöltötte már az alkatrészbázis szerepét, én is arra valónak tartom, viszont a kinézetéről eltér a véleményem:
PRO:
- szerintem (itt jön a kinek a pap kinek a papné ugye) kifejezetten szép, arányos és masszív modell, elég méretes is, nekem összerakva abszolút szép.
- jópofa megoldás a kabin melletti váltókar, jó helyen van.
- motorizálás könyen és elegánsan megoldható, mondjuk meg is kell, mert az emberenek kicsavarodik a csuklója egy idő után a tekergetéstől.
- nagyon jó alkatrészbázis, egy titkos favoritom, mert rá lehet e-bayen szaladni harmincpár eurókért, én többet is vettem már ezen az áron. Annyi pénzért meg igaz, hogy a kerekeken, egy aktuátoron és váltón kívül nemigen ad semmit csak alapelemeket, de bőven megéri.
- ide tenném még azt a tippet is, hogy kisebb daruhoz is jó forrás, a teleszkópos kar és az ára miatt.
- talpalás tényleg jópofa, meg az első kerekekkel forduló sárvédőt imitáló soft axle-ek és lámpák is
KONTRA:
- a kormányzás egy tragédia, ez nem vitás, sokkal jobban meg lehetne csinálni, van hely
- emelés szintén igen gyámoltalan, a rengeteg tekergetést meg már írtam

Nos nálam több a pozitív mint a negatív pont, szerintem ha valaki jó áron lát egyet, csapjon le rá, legfeljebb nem nézegetni fogja, hanem épít belőle. :)
biker

HozzászólásSzerző: Tomi » 2012. jún. 27. 15:23

Nekem ez nem jött be, persze alkatrésznek kiváló, most is ezt a funkciót látja el. Sajnos több hibája van, mint előnye, pl.:

pro:
- jó letalpalómechanizmus
- hasznos alkatrészek és kerekek
- valósághű egy szinten
- jó alkatrészforrás

kontra:
- rendkívül nagy holtjátékú kormányzás, a kormányzó villogót kb. egy fél fordulattal tudod elforgatni, itt látszik milyen ostobán van megoldva:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4215284 - gyakorlatilag mindegy hogyan áll a kormány(villogó), kézzel el lehet forgatni egyik végállástól a másikig a kerekeket - legfőképp a leáttételezés teljes hiánya miatt, nagyon gyors így a kormányzás
- nagyon(nagyon nagyon) gyenge az emelése ezzel az egy aktuátorral és az erőkaros elrendezéssel
- kinézet: sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle pár penellel, plate-el, szerintem nem szép
Tomi

HozzászólásSzerző: HerrVoros » 2010. okt. 1. 6:38

Szeptember elején szereztem be egyet, nagyon-nagyon akciós áron sikerült hozzájutnom, így ez lett a szülinapi meglepim.
Élmény volt összerakni (mint minden készletet :-))
Pro:
Nagy is, jól is néz ki :-)
Klassz kerekek, jó alkatrészek.
Ötletes, jó megoldások.
Kontra:
A kormányzás nekem nem igazán jön be
Nagy a súly az aktuátoron, elég nehéz tekerni olyankor a fogaskereket.
LEGO. Imádom.
HerrVoros

HozzászólásSzerző: xxtruck » 2009. feb. 12. 11:38

Szuper készlet, igaz nem raktam össze, hanem egyenesen
a ZIL-be mentek a darabok...

Készletnek és alkatrészeknek is kiválló.
Technic Zsolti

Képgalériám
xxtruck

HozzászólásSzerző: adam85 » 2009. feb. 11. 21:48

Kiváló ! Jó funkciók, valószerű külső, aktuátor, motorizálható. Közel 1200 darab és az ára is jó.
adam85

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. szept. 10. 8:53

Motorral és lámpával kiegészítve is tetszetős,nem zavaró a plusz elemek megléte :) Bár a kábelezést jobban el lehetne dugni nem? :roll: Jók benne a nagy kerekek valamint a szín sem utolsó nekem bejönnek a sárga Technic járművek 8)
crusaderman

HozzászólásSzerző: Zoli » 2008. júl. 15. 10:04

Ez a készlet nekem nagyon tetszik. :)
Van bent jópár funkció. :D Az aktuátor szintén melegséggel önti el a szívemet. Érdekes, hogy az aktuátor hogy emel. Nagyon nagy súly lehet rajt egy emelés során, hisz tőből emeli a gémet egy erőkar, és ezt az erőkart is még kb a felénél emeli az aktuátor...
Bár gondolom nem lehet olyan nagy az emelési kapacítása, de majd meglátjuk.
Egy dolog nem tetszik, amit már kifejtettem más topikokban is.
Az a nyamvadt csiga-8fogú fogaskerék áttétel...
Nem tudom miért használják ilyen előszeretettel. Akkora holtjátéka lehet mint az állat, ráadásul még gyenge is...
Mindegy...
Nagyon visszaadja az igazi filinget, és ugye ebbe is mehet a pf motor készlet.

Tőlem maxot kap. Remélem nem bánom meg az elhamarkodott értékelést...
Zoli

HozzászólásSzerző: biker » 2008. júl. 10. 6:56

Hkm... Kicsivel több alkatrész? A 8283-as 322 darabból, ez pedig 1182-ből áll, nem is beszélve a sokkal több funkcióról, spéci alkatrészekről, stb stb...
Ja, és nézz utána, hogy hány buggy-ja vagy helikoptere volt eddig a LEGOnak. (19 és 18, de vehettem volna más kategóriát is) Lényeg az, hogy ez a készlet egyáltalán nem tehető egy lapra a 8283-assal, egészen más kategória. És szerintem nagyon dögös. :D
biker

HozzászólásSzerző: Balintka » 2008. júl. 10. 5:24

Ez ugyanaz, mint a 8283, csak kicsit több alkatrészből. ezt pofátlannak tartom. Miért mindent többször kiadni??

Ettől függetlenül tetszik.
Balintka

8295 - Telescopic Handler

HozzászólásSzerző: biker » 2008. júl. 9. 19:20

http://www.brickset.com/detail/?Set=8295-1
Kép

Összkerék kormányzás, kitolható rakodó gém, dönthető a villás része, elöl talpalók, egy darab az új aktuátorokból, és ez a készlet is motorizálható a 8293-es készlettel a BI szerint. Már csak az árára vagyok kíváncsi...

Alternatív:
Kép
Kép
biker

Vissza: TECHNIC