8070 - Super Car

Értékelés

Kiváló
8
47%
6
35%
Közepes
1
6%
Gyenge
2
12%
Rossz
0
0 szavazat

Szavazatok száma : 17

Re: 8070 - Super Car

HozzászólásSzerző: sccotti » 2011. ápr. 29. 15:41

Nos nekem már megvan :lol:
Nagyon érdekes ötletnek tartom az ajtónyitásokat . mondjuk az a hátsó spoiler ki be nyitás na az nem hiányzik neki de hát ha már van akkor nincs mit tenni.
Én is jó újításnak tartottam a kartont a matricák alatt. Most már csak arra vagyok kíváncsi mikor készítenek majd normális anyagú matricát , olyat ami nem málik szét pár év alatt.!
sccotti

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. ápr. 7. 18:59

Igen, a nagyobbaknál már ezt csinálják, pl. a 8258-ban is így találtam. Ez egy nagy jó pontot jelent a TLC-nek. :wink:

Bighitrider írta:ezek a PF-ek szerintem nagyon gagyik, de NAGYON! Jobb lenne ha nem lenne benne motor, helyette inkább rendes váltót és kormányzást rakhattak volna bele.

:ty120: ... És akkor mit kapnánk végeredményben? A 8448-at. Miért adnának ki egy 90%-ban ugyanolyat? Fejlesztés, új dolgok kipróbálása.
Ez hajtja előre a techniket. Rendes váltó és kormányzás van a 8880-ban, a 8448-ban, de még a 8466-ban is. Jó ez így.

Obor írta:motorizálni szerintem nem volna jó ötlet a meghajtást+kormányzást. Mivel nagy a készlet, csak lassan lehetne vele menni, vagy tönkretennék a motort. Például ha csak simán leveszem a kezemet az előre gombról, a motor megáll, a lendület, meg megölné az áttételeket. Ha nem is az első alkalommal, de egy 10 perc játék után mindenképp.

Ez így eléggé nem igaz. Egy M motor van benne. Lassan meg lehet hajtani, de úgy nem(olyan sebességgel nem), hogy akkora lendületet vegyen,
hogy generátor üzemben járassa a motort huzamosabb ideig. Sőt. gyakorlatilag, ahogy elvesszük a "gázt", megáll, mert a lendülete még 1 km/h
esetében is alig valami. Sok mocot csináltam, ahol ez volt a helyzet, nem a levegőbe beszélek. Amúgy ha jól meg van csinálva, nem öli meg
az ilyesmi az áttételeket, amúgy is viszonylag nagyon nagy ellenállást jelent a keréknek az áttételeken keresztül megforgatni a motort.

Visszatérve a modellre, szerintem is jó így az egész. Örüljünk inkább annak, hogy végre van egy olyan, amiben nem az untig ismert motorizált
meghajtás(készletek kiegészítése motorral a BI hátuljából) van, hanem ilyen érdekes funkciók. Mondjuk én úgyis alkatrésznek fogom megvenni,
de egyszer mindenképp összerakom.

Nem elhanyagolható a kis homokinetikus kardáncsukló:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4908883
:) :)
Azt hiszem ezzel az alkatrésszel hamar meg fogok barátkozni.
Tomi

HozzászólásSzerző: xxtruck » 2011. ápr. 7. 17:51

Számomra egy újítás volt a dobozban:
A leírások és a matrica, egy kemény kartonon volt, amit plusz zacsiba tettek :!:
zéró gyűrődés...
Technic Zsolti

Képgalériám
xxtruck

HozzászólásSzerző: Rob » 2011. márc. 8. 6:34

Nézegettem pár napja a képeket.
Kezdett nekem is megtetszeni a gép.
Aztán láttam egy képet a hátuljáról az elemtartó tetejével.
Hát ez borzalmas, gondoltam és elhatároztam, hogy nem veszem meg.

Mert hiába SuperCar akar ez is lenni.
Váltó nélkül nem igazi.
Hiába raktak bele egy motort ami felnyitja az ajtót.
Na és?
Lassított telóval eddig is fel lehetett nyitni őket, mint az Enzo Ferrariban.
Egyéb ajtókat is meg lehetett volna oldani vele.
Még a tetőmozgatást is.

Én egy ilyet tudok elképzelni SuperCarnak:
- nem piros (mert az akkor Ferrari és már volt egy pár)
- 4kerék független felfüggesztés
- V8-as minimum
- 6 sebességes váltó + hátramenet
- 4kerékmeghajtás
- telóval mozgatható ajtók. (Lecsukás vagy kézzel, vagy másik telóval. Meg lehet oldani, el is fér, de ki lehet adni kisebb telót is.)

Minden fölös elektronika nélkül jó lenne.

Nekem nem nagyon tetszik.
A régi 2 nagy Ferrari is ekkora és sokkal szebb, meg jobb. És nincs telerakva fölösleges extrákkal. Nálam legalábbis ez a buta Power Functions annak számít.
Még valami munkagépben elmegy, de ide minek?
Munkagépeknél is inkább a régi pneumatikát hoznák vissza...
[url=http://www.bricklink.com/store.asp?p=Roberto82]Bricklink[/url]
[url]http://www.mocpages.com/home.php/48576[/url]
[ur]http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Rober-to[/url]|

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.
Rob

HozzászólásSzerző: Bighitrider » 2011. márc. 6. 19:32

Ez a szett kinézetre egyre jobban kezd tetszeni, a B model is nagyon szépen kidolgozott, bár remélem hogy arra a szintre nem jutok el hogy meg is vegyem mert ezek a PF-ek szerintem nagyon gagyik, de NAGYON! Jobb lenne ha nem lenne benne motor, helyette inkább rendes váltót és kormányzást rakhattak volna bele.
Én sajnos nem vagyok kibékülve ezzel az egyre jobban terjedő motorizáltsággal (kivéve 8258,8043) :lol:
Bighitrider

HozzászólásSzerző: oBoR » 2011. márc. 4. 16:59

Off.:
Igazad van mbmc, azt akartam mondani hogy ezzel az m motorral lassú lenne, ha másik motor (is) lenne pl. egy xl a meghajtáshoz, ami fel tudná gyorsítani. Akkor a hirtelen megállás megviselné a fogaskerekeket. Főleg a 3 bütyök széles difinél lenne recsegés előbb-utóbb. Szerintem. Bár a száguldozást még így is nehezen tudnám elképzelni.
(Talán direkben egy-egy buggy motorral a hátsó kerekeknél. :twisted: )

Kicsit félreérthetően fogalmaztam az előző kommentben. Bocs.

Nagyon jó készlet lett. A motorizálni szerintem nem volna jó ötlet a meghajtást+kormányzást. Mivel nagy a készlet, csak lassan lehetne vele menni, vagy tönkretennék a motort. Például ha csak simán leveszem a kezemet az előre gombról, a motor megáll, a lendület, meg megölné az áttételeket. Ha nem is az első alkalommal, de egy 10 perc játék után mindenképp.
Ami talán bután néz ki az az, hogy a váltóval a motorizált funkciók között lehet váltani, nem pedig a hagyományos fokozatokat.
Viszont az ajtó-motorháztető nyitás jó ötlet, sokat lehet belőle tanulni a gyerekeknek. A mechanika része ugyan úgy megmarad, a motoros meghajtás meg izgalmasabbá teszi.
Aminek külön örülök, hogy igaz, csak a hátsó kerék van meghajtva, de plusz 2 kardáncsuklóval lehet belőle építeni egy öszkerék meghajtású autót.
Hiszen 4db van ebből: Kép és ebből:Kép

És a "B" modell is nagyon jól sikerült!
oBoR

HozzászólásSzerző: dokludi » 2011. jan. 5. 23:10

Szerintem nagyon kemény lett a kinézete az alapnak is meg a hot rod-nak is. Azt figyeltem, hogy a "b" variánsnál is megmaradt a váltó mechanika (talán az egész alváz is). Ugyanúgy motoros lesz az ajtónyitás csak hátrafelé illetve nagyon gyanús nekem az ülések mögött a sok fogaskerék. Lehet valami tetőmozgató mechanizmus lesz vagy valami hasonló.

Amúgy már láttam a 8070-est magyar oldalon márciusi kezdéssel akcióban 33-ról 32-re akciózva. 1281 db alkatrészből áll. Ezek mennyire igaz állítások majd eldőlnek. Csak leírtam, hogy lehessen kalkulálni mindenkinek aki gondolkodik a beszerzésén. Én biztos vevő vagyok rá.

Na közben kijött 1 hátsó doboz kép róla.

http://img204.imageshack.us/img204/3578/dsc0174e.jpg

és egy videó is:

http://www.youtube.com/watch?v=eBHJlJgm4TU

Új infók, alkatrész, képek:

http://technicbricks.blogspot.com/2011/ ... os-uk.html
dokludi

HozzászólásSzerző: sijoco » 2010. dec. 31. 12:07

Kicsit szögletes ugyan, de azért ki lehet venni az eredetit!
Szerintem nagyon hajaz a DODGE VIPER-re, főleg a 2008-asra!

Amúgy gyönyörű, de készíthetnének már végre valami más színt is, nem csak sárgát, és pirosat.
Pl: Feketét, ala 8880!!!!!!!!!
"Kovács a szakmám, de ez a fránya LEGO műanyagból van. :)"
sijoco

HozzászólásSzerző: kvp » 2010. dec. 14. 19:59

Szep keszlet, foleg az elso auto formaja jo. De ha mar motorizalt, akkor a kormanyzast es a kerekeket kellene meghajtani, mert motor altalaban ezekhez van elso sorban (meghajto motor es szervo kormany). Ha olcson akarnak, akkor drotosan, opcionalis infras modullal. Csak 1 motorral es 2 kapcsoloval kellene bele tobb alkatresz, megis haszalhatobb lenne.
kvp

8070 - Super Car

HozzászólásSzerző: Marc » 2010. dec. 14. 18:58

http://www.brickset.com/detail/?Set=8070-1
Kép

Egyre bejövősebb ez a modell, főleg a B, és még nem találtam itt topicot róla, gondoltam nyitok egyet, hogy meglegyenek itt egyben az infók.

Várható megjelenés 2011. első félév

A (nagyobb felbontású) képek magukért beszélnek:
http://technicbricks.blogspot.com/2010/12/1h2011-technic-sets-new-images-for-8070.html

Pár infó:
Motorizált ajtók.
Motorizált spoiler és motorháztető.
Független felfüggesztés mind a 4 keréken.
V8-as motor.
Rengeteg piros elem, panel.

M motor, elemtartó a csomagban.
Nincs olyan, hogy valami nem sörnyitó :D

Brickshelf-em, [url]Kínálok[/url], Keresek
Marc

Vissza: TECHNIC