MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. nov. 19. 22:37

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 12. 4:42 

Erre szokta a kollégám azt mondani, hogy "h*lyék ezek, csak nem forognak". :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 21:19 

Igen azert akkarjak velunk megepitetni mert remelik hogy olcsobb lesz.
Igen,valami meetingen jot az otletuk es a kliensnek tetszet...
Nem tudom hany emberrel akkarjak felepitetni,de gondolom minel tobbel.

En irtam annak az embernek hogy ne vegye sertesnek de nem ertik hogy milyen komplikalt egy ilyet csinalni es hogy mennyibe is kerulhet.

Meg hozza akkorok annyit tenni hogy az elejen azt is akkarta az ember hogy mutasunk be neki egy ilyen hazat,marmint kuldjunk rola kepet (persze a hazat mi epitsuk meg sajat darabokbol).Most gondolom ebbol le lehet voni a kovetkeztetest.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 17:37 

Ha ez tényleg egy reklámügynökség vagy mi, akkor a nagy terv kimerülhetett abban kb., hogy valaki a meetingen felvetette, hogy csináljunk legóból egy házat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 17:30 

OFF - ezért jobb eleve a chrome ehhez, egy kattintással lefordítja (amúgy nem használom másra) - OFF

Igen, ilyeneket a TLC szokott kivitelezni. Én azt nem találtam a fórumon, hogy hány emberrel akarják felépíttetni? Attól nagyban függ az építési idő. Ha TLC-s támogatásuk van, azzal sokat egyszerűsödik a helyzet, bricklinkről összerendelni ennyi alkatrészt kész rémálom.

Valószínűleg igaza van Safiatinak. Én csak ritkán látok ilyesmit, de tény, hogy vannak páran, akik nem tudják felfogni, mi pénzbe és időbe kerül megtervezni, megrendelni az alkatrészeket, megépíteni egy ilyet. Inkább azt látják, hogy Lego --> játék. De annyira nem olvastam mélyen bele, hogy ez ezekre a megrendelőkre vonatkozzon, csak ide kapcsolódóan írtam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 17:28 

Azért mentek oda, mert úgy gondolták, hogy ott könnyebben találnak olyan embereket akik egy marék üveggyöngyért megcsinálják, és így nem kell kemény pénzeket fizetni az építőknek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 17:25 

egy kis kezdő OFF
Valami történt a google fordítóval, mert régen lehetett vele egész weboldalt fordíttatni, most meg meg se nyekken (firefox alatt). Végül is kivágtam a szöveget csak azt dobtam bele, így kicsit nehézkesen, de angolra fordítva olvasható volt.

ON

Hiába is írja az illető, nem látom, hogy felfogná a terv bonyolultságát. Egy LEGOLAND szintű épületet akarnak felépíteni 2 hét alatt? Szerintem egyszerűen kizárt.
Nekem nagyon nem tiszta, hogy eleve miért egy fórumra mentek első körben, miért nem a LEGO-hoz. Másrészt mintha ott akarnának embereket toborozni, akik megcsinálják.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 17:16 

Google fordítóban románról angolra téve egész jól érthetővé válik. Vagy chrome-al rögtön lefordítva lehet megjeleníteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 15:28 

N33 írta:

Eztet a nyelvet én nem értem. :D Magyar fórum nincs ott?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 15:17 

Eloszor is link:http://forum.rolug.ro/viewtopic.php?f=9&t=3953

A ceguk neve:United (Bukarestbol)
Nem tudom hogy ha atveres-e de szerintem azok se tudjak mit akarnak.
Azt mondta hogy a LEGO tamogatja oket... es nem akkarjak elarulni hogy milyen epuletet kell epiteni de talan valamit egy igazirol.=> Akkor nem csak egy fajta kocka kell => meg tobb ido es meg kolcsegesebb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 13:33 

Ha csak egyfajta kockából van, mondjuk 2x4, és van rá pénz és pont van mondjuk BrickLinken egy boltban annyi, amennyi kell és még a DHL futárt is ki tudják fizetni... De lehetőleg csak EU-ból, nehogy vámolni kelljen. :D De 3x5x1.5 az egy alacsony kisszoba... Ha csak a 4 falát nézzük, az ööö... 24 négyzetméter? 1m az kb 4*32 stud, tehát 32 db 2x4 brick. 1m magasság 106.6 brick. Az 3413.33 db brick, ebből 24 az 81920 db brick, ha mindent jól számolok. Persze ez csak egy tömör brick fal lenne, semmi ablak, ajtó, párkány, tető, akármi.

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 10. 21:19 

Ez egy ekkora vállalkozás lenne nagyjából:
http://www.youtube.com/watch?v=HShqL3q8D7s

Ehhez egy komplett stáb több napig dolgozott több millió kockából. Ha csak 6 Ft/kockával számolunk, akkor is MINIMUM 6 millió Ft lenne, mert kb. egymillió kéne bele. Persze vékony fallal lehetne kevesebb is, attól függ mit akarnak (egy egyszerű téglatestet, vagy valamilyen konkrét épületet).

Milyen cég ez, mihez kell nekik ez? Biztos nem átverés? Ha a Lego cég nem támogatja (a fent linkelt műsort azt hiszem támogatta), akkor iszonyat költséges vállalkozás. A 10 nap pedig abszolút lehetetlen. Ennyi kockát már csak összerendelni kitesz minimum 10 napot. Maga az építés is több nap, a tervezésről nem is beszélve.

(tudsz adni linket a Rolug topichoz?)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 10. 18:56 

Sziasztok
Ma lattam a ROLUG forumon hogy irt egy ficko valami 1,5m magas epuletrol,o valami cegnek dolgozik es van egy kliensuk akinek kell egy 1,5m magas epulet...
Jol van,mondtam egy kb arat (persze en azt gondoltam hogy valami torony szeru) es most latom hogy nekik igazabol egy 5m x 3m x 1,5m epulet kell LEGObol es meg akkarjak ezt epitetni 10 nap alatt es meg egy kb arat is akkarnak. Szerintem ezek az emberek nem tudjak hogy mit akkarnak.... megis 5m x 3m x 1,5m LEGObol 10 nap alatt (ugy hogy nincs semmi csak mondjuk a penz a zsebunkbe,ha tenleg ki akkar fizetni egy ilyet) ?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC