MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. feb. 18. 8:40

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LEGO-zási szokások
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 13. 9:02 

Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye->Tállya (é. sz. 48.23610° k. h. 21.22574°)
mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod?
nem vágom, de nem nagy...
hol LEGO-zol?
régebben a földön legoztam, de mostanában az ágyon.
mit használsz a LEGO-zásnál?
lego alkatrészek :mrgreen: azon kívül csak a kezeimet :lol:
miben tárolod a LEGO-id?
azokat a készleteket amiknek már nincs meg a doboza azokat egy nagy dobozba, amelyikeknek megvan, azt a saját dobozukban.
mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben?
ha a tesómék is jönnek lego-zni, és elszedik azokat a darabokat amik nekem kellenek.
szeretsz-e másokkal építeni?
nemnagyon, csak egyedül.
milyen baleseteket okozott már a LEGO a családban, esetleg neked?
eddig még semiet...
sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?
szándékosan nem, csak amiko lesovikk-ot szedtem szét... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. aug. 13. 8:51 

- mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod?
Nem vágom a LEGOzáshoz, de nem nagy.
- hol LEGO-zol? (ágyon, asztalon, vagy földön?)
Földön egy kiterített pléden, néha az ágyon ha már a földet beterítettem.
- mit használsz a LEGO-zásnál? (milyen tálak, lepedők, kiegészítők)
lepedőt, ihletadó képeket, és néha ollót, hogy ha van egy legó és nehezen tudom kiszedni(tudom ez nagy bűn, mert sajnos eldeformálódik egy picikét)
- miben tárolod a LEGO-id? (a dobozokat, meg pótalkatrészeket, milyen zacsiban és hol? szekrénytető? Vagy ilyesmi?)
egy nagy átlátszó műanyag dobozban asztal alatt és még Bionicle dobozokban a polcomon.
- mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben?
Ha nem találok olyan LEGOdarabot amit keresek
- szeretsz-e másokkal építeni (például, hogy ha egy új szettet raksz össze, ő adogatja az alkatrészeket)
Nem, nagyon szeretek. De van olyan amikor Édesanyám összegyűjti az azonos darabokat azt jó szívvel fogadom
- milyen baleseteket okozott már a LEGO a családban, esetleg neked?

Eddig no problem
- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi? :)
Sajnos igen, de nem dobtam ki, a pillanat ragasztáson gondolkodom. Mellesleg szándékosan soha nem török össze semmit, főleg LEGOt nem.

Anakin Skywalker-t imádom! :D
http://starwarstheclonewars.weboldala.net/forum/ nézz be te is ;)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sith 2009. aug. 15. 9:02-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. júl. 12. 14:08 

mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod?
Nem vágom, akkora, amekkora. Úgysem használom őket.
hol LEGO-zol?
A földön szoktam, de az egész szobámat beteríti végül. Asztalok, ágy, szekérenyek. A nagyobb építéseket asztalon végzem.
mit használsz a LEGO-zásnál?
Brick Separator, a kezem, penge, lepedő, BI, képek (ritkán), képzelőerő, fantázia, ész, és a kezem.
miben tárolod a LEGO-id?
A régieket egy LEGO dobozában ömlesztve. Az újakat egy műanyak, LEGO kocka alakú tárolóban. A figurák külön kis dobozban, a matricás és különleges elemek szintén. Egyébként állandó terepasztal készül, szóval a tárolás nem lesz gond.
mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben?
Ha nem találok egy elemet, pedig tudom, hogy valahol meg kell lennie. Aztán ha rájövök, hogy elvesztettem. Ha bejön az öcsém a szobába, rögtön idegbajos vagyok. Ha rátapos valaki a LEGO-ra. Ha valaki fikázza a félkész alkotást. Ha nem fejezek be valamit időhiány miatt (azt már soha nem fogom befejezni).
szeretsz-e másokkal építeni?
Csak egyedül.
milyen baleseteket okozott már a LEGO a családban, esetleg neked?
Baleset LEGO miatt még nem történt.
sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?
Direkt sosem dobtam még ki LEGO-t. Olvasztani már olvasztottam. Volt, hogy véletlenül eltörtem. Anyukám ebben nagy mester volt. Ő nem csak véletlenül tette ezt, volt, hogy földhöz vágta a LEGO-t, amit építettem.[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31. 14:59 

nem

- hol LEGO-zol?

mindig a földön, a szőnyegen. a szőnyeget mindig felporszívózom LEGO-zás előtt.

- mit használsz a LEGO-zásnál?

semmit, az összes alkatrészt "fajtánként" külön kupacba gyűjtöm a szőnyegen magam körül.

amikor nem találok valamit, ha fel kell állnom valamiért, esetleg ha abba kell hagynom, ez a legrosszabb.

- szeretsz-e másokkal építeni?

sokszor építek az öcsémmel, de a legjobb mindig egyedül. kivéve akkor, amikor nem, olyankor szeretek vele is építeni. általában hangulat kérdése.

semmilyet

- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?

régebben, amikor még 4-5 éves lehettem törtem el plate-t azért, mert nem találtam megfelelő méretűt. ekkor méretre vágtam :) (persze csak akkor amikor a szüleim nem voltak ott.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 5. 18:28 

mér :?: számít vmit h mekkora a körmöm:?: én spec ha két darabot szét kell szedni ált tűt használok.

ha házat v vmi nagy cuccot csinálok inkább szőnyegen amúgy asztalnál művészkedek.

a kezem, 1 tűt, a türelmem és a fantáziám:D

én spec kénytelen vok 1 MODERÁLVA nagy dobozban tárolni mind a 4000 dbot mer nem lenne elég helyem ha mindet szétválogatnám.

amikor jön az öcsém és szétrúgja amit addig alkottam( sajnos ez elég gyakran megesik :cry: ).

sztem a lego nem társasjáték mer mindenki azt és úgy épít amit és ahogy szeretne. esetleg 1-2 technikai megoldást lehet vkivel közösen csinálni( 1 külső szemlélő mindig többet lát!)

emlékeim szrint smmit.

soha nem dobtam ki v törtem össze legot( öngyilkossá válnék ha valaha ilyet mernék tenni).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 1. 16:57 

Nem, olyan amilyen épen akkor
- hol LEGO-zol? (ágyon, asztalon, vagy földön)?
szőnyegen de elötte leterítek egy lepedőt azon jobb
Akkor ha valamit elkezdek és rájövök hogy máshogy kéne csinálni
és ha szívatnak
- szeretsz-e másokkal építeni
Persze, de attól függ kiről van szó
Beleléptem és fájt :cry: :D
- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?
Nem konkrétan széttőrt hanem szétesett a tesom moc-ja mert az én moc-omról elvette az alkatrészeket...én meg az ővét véletlenül leejtettem...! :twisted:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15. 16:36 

-Nem , olyan amilyen éppen akkor...Brick separatort vagy semmit se használok.

- hol LEGO-zol?
Legtöbbször a földön(parketta) , néha ülőgarnitúrán

tálcát (no meg BI-t)

- miben tárolod a LEGO-id?
-original dobozaikban

-ha össze akarok nyomni több darabot és közben a fejem fölött "szétrobban" az egész modell

-egyszer próbáltam unokatesómmal , egy creatort , de nem nagyon jött be. egyébként nem szoktam

-Előbb említett szétrobbanáskor homlokom felsértette egy tile. +technicezésnél az ujjim szoktak megcsonkulni egy-két centit

-soha nem tört el semmim , csak egy elveszett darab megtalálása után már eléggé össze volt karcolódva a dolog , ennyi.

-Egyszer mindenki megöregszik. Ám nem biztos,hogy felnőttként.-

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15. 15:56 

a, Rövid, legozáshoz brick separatort használok.

b, Földön, de ott se nagyon fér el....

c, kislavór, víz, törlőrongy tisztításhoz, brick separator szétszedéshez, plussz jegyzetfüzet és toll a feljegyzésekhez.

d, Cipősdobozokban, azon belül szinenként csoportosítva zackókban. A kiegészítőket, figeket, tileokat, stb tipuszonként szeparálva az advent kalendáros cucc műanyad tartójában, annál jobb nincs :D

e, ha a saját hibám miatt nem voltam képes összerakni vmit /összedőlt, vagy ha pont egy-kettő darab elkatrész hiányzik "a nagy műhöz", és nem tom megszerezni rövid időn belül.

f,Hát...jó dolog, de ahhoz hogy nyugodtan és békésen tudjunk építeni közösen az kell, hogy aknél építünk, annak olyan mennyiségű sé minőségű legója legyen, hogy az elegendő legyen kettőnknek, és a dolog ne a "addmárideazt a homokszínű boltívet, nekem arra nagyobb szükségem van"-n bukjon el...egyébként nagon érdekes dolgok sülnek ki közös építéskor.
:)

g,ráléptünk, néhány "keresztülment a szervezetemen", egy kettővel eltaláltam az alatutnk lévő szomszédot/virágját, de semmi komoly.

h, Sajnos elég sok tört, főként régebbi használt, a gyüjteménybe "beöröklődött, de integrációra képtelen" darabok közül, manifig kacsok (upsz, hivatalos nevét nem tom), olajoskannák, cb rádiók, egy két növény. Aceton által néhány megrongálódott, összeragadt, unokatestvérem néhány 1*4es bricken fúrni tanult. Ja és a legoláncból vagy 4, van egy olyan szokásom hogy legoláncot fogdosok állandóan a kezemben, ebből következőleg igen hamar pusztulnak törnek a bügyörgetésről. Kidobni a megrongálódott és már használhatatlan elemket szokam, illetve irtom kiirthatatlan kamulegókat (mindig van belőlük néhány új amit találok...bár a sima lego teremne így , ilyen gyorsan).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 19:43 

-normál:)

- hol LEGO-zol?
-asztal/föld

-tálcát. másra nincs szükségem

- miben tárolod a LEGO-id?
-dobozokban

-ha nem találok egy alkatrészt

-Igen, de magamnak állítom fel az lakatrészek rendszerét, magam válogatom szét, és nem szeretem ha közben piszkálják.

-semmilyet

- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi? :)
-Játék pisztollyal lövöldözgettem kb 7 évvel ezelőtt minifigekre, és az egyiknek tőből leszakadt a karja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 19:20 

Mekkora a körmöd a legózáshoz?
ŐŐ.Hát az az igazság h rágom a körmöm(Egészen kicsikoromban "szoktam rá").Szóval nagyon nincs a segítségemre inkább egy életlen kést használok és szerintem biztonságos és precízebb is mint a köröm. :ty23:

Hol Legózol?
Ágyon,a szobámba.Most van lakásfelújítás úgyhogy ha meglesz az új laminált padló majd ott fogok legalább jól össze fogom karcolni. :D

Mit használsz Legózásnál?
Mint már említettem egy életlen kést,egy lepedőd hogy ne legyen szöszmöszös meg könnnyebben össze lehessen szedni. :wink:
Tálkát meg hasonlókat nem használok hanem a jóöreg "öntsükkiésznélkülegykupacba" elvet alkalmazom. :)

Hol tárolod a legóid?
Mint már a többiek is írták egy bizonyos nagy piros doboz.
Egyébként van egy ilyen ömlesztett amiből hugom építget kedve szerint ha kedve szottyan.Egyébként pedig az összeállított készletek az üveges szekrényemben a szomában.

Mikor vagy nagyon ideges Legózás közben?
Hát...Ilyenre nagyon nem emléxem ugyanis a LEGO-zás kikapcsolódást nyújt. :wink:
Bár most hogy írom eszembe jutott mikor nem találok egy alkatrészt a nagy halomba akkor teljesen összevagyok zuhanva hogy úristen hiányos a készlet meg ilyenek.De eddig mindig megtaláltam az alkatrészeket úgyhogy mind1.

Szeretsz-e másokkal építeni?
Én személyszerint nem. :D Magányomba,csendben,nyugalomban.

Milyen baleseteket okozott már neked a Lego?
Hát idáig egyetlen egyszer volt velem "baleset".Na jó ki figtok nevetni de mikor a snowspeederemnek szedtem le a szárnyait portalanítás céljából akkor valahogy olyan szerencsétlenül fogtam meg hogy az egyik plate-nek a széle kereszbevágta az újjam. :D

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 30, 2007 3:41 pm Hozzászólás témája:
Kopott. Mert szinet egész nap Legózok.

Hol Legózol?
Az öcsém vagy a saját szobámban, az asztalon, a földön és kint (Ha éppen meg akaraom tudni a MOC-om masszívságát és ezért kiviszem maz udvarra-ilyenkor nem is néha megbütykölöm).

A Lego elemeket, a kezemet, a fogamat, a körmömet, néha kést, terveket, a fejemet, az eszemet és a kistesómat (őt könnyű meggyőzni, hogy keresen elemeket !!!NEKEM!!!).

Hol tárolod a legóid?
A Gardróvomban (A kész építményeket), a földön és a leggayakoribb esetben egy nagy piros dobozban.

Amikor kiderül, hogy semmire sem jó az, amit építettem.

Hááááááááááááááááááááááááááát... Attól függ, kivel.

Egyszer beleléptem két Legóba "ösztönből" elkezdtem rázni a lábamat, és az egyik lejött második rázásra, a másik meg hetedikre, pedig egészen reőteljesen ráztam a lábamat.

Sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?
Egyetlen egyszer volt (tudomásom szerint) ilyen eset mikor anyukám véletlenül rátolta a fotelágyat egy technik elemre.

U.I.:Visszatértve erre a "mit használsz..."-hoz,hogy nekem van egy ilyen zöld izé kifejezetten erre a célra.Mármint arra a cálra hogy az alaktrészeket szét lehessen vele szedni.Tudja valamelyikőtök hogy ennek mi a neve? :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31. 11:27 

mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod? (én mikor technic-ezek, akkor általában egy fél mm-t a hüvelykujjamon a köröm középen eltűnik)
átlagos
ülögarnitúrán
semmit
- miben tárolod a LEGO-id? (a dobozokat, meg pótalkatrészeket, milyen zacsiban és hol? szekrénytető? Vagy ilyesmi?)
cipősdobozban
- mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben?(én akkor, mikor nem hagynak LEGO-zni)
amikor megvettem a quadomat az egyik kerék nem akart ki jönni és sőtét volt nem láttam hogy benne van a dobozban és elkedtem zokogni fölkapcsoltam a villany és észre vettem hogy benne van
- szeretsz-e másokkal építeni (például, hogy ha egy új szettet raksz össze, ő adogatja az alkatrészeket)
még nem probáltam. csak az apukámmal időre épitettünk és ő lett a gyorsabb
nem
- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi? nem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30. 14:41 

Kopott. Mert szinet egész nap Legózok.

Hol Legózol?
Az öcsém vagy a saját szobámban, az asztalon, a földön és kint (Ha éppen meg akaraom tudni a MOC-om masszívságát és ezért kiviszem maz udvarra-ilyenkor nem is néha megbütykölöm).

A Lego elemeket, a kezemet, a fogamat, a körmömet, néha kést, terveket, a fejemet, az eszemet és a kistesómat (őt könnyű meggyőzni, hogy keresen elemeket !!!NEKEM!!!).

Hol tárolod a legóid?
A Gardróvomban (A kész építményeket), a földön és a leggayakoribb esetben egy nagy piros dobozban.

Amikor kiderül, hogy semmire sem jó az, amit építettem.

Hááááááááááááááááááááááááááát... Attól függ, kivel.

Egyszer beleléptem két Legóba "ösztönből" elkezdtem rázni a lábamat, és az egyik lejött második rázásra, a másik meg hetedikre, pedig egészen reőteljesen ráztam a lábamat.

Sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?
Egyszer egy technik 2-s technik rúd eltört 1 és 3/4-essé, a kutyánk is jelentűs mennyiségben űzte a Legót a mennyországba és mert a nővérem mindig szándékosa rálép a legóinkra és beléjük rúg, egyszer eltört egy 10-s technik rúd.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27. 11:59 

-mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod?

Nem, de nem szeretem, ha pont vágás után legózok, mert azért jó, hogyha befér 2 plate közé. Persze separatort használok, de az sem müxik mindig. Fog szóba sem jöhet.

- hol LEGO-zol?

Ha új készletet rakok össze, akkor az asztalon, és az oldalt perforált dobozt is úgy nyitom ki, hogy a hátulján a ragasztásnál körbevágom sniccerrel, és így tálcaként tudom használni. Ha sok alkatrészből áll, más üres tálcás dobozokba is szétrakom az alkatrészeket, hogy jobban áttekinthető legyen. Trans elemeket rögtön kiszedem külön, hogy keresés közben ne karcolódjanak.
Ha MOC-ról van szó, a padlószőnyegen építek (amit előtte alaposan felporszívózok). Törökülésben magam köré pakolom a dobozokat.

-mit használsz a LEGO-zásnál?

Színek szerint szortírozok (bár most jutottam el arra a szintre, hogy ez így nem jó). Műanyag zárható dobozok, és tálcás lego dobozok. A trans elemeknek (főleg 1x1-es plate-ek, rounden plate-k) egy külön rekeszekre osztott dobozban vannak. Most kezdtem a tile-okat, pattern-es kockákat, stb. külön zacsikba rakni, és hosszú távon méret és típus alapján apró fiókos rendszerben gondolkozok.

Ha félbe kell hagyni. Ha új szetnél nagyon nem találok egy alkatrészt, mindig beparázok, hogy kihagyták (pedig csak 1x volt ilyen). Ha totál körül vagyok véve dobozokkal és mozdulni sem bírok, és akkor pont a szoba másik végébe repül el egy trans clear 1x1-es rounded plate. Ha hamarabb végére ér a Star Wars cd, mint ahogy építek... Ja, és ha a család megnézi a legújabb (új) készletet összerakva, és összetapizzák a maszatos kezükkel (régebbi darabokon már nem kátszik annyira az ujjlenyomat).

- szeretsz-e másokkal építeni?

Naná! Nem nagyon vesztem össze sosem az alkatrészeken. De ritkán van ilyen lehetőség. Régebben a húgommal simán építettem Belville-t, meg megengedtem neki, hogy pl. egy nagyobb készletnél az autót ő rakja össze. De mostmár csak TH-t hallgat :( Ő sem tudja, mi érdekli igazán. A MOC az my OWN creation, tehát azt nem építem mással közösen. De egy terepasztalt közösen, az nagyon szupi. Meg egyszer kipróbálnék szívesen vmi TLC-s globálközösségösszehozósmegaépítményépítőbulit!

Egyszer volt durva lego-ba lépés, ráadásul vmi tyúkszemféleséggel. De az a barátomnál volt. Én nagyon rendes gyerek vagyok, úgy pakolok szét, hogy csak átlátható kupacokban hagyok a földön legót. A családot meg figyelmeztetem, hogy: figyelem, szétpakoltam, ne menjetek a szobámba. Ezt szerencsére többnyire be is tartják (persze a saját érdekükben is). Azért olyan van, hogy amikor megpróbálok törökülésből felállni, felrúgok egy dobozt, és minden kiömlik, de igyekszem figyelni.

2 ásó (szerintem elfáradt a műanyag, gyakorlatilag csak hozzáértem, és reccs), meg egy 2x12-es fekete plate kb. 5 éves koromban (az megviselt). Egyszer egy technic tűzoltóautó legurult az asztalról, de csak az egyik technic gerenda sarka sérült, egy másik MOC 7 éves koromban legurult a garázslehajtón, és az egyik kereke beesett az esőcsatornába (de sikerült kiszedni), meg egy nyomogatható figura (liszt a lufiba töltve, egy időben nagy divat volt, pl. Balcsin minden árusnak volt) kilyukadt egy hajómra esve, és kiömlött a liszt. Meg mostanában a padláson van az állandó terepasztalom, de a szobámban építek, és amikor le kell hoznom egyik kezemben 2 mozdonyt, a fejemen meg egy rc tehervonat dobozt egyensúlyozok a másik kezemmel, és lefeleé mászok kapszkodás nélkül a létrameredekségű padlásfeljárón - akkor időnként aggódok, hagy egyszer elejtem, és nagyon megbánom, hogy egyszerre minél több legót akarok lehozni. De egyelőre inkább a mozgáskoordinációs készségeimen igyekszek fejleszteni :)
Ja, igen, és egyik talin brob rc tehervonatát leküldtem a pályáról váltóhiba miatt (de nem lett baja, és összeraktam). :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 16:10 

Átlagos

Földön

Az eszemet :D

Amikor rájövök, h nincs 4 kezem, pedig jól jönne..

Nem, mert egyedül nincs konfliktus

Rálépés, ráülés...

Legutóbb v fél éve, mikor felmelte a 90centis űrhajót, és az meg megadta magát, és eljátszotta a Titanic-ot szabadesésben v 35 cm magsról, rá a lábamra.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 2. 15:37 

ÁTLAGOS

ÉTKEZŐASZTAL, kihúzva 12 személyes :)

FORGÓTÁNYÉR, BAMBUSZTÁLCÁK, TÁROLÓ DOBOZOK

Nem szoktam, csak ha elgurul és nem találom....

GYERMEKEIMMEL, kötelező, én adogatok....

TERMÉSZETESEN RÁLÉPÉS, de csak a gyerekszobában, a tarka szőnyegen

TECHNIC elemeket, megeröltetés

ÜDV!
GP

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC