MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. nov. 19. 22:39

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: MOC építés vs. készlet-gyűjtés
HozzászólásElküldve: 2012. márc. 31. 18:39 

Én inkább megépítem amit elgondolok ha kell hozzá valami akkor megnézem melyik készletben van olyan és ha lehet és az ár is elfogadható akkor megveszem. Ha nem akkor csak azt az alkatrészt veszem meg. Mellette sereget építek és a gyűjthető figekből ami tetszik azt kitapogatom.Ha kapok olyat ami nem kell az sem baj .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 8. 22:19 

MOC építés vs. készlet-gyűjtés

Nem is tudtam hogy van egy ilyen tema...

Igaz hogy inkabb gyujto vagyok de meg epitek egyet-mast.
A MOCepitest csak kulon vasarolt darabokbol vagy szetekbol csinalom.Nekem igy a legjobb :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 8. 22:14 

Nekem most fog megjönni egy Medieval Market Village amit 1 az 1-ben kockabányának rendeltem. Szépen beépítek mindent MOC-okba. Bárcsak tudnék még rendelni belőle vagy 10-et. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 3. 19:58 

Én Sw-s (meg majd HP-s) készleteket gyűjtök, kiállítom őket a pécra illetve ha rámjön a hangulat akkor filmet forgatok és idegeskedek ha szétesnek a modellek :evil:

A Halálcsillag a Birodalom fegyveres harcbázisa volt; majdnem kétszer akkora, mint elődje, amelyet a felkelők erői sok évvel ezelőtt elpusztítottal - majdnem kétszer akkora, de ereje több, mint a kétszerese. Pedig még csak félig készült el.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 10. 16:55 

Én nem vagyok az a nagy gyűjtő! Pl. a collectable minifgekből is csak azokat vettem meg, amelyekre szükségem volt! (arról nem tehetek, hogy születésnapomra kaptam egy csomót a haverjaimtól, amikre nem volt szükségem) Építeni sokat szoktam. Leginkább TECHNIK-ben szoktam próbálkozni. De mind a kettő módnak (gyűjtés, építés) megvan a szépsége. Szóval mivel én inkább MOC-os vagyok, mint gyűjtő, (csak a pénzemet gyűjtöm :D ) ezért az építés!

BRICLINK: http://www.bricklink.com/store.asp?p=csanusz11 (jelszó: malugbolt)

csanusz11

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 10. 16:26 

Gyűjtő semmiképp nem vagyok, viszont elég sokat építek. Persze ez abból áll, hogy megépítem, nem tetszik, lebontom :?
Mostanában kevés ötletem van sajnos, ráadásul a komoly igényeimhez nagy mennyiségű kocka is kellene, az meg nincs, és csak lassan bővülnek a készleteim.

Van egy közepesnek számító SW gyűjteményem(300 000 ft-ot kitesz, megszámoltam)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 17. 14:51 

a-hun írta:
én "építő némi gyűjtéssel" vagyok.

Gyakorlatilag két gyűjteményem van, amit teljesen külön kezelek.

1, Nem minifig méretarányú, max. 100-150 db-os készletek.

Tiny Turbo sorozat, SW minik és promós Designer készletek. Mindegyiket kibontottam, megépítettem többször is, sőt MOC-okat is építek belőlük (l. Mad Max teharautóim). Viszont készletenként szétválogatva tárolom őket, sokrekeszes tárolódobozokban. Amikor két éve újra Legózni kezdtem, azt hittem, csak ezeket fogom gyűjteni, de mára háttérbe szorultak, "statikus" gyűjteményt alkotnak.

2, Minifig méretarányú készletek.

Teljes sorozat csak a vikingekből van meg, ezt kiegészíti néhány apróbb KKII és korábbi Castle készlet. Egy nagy, viking témájú MOC dioráma építése a cél, ezért ide tartoznak a külön rendelt alkatrészek is. Nem készletenként, hanem alkatrész-fajtánként vannak szétválogatva - a MOC fő színei, a fekete, az új barna meg az új szürkék pedig színenként is. Ez a "dinamikus" gyűjteményem: egyrészt hetente bővül, másrészt mostanában szinte minden éjjel építek.

Érdekes, mennyit változik az ember 3 és fél év alatt, miközben a besorolása tulajdonképpen változatlan marad! :shock:

A viking erődöt még 2006-ban megépítettem, és azóta nem volt nagyobb lélegzetű MOC-om (a két gyermekemet nem számítva :D) - mégis még mindig építőnek tekintem magamat. Vagyis inkább: "építéshez gyűjtőnek".

Az apró készleteimet eladtam, az összes többi készletet pedig szétbontottam: seregépítő lettem, a minifig alkatrészeket és kiegészítőket kannibalizálom a készletekből, ill. egy jövendő diorámához halmozok fel tájépítéshez használható (zöld, barna, tan) alkatrészeket. Minden egyéb megy a "levesbe" - eladásra.

Persze időről időre elcsábulok a készletgyűjtés felé is, de sajnos a minőség-mániám miatt csak MISB-t veszek, amit aztán nem bírok ki feltépés nélkül - vagyis gyakorlatilag pénzmegsemmisítést folytatok. Most éppen Orient Expedition dobozcafatok repkednek. :lol:

Ja, és még egy perverzió: ellentétben Milánnal, nekem papírfíliám van, ezért gyűjtöm az eredeti Lego katalógusokat és összerakási útmutatókat - kizárólag új állapotban. A Castle témák 1997-ig visszamenőleg komplettek, most a Pirates II van soron, no meg Ninjára és a Westernre vadászom, aztán majd haladok tovább visszafelé az időben...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 17. 13:33 

Én inkább gyűjtök, mint építek. De csak SW legókat gyűjtök, amiket aztán kiállítok. Építeni, azért nem építek, mert nem tudom, hogy mit építsek, vagy nincs mire (pld Birodalmi Bázis) Egyetlenegy MOC-om van a Clone Bázis, de az nekem tetszik.

A Halálcsillag a Birodalom fegyveres harcbázisa volt; majdnem kétszer akkora, mint elődje, amelyet a felkelők erői sok évvel ezelőtt elpusztítottal - majdnem kétszer akkora, de ereje több, mint a kétszerese. Pedig még csak félig készült el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 23. 6:26 

Hát szerintem gyakorolni kell, én sem tudtam full jo MOC ot épiteni mikor megszülettem! (most se tudok!) de legalább haladok! És igaza volt crusaderman -nak azzal amit mondott! nekem se teccik minden épitmény de a többi igen akkor az nem azt jelenti h ő nem tud épiteni! csak az a MOC -ja nem nyerte el a tetszésemet! :wink:

NYUGOTTAN ÉPITS CSAK , MEGLÁTOD MAJD BELEJÖSSZ! :lol: 8) :) :D :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22. 18:31 

+ ha megdícsérik a MOC-odat már is jobb lesz a napod :)
Ha meg nem...nos akkor gondolkodhatsz, hogy vajon miért nem írnak. Olyan jó/rossz lett, hogy nincs mit hozzátenniük, vagy már unják, hogy, csak ilyeneket építesz? Ezt vehetitek célzásnak, de én nem kértem senkit, hogy írjanak (MOC-ra vonatkozó hsz.-t) a témámba :ty83:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22. 17:30 

Mondasz valamit :idea:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22. 17:25 

Ha MAGADNAK tetszenek a saját építményeid,az már SIKER!!!!! :wink: Nem mindig a mások tetszése-nem tetszése alapján alkoss véleményt a saját dolgaidról!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22. 17:02 

Én mostantól csak készleteket gyűjtök, de nem rakom ki a polcra hanem inkább kockaháborúzok velük sajátos szabályokkal. Egyébként azért sem akarom szédszedni őket, hogyha megint eladnám (de remélem nem) őket akkor több pénzt kaphassak értük. Most lehetne azt mondani, hogy a leírás alapján bármikor összerakhatóak, de ez sok készletnél nagyon sokáig tart.
Ja, és a BS-en látott építmények miatt ment el a kedvem az építéstől, mert én olyan jókat úgysem tudok alkotni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22. 15:01 

kössz szépen erre gondoltam! és bocs a férreértésért. :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22. 14:57 

van több is
LDD, MLCAD, LEOCAD... Macintoshra is van vmi asszem.

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC