MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. dec. 13. 7:13

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 19. 7:00 

A Technic készletekkel én is így vagyok. Nem sok Technic alkatrészt vettem eddig. Pont láncot, lánctalpat leginkább. Egy közepes MOC-hoz is elég ami van a készletekből (pl: kb. 120 db. 16-os gerenda). A System, vagy City, vagy nem is tudom hova soroljam (épületek) azokhoz kellett vásárolnom BL és egyéb forrásokból rendesen (köszönet a segítőknek).

Az is igaz, hogy a Technic-nél a szín nem annyira fontos (nincs is olyan nagy választék), míg az épületeknél pl. a színnek is van jelentőssége, és emiatt kell a legtöbbször alkatrészt vásárolni. Tarkába kijönne, de hogy néz ki... Persze ez a tesztre/próbákra nem vonatkozik.

ÜDV!
GP

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 19. 6:32 

Nyugi, ez nekem is ismeretes, visszatérő kuncsaftja vagyok multiplának pont emiatt, de mindez egyéni kérdés, ki mit épít ugyebár: nekem retro fanként technic témában pölö jobban megéri beszerezni egy-két 8860 autókát, amiből rengeteg anyag nyerhető ki, gigászi profi übermoc-ot meg (még) nem építek. Castle témában meg egyszerűbb komplett várat venni, hadsereget kinyerni, üres várat elsózni mint külön drágán a minifigeket beszerezni. de mint mondom, mindez főleg annak a függvénye, ki mit építget...

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... rikkreator

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 18. 19:22 

MOC építéshez készletet venni nem mindig a legjobb megoldás. Természetesen MOC alapanyagnak LEHET készleteket venni - sőt, néha kifejezetten érdemes is.

Akos

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2007. júl. 27. 11:59-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 18. 15:25 

csak hát ez ugyebár (kanyar vissza) mani függvénye, mert amelyik készlet pöpec gyűjtői, azt nem szívesen használjuk alkatrésznek, ergo duplán kell beszerezni ezt azt....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 10. 21:07 

Lehet, hogy kicsit reszrehajlo vagyok (nagyon), de SZVSZ epites eseteben "kicsit" tobb a hozzaadott ertek, ha ertietek, mire gondolok.

Persze (szerintem is) a legjobb lenne epiteni es gyujteni egyszerre.

M

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 9. 12:45 

Mostanában nagyon ráizgultam a gyüjtésre, először csak a Duplo-t a gyerekre hivatkozva :D, (5462, 4658,4661,4680,4683,4687,4690,
4693,3771,3773,3778,5504,2304,4085,)
Aztán mikor a gyerek két és fél éves lett gyorsan kapott is egy 8777-et :), mivel 1500 volt a Teszkóban. Azóta zsinorban kapja a rég és uj készleteket, de azokkal csak én ÉPÍTEK, ő csak a szerepjátékot játssza vele (Ez az egyik célja a LEGO-nak, ezt azért mindig is tudja teljesíteni)
Építeni még mindig a duploval szeret, csak a vonat eszi az akksit és mindig bajban vagyok mert 3 kell bele!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 9. 12:23 

... háááát... nálam gyűjtés/építés inkább fele-fele, bár műfaj függvényében.

Gyerekként egy 744-es készlet volt a gerince a lego birodalomnak, ahogy jöttek egyéb témák, város, vonat, akármi, abba darálódott be... most felnőtt fejjel beszereztem a néhai elérhetetlen álomnak tűnő komplett 1978-1983 termékpalettát, a nagy része restaurálás után vissza lett dobozolva, 1-2 cucc polcra került..., bár ezeket végigépíteni is elég volt sokáig, most hogy ez le lett zárva, jön csak elő a L'art pour L'art építésvágy.

De bezzeg a régi 722 / 733/ 744 "haladó" basic készleteket SZANA-SZÉT játszom megint, asszem pár év múlva újra beszerezhetem MISB a szentháromságot :)

ezekből a készletekből mindig össze lehet dobni valami kis gagyi moc-ot, vagy a dobozon lévő, leírás nélküli alter modelleket utánaépíteni, nekem ebben merül ki a kreativitás, aztán majd elválik hogy grandiózusabb projektekhez is lesz érkezésem, vagy sem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 6. 8:06 

Elsö gyerekkoromban (70-es évek vége) nem nagyon lehetett hozzájutni LEGO-hoz, max Karácsonyra egy készlet. Azt összeépítettem és azzal játszottam. Néhány év alatt ezek már összekeveredtek és azt építettem belöle amihez kedvem volt. Vagyis inkább építö mintsem gyüjtö voltam.

Második gyerekkoromban fiamnak kezdtem venni készleteket, együtt játszottunk aztán most már külön is. Ez kb. egy éve kezdödött. SW majd KK2 készleteket vettem. Aztán jött az alkatrész beszerzés, hogy bizonyos drága készleteket megépítsek a meglévö alkatrészek kiegészítésével. Igy akartam megépíteni a nagy KK-s várakat, de aztán ezekböl inkább MOC lett.

Azóta sem vettem magamnak készletet bár jó néhány idei SW-t kinéztem már korábban (pl. Jabba vitorlás). Az igy megmaradó pénzt is alkatrészekre költöm és azokból terepasztalt szeretnék építeni. Készletet csak a gyereknek veszek és olyat amilyet ö szeretne (ez nehéz, mert pl. soha nem vettem volna HP LEGO-t magamtól).

Nálunk a készletek sem szentek, játszunk velük, szétszedjük, átépítjük a végén beépül valami MOC-ba. Nem is tároljuk készletenként az elemeket. Két készlethez nem nyúlok az egyik a Millenium Falcon a másik a 7264 Imperial Shuttle. Ezek egyben maradnak mig a fiam szét nem szedi. Azok CSAK az övéi és rengeteget játszik velük.

Vagyis inkább építés (ilyen-olyan szinten) mint gyüjtés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: .
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 1. 20:50 

fordfocus írta:
egy ideig én is ezzel áltattam magam, hogy kevés időm van építeni ezért inkább gyűjtök. Frászt! Egyszerűen számos klubtársunkkal ellentétben nincs olyan érzékem az építéshez :cry:

Ezen lehet segíteni. Ne úgy állj hozzá, hogy "úgyse lesz olyan jó, mint amit XY épített" Persze hogy elsőre nem lesz olyan, de feltehetőleg elsőre XY se épített olyan jókat. Gyakorolni kell.

Aki nagyon jól elvan építés nélkül, kizárólag gyűjtőként, annak a legjobb (mármint saját "elégedettségi" szemszögéből), mert igazából nem tud hibázni, csak annyi a dolga, hogy megveszi, amit gyűjt. Nem fog olyan kritikát kapni, hogy "Hát ezt a készletet rosszul gyűjtötted, én egy kicsit másképpen gyűjtöttem volna."

Viszont akinek nagy a dilemmája, hogy inkább építsen avagy gyűjtsön, annál a dilemma megléte tulajdonképpen azt jelzi, hogy megvan benne az igény a kreativitásra is. Nyilván az idő és a pénz is véges, ezért nehéz a kettőt összehozni, mindenképpen kompromisszumokat kell hozni. Pld. a "zsebpénz" max. fele mehet a gyűjtemény gyarapítására, a többit MOC-ra kell fordítani, pld. alkatrészvásárlás formájában. Vagy pld. hétvégén csakis MOC építéssel foglalkozom. (Na persze nem kell fogadalomszerűen csinálni a dolgot, csak arról van szó, hogy valahogy egyensúlyben kell tartani a két tevékenységet, hogy egyik se menjen a másik rovására.) Én már csak a fejem csóválom, ha valaki panaszkodik, hogy semmi alkatrésze sincs építeni, miközben 3 MISB készletet pakol a hátizsákjába. Félreértés ne essék, teljesen rendben van, ha valakinek fontosabb a gyűjtés, de akkor ne panaszkodjon, hogy nem tud építeni, mert nincs alkatrésze. Az jogosan panaszkodhat, akinek TÉNYLEG nincs pénze. (Semmire, nem csak alkatrészre.)

Szóval aki picit is filózik, hogy átmerészkedjen-e a gyűjtés süppedős mocsarából az építés dicső harcmezejére, annak azt tudom mondani, hogy mindenképpen érdemes legalább megpróbálni. Ha máshogy nem, MLCAD-ben is lehet építeni.

Akos

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2007. júl. 27. 10:56-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 1. 18:37 

Én főleg építőnek tartom magam, bár vannak olyan készleteim amit már nagyon régen szedtem szét. Az összeépített készletekből inkább csak egy egy alkatrészt veszek ki melyet később visszahelyezek.
Szerintem a moc-oknak elsősorban az építőnek kell, hogy tetszen. Nincs olyan megfelelő szint, ez egyénenként változik. Persze nincs olyan moc amin ne lehetne ezt azt javítgatni,ez a fejlődés, ettől olyan jó a LEGO. Gyakorlat teszi a mestert. A variációk száma végtelen.
:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 1. 17:41 

Olvasgatom ezt a topicot és különböző gondolatok ébrednek bennem.

1. Gyűjtő vagyok némi építéssel
2. Olvasgattam ki miért sorolja magát ide vagy oda. Általában az "inkább gyűjtők" időhiányra hivatkozva építgetnek, de kedves barátaim nézzünk a lelkünk mélyére:
egy ideig én is ezzel áltattam magam, hogy kevés időm van építeni ezért inkább gyűjtök. Frászt! Egyszerűen számos klubtársunkkal ellentétben nincs olyan érzékem az építéshez :cry: Tehát kedves barátaim mivel béna vagyok a megfelelő szint súrolására is, ezért inkább gyűjtök, mert a Lego-t azért nagyon szeretem. Néha aztán építek egy 5-6 éves gyerek szintjén álló középkori erődkezdeményt, amit csekkolva egyre jobban gyűjtőnek érzem magam.
3. A MISB témához annyit, hogy amint lesz megfelelő mennyiségű vitrinem minden - ismétlem - minden MISB készletemet kibontom :D .
4. Igazándiból a gyűjtésben én is rendszerezést, készletezést, nyilvántartást, hiánypótlást élvezem. Olyan jó volt amikor az utolsó western vagy kalóz vagy még sorolhatnám :D , készletet megszereztem.
5. Minden gyűjtőt és építőt megértek minden formája a legozásnak öröm forrása.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 12:17 

Én azért kezdtem "újra" LEGOzni, mert gyerekkoromban a szüleim nem engedhették meg maguknak, hogy legot kapjak karácsonyra, szülinapra, húsvétra. Mindig is irigykedve néztem az olyan barátaimra, akiknek "egy csomó" legoja volt. Nekem többnyire csak basic legoim voltak, és csak "egybetestes" ( http://www.peeron.com/pics/inv/custpics/4224c01.jpg ) figekkel rendelkeztem. Miután nyári diákmunkákból saját keresetre tettem szert, nekiálltam olyan készleteket venni, ami főleg minifigekből állt. Aztán rátaláltam "újra" a castle témakörre és onnantól azokat a készleteket keztem el megvenni, persze csak a kisebbeket, amit anyagilag felértem.
Most, majd' 10 évvel később még mindig a castle mozgat meg, de én a legozás miatt legozom. Szeretek órákig csak ülni és keresni egy megfelelő alkatrészt,nézegetni a figjeimet és a meglévő alkatrészeket, egyszerűen, felszabadultan játszani, mint gyerekkoromban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 8. 13:58 

Én gyűjtönek mondanám magam némi építéssel.ennek elsősorban az időhiány az oka.De lassan inkább építő leszek és a gyűjtést háttérbe szorítom majd mert sajna sokszor akkor bukkan fel egy készlet mikor már nem telik rá...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 5. 16:36 

Én kizárólagos építő vagyok, és az alapanyag miatt veszek csak készleteket. Persze a legnagyobb és legjobbnak mondott készletekben vannak a legjobb alapanyagok... :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: építés vs. gyűjtés
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 5. 15:47 

Kövezzetek meg, én csak gyűjtő vagyok. Gyermekkoromban rendkívül sok saját alkotásom volt, jelenleg nincs időm efféle tevékenységre.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC