MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. szept. 24. 12:24

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 3. 9:40 

Én kettéválasztom a gyűjtést és az építést.

Eleinte csak készleteket gyűjtöttem, építeni csak 2004 szeptember óta szoktam, a kiállítások apropóján.

Gyűjtés: elsősorban a régi készletek tetszenek, amiket gyerekkoromban nem kaphattam meg. Eleinte főleg használt, hiányos, leharcolt stb. készleteim voltak, ezeket apránként felújítottam. Akkor vagyok elégedett, ha minden darabja szép, megvan a rajza, és szépen be van simítózáras zacsizva, le van könyvelve az adatbázisomban stb. A doboz nem annyira fontos, de ha van, az mindenképpen plusz. Ha véletlenül a kezembe jut egy "muzeális" MISB készlet, akkor több okból sem bontom ki. Több olyan is van, ami megvan nem MISB-ben is. Olyan is van, ami csak MISB van meg, de nem tetszik annyira, ezért nem nagy lemondás, hogy nem bontom ki. (Rock Raiders, UFO, stb.) Igazából csak pár olyan MISB készletem van, ami nincs meg bontva is, és szívesen összeraknám.

MOC építés szempontjából sok területen a gyári készletek eleve hátránnyal indulnak. Főleg Town témában építek nagyobbacska házakat, ezekhez meg olyan kocka mennyiség kell, amit normál készletekből nem nagyon lehet/érdemes beszerezni. Persze kell a MOC-ba jópár spéci alkatrész, de szerencsére rengeteg feles alkatrészem.

Akos

A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2007. júl. 27. 9:08-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 3. 7:02 

Nekem soha nem jutott eszembe, hogy ne bontsam ki a dobozt.
Építeni pedig jó dolog, én csak kalozosat gyűjtök mert rámenne a gatyám is.
Inkább alkatrészt veszek (persze próbálom begyűjteni a hiányzó szeteket is) azt próbálgatok a szabadidőmben építgetni úgy, hogy a meglévő szetteket is hozzá tudjam passzolni.

A lego meddig tartja a szavatosságát, úgymond műanyagból van.
Murphy törvénye alapján.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 3. 6:11 

Hát én is egy másik utat járok.

Nekem sajnos már nincs időm effektíve leülni Lego-zni, építeni, viszont maga a varázsbűvölet mikor meglátok egy készletet az teljesen becsavar! :D
Ezért én csak MISB-et veszek és gyűjtök. Újabbakat és régieket.

Jelenleg 3 fő témám van:
- régebbi 2000 előtti Technic
- Orient Expedíció (már csak 3 promóciós figura hiányzik a sorozatból)
- 1997-98 City
Persze mind MISB :!: :!: :!:

Továbbá, be szokott csúszni egy két más MISB is.
Persze azért van Új, de nem MISB készletem is. Természetesen minden zacskóval dobozzal, leírással kifogástalan állapotban! -> csak, hogy szinte MISB-re visszatudjam csomagolni.

A lényeg, hogy nekem ott okoz nagy örömöt, mikor megszerzek egy hiányzó sorozat tagot és mikor ránézhetek a kiállított szép kis készletekre!!!! Nekem ez jelent sokat, hogy a kockák zsír újjak!!!

Régen építettem rengeteg Technic MOC-ot a régi Techninc készleteimből.
(amik a mai napig hiánytalanul megvannak a saját dobozukkal leírásukkal, szinte új állapotban!! Amit nem tudom, hogy hogy csináltam gyerekként! Valószínű már akkor tiszteltem a Lego-t!!)

Lez

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 3. 5:55 

SzVSz: a lego arra valo leginkabb, hogy epitsenek belole.
En igazabol 3 okbol tudommegerteni, ha vki nem bontja fel a dobozait:

A. nincs eleg helye, de majd ha lesz kibontja
B. Az adott szettbol mar van/lesz neki bontott (esetleg tobb is)
C. muzealis erteku MISB

Amugy pedig es ez nem csak erre igaz: "The things you own end up owning you" (Figth Club)

M

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 16. 23:10 

Én a systemet szeretem, elsősorban építőanyagnak vásárolok, olyanokat amiben házépítéshez való alkatrészek vannak. Igazából a kövek használtsága nem nagyon izgat. Az építésnél jobban csak a szétszedést, válogatást élvezem :)
Gyerekkoromban is sokat legoztam, már akkor is szétválogattam és méret, szín szerint rangsoroltam az elemeket. Ma is legjobban az alkatrészek különféle gyűjtő csoportokba való rendezését szeretem, illetve újabb kategoriák megnyitását és átrendezését.
Technicből szinte nem is építettem, viszont válogatni ezt is szívesen válogatom. A fiam a lebontásra szánt építményeit, félig szétszedett cuccait egy vödörben gyűjti, és egy-egy vasárnap délelött szétpakolom a kis fiókokba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 16. 20:12 

Én a Systemmel vagyok hasonlóképpen. Régen csak úgy ontottam a MOC-okat, jóllehet sokkal jobban szerettem minden az eredeti tervek szerint felépíteni, hogy a várostervezéssel foglalatoskodhassak.

Mostanra a MOC építési láz alábbhagyott, talán azért is, mert sokkalta kevesebb idő áll rendelkekezésemre. De most is készítek MOC-okat, csak másmilyen jellegűeket. Tehát, ha úgy vesszük, akkor a Zenit és Nadír, ha elkészül, akkor egy hatalmas MOC-fotóregény lesz. Ugyan nem fogható meg, nem építhető át, de ugyanúgy MOC, mint egy másmélméteres MOC-űrhajó, vagy egy MOC-film.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 16. 19:26 

Igazad van, én is aszerint választom a készleteket, hogy
milyen hasznos dolgok vannak benne számomra.De ha vmi
nincs azt megpróbálom másfajta megoldással ugyanarra a
funkcióra megépíteni.

Zsolti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 16. 19:21 
MALUG Site Admin
MALUG Site Admin

Fordítva... :D
Gyermekkoromban nem lego-ztam, most viszont épp azért nyúltam hozzá, mert egy saját tervezésű -működő- modell elkészítése kihívást jelent -fetéve, hogy van rá időm :-D -. A készletek pedig általában hidegen hagynak, és csak arra használom őket, hogy alkatrészt nyerjek...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: MOC építés vs. készlet-gyűjtés
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 16. 18:47 

Hajdanában mikor megkaptam az első Technic készletem
8035 szinte mindent megalkottam belőle.Azután :ty22:
a 8700 és már mozogtak is a modellek.Majd következett
8044 pneumatikos set :ty23: és volt még pár készlet.
Ezekből egy csomó gyári készletet le lehetett másolni
szinte 100 százalékra.
A lényeg nekem, hogy amit kitalálok a meglévő kockákból
építsem meg :wink:
Mára már saját keresetem van :D és meg tudom venni a
drágább készleteket is, de az agyalás öröme oda :idea:

Ti hogy látjátok?

Zsolti

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xxtruck 2006. júl. 3. 19:43-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC