MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. nov. 19. 22:38

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 4. 6:42 

én "építő némi gyűjtéssel" vagyok.

Gyakorlatilag két gyűjteményem van, amit teljesen külön kezelek.

1, Nem minifig méretarányú, max. 100-150 db-os készletek.

Tiny Turbo sorozat, SW minik és promós Designer készletek. Mindegyiket kibontottam, megépítettem többször is, sőt MOC-okat is építek belőlük (l. Mad Max teharautóim). Viszont készletenként szétválogatva tárolom őket, sokrekeszes tárolódobozokban. Amikor két éve újra Legózni kezdtem, azt hittem, csak ezeket fogom gyűjteni, de mára háttérbe szorultak, "statikus" gyűjteményt alkotnak.

2, Minifig méretarányú készletek.

Teljes sorozat csak a vikingekből van meg, ezt kiegészíti néhány apróbb KKII és korábbi Castle készlet. Egy nagy, viking témájú MOC dioráma építése a cél, ezért ide tartoznak a külön rendelt alkatrészek is. Nem készletenként, hanem alkatrész-fajtánként vannak szétválogatva - a MOC fő színei, a fekete, az új barna meg az új szürkék pedig színenként is. Ez a "dinamikus" gyűjteményem: egyrészt hetente bővül, másrészt mostanában szinte minden éjjel építek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 2. 19:35 

Egyébként, bár az építők pártjának oszlopos tagja vagyok, a gyűjtőket
is teljesen meg tudom érteni, mert egy csomó mindent gyűjtöttem én
is korábban. De ez a gyűjtőszenvedély mégis valahogy független a
legotól, az csak a tárgya az illető szenvedélyének. Viszont a legonak pont
az építés a lényege, ettől lego, nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 7. 18:14 

Én gyűjtök is meg építek is.sajna mostanában a gyűjtés az irányvonalam mert kevés időm van építgetni MOC-okat.A MISB készleteknek az én szememben kétféle oldala van:
jó oldala:jó gyönyörködni benne főleg ha legalább 20éves készletről van szó olyanról amiről az ember gyermekkorában csak álmodhatott.
Rossz oldala:az embert furdalja a kíváncsiság hisz végre megvan egy régóta várt készlet szeretném végre összeépíteni látni milyen összerakva.így a drágán vett készlet negyeannyit ér majd ha elkapja az embert a kíváncsi ördög:-)Valaki írta hogy nem szeret használt készletet venni.a használt készlet alkatrész sokrétű lehet hiszen valaki kibontja a készletet összerakja de többet nemigen nyúl hozzá.én például a figurákat összerakom és elteszem dobozba.van olyan figurám ami vagy hétéve a kezmbe se fogtam:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 7. 16:26 

én úgy vagyok ezzel , hogy amit megveszek mondjuk a városban már a buszon haza fele elkezdem kibontani , mikor haza érek a legnagyobb készletet is pillanatok alatt összerakom mivel nem nagyon kell az alkatrészekkel bibelödni , aztán össze van rakva egy darabig.
A minimum rekorder az alpesi express volt ami 30 percig volt összerakva aztán épült belőle egy MOC.
A maximum rekorder a pizzériának a futár kocsija (city) ami kb. 5 éve van összerakva ha nem több.
Mostanság vagyok úgy mind anyagilag mind időbelileg hogy tudok MOCoakt épiteni és azokat meg is tartom ha jól sikerülnek.
Ebben az évben inkább alkatrészt vásároltam és abbol építettem , de egy két használt lego készletet is vettem amelyekre már rég fájt a fogam.
Az MiSB gyüjtés szerintem orvosi eset :) , de nagyon nsokan gondolják ezt a legoról is:) . tehát ízlések és pofonok....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 6. 6:24 

Na nálam például megint máshogy van :)

Az egyik felem az a starwar-os készleteket szépen öszerakva kirakom a polcra. A másik felem meg technik-et gyüjt és minden izgő mozgót csinálok, ezeket nemis tárolom külön egy nagy rekeszes fiókba mennek :]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 5. 14:38 

Hát én barbárkodtam... egy MISB 733 készletet hosszas filózás után kibontottam... nem volt különösebben katartikus élmény, kezdetben megbántam h inkább el kellett volna adni jó pénzért vagy díszpéldányként polcon hagyni, azért elég ritka a 26 éves nagy méretű bontatlan készlet... aztán szép lassan észrevettem, hogy hoppá, egy hónapja lelkesen végigépítem meg MOC-olom a dobozt, gondosan ügyelve minden kövére, nehogy elvesszen, keveredjen... szóval ennek a tapasztalatnak a birtokában aszondom: MISB csak akkor éri meg gyűjteni, ha nagyon sok pénzünk van + 1 bontott példány mindenből, mert azért mégis az építésen van a lényeg :)

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... rikkreator

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 25. 17:27 

A magam részéről egyformán örülök a postán érkezett alkatrészeknek - amivel éppen befejezni, vagy folytatni tudom, amit éppen építek - és a vásárolt, vagy ajándékba kapott gyári készletnek (a legkisebbtől a legnagyobbig) melyeket eddig egy kivételével egyből össze is raktam.
Egy dolgot nem csináltam még, ez a bontatlan doboz gyűjtése.
Persze az is lehet, hogy majd fogom. Abban is van valami varázslatos, ha a sorozatszámok szépen követik egymást a polcon.
A lényeg, hogy LEGO.

ÜDV!
GP

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 25. 16:01 

Az a helyzet, hogy nálam tulajdonképpen időszakfüggő ez a dolog, volt egy olyan időszak amikor abban leltem örömöm, hogy össze volt rakva minden és gyönyörködtem bennük. Jelenleg olyanom van, hogy a szobában nem lehet lépni sem, mert minden szét van szedve, most éppen MOCorgok. alapvetően tényleg a készleteket gyűjtöm és valahol az is kihívás hogy egy MOCot "hozott anyagból" építsek. A másik oldala meg az a dolognak, hogy ha meg akarok venni egy készletet, akkor a gyári modell szinte csak másodlagos, először mindig megnézem a Peeronon, hogy mit tartalmaz, csak utána nézem a designt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 24. 16:17 

Bocs, de tényleg van valami "széthúzás" a dologban, mert ha készletet gyűjtesz, miért szeded szét őket és építed be?! Ha meg alkatrész miatt veszel egy csomó pénzért valami készletet, marad egy rakás olyan alkatrész, amit se MOC-nak, sem az eredeti modellben nem tudsz használni, csak porosodik! Persze respect minden "típusú" legózónak, Te dolgod :wink: !

Én nagyjából 20 éve legózom, mindig is építettem, és szinte mindig MOC-ot. Amikor megkaptam egy készletet, mindig megépítettem az eredeti modellt, de aztán hamar szét is szedtem, és valami másba építettem. Mondjuk volt egy időszak, amikor egy town terepasztalt csináltam, abban volt eredeti repülőtér, rendőrség, tűzoltóság, stb., de ott is legalább a fele MOC volt. Amióta meg felfedeztem a Bricklinket, meg a Malugot, szinte csak alkatrészt veszek, amit kb. aznap még be is építek. Nagyon ritkán veszek készletet, de azokban is mindig csak az aktuális MOC-hoz felhasználható alkatrészt látom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 5. 19:59 

Én is tudnék alkatrészeket beszerezni, pénz is lenne rá talán, csak van egy olyan fixa ideám, hogy én márpedig a készleteket gyűjtöm, nem az alkatrészeket. Ez néha gond, mert valamiből kevés van vagy nincs, de akkor megoldom máshogy. Most érkeztem el egy olyan pontra ahol a készletek mennyisége és a készülő mocom anyagigénye miatt is szét kell szednem + válogatnom mindent, hogy lássam miből építkezhetek, meddig ér a takaróm, de most se fordult meg a fejemben, hogy alaktrészt vegyek, talán csak egy két speciális dolog kellene, de azokat is valószínűleg valami készlet részeként szerzem be, pl: kompresszorpumpa a 8868-ból. Van egy olyan félelmem is, hogy elfogynak a liftarmok/gerendák, de nem rohanok rögtön a Bricklinkre egy raklap liftarmért, hanem várok amíg összejön a pénz egy zsírosabb Technicre és pótolom abból, addig foglalkozom a modell más részeivel.
Van mondjuk valami széthúzás bennem, mert a készleteimet is nagyon szeretem egyben látni és építeni is nagyon szeretek, és az én módszeremmel valamelyik oldal egyértelműen háttérbe szorul.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 5. 18:45 

Zoli írta:
Ha csak készletekből építesz akkor majd el fogsz érni egy bizonyos szintet, amire azt fogod mondani, hogy annál nem tudsz feljebblépni ha csak készleteket veszel.

Van, aki örökre megelégszik a készletekből összegyűlt alkatrészekkel, és nem érzi úgy, hogy plusz alkatrészekre lenne szüksége. Vagy érzi, de nem tudja, hogy honnan tudna plusz alkatrészeket szerezni.

Teljesen más érzés, ha csak az embernek csak a saját ügyessége szab határt, és nem az, hogy csak 3 db bigyója van, de 30 kéne... Persze senkinek sincs minden alkatrészből végtelen mennyisége, de kis ésszel, céltudatos alkatrész-beszerzésel fel lehet készülni az építésre. Ez most már szinte csak pénzkérdés, mert sokkal több a lehetőség van az alkatrészbeszerzésre, mint régen.

Akos

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2007. júl. 27. 9:12-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 5. 18:35 

Kezdetben nekem is hasonló volt a hozzáállásom, de pl a mostani darumnak is gyakorlatilag minden darabja készketben volt, kivéve a vezetékek és a motorok. Most kell majd vennem 250 (lehet hogy 500-at) db 2x8-as sárga platet, ezt nem tudnám semmilyen készletekben sem összeszedni, vagyis éppenséggel tudnám, csak elég költséges lenne, ezért veszek néha külön darabokat. Ha csak készletekből építesz akkor majd el fogsz érni egy bizonyos szintet, amire azt fogod mondani, hogy annál nem tudsz feljebblépni ha csak készleteket veszel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 5. 18:01 

Kreativitás vagy felhalmozás?
Mindkettő!
Felhalmozok, mivel alapvetően a készleteket gyűjtöm, kreativitás, mert ezekből a készletekből építem a mocjaimat. Ez lehet, hogy nem jól van így, de eddig még nem nagyon szántam rá magam alkatrészvásárlásra, mert valahogy az nem okozna örömöt, ha postán érkezne x db ilyen olyan elem. Mint fentebb említettem a készleteket gyűjtöm, és összekötvén a kellemest a hasznossal, fel is használom őket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 12. 16:48 

Ja, szóval kinek a készlet, kinek annak a tartalma az igazán fontos. Csak azért nehéz ezt megérteni, mert aki pl. bélyeget csak úgy gyûjt, az maximálisan élvezheti azt, hiszen a bélyeg nincsen becsomagolva. De a LEGO-nál a lényeg be van dobozolva, így egészen más kategória, mint a legtöbb más gyûjthetõ dolog. Mondjuk hasonló, aki bort gyûjt, de szerintem még a legértékesebb borokat is felnyitják egy megfelelõ alkalmon, a lényeg ott is az ital, nem a romantikusan megbarnult címkéjû, poros borospalack. De úgy látszik ilyen is van, feldolgoztam lelkileg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 4. 10:46 

Mindet kibotnom! Azért szeretem a lego -t mert kiélhetem a kreativitásom, és bármit megépíthetek. Nekem annál szebb egy lego minnél több benne a fantázia és a valósághűség, lehetnek benne rágott alkatrészek, nem számít ha 5letes, és látszik hogy komoly munka volt megépíteni. Bár megértem a gyűjtőket de szerintem sznobizmus venni egy 70 e FT ot érő régi MISB -t felrakni a polcra és kész.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC