MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. aug. 19. 21:01

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LEGO 2018
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9. 5:41 

Túl nagy a dömping. Pénzéhség.
Ennek oltàri csúnya vége lesz, konkrétan csődszagú.
Minden sale-ben fog kimenni, mert nem lesz hely az újabbaknak. Màr ha elmegy.
Tegnap a regioban a scout trooper új àra: 20.000ft

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9. 3:36 

Egy csomó készlet kikerült az idei katalógusból,például City, SW témában,Citysnél láttam olyat,ami ,,retired product" pedig csak 2017es készlet...Rengeteg olyan van ami csak az 1 évet ,,érte" meg,a szokásos 2 év helyett,legalábbis katalógus szinten...Ilyenre rég láttam ilyen drasztikus példát...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 8. 10:25 

Megírom privátban, mert nagy égés volt.

:mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 8. 10:06 

Az űrhajó képével a sztorit? Nekem ez egy kicsit sántít, de meghajlok az akarat előtt. A LEGO miatt. Na nem mintha nem költöttem volna már el náluk egy olcsóbb autó árát az elmúlt 10 évben. Idén is szép kis összeget tervezek befizetni a kasszájukba...mint írtam volt például a lenti űrhajóért is.
Egyébként meg is érdemli a Disney, hogy rontsam az üzletét. Még életemben nem sajnáltam jobban mozijegyre kiadott pénzt, mint amit Az utolsó Jedi címen elkövettek. Hittem nekik, nem kellett volna. Ha úgy tetszik revansont vettem.

Te honnan ismered ilyen behatóan a Lego Hungária munkatársait?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 8. 0:51 

Anak!

ELKÉPZELHETŐ, hogy nemsokára meg fog keresni téged egy fekete, göndörhajú baba a Lego Hungáriától, hogy nem kéne "Confidental" képeket kiraknod. Most kivételesen nem a Lego üzleti tervei miatt, hanem mert a Diznejnek is kárt okozol azzal, hogy a készletben látható űrhajó képével elspoilerezed a sztorit.

Meg az is elképzelhető, hogy a megkeresése téged abszolút hidegen hagy majd, mert mondjuk már kétszáz különböző fórumban megjelent a hajó képe...

:mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 7. 23:17 

Hát igen, asszem 10 évnyi Star Wars legó gyűjtés után meg fogom venni életem első Ezeréves Sólymát.
Ez a fehér kék színösszeállítás nagyon bejön, a figurák is elég érdekesek (Csuvi elég fura lett). Az mondjuk igaz, hogy a hajó orrát még szokni kell.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anak 2018. jan. 8. 10:03-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 7. 12:14 

Én egy ilyen listát találtam:

60190 Arctic Ice Glider
60191 Arctic Exploration
60192 Arctic Ice Crawler
60193 Arctic Air Transport
60194 Arctic Scout Truck
60195 Arctic Mobile Exploration Base

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 7. 0:20 

új falcon: https://www.tv-media.at/_storage/asset/ ... 360162.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 6. 23:37 

Jönnek a hírek mindenféle nyári készletektől.
Gyűjthető figurák terén a következő sorozat teljes mértékben állatkosztümös figurákból fog állni. (Többek közt: elefánt ruhás, egyszarvú ruhás, sárkány ruhás figurák)

City témán belül ismét sarkkutatás lesz, de állítólag meg van bolondítva némi prehisztorikus őrülettel, miszerint befagyott kardfogú tigris és mamut is lesz a készletekben a jegesmedve és a gyilkos bálna mellett. Akinek ez nem gyere be, azok kapnak új teher és személyszállító vonatokat. Érkezik új figurapakk is.

Kiszivárogtak a Han Solo film készletei is, 3 új a filmhez köthető járművel, 1 TIE vadásszal és egy régi ám mégis új kinézetű Ezeréves Sólyommal. Az is tudott, hogy új X-szárnyú és Jawa homokkúszó járművek is érkeznek, no meg egy Jedi és klón csatasor. Két óriás figura is jön, Han Solo és egy újféle rohamosztagos katona. Megépíthető figurából jön még Darth maul, Super Battle droid és egy 501-s klónkatona egy AT-RT lépegetővel. Ez olyasmi építmény mint a tavalyi felderítő rohamosztagossal járt robogó volt.

Jurassic World témáról is vannak kósza hírek, a legérdekesebb, hogy nagyjából sejthető mely állatok mely készletekben fognak kerülni. Újoncként érkezik a Stygimoloch, Carnotaurus és a film hibridje az Indoraptor. Ezek mellett Juniors készletben várható T-rex, Pteranodon. Kék nevű raptor is lesz valahol, illetve a legnagyobb készlet egy múzeum lesz kockákból kirakott Triceratops fejjel.

Creator téren várható egy hullámvasút és valószínűleg a többi készlet is vidámpark jellegű lesz.

Speed Champion témában biztosan jön egy Ford Focus rally kivitelben fehér és sötétkék színekben, cserélhető motorháztetővel.

Az Elves témához - egy új videó alapján- várható egy denevér vontatta szekér, valami portálkapu és a meglévő 5 állatfigura mellé egy 6. egy fehér farkas.

Sajnos a többi témához nem tudok hozzászólni, azokat nem annyira követem, csak annyit hogy igen sok készlet jön az Infinity War filmhez.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anak 2018. jan. 7. 18:42-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 2. 7:47 

Ha már helikopter ,ez a szett:
Kép utalás erre a szettre 1988 ból:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018. jan. 1. 22:58 

Nekem a hasonló bajom az, amikor rendre évről-évre kiadnak vontató-vontat-járművet típusú készletet. 2018-ban éppen helikoptert, de korábban volt már hajó, bigfoot, dragster, repülő és ezerféle más. Szóval ezzel az a bajom, hogy ha a vontatott jármű a lényeg, akkor miért adnak hozzá kamiont is? Jó, tudom, azért, mert így háromszor annyi kockát el lehet adni. De ezek az én szememben akkor is nagyon fókuszt vesztett készletek. Ráadásul a vontatók egy idő után iszonyú repetitívek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. dec. 30. 17:00 

Én a jangbricks videóértékeléseket szoktam nézni, ott sokszor feltette a szerző ezt a kérdést. A válasz az volt, azért mert a kiskölkök általában szeretik a helikoptereket, ezért mindenhova belenyomják őket. Te vagy/voltál az egyik kivétel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. dec. 30. 16:55 

Lassan minden készletben van helikopter. Miért csinálják ezt?
Rendőrséghez még oké. De a legutóbbi tehervonathoz is volt asszem, a dzsungeles, arctic-os témákba is belenyomták, valahogy nem illett oda. Az új rendőrségbe kapásból van 2. De ha jól számolom, a 2018-as citys készletekbe 5 féle van.
Szerintem a legjátszhatatlanabb dolog a helikopter. Gyerekként is legóztam, de a helikopterek mindig szét lettek szedve és más lett belőlük építve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. aug. 23. 10:48 

Tudom hogy létezik, csak konkrétan nekem nincs :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. aug. 23. 10:45 

HUN_Sector írta:
Én gondolkodtam gyűjthető minifig majmon, 1000 ft körül van az egész tarzan boy fig még mindig. Van fekete párduc, kígyó, leopárd, de se elefánt, se tigris, se strucc, se pingvin (bár az is olcsón beszerezhető a 16. széria miatt) krokodilt tudnék ha akarnék, bricks and pieces-en is összerakható.... de jobb lenne egy teljes készletben megkapni és nem vadászgatni.
Lehetne benne 1 oroszlán, 1-2 pingvin, 1 elefánt, 1 viziló, 1 zsiráf, 2 maki, 1 zebra, 1 gorilla, 1 kígyó. (Madagaszkár :D)

Farm: Van 3 malacom, meg egy Vaiana kismalacom és egy super heroes készletből való kis traktor egy vasvillás parasztbácsival, emellé 5 pipi, 1 nyuszi. Elég ennyi :)

Elefánt létezik, de nekem nem tetszik. Orient expedition-os készletben volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC