MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. nov. 19. 10:11

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: LEGO tárolás
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 16. 14:15 
Aki ömlesztve tárolja a LEGO-it (én is ilyen lennék), annak érdemes az IKEA-ban is körbenézni. Sokféle színű és méretű láda / doboz (mindenki nevezze úgy, ahogy akarja) közül lehet válogatni.
Én 11 literes, átlátszó SALMA ládákat vettem 490 Ft/db, hozzájuk szintúgy átlátszó SALMA tetőket 250 Ft/db áron. Ha egymásra teszem őket "fogják" egymást, ha kicsit megbillenne az egész nem boruk ki szanaszét. Megéri nagyon.
Egy régebbi posztomban írtam, hogy gondolkozok a szekciókra osztott tárolón, de aztán belegondoltam, hogy aki sokat játszik az a végén úgysem tesz vissza mindent a helyére, mert tovább tartana a pakolás, mint maga a legozás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27. 20:24 

Műanyag hűtős dobozokban tartom a kockákat, szétválogatva kb. 30 felé. Leginkább persze a Technic van szétbontva, az apróságokat csavarokat tartó dobozokban tartom. Ezek a dobozok nagyon praktikusak, mert egymással összekapcsolhatók, így bármekkorára megnövelhető a számuk. A dobozok 4 részre oszthatók, ahol egy oldalon két elem képe van, az a két rekesz tartalmára vonatkozik, nincs semmi összekeverve benne. Nagyon szeretem, igen meggyorsítja az építést.
http://www.brickshelf.com/gallery/biker ... ic_001.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/biker ... ic_002.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/biker ... ic_003.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27. 18:33 

A nagy része rekeszes tárolóban van, amiket én alakítottam ki
Az egyik egy alacsony kartondoboz, valami gyümölcs volt benne, a másik meg egy hűtő hungarocell csomagolása - kis átalakítással már megfelel a célnak.
http://www.brickshelf.com/gallery/tib0/ ... c03846.jpg
Valahol találtam ezt a faládát, csináltam bele rekeszeket, meg egyet külön, ami pont belefér.
http://www.brickshelf.com/gallery/tib0/ ... c03847.jpg
A válogatásnál első, hogy egyfajta/hasonló alkatrészek egy rekeszbe kerüljenek, ha nem fér bele egybe, akkor szín szerint tovább osztom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27. 10:02 

Én a régi készleteim tartalmát elemfajták szerint osztályozva néhány készlet dobozában tartom
A régi 555 általános készlet, a 850 és 851 Technic készletek dobozában még voltak szortírozásra alkalmas műanyag rekeszek, valamint a "fiókos" dobozbelsőt kihasználva a 4005, 6362, 6364 és 6366 Legoland Town készletek, és a 6929 és 6931 Classic Space készletek dobozait használom elemtárolásra.
Elég sajátos módon csoportosítok, kábé ilyen kategóriákba:
- 2 stud szélességű, min. 2 stud hosszúságú brickek (vagyis 2x2, 2x3, 2x4 és nagyobb)
- 1 stud szélességű brickek
- minimum 2x2 méretű platek
- autós elemek (kerék, kormány, ajtó, autótető, autóalap, sárvédő, stb.)
fentiek vannak a Town dobozokban
Az 555 dobozát kis mütyűrök és mindenféle speciális elem tárolására használom, ide tartozó alkategóriák:
- 1x1 platek
- 1x1 round platek
- 1x2 platek
- 1x1 és 1x2 tileok
- nagy rekeszben slopeok és spec elemek
A technic elemeket a 850 és 851 dobozban tartom
A space elemeket pedig a 6929 és 6931 dobozokban

Az új készeleteim, valamint a gyerekeim készleteinek tárolási metodikája most van kialakítás alatt.
Az összeépített készleteket zárt szekrényben, illetve némelyiket Ikea Trofast fedeles műanyag dobozokban tartjuk.
A szétszedett elemeket szintén Ikea Trofast dobozokban, valamint a 4496 nagy műanyag Lego dobozban. A csoportosítás elve hasonló lesz valószínűleg, mint a régi legok esetében, de egyelőre csak pár doboz van pár kategóriával, és lesz pár témának dedikált doboz is: (zömében a készletek összerakott állapotban vannak)
- 4496 doboz 2x2 és nagyobb brickek
- 1 nagy méretű lapos Trofast doboz: Star Wars elemek (és modulokra bontott összerakott készleteknek)
- 1 nagy méretű lapos Trofast doboz: City elemek (és egyes kisebb összeraktott készletek - járművek)
- 1 kisméretű lapos Trofast doboz: 1 stud széles brickek
- 1 kisméretű lapos Trofast doboz: kerekek, ajtók-ablakok, slopeok
- 1 kisméretű lapos Trofast doboz: platek, egyéb elemek
- 1 kisméretű lapos Trofast doboz: Castle elemek
- Creator Mini készletek a saját műanyag kapszulájukban

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27. 7:24 

Én az alkatrészeimet A4 papírlap nagyságú és kb 10 cm magas irattártartó fiókokban tartom. Sikerült beszereznem 20 db-ot 100 FT/darab áron. Azt hiszem nagyon jó vétel volt. Ezekben a nagyobb elemeimet tartom fajta szerint szétválogatva. A kisebb elemeket csavartartó dobozokban tartom. A készleteimet az ágynemű tartóban (ágyneműmet sajnos már az ágy tetején tartom) és a beépített szekrény legfelső és legalsó polcán. A leirásokat és a készletek kinyomtatott alkatrészlistáit irattártartó dobozban tartom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 26. 19:05 

A sűrűbben használt alkatrészek két 20 rekeszes 18"-os szortimentben vannak, a ritkábban használtak egy kisebb és egy nagyobb szerszámosládában, a kockák pedig egy dobozban.
Összerakva tárolt készletek és MOC-ok szekrényben, hogy ne porosodjanak.
Az éppen futó projekt pedig a szoba közepén épülget :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 22. 20:13 

Alkatrészek 3+1 műanyag tárolórekeszben "csavardobozban" (az egyik mérete 48*38*8, többi is ilyesmi)
A hasznos konstrukciók egy részét be-cipősdobozolom, aztán ha nagyon alkatrész hiány van, akkor szétszedem őket, újraszortírozom:)
Elektronika, kerekek+lánctalpak is külön dobozokban vannak.
Ezenkívül van 1-2 nagyjából egyben hagyott készletem összerakva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 21. 15:15 

Nekem dobozban és az új polcomon vannak :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 21. 15:04 
Kisebb koromban, egy pokrócra öntöttem ki az ömlesztve tárolt LEGOimat és úgy játszottam velük. Ma már annyi db van, hogy egy alkatrész megkeresésének "izgalmát" elnyomja a macera. :) Eddig kb. 12l-es festékes vödrökben tartottam őket, de mostmár jönnek a reformok.
Mindenképpen műanyag dobozokban gondolkozom, mert azok a legkönnyebbek* és vízhatlanok is. Én nem tartanám ilyen-olyan tasakokban, zacskókban a LEGOkat, mert kiszakadnak, vagy ha véletlenül egy elhányódik egy zacsi (ami azért nem túl nagy) akkor veszik vele a tartalma is ugye...
Az ötlet a horgász ládáimból jött - olyasmiben tökjó lenne tartani őket. Vagy pl. szerszámos ládában a lehető legnagyobb méretűben - ezekben tartanám az apróbb részeket. A kicsit nagyobbakat pedig olyan műanyag dobozban, ami nincs szekciókra osztva.
Ha valaki ismer olyan helyet, ahol sokféle tárolóedény közül lehet válogatni írja már meg :| IKEA-ban, Tesco, Auchan áruházakban, meg horgász- ill. szerszámos üzletekben én is láttam már egy-két jó dolgot.

(((* Fater hozott egyszer öt (üres!) katonai lőszeres faládikót, (ami azért nem mondható a legkönnyebb anyagnak) de amikor elgondolkoztam, hogy ha mondjuk együtt venném le őket a szekrény tetejéről fennállna a sérv veszélye, így megköszöntem neki, de nem tartottam rájuk igényt...)))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18. 11:08 

Greedo írta:
kölön csoportosítva külön tárolókban :D

Ja,az első pár ezer elemnél ez könnyű volt,de aztán a többinél :( Rengeteg napom rá ment de talán még a fele sincs meg. :(
Készletek:Hobbi szoba polcain,és a háló szobában,ja meg a hall vitrinében is van pár.Meg a folyosón vannak polcok és ott a nagy setek jól mutatnak.
De az alkatrészeket és BI-ket kizárólag a hobbi szobában vannak mert az olyan mint egy műhely. :)

Két hét alatt majdnem 300 hszom törlődött.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17. 16:40 

Nekem a készletek vagy összerekva vagy a saját dobozukban (kicsit szétszedve).A "tucat" alakatrészek pedig kölön csoportosítva külön tárolókban :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17. 14:55 

Én kisebb-nagyobb szatyrokban tartom őket, de most térek épp át dobozokra. Mindegyik doboznak van teteje így egymásra rakhatók és így nem porosodnak. A minifigeket a szekrényen tartom, ezért néha portalanítanom kell őket. Ezt egy kis ecsettel végzem ami szerintem jobb mint a vízzel való lemosás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17. 12:00 

A legtöbb Bio-t a polcokon tartom.De van pár amit a tartályukban.Amikor helyhiány van ott van még a kisasztalom,íróasztalom és a tévém teteje ill. körülötte.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 18. 6:13 

Én a Tescoban találtam kedvemre való dobozokat. Van 3 méretben meg több szinben. Az azonos és a különböző méretű dobozok is egymásrarakhatók, az egész tetejére pedig van fedő, amire még ráférnek a baseplate-ek és a mappában gyűjtött füzetek.
Az egyik ilyen "toronyban" vannak a technic, a másikban a creator elemek. 7 és 11 kategóriára osztva, ömlesztve. Az azonos elemeket nem szivesen raknám egymásba, mert régi tapasztalataim szerint ilyenkor könnyebben tágulnak és ez később lazább kötést eredményez. A karcolódás és porosodás különösebben nem zavar. Nem kell nyalogatni őket... :P
Az építményeket általában csak pár napig tartom meg, utána szétszedem (főleg az útmutatósakat). A legutóbbi már egy hónapja porosodik az asztalon, de nem baj. Vitrinbe lenne jó tenni, de nem fér be. Eldugni meg nem akarom, mert jó nézegetni.
A készletek dobozai meg a szekrények tetejére vannak kitéve, kb. mint az üzletek polcaira. Ezeket is jó látni együtt. :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31. 10:37 

ÁTHELYEZVE

biker írta:
Én erősen meleg, de nem forró mosóporos vízben áztattam a kockákat. Többszöri öblítés után nyomtalanul száradt, és szépen meg is tisztult. Viszont ridegebb lett! Nem törik, de nehezebb őket összenyomni, és nehezebben is válnak szét! Nem tudom, hoszabb távon ez milyen eredményt hoz... Most vettem E-Bayen 8880 Super Car-t meg 8868 Airtech Claw Rig-et. Csak a kocsi van összerakva, azt egy dobozba beleteszem, és kompresszorral lefújom róla a port. Szerintem ez hozza a legjobb eredményt...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC