MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 14. 0:27

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Értékelés
Kiváló 47%  47%  [ 9 ]
37%  37%  [ 7 ]
Közepes 0%  0%  [ 0 ]
Gyenge 5%  5%  [ 1 ]
Rossz 11%  11%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 19
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 1. 18:55 

Bill Gates is megmondta: 640kbyte elég kell, hogy legyen mindenkinek. :lol: Ehhez képest a 64 tényleg kevésnek hangzik! Amúgy elvileg több (darab) memóriája is van, eltérő méretűek. Azt nem tudom, hogy melyik memória mire szolgál, azaz van-e külön firmware memóriája, vagy az is osztozik valami mással.

Idézet:
NXT Brick

* 32-bit ARM7 main microprocessor @48MHZ
* 256 KiB flash memory
* 64 KiB RAM
* 8-bit Atmel AVR microcontroller @4MHZ
* 4 KiB flash memory
* 512 Bytes RAM
* 60×100 pixel LCD matrix display
* Can be programmed using a PC or Mac
* Users create a program with new software, powered by LabVIEW from National Instruments
* A single USB 2.0 port
* Bluetooth wireless connectivity, to transfer programs to the NXT wirelessly or offer ways to control robots remotely ( mobile phones and possibly by PDAs)
* 4 input ports, 6-wire cable digital platform (One port includes a IEC 61158 Fieldbus Type 4/EN 50 170 (P-NET) compliant expansion port for future use)
* 3 output ports, 6-wire cable digital platform
* Digital Wire Interface, allowing for third-party development of external devices

(Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Lego_Mindstorms#NXT_Brick)

NXT Rendszerkövetelmények:

Windows
Intel® Pentium® vagy azzal kompatibilis processzor, legalább 800 MHz
Windows XP Professional vagy Home Edition, Service Pack 2-vel
legalább 256MB RAM
akár 300MB szabad hely a háttértárolón
XGA felbontás (1024x768)
1 szabad USB port
CD-ROM meghajtó
opcionálisan Bluetooth adapter*

Macintosh
PowerPC® G3, G4, G5 processzor, legalább 600 MHz
Apple MacOS X v. 10.3.9 vagy 10.4
legalább 256MB RAM
akár 300MB szabad hely a háttértárolón
XGA felbontás (1024x768)
1 szabad USB port
CD-ROM meghajtó
opcionálisan Bluetooth adapter**

Támogatott Bluetooth szoftver:
*) Widcomm® Bluetooth for Windows, újabb, mint v. 1.4.2.10 SP5 és Microsoft XP Service Pack 2-be beépített Bluetooth stacks
**) Apple MacOS X 10.3.9 és 10.4

További információk Bluetooth-kompatibilis adapterekről: http://www.mindstorms.com/Bluetooth

Akos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 23. 7:35 
MALUG Site Admin
MALUG Site Admin

Idézet:
- nagyon drága ahoz képest mit is tartalmaz a készlet. Építőelemeket alig.

Nekem ez nem tűnt fel, mivel a régi készletben csak kb. 200db elemmel volt több, de azok nagyrésze sem volt igazán értelmes alkatrész. Bár kerék több volt benne. Ennek a készletnek az értékét nem a hagyományos alkatrészek adják, az NXT pedig voltaképp egy mikroszámítógép, ami önmagában drága dolog. Egyedi motorok vannak benne, szemben a RIS sima technic motorjaival, + itt eleve 3db motort adnak, míg a régiben csak 2db volt. A szenzorkínálat is bővebb, ez is drágítja. Az ultrasonic szenzor anno a hitechnic-nél önmagában 70dollár körül mozgott (bár ez nem összehasonlítható a mostanival a nagyszériás gyártás miatt, de biztos drágítja az is).

Idézet:
az ultrahang szenzor nagyon érzékeny és szerintem nem csak úgymond előre figyel hanem legalább 30-35° ban

Ezt én is tapasztaltam. Ahogy írtad, építésnél be kell tervezni.

Nekem a szoftver nagyon tetszik. Jól átgondolt, jól megtervezett a kezelőfelület, és lényegesen többet tud, bár ez nyilván az egész rendszer fejlettségéből, és az NXT magasabb képességeiből adódik.
Viszont a Bluetooth nagyon kéne. Nekem sajnos nincs a gépemen, ezért most állandóan kábel ki/be dugdosás van, ami nagyon béna.
Legnagyobb problémája ennek a rendszernek szerintem a memória mérete lesz. Jóval több mint az RCX-ben, de a kibővült lehetőségekkel ez is hamar elfogyhat. Különösen hosszabb, emiatt méretben nagyobb hangok -pl. többszavas szövegek- használata miatt.
Mindent egybevetve, nekem nagyon tetszik ez a rendszer, eddig nem csalódtam. Ahhoz képest, hogy ez voltaképp egy játék, kimagaslóan innovatív, és számos lehetőséget rejt a későbbi fejlesztésekhez. A hiányosságok miatt éppen ezért kevésbé aggódom, valószínűleg később megjelennek majd sokkal komolyabb, precízebb hardverek is hozzá. Minőségi ugrás a régi Mindstorms-hoz képest.

A memória nagy probléma lesz.
Írtam egy kicsit összetettebb programot a Humanoidhoz, és közel be is telt a rendelkezésre álló tárterület. Mondjuk használtam hangokat is, de összesen csak 5db-ot, azok is kicsik.
Nekem 66Kb-ot ír ki full memóriának. Most vagy rosszul csinálok valamit, vagy nemtoom, de ez őrülten kevés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 8527 - Mindstorms NXT
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 23. 5:44 

http://www.brickset.com/detail/?Set=8527-1
Kép

Én már tesztelem.
Királyos, de már most van egy két pont ami negatív lehet.
- nagyon drága ahoz képest mit is tartalmaz a készlet. Építõelemeket alig.
- az ultrahang szenzor nagyon érzékeny és szerintem nem csak úgymond elõre figyel hanem legalább 30-35° ban. Ez azt jelenti, hogy ha pl itt a számítógép asztalomon a fal és a szenzor távolságát szeretném megmérni az asztaltól kb.:15cm magasságban akkor nem a fal és szenzor távolságát adja vissza, hanem a billenytûzetrõl már visszaverõdik és a legközelebbi pont távolságát mutatja. Erre majd tervezéskor oda kell figyelni...
- a hangszenzor jó pofa, de az NXT View pontjánál mikor belebeszélsz akkor elég rosszúl jelzi ki az értékeket. Gondolok én itt arra, hogy egyszer mikor nem beszélsz mondjuk 15% körûl ingadozik, de nagyon és egy kisebb hangosabb szó és máris 100% az érték. De, ha pl teszteled és rákötsz egy motort ami a hangerõvel szabályozható akkor nagyon jól mûködik és finoman lehet szabályozni a hangerõvel.Pl. El kezdesz duruzsolni a száddal és finoman egyre hangosabban akkor egyre gyorsabban fog a motor forogni. Ez jó pofa.

Valami iszonyat rossz ez a gyári program....
Ezek a buta kis huzalozások amik néha káoszba fulladnak aztán töröld csak azt az egyet ki...
No meg nekem tegnap 2óra alatt 3-4 szer fagyott le a program.

Light szenzor: Hát nem sokat javúlt a régihez képest. Mármint a pontosságában. Csak egy kicsit. Meg ennél is baromira sokat számít a környezö fényviszony. Egyszerüen beállítom a robot fényszenzorát valamilyen értékre, letöltöm a programot. Átviszem másik felületre, szobába aztán már nem is úgy müködik ahogy kéne...
Javaslat???

Még minidig azt mondom, hogy nem érte meg.....

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC