MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 15:11

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Értékelés
Kiváló 55%  55%  [ 6 ]
27%  27%  [ 3 ]
Közepes 18%  18%  [ 2 ]
Gyenge 0%  0%  [ 0 ]
Rossz 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 7938 - Passenger Train
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23. 14:37 

Tavaly decemberben szereztem be a ezt a készletet.Igaz, hogy ez az egyetlen vonatom de szerintem jobb mint a fehér, kaszálós elődje.Az osztálytársamnak hála világítása is van.A figurák száma tényleg nagyon kevés.A valóságban, ha ennyien használnak egy vasútvonalat akkor bezár az egész.Ez kicsit összeegyezthetetlen számomra.5 alá a figek és az ajtók hiánya miatt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: 7938 Passenger Train
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 11. 6:46 

Nekem ez a személyvonat sokkal jobban tetszik, mint az elődje az a kaszálós elejű, de mondjuk rendben tartotta a pályája melletti füves részt és így a parlagfű se nőt magasra, kímélve ezzel az allergiásokat.
Komolyabbra fordítva a szót; ez a PF rendszer nekem nagyon tetszik, mert például a sínek is olcsóbbak lettek egy kicsit, és ugye sínből sosem elég. Egy utas meg egy kalauz még elfért volna benne, de ezt én oroszlánosokkal pótolnám :D A színe nagyon tetszik és formája is és még plusz síneket is kapunk a körhöz. A várakozó hely is jól sikerült, azt az órát én jól fel tudnám használni az időutazóimhoz. Ha jól látom az állomáson a lámpa illeszkedik a mostani szabványhoz.
Lehet ezt is beszerzem, mert tényleg szuper :ty109:

LEGO alkotásaim

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: 7938 Passenger Train
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10. 22:58 

Szerintem is hatalmas elorelepes az elozo feher szerelvenyhez kepest. Az elemtarto mar ott is elfoglalta az egyik veget, de most mar legalabb szep brickbuilt orrot kapott a szerelveny. En igazabol csak az ajtokat hianyolom, de nagyon. Ha a lego arulna hozza extra vagont, azt szerintem eleg sokan megvennek, mert 4 vagonnal realisabb lenne. Atalakitasra a kovetkezo otletem van: A szelso ablakok helyere piros vonatajtok mennenk, az ablakokat egy sorral feljebb vinnem es az arany miatt a 2 magas tetoelemeket lecserelnem 1 magasakra. Persze a legtobb gyereknek jatszani igy is tokeletes, de azert az a 8 ajto nem kerult volna annyival tobbe es sokkal realisabb es jatszhatobb lenne tolte a keszlet.

ps: a legonak ez mar a harmadik 3 vagonbol allo piros motorvonata es ezek tokeletesen kovettek az evek soran a valodi vasuti jarmuvek aktualis stilusat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 7938 - Passenger Train
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10. 20:32 

http://www.brickset.com/detail/?Set=7938-1
Kép

Idén személyvonatot is kapunk, csak éppen személyek nincsenek hozzá. A két utas és egy vezető fig rettentően kevés.
Ez is PF hajtású, a lényeg: távirányító, vevő, elemtartó, műanyagkerekes motor, műanyag sín.

Rengeteg helyet elfoglal az elemtartó, ezért a mozdony részben nincsenek is ülőhelyek.
Az ajtók ismét lemaradtak, de legalább az egybeöntött orrelemtől megszabadultunk. Végül is a formája egész pofás.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC