5884 - Raptor Chase

Értékelés

Kiváló
5
63%
2
25%
Közepes
0
0 szavazat
Gyenge
0
0 szavazat
Rossz
1
13%

Szavazatok száma : 8

Re: 5884 - Raptor Chase

HozzászólásSzerző: Potyka » 2012. dec. 11. 15:58

Karacsonyra vettem magamnak :) de nem birtam ki.. :D
Bejovos. A raptor szerintem tokeletes, a kerekek pedig.. fantasztikusak.. majdhogy nem csak azokert vettem meg a keszletet.
Otos.
Meg egy alternativ modellt is epitettem.
Kép Kép
(epitesi utmutato:http://www.flickr.com/photos/48378082@N04/)

De ugy latom az elemkeszlet mast is megihletett :)
Kép
"Mindenki azt szeretné, hogy az igazság az ő pártján álljon, de nem mindenki kíván az igazság oldalán állni"
Richard Whately
Potyka

HozzászólásSzerző: Steve » 2012. máj. 12. 11:04

A farka nem mozgatható sajnos. És egy kicsit sérelmezem, hogy a szájának is két állás van csak, nehezen de meg lehet állítni úgy hogy kicsit legyen nyitva.
Ez a kocsi is egyszemélyes. :evil: :evil: :twisted: most komolyan, miért?? a kerekek pedig lehetnének nem ennyire szélesek. amúgy 5ös a készlet nálam ezek ellenére is. :D
Steve

HozzászólásSzerző: hedsot » 2011. nov. 27. 17:00

Imádom a raptort, nagyon szépen meg lett oldva.Csak az a bajom vele, hogy borzasztóan nagy lett, a valóságban ennél kétszer kisebb! A dzsip elmegy. Az altatópuska nagyon ötletes,
bár egy kicsit hülyén néz ki a puska tetején a tű. Biztos így akarta érzékeltetni a Lego, hogy nem akarják megölni. De! Akkor az a kötél mért pont a nyakánál fogja szegény dínót, így megfullad :oops: A figek rettenet jók lettek!
aláírás
hedsot

HozzászólásSzerző: Anak » 2011. nov. 17. 18:08

Fényképekkel alaposan dokumentált Eurobrickses review:
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=62457
Érdekes, hogy a készlet értékelője szerint jobb lett volna, ha gömbcsuklóval csatlakozik az állat feje a törzshöz, semmint egy technic pöcökkel.
A Tyrannosaurus és a Triceratops esetében láttuk hogy is néz az ki...

Ahogy Ákos mondaná ööööööö...
azért a Jurassic Parkot nem kéne tudományos alapkőnek tekinteni, inkább egy remek szórakoztató filmnek.
Nekem a dínó színével nincs bajom, sokkal inkább az arányaival. Egyszerűen a minifigekhez ez a példány egy böszme nagy jószág, amekkora ebből a fajból sohasem élt. Nem is tudom inkább a járműhöz méretezhették, ahhoz nagyjából passzol. Viszont méreteiből adódóan sokféle mozgatási lehetőség rejlik benne és kimondottan jó, hogy kicsit meglegósították; vagyis több elemből kell összeállítani. A terepjáróban jó alkatrészek vannak, a színe is tetszik, a kerekei viszont randa nagyok. Talán a már említett arányok miatt.
A növényzet meg egy állását vesztett bukszus Juhász Előd Zenebutik című egykori műsorából.
A témából ízelítőnek ezt meg fogom venni, aztán majd meglátjuk a többit. Már gondolkodom hogyan lehetne minél több elem felhasználásával (és némi pótlással) átépíteni a filmben látott sárga Ford Explorer-ré. (sárga sárhányók, fekete gallytörő, szélvédő, sok-sok sárga elem már adott)
A kalapos figura a kenyai fővadász Robert Muldoon (Bob Peck), csak éppen szakállal és minő véletlen raptorra vadászik.
Anak

HozzászólásSzerző: N33 » 2011. okt. 25. 20:06

Egyszerűen a minifigekhez ez a példány egy böszme nagy jószág

Biztos mutans dino :ty43:

A keszlet erdekes de valahogy olyan gyerekesnek tunik ...
Miota metsz nyitot kocsival vadaszni olyan dinokra amik tudnak ugrani ... ez lesz a vege :ty106: :ty106: :ty107:
Miert raktak a kocsi utkozojere 2 kest ,menet kozbe felnyarsolja a segeny dinokat ? :ty42:

A tereptárgy: sok értelmét nem látom, de nem baj hogy van a készletben.

Azt se lehet tudni hogy mi az ... valami megfigyelo .?.?...
N33
N33

HozzászólásSzerző: forestman » 2011. okt. 25. 19:04

Az a kalap nem új, az IJ-s készletek óta van :)

Egyébként nekem a készletből csak a két fig kéne, semmi más.
Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel!

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=bencecsoma
forestman

5884 - Raptor Chase

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2011. okt. 25. 18:48

http://www.brickset.com/detail/?Set=5884-1
Kép

Ez is szuper készlet, nekem csak két gondom van vele.
Köztudott (Jurassic Park-ból), hogy a raptorok falkában vadásznak, itt meg ugye csak egy van.
A második gondom pedig csak annyi lenne vele, hogy a neonzöld csíkok nem mutatnak jól rajta :?

Na de most a pozitívumok:
:arrow: A raptor: jobb lenne barna színben, de ez a zöld is jó (csak tényleg azok a rikító zöld csíkok nem)
De a formája tökéletes és félelmetes, ezenkívül egy csomó része mozgatható: alsó állkapocs, nyak, mellső lábak, hátsó lábak, farok. Igazából már más mozgatható testrészt nem is lehetne kívánni (de mivel telhetetlen vagyok ezért még szívesen láttam volna mozgatható nagy karmokat a lábain) De most jobban megnézve a képet a nyaka és a farka nem biztos hogy mozgatható, lehet csak illesztési hézag van ott
Ja és a nyaka körbe-körbe forgathatónak néz ki
OFF: tényleg 360 fokban tudta mozgatni a raptor a fejét, 13 évesen akartam írni egy dínós könyvet (el is kezdtem) és ehhez elég sok kutatómunka kellett (szóval hihettek nekem) OFF vége
:arrow: A jármű: ez is szuper, nem terepszínű, de nekem ezzel a sárgával sincs semmi bajom.
Ha jól számoltam 8 stud széles, ami miatt sokaknak nem tetszhet.
A kerekei jó nagyok.
Jó ötlet volt rá az a hurkos, pulykacombos befogóeszköz, kicsit humoros is jó értelemben. Ezenkívül játszhatóbbá teszi.
:arrow: A legóemberek: Nem rosszak, az a kalap a befogó emberen pedig kiváló (nem tudom újonnan megjelenő kalap-e :ty102: :ty17: )
Én nekem rögtön az jutott eszembe, hogy valamiféle vezető lehet ez a cowboy kalapos ember (vezetőn értsd irányító).
A fegyver itt is a szokásos, ami úgy látszik rendszeresített az összes DINO készletben.
:arrow: A tereptárgy: sok értelmét nem látom, de nem baj hogy van a készletben.

Összességében ez a készlet is majdnem tökéletes szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kereszteslovag 2011. nov. 18. 10:08-kor.
kereszteslovag

Vissza: Town