MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 15:10

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Melyik barraki tetszik a legjobban?
Takadox 15%  15%  [ 6 ]
Kalmah 41%  41%  [ 16 ]
Carapar 8%  8%  [ 3 ]
Mantax 5%  5%  [ 2 ]
Mehlek 15%  15%  [ 6 ]
Pridak 15%  15%  [ 6 ]
Szavazatok száma : 39
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Barraki
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 26. 20:31 

Na szépen felnekrózom ezt a topicot.
Minap összeraktam a barrakijaim: Carapar, Takadox, Kalmah és Ehlek van meg(utóbbinál a lime darabok dezintegrálódtak így ő maradt darabosan).

A Carapar-Takadox duó a kedvencem főleg hogy a történetben is haverok voltak (amennyiben haverság az ha valakit elbutít az ember és aztán verőembernek tart). Kalmah minden jóindulatom ellenére is unalmas, set és personality-wise is.

A line úgyahogy tetszett, főleg hogy elkerülték a klóntesteket mint korábban, a fejek nagyon kifejezőkre sikeredtek.
Viszont a polipvető egy nagyon elbaltázott gimmick volt.

Valamint a nekik készült Creeps of the Deep videó a legeslegkedvencem a mata-korszak utániakból.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 23. 13:00 

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum
Beszereztem Takadoxot, Mantaxot és Kalmah-t (vagy hogy kell ragozni). Kalmah tesómnak kellett már, én Takadox iránt érdeklődtem, Mantax meg szintén tesómnak kellett. És csak ők voltak a polcokon. Tapasztalatok:

Doboz: Szép, formás, nekem tetszik az átlátszó kék színe. Az aljukon lévő sziklák eléggé... sziklaszerűek, egyrészt azért, mert nem csak egy színből lettek kiöntve, hanem apró kék, fehér, meg mindenféle foltok vannak rajtuk. Kibontani eleinte nem tudtam. Egy kis erőlködés árán felrántottam ugyan, bár véraláfutásos lett a kisujjam. Pert azért nem indítok a LEGO ellen.

Nos maguk a darabok elég érdekesek. Mantax talpai jó tömzsik, de teljesen üregesek. A hatalmas vállpáncéljai egész jól mennek a fejéhez, de azok a kis, egy centi vékony karok nevetségesen állnak ki belőlük. A Minifig Piraka gerincek is kieshetnek a karjaiból. Valamint rossz pont, hogy a karok nem szimmetrikusak, hanem a bal sokkal rövidebb a jobbnál. A karmairól nem tudok sokat mondani, kicsik, jól mutatnak rajta, és picit hajlékonyak. A torzó maga szinte elenyészően kicsi, és csak egy apró részen csatlakozik a vállakat, karokat és a fejet tartó fekete Inika torzóhoz. De ez nem is látszik nagyon, mivel a hatalmas feje eltakarja. A fej maga kemény fekete műanyag, de az ezüstös nyúlványai és a szája körüli... szájszervei gumiból vannak. A csáprágója szintén hajlékony ezüst műanyag, de a csatlakozó pontjai kemények. Nézzük a poliplövőt! Hát nem nagy szám. Gimuból van, tehát hajlik (ergo: nehezen használható) és a kézből is könnyen kicsúszhat. Vagy akár el is törhet, mivel egy igen vékony rész kapcsolja a kézhez. A polipokat nehéz kilőni, nekem is csak párszor sikerült. De általában leesnek, benne maradnak a lövőben, vagy visszahúzás közben kicsusszannak belőle. Muníciónak nem valami jók tehát, de Mantax jól belakmározhat belőlük (főleg mert vettünk egy doboz kék polipot is).
A piros tüskéi jók rajta, SZVSZ, de Takadoxon már nem szépek. A pózolhatóságról meg annyit, hogy nem tud felfelé nézni, és oldalra is csak alig. De minden más része jól állítható. 7,9/10

Kalmah: Szép. A páncélok igazán jól fedik, nincs túlságosan vékony testrésze, de a fedetlen mellkas miatt egy pont levonás. Ez a legnagyobb hibája, SZVSZ. Amúgy igen jó, és a módosított Hordika lábak stabilan tartják. A comb-, váll- és felkarpáncélzata tökéletesen megfelelő, nem túl kicsi, nem túl nagy. A feje nem akkora, mint Mantaxé, hanem szintén arányos a többi részével. A fekete csápjai a fején hajlékonyak, de nem túlságosan. A kiálló fogai meg csak habok a tortán. A csápjai óriásiak, nagyon hosszúak, vagy kétszer hosszabbak kinyújtva, mint amilyen magas Kalmah. 8,2/10

És Takadox... Vézna, gyenge, alig tud megállni, de pont ilyenre lett tervezve: rovarszerűre. Nekem személyesen tetszik, nem nagy gond, hogy ilyen pálcikaszerű. Viszont a feje és a potroha (ami sajnso fel-le mozog) ici-pici-picit kicsinek tűnnek a többi részéhez képest. Egyszerű a felépítése, de ez nekem nem ront (sokat) rajta. A fegyverei olyan közepesek. Nem unalmasak, de nem is észbontóak. A képe ronda. A hiányzó csábjait részben kipótolja a sötétben világító feje és páncélja. Majd a kipótolt pontok felét elveszti az oda-nem-illő piros tüskék miatt. De mivel tökéletesen pózolható, ismét kap egy pár pontot. És még egy kis pontot, mert a nyakát egy - számomra - új, szív alakú elem csatlakoztaja a torzóhoz, ami hasznosnak tűnik a MOC-ozóknak. És még valami: azok a polipok a karjára csatlakoztatva igen bénán festenek. 7,75/10

Ehlek nekem is előkelő helyet foglal el népszerűségi listámon, annak ellenére, hogy már másodszorra törik el a felkarja, a LEGO meg nem akar pótalkatrészt küldeni...

Caraparban meg nekem sem tetszik az üregessége. Begyömöszölhettek volna a hasába valami alkatrészt, fogaskereket, vagy bármit, hogy teltebbnek (és jobban) nézzen ki. Vagy, nem is tudom, esetleg egy alsó állkapcsot is kaphatott volna. És ha már itt tartunk, a szemei is kicsit "lent" vannak, mert ha összezárja a rágóit, akkor a fele látóterét elveszíti.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Barraki
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19. 13:36 

http://www.brickset.com/browse/themes/? ... me=Barraki

A Takadox szerintem nagyon béna.A hátsóján kis potroh van,a kezei vékonyak, a feje a sötétben foszforeszkál.Az utóbbi miatt érdemes szerintem megvenni.

Pridak nagyon brutál.A két cápafog a kezén nagyon vagány.Cak az benne a béna,hogy a teste olyan vékony.

Azt írják róla "leharapta Nocturn kezét,meg kiszúrta kalmah egyik szemét."Ezek szerint nagyon csípős.De,hogy mit eszik arra különösen kuváncsi vagyok.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoltan_varadi 2009. nov. 1. 18:27-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC