MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 7:21

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Tetszettek vagy nem?
Igen 58%  58%  [ 7 ]
Közömbös vagyok 33%  33%  [ 4 ]
Nem 8%  8%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 12
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: RoboRiders
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 8. 1:43 

Nekem a minik közül volt meg Volcano Climber vagy mi, pár darabja elveszett, nagyrészt a feje van meg meg pár piros darabja, a töbi elveszett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 8. 13:57 

Szerintem zseniális designhúzás volt hogy a doboz hátulja is olyan mintha eleje lenne... mintha 2 setet kapnál egybe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 19:18 

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum
malum írta:
A Super RoboRider nekem nem testzik.Az a különálló micsoda nagyon rosszul néz ki rajta.

Na az nekem éppen hogy jobban bejön a többinél. De nem is az a konfiguráció, amit te említettél, hanem a másik üzemmódja: három egymáshoz kapcsolódó, de különválasztható motor. Összekapcsolva egész klasszul néznek ki, mint valami nagyobb, testesebb járgány. Külön-külön már... nem annyira szépek.

Képek itt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 19:05 

Egész jók voltak,bár így utólag annyira nem tetszenek.Megvolt a Lava,a Dust,A Swamp és a kicsi fehér.A Dustot szétszedtem,a többit meg azóta is a polcon tárolom,habár nem nagyon foglalkozom velük.Néhány darabjuk már elveszett.A történetét eléggé összecsapták,de különösebben nem érdekel.Mint MOC,tényleg elég jók.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 18:46 

Én megvoltam a szériával,de különösebben nem tetszettek.Volt belőle a kis zöld,ami még most is megvan,meg még a Power,de azt eladtam már régen.
Egyébként az alapötlet,hogy motorokon száguldoznak nem nagyon tetszik,főleg,hogy a lények tstét és további részeit lehagyták a motorból.Ha olyan lett volna,mondjuk a témát is jobban szeretném.A bizonyos alkatrészekre festett szem és néhány arcvonás nagyon tetszett,ugyanis sok helyre kiválóan be lehet építeni,és remek MOC-ok készülhetnek belőlük.A további alkatrészek is MOC-okba jók.
A nagyobb járművek közül a Jég volt a kedvencem,és korábban nagyon meg akartam szerezni,részben a lándzsák miatt.A Tűz és a Mocsár is tetszett,a többi annyira nem.
Hát nem volt hosszú életű téma,és nem is csodálkozom rajta.A Slizer jobb volt.

ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

Egy kis LOTR: http://www.youtube.com/watch?v=Wb5QEaM9p2k

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 17:34 

Nekem is tetszett ez a széria,sajnos nagyobb motorosom nincs,csak ez a kicsi.A kedvencem egyébként a Lava(a nagyobb).főleg s színei miatt.Az tetszik,hogy valamennyire vannak kezeik,és mostmár tudom azt is,hogy páncélbe vannak,de valamiféle módon elválaszthatták volna a pilótát a motortól.A fegyvereik jól mutatnak rajtuk.A háttérbe lehet látni olyan "vírusszürnyeket" amik állítólag az ellenségeik.A Super RoboRider nekem nem testzik.Az a különálló micsoda nagyon rosszul néz ki rajta.

Volt nekik valami japán vátozata is,ami fönn van a Brickseten is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 15:36 

Hát nekem tetszett a széria, habár nem voltak annyira játszhatóak. Ha mást nem, a canistereket bevezették.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 13:32 

Én azt olvastam, hogy az alapsztori szerint volt egy bolygó, amit megtámadott egy vírus. Hogy leküzdjék, a lakosok kerék alakú páncélokat és robot motorokat építettek. Úgy támadtak a vírus ellen, hogy kilőtték saját magukat a motorokból (???), ami valamilyen energiakibocsátással járt. A kerekekre rajzolt furcsa lények lennének ezek a "kamikáze" pilóták.

A motorokon lévő szemek meg arcok arra vallhatnak, hogy azok is külön lények vagy mik voltak. Nem valami remekül átgondolt sztori, annyi szent...

A fegyverek terén egyetértek veled. Voltak krómozott szigonyok, csatabárdok, és azok az átlátszó lándzsák is jól festenek. A többi színes alkatrész is jól jöhetett a MOColóknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 12:52 

A Swamp van csak meg, ami nagyon tetszik! Ezekben a készletekben rengeteg jó darab volt! A BI utolsó oldalain a korongok "erejét" írták le? És tényleg a kerekek lennének a pilóták? Szerintem nem! Szerintem inkább pl. a Swamp-nál szerintem ez a pilóta! Leginkább az tetszett bennük, hogy némelyikhez egész ritka fegyvert (minifig weapon-t) raktak. Szóval szerintem egyáltalán nem marhaság!

BRICLINK: http://www.bricklink.com/store.asp?p=csanusz11 (jelszó: malugbolt)

csanusz11

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 12:44 

Nekem megvolt a Swamp, de mára csak egy nagyobb darab maradt belőle, a többi meg itt-ott elkallódott. Ebből is látszik, hogy nem igazán érdekelt. Valamennyit lehetett vele játszani, de ritka ratyi volt. A kerekeke jól néztek ki, meg a "kezei" is, de nem volt nagy kunszt. Kicsit lehetett vele játszani, sokáig meg is volt egyben, de egy költözés során egy dobozba került és nem tom mi lett vele, mindenesetre egy darab alkatrész meglett :? :lol: :P Igazából nem igazán fáj a szívem érte, habár kicsit sajnálom. De igazából tudok nélküle létezni. Engem abszolút közömbösen érint ez a téma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 12:21 

A pilóták igazából a kerekek voltak, ha lehet hinni a legós oldalaknak. Ezért írtam, hogy a sztori zagyvaságnak hangzik. :S

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 7. 6:01 

Az biztos, hogy nem alkotott maradandót. A kilövő funkció egész pofásan működött az tény. Sztorijuk talán annyi sincs, mint a Slizersnek. A neveket itt is csak hasráütéssel találták ki (Swamp, Lava, Onyx, stb).
Viszont saját véleményem, hogy én nagyon eltudtam játszani velük. Bár igaz, akkor még csak 9 voltam és nem fogtam fel a dolgokat. A pilóták meg sztem maguk voltak a motrok.

Összességében tőlem a sorozat kap egy erős hármast.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: RoboRiders
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 6. 23:25 

Ha már van Slizeres téma, meg sok Bionicle-ös, akkor miért ne lehetne nyitni egyet a kettő közötti szériáról?

Előre bevallom, az én kapcsolatom ezekkel a készletekkel addig terjed, hogy egyszer az egyik osztálytársam mutogatta az egyiket másoknak, és én is láttam. Továbbá azt tudom, hogy szinte mindenki úgy gondol rájuk, hogy abszolút csőd voltak, többek között a TLC is.

A képeiket elnézegetve nekem azt a benyomást keltik, hogy motoroknak úgy-ahogy elmennek, csak kissé fura, hogy van fejük és arcuk (a Cycle Drone-okra emlékeztetnek a Transformers-ből), és nem is állnak valami sok darabból. Azt már nem tudom megállapítani, a keréklövő funkciójuk mennyire volt működőképes.
Emellett persze az is tiszta előttem, hogy a Slizerekhez képest drasztikus visszalépést jelent, hogy nem pózolható robotokról, hanem motorkerékpárokról van szó (igaz, egynéhánynak vannak végtagszerű függelékei), és hogy maguk a pilóták sem valami kidolgozottak vagy fantáziadúsak. Így kevesebb lehetőség nyílik a játékra, mint a Slizer széria esetében. Szerintem jobb ötlet lett volna, ha valami kisebb emberkét vagy hasonlót adnak hozzájuk, amik rájük ülhet, mert nagyon üresnek tűnnek.

Maga a háttértörténet meg szerintem eszméletlenül nagy marhaság, úgyhogy lehet, hogy ez is közrejátszott népszerűtlenségükben. Meg az, hogy ezt sem fejezték be, akárcsak a Slizer sztorit...

Ti emlékeztek még rájuk egyátlalán?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC