MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 7:29

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 70789 - Onua, a Föld Mestere
HozzászólásElküldve: 2016. szept. 5. 12:43 

Majdnem egy fél éve vadászok erre a készletre, és most egy félreeső osanban sikerült megtalálnom a harmadik g2-s készletemet egész jó áron.

Röviden összefoglalva, én is ugyan azokat a jó és rossz tulajdonságokat tudom elmondani a figuráról, mint az előttem szólók: nagyon szép formás, a páncélok jól követik az ívet és szerintem egy üde színfolt a 2015-ös toák között. Ráadásul ez a figura kapta a szériájának legjobb fegyverét: a kalapácsot! Mer'hát pókot nem karddal, vagy lándzsával ölünk, hanem kalapáccsal! Már ha, nincs a közelben újságpapír, vagy légycsapó. A köpcös figura összhatását viszont rontják a vékony karok, azonban egy pár páncéllemezzel kiegészítve ez is orvosolható. Hátránynak tartom még a rövid lábakat, úgyhogy ezeket is meghosszabbítottam pár ízülettel. De a változtatások nélkül is egy jó szett. Vegye meg, aki teheti!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jan. 19. 15:42 

Z írta:
Kiváló és részletes beszámoló, kösz!

Személy szerint utoljára tartogatom ezt a készletet a 6 toa közül, mivel az ő felépítése tűnik a legkomplexebbnek, így jó megkoronázója lesz majd a szériának.

Másodkézből kapott információk és képek alapján csak két kivetnivalóm van vele:

- A matrica. Kár hogy továbbra sem tudnak/nem kifizetődő megoldás az extra széles mellkaselemre díszítést nyomni, a levonó pedig azért kevésbé időtálló.
- Szerintem Onua testalkata mellett a sztenderd HF ököl komikusan fest. Szívesebben láttam volna ezt az elemet helyette - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=92233, neadjég az új koponyapókoknál felhasznált karmokkal kiegészítve. Feltételezem az alkatrészkorlát miatt döntöttek úgy, ahogy, valamint a fegyverének a másodlagos üzemmódja is hasonló szerepet tölt be.

Kéz ügyben pont az ellenpontot képviselem: ha már nem lehetett a klasszikus megoldás, akkor inkább az ököl. Így legalább lehet kalapácsa. :D
A matrica nekem sem tetszik túlzottan, eleve a barátnőm kértem meg, hogy ragassza fel, mert én béna vagyok. Magával a mintával amúgy semmi bajom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jan. 19. 14:38 

Kiváló és részletes beszámoló, kösz!

Személy szerint utoljára tartogatom ezt a készletet a 6 toa közül, mivel az ő felépítése tűnik a legkomplexebbnek, így jó megkoronázója lesz majd a szériának.

Másodkézből kapott információk és képek alapján csak két kivetnivalóm van vele:

- A matrica. Kár hogy továbbra sem tudnak/nem kifizetődő megoldás az extra széles mellkaselemre díszítést nyomni, a levonó pedig azért kevésbé időtálló.
- Szerintem Onua testalkata mellett a sztenderd HF ököl komikusan fest. Szívesebben láttam volna ezt az elemet helyette - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=92233, neadjég az új koponyapókoknál felhasznált karmokkal kiegészítve. Feltételezem az alkatrészkorlát miatt döntöttek úgy, ahogy, valamint a fegyverének a másodlagos üzemmódja is hasonló szerepet tölt be.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 70789 - Onua, a Föld Mestere
HozzászólásElküldve: 2015. jan. 19. 14:01 

Tegnap hozzájutottam az első 2015-ös Bionicle készletemhez, így gondoltam megosztom Veletek a gondolataim.
Onua egy remek készlet, nálam gyorsan bekerült minden idők 10 legjobbja közé.

Fej/Maszk:
Már a kezdetektől fogva gyűjtő, illetve rajongó vagyok, 2008-al bezárólag teljes készletsorral büszkélkedhetem. Az idők során több különböző fejforma is megjelent, számomra mégis a Metru Nui szériával bemutatott és a későbbi években sokáig standardnek számító verzió volt a kedvencem, így örömmel nyugtáztam, hogy erre hasonlít leginkább. Már az Av-Matoranok esetében is sérelmeztem az egybe öntött fejet és ez az ellenérzésem nem szűnt meg létezni a Hero Factory termékekkel szemben sem. Sajnos az agy nem ereszti olyan jól át a fényt, mint a korábbi verziók, de összességében már maguk a fejhez szánt alkatrészek is sugározzák a régi Bionicle érzetet.
Onua maszkja sokkal részletesebb kidolgozású, illetve valamivel szögletesebb, mint az eredeti, de jól mutat. Személy szerint a feketét preferálom, de hálás vagyok a Legonak, hogy kapásból három maszk is van a dobozban, ami felidézi a 2001-es maszk gyűjtögetős élményt. Az egyetlen ellenérzésem az álarccal kapcsolatban az, hogy kicsi. Sajnos nincs kéznél az eredeti Pakari, hogy összemérjem, de jóval kisebb, és majdhogynem fele akkora, mint a Metru éra utáni maszkok.

Test:
A fogaskerék funkció fantasztikus. Esztétikai szempontból kitölti a figura hátát és funkcionálisan is tökéletesen működik, ámbár a vállpáncélokat nehéz úgy helyezni, hogy a kezek teljes fordulatot tehessenek. Onua esetében egy gömbcsuklós megoldás tartja meg a szerkezetet, ami főleg akkor hasznos, ha a kalapácsot tartod szimpatikusabbnak, így nem okoz gondot a két kéz kiegyensúlyozása (mint pl. Vakama Metru esetében). A funkció nem megy a pózolhatóság rovására és ez megérdemel egy plusz pontot. Élőben egyáltalán nem zavaró Onua szélessége és a mellkas páncél is jól mutat.
A végtagokra nem fecsérelnék sok időt, aki rendelkezik Hero Factory készletekkel az úgyis tudja milyen, de annak sem okoz sok meglepetést, aki rendelkezik mondjuk Inika Toa figurával. Annyit megemlítenék, hogy sokaknak nem tetszik Onua talpa, de szerintem kifejezetten illik hozzá ez a karmos megoldás. Kicsit Hewkii Mahrira emlékeztet.
Ami a kezeket illeti, csak annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy jobban örültem volna a klasszikus Bionicle kéznek, de szerintem ezzel egyedül vagyok.

Páncélzat:
Ahogy korábban említettem, akinek van Hero Factory figurája annak nem okoz nagy meglepetést. Sokan említik mostanság, hogy a Bionicle alkatrészek túl mechanikusak voltak, amivel nem tudok vitatkozni, ez az új felépítés viszont igazi biomechanikus hatást kölcsönöz (és itt megjegyezném, hogy szerintem kifejezetten robotokhoz nem működik olyan jól ez a fajta konstrukció). Már az első film óta szerettem volna hasonló ábrázolásmódot készletben és úgy érzem végre megkaptam. Az új páncéldarabok tényleg sokat segítenek a Bionicle-érzeten.

Fegyver:
Jómagam nem próbálkoztam a "lapát üzemmóddal", mert már képeken sem tetszett, de a kalapács nagyszerű és mindig vágytam egy ilyen fegyverre. Valamint az alkatrészek felülete és a régi Technic darabok használata szintén sokat dob a nosztalgikus érzésen.

Színek:
Eleinte nem rajongtam az arany és ezüst együttes használatáért, de élőben nem mutat rosszul. A lilának különösen örülök, azon rajongók közé tartozom, akik régóta hiányolták ezt a színt.

Összegzés:
Akik szerint ez Hero Factory, azok tévednek. Ugyan tekinthető a szellemi utódjának (A HF meg a Bio szellemi utódja, tehát gyakorlatilag a Bio visszaörökölte saját magát), de az új, részletes alkatrészek, a régi megoldások és funkciók újragondolása, az apróbb alkatrészek sűrű használata mind elválasztják a két témát.

Pro:
-Fogaskerék funkció, ami nem megy a pózolhatóság rovására
-Kreatív maszk-kilövő funkció, ami a régi Bionicle-t idézi megjelenésben
-Maszkok!
-Kézi fegyver valami mechanikus lövöldözős téma helyett
-Egyszerre adja a régi Bionicle készletek és a filmes megjelenés érzetét
-Szépen ki van töltve a torzó, nem lapos, nem üres

Kontra:
-Kicsi maszk
-Rikító arany
-Öklök Bio-kéz helyett
-A vállpáncél akadályozza a fogaskerék funkciót.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC