MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 15:11

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2015. máj. 5. 14:09 

Tegnap megvettem Tahut. Ő is jobban mutat élőben és így a hiányosságai is kevésbé feltűnőek.

Ami tetszik:
-A Bionicle add-on alkatrészek elhelyezése a combján és az alkarján
-A hátán lévő két kard rengeteg variációt nyújt. Én lefele helyeztem el őket, így olyan, mintha sálja lenne.
-Szép színezés
-Boka felé vastagodó lábvédő

Ami nem:
-Üres gömbcsuklók a mellkas mellett. Kopaka és Onua esetében olyan szépen elfedték, pluszban optikailag javítottak ezekkel a megoldásokkal a túlságosan hátul elhelyezkedő vállak problémáin is.
-Az átlátszó narancs páncélelem miatt az alkarja túl vékonynak tetszik bizonyos szögekből
-Számomra nagyon visszataszító a vállpáncélzat kialakítása
-A páncélelemek alól nagyon kiugrik a fekete csontozat, ez nagyon csúnya és nagyon nehéz elfedni.

Nem a kedvencem, de jó készlet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. márc. 20. 19:53 

Azért Kopakával is nagyon királyul nézett volna ki egy havas tájjal és hegyekkel a háttérben ahogy éppen sízik és a protectora mögötte szánkázik a pajzsán. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. márc. 20. 19:43 

Ilyet szerintem csak Tahuval hatásos csinálni :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Bionicle 2015 készlet bemutató
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 20. 19:32 

Igen láttam a képet és tetszik! Kár hogy a többiekről nincs ilyen kép ( poszter )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Bionicle 2015 készlet bemutató
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 20. 19:28 

Nem akarod átírni a "topic" nevét inkább erre " 70787: Tahu, a Tűz mestere & 70783: A Tűz védelmezője"

mivel mindkét készletnek a "kritikája" itt van ezért ezt is ide rakom (Hivatalos Kép, mivel túl nagy felbontású, nem illeszthetem be ide)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. jan. 20. 20:47 

I am Tahu. My strength will burn the enemy. It is my destiny to claim my golden mask of power, and become The MASTAH OF FIYAAAR!!!

Köszönjük a beszámolót Tahu. :lol:

Naszóval, ahogy ígértem bemutatom a vasárnap megszerzett 70787. számú Tahu a tűz ura készletet. Elnézést a késésért, de be kellett szereznem egy kis meglepetést is, de ezt majd a végén. :D

Szeretném, ha ezen a topikon osztanátok meg hasonló véleményeteket a készletekről, sőt ha van saját készletetek, akkor mutassátok be itt. De arra kérlek, hogy kétszer ne mutassátok be ugyanazt a figurát.

Az elején rögtön leszögezném, hogy számomra ez a készlet az eddigi egyik legjobb amit meg tudtam szerezni! Habár nem vagyok Hero Factory rajongó és őszintén szólva soha egy készletem sem volt belőlük amióta az előző Bionicle megszűnt 2010-ben, de azt kell mondanom hogy az új páncélzat nagyon jól mutat a mostani készleteken, nem beszélve arról hogy Tahu különöskép robosztusnak látszik. :) A készlet 89 darabból áll.

Megjelenés:
Elsősorban a dobozra szeretném felhívni figyelmetek, mivel elég komplikált kinyitni, anélkül hogy el ne szakadjon, mivel vékony kartonból készült. Nekem szerencsére nem szakadt el. Ez a doboz különbözik az előzőektől. Nem négyszögű, hanem lapított hatszög alakú, továbbá nincsenek derékszögű sarkok az oldalán.
Kép
Kép

A doboz tartalmáról:
A két fél deszka és a két kard külön van a dobozban, úgyszintén a törzs és az összeszerelési útmutató.
Kép

A szín választás nagyon szerencsés, hiszen én szerintem Tahu az, akihez a legjobban illik ez az arany beütés. A láva kardokat kissé nagynak találom, de tetszenek. A sima arany kardok pedig jól illeszkednek a mellkas páncélzat illetve a kar és váll páncélzat együtteséhez.

És akkor Íme: :ty35:
Kép

A kardokat a hátán fel lehet csúsztatni amitől egy kissé ninja benyomást kelt.
És ami a leginkább tetszik: a fogaskerék funkció! Nagyon hiányzott, és örülök hogy visszatért.

Maszk: szintén eltér az eddig megszokottól. Az új maszkok a fejrész mindkét oldalához csatlakoznak. Az átlátszó kék "agy" amit ha lenyomunk hátul, kilövi a maszkot.

Külön tetszik ez a kép, amit a összeszerelési útmutató végén lehet fellelni.
Kép
Na és a meglepetés amit ígértem.

TATATATAAA!!! :ty109:
Kép

A Tűz védelmezője!

Számomra ez a "segédkészlet" Tahu-hoz.
Tulajdonképpen nincs sok mondani valóm róla.
A kilövési fuckció nagyon jó gyors tüzelésre vagy lassúra. Tartalék "lőszereket" mellékelnek a készlethez.
Jól illik Tahu mellé, mint segéd avagy mint védelmező. :D

Mindkét figurát nagyon jól lehet különféle pózokba állítani.

Na és hát m mással is fejezhetném be mondanivalómat mint: POWER UP!
Kép
Kép

Van több képem is. Közkívánatra szívesem felteszem őket. :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Omega Tahu 2015. márc. 20. 19:36-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC