MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 15:09

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 70790 - Lord of Skull Spiders
HozzászólásElküldve: 2015. dec. 19. 8:33 

Az egyetlen '15-ös készletem, ami darabokban hever az alkatrészek között...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. dec. 18. 19:16 

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum
Bepótoltam a készletbéli elmaradásom nagyját, és meglett ez a szett is. Már szinte mindent tudtam róla, amit lehetett, ezért fel is készültem rá, hogy nem valami remek készlet. Valahogy még így is képes volt csalódást okozni.

Mindenképp pozitívumként tüntetném fel az építési élményt, amely a klasszikus, korai Bionicle készletekét idézi a sok Technic elemmel. Az idétlen rikító sárga fogaskerekektől eltekintve a színei is rendben vannak -- az átlátszó élénk narancs színt mindig is kedveltem, plusz felidézi bennem, anno mennyit használtam az Aquasharks ablakelemeket mindenféle építéshez. Végül pedig kicsit nagyobb a készlet, mint amire számítottam, amit szintén jó dologként könyvelek el.

A többi minden negatívum. A lábak mozdíthatatlansága annyira nem zavarna, csak ne lenne ilyen ronda a felépítés. Lehetne szélesebb teste vagy helyezhették volna beljebb a lábakat tartó "vázat", hogy ne látszódjon ennyire. A fogantyúja sem szép, és igazán jót tett volna neki valami nagyobb potroh, hogy pókszerűbb legyen. A nyomtatott arc úgyszintén idétlen kinézetű, és a fogak úgy vannak megrajzolva, hogy távolról szinte mindig azokat nézem szemeknek.

Maga a funkció se nagy szám, a gumi nem túl erős, és az alkatrészeknek is van annyi holtjátékuk, hogy amit átkarol, az nagyobb nehézség nélkül kibújjon a lábai közül. Amúgy nem ellenzek minden olyan funkciót, ami egy adott készlet szinte egészét felemészti. Például a 2003-as Pewku az egyik kedvenc készletem, pedig az egész a gimmick köré van építve. De legalább annak bravúrosan működik a funkciója, míg LOSS-nak nem.

Na mindegy, elég vacak készlet, de mégsem utálom. Számomra ez a szett inkább egy kis, összességében feledhető érdekesség, ami jól el lesz majd a polcon. Értékelem a tervezők szándékait, és köszönöm nekik a jó kis építési élményt. Inkább az zavar benne, hogy egy nagyobb árkategóriában vagy a funkció teljes átgondolásával milyen jó potenciális figurát lehetett volna kihozni ebből az alapötletből.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. feb. 18. 13:49 

Ha legalább az "ölelés" funkciót kihagyták volna belőle, és helyettesítették volna egy mászó avagy járó funkcióval, jobb lett volna. Már méretben is kisebb mint a toák, miközben a bemutató kisfilmeken jóval nagyobb náluk és >üvölt< :?:
Nem biztos hogy egy nagyobb toát mint például Onua, meg tudna ölelni. A protectorokkal szemben nincs kétségem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. feb. 17. 23:32 

Biztos lehet értékelni a funkciót, az elemeket, a kreativitást, a színeket meg sok mindent...

...de megdöbbentően csúnya és érdektelen a nyomtatott mintájú mellkaspáncél, ami hazavágja az egészet - és egy ilyen semmilyen funkcióért kár volt beáldozni egy egész készletet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. feb. 11. 14:13 

Idézet:
A feje egy HF mellkaspáncélra van nyomtatva, eleinte a képeken zavart,

Na igen, nekem ez a bajom az összes új készlettel. Régen a festés helyett alapból úgy öntötték ki a darabokat, mintha mechanikus alkatrészek lennének benne. Ezt leszámítva persze jobbak, mint a régiek 2005 után.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 70790 - Lord of Skull Spiders
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 11. 7:33 

http://brickset.com/sets/70790-1/Lord-of-Skull-Spiders
Kép

Az eddigi eresztések közül ez a legmegosztóbb készlet. Révén, hogy nem klasszikus karakter, így mindenki másként tekint rá. Ezzel a bemutatóval próbálok segíteni abban, hogy eldöntsd tetszik-e vagy sem.

Ő a négy közepes méretű készlet egyike, elemmennyiségben őbenne találunk a legtöbbet a négy közül, összesen 145-öt, igaz, elég kis elemeket tartalmaz. Ahogy lenni szokott a Bionicle világában, neki sem nyolc lába van csak - hiába pók. Funkciója itt ki is merül, ugyanis egy hátsó kar meghúzásával az összes lába a hasa felé mozdul, ezzel illusztrálva egy pók szorító fojtását. Jópofa funkció, csak kár hogy a mellső lábaival alig lehet megfogni a maszkot, amit adtak hozzá.

A kinézete a legjobb. A sok fekete és transz-narancs alkatrész passzol egymáshoz. A feje egy HF mellkaspáncélra van nyomtatva, eleinte a képeken zavart, de élőbe nem olyan vészes. Lehetett volna épített fejet is csinálni neki, de hozzászokik az ember. Sok technic elemből áll össze, ami retro hangulatot ad, mintha csak egy első szériás Rahi lenne.

Pózolhatósága nulla, így ebbe nem mennék bele. Ha lerakod, akkor stabilan megáll a lábain. A pluszba adott arany koponyapók maszk szép, de értelme és szerepe sincs.

Összegezve: Kihagyható készlet. BIONICLE szerelmeseinek kötelező. magam részéről nem bánom, hogy beszereztem, mert tetszik, de mindenki ítélje meg magának.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC