MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 11. 17:05

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 71315 - Quake Beast
HozzászólásElküldve: 2016. máj. 31. 7:21 

Múlt héten már beszereztem a készletet, azonban máig nem akadt annyi szabadidőm, hogy megosszam veletek a véleményem. Már az előzetes képek alapján is Quake Beastet szúrtam ki magamnak, ugyanis a kristálykarral szerintem ő tűnik a leginkább eleminek a szörnyek közül.

Kép

Fej/Maszk:
Ezúttal a fej területén is több mondandóm akad, mint az eddigi készletek esetében. Először is a már jól bejáratott G2 fej meglepően jól funkcionál trans. light színben. Ezen kívül, természetesen, nem sok újat tud nyújtani. A fej következő lépcsője az állkapocs. Maga az alkatrész nem mutat rosszul, de azt hiszem az egész konstrukciót jobban át kellett volna gondolni. A szörnyek szája ugyanis csak egy módon mozgatható felfelé: ha ezzel a maszkot is kilövöd. Maga a kilövés jobban működik, ha az állat pöckölöd fel, a hagyományos módon nem olyan látványos. Szóval, ahogyan azt már mondtam, ezt jobban át kellett volna gondolni. Vagy lemondani a maszkról, vagy egy olyan megoldást találni, ami engedi mozgatni a szájat. Ez perce csak funkcionálisan zavaró, vizuálisan nem. Utolsó lényeges állomásunk a maszk. Quake osztozik az álarc külalakjában a többi bestiával, ezúttal lila/trans. lime színekben. Ez egy igazán jól kivitelezett darab, bár felhívnám a figyelmet arra, hogy más karakterekre használhatatlan, ugyanis a szemnyílások jóval a tényleges szemek felett helyezkednek el, így a hagyományos színű Bio fejjel egyáltalán nem működik. A maszk mögötti neon szemeket a fej, illetve az agy felső részének összessége adja ki, ellenben sokkal szebben átereszti a fényt, mint az agy magában.
Quake-hez természetesen jár Onua maszkja is fekete/trans. lime színekben. Számomra ez annyira nem működik, de nem vészes.
A nyak kialakítása miatt a fej elforgatása kicsit bajosabb, mint általában, de vészesen nem megy a pózolás rovására.

Test:
Quake teste az új Star Wars Constraction torzóra épül, ezzel kiküszöbölve a kilógó gömbcsuklókat. Ez egy igencsak dicséretes lépés és rengeteg lehetőséget kínál. Elől a tavalyi csont páncélt használja átlátszó lila színben, valamint a megszokott mellkaspáncélt egy egyedi mintával. Ez utóbbi igencsak tetszetős, de szerintem akármelyik csontinak jobban kivitelezett minta virít a mellkasán.
A következő érdekesség a figura hátán elhelyezett gearbox. Ezúttal 90 fokban el van forgatva, ezzel egy új felhasználási lehetőséget kínál. Természetesen a karnak limitált a mozgási területe, elől és hátul is van egy-egy végpontja. Ezen a ponton megjegyezném, hogy a jobb váll helyén van egy nagyobb holtterület, ezt maximum pózolással vagy módosítással lehet elfedni. A bal kéz felfüggesztése is sajátos, egyben pofon egyszerű is. Sokak számára viszont zavaró lehet, hogy jóval előrébb van az egyik kar a másiknál.
Végeredményben Quake torzója remek ötleteket takar, de a kivitelezésbe belekerült egy-két baki.

Végtagok:
Elsőként Quake Beast lábait emelném ki. Eddig ezen a téren Umarak volt az etalon, de ez a szörny jött, látott és győzött. Egy egyszerű és elegáns megoldás igazán állatias benyomást kelt, nem is értem hogyan nem jutott a tervezőknek előbb eszébe. A felső lábszár egyszerű CCBS elemek összessége, és térdtől lefelé válik igazán izgalmassá: egy régről ismert elem és egy Hordika-agy csatlakozik Technik átkötéssel. Ugyan Storm is hasonló megoldást használ, de a Metru-agy íve sokkal reálisabb érzetet kelt, mint Storm egyenes alsó lábszára. A bal térden egy trans. lime tüske is helyet kapott, ami nem mutat rosszul. Végül pedig talpként a nagyobb Invasion From Below lábat kapjuk, amit már sokszor láttunk az új generációban, mégis Quake esetében mutat a legjobban.
A bal kar ezzel szemben nem sok érdekességet kínál, csuklóig teljesen megszokott CCBS. A kézfej ellenben mozgatható karmokkal rendelkezik, amivel aránylag ritkán találkozhatunk, így részemről mindig örömmel fogadom.
És persze a kristálykar, amelyre a funkció épül. Szenzációs ötletnek tartom, hogy ezt meglépték, még akkor is, ha ez a jobb váll tekintetében némi áldozattal járt. A két penge egyáltalán nem ütközik a fejjel, az új páncélalkatrészek pedig a saját szerepükben jól mutatnak. A láb mellett ez a kar a készlet másik csúcspontja, hiszen, ahogy azt az első bekezdésben is említettem, ez teszi a legelemibb külleművé Quake Beastet. A kar végén ugyanaz az alkatrész foglal helyet, mint Korgot esetében, ezóttal egy új felfüggesztéssel, valamint egy forgatható tüskés konstrukció is helyet kapott. Ezt nem igazán tudom hova tenni, de sokat nem ron az összképen, úgyhogy nem is zavar.

Színek:
Tavaly kifejezetten elégedett voltam, hogy a koponyák nem viszik tovább az ellenséges Toa színsémáját, és ennek sokszor hangot is adtam. A szörnyek azonban nem rendelkeznek egy egységes alappal, a színezésük pedig helyenként egész közel áll a hozzájuk rendelt Toához is. Ellenben jelen esetben megfordították az arányokat és a lila dominál. Legtöbb esetben az áttetsző verzió látható, a maszk azonban a tavalyi Onua készleten is megtalálható színben pompázik. Szerintem ez nem akkora kontraszt, ami elviselhetetlenné tenné a készletet. Ezen kívül aránylag sok a trans. lime is, ami meglepő módon egészen jól mutat a lilával. A további színek csak a szokásos szürke és fekete, valamint néhány piros x-tengely, de ezek szinte bármelyik készleten megtalálhatóak.

Összegzés:
Úgy gondolom tavaly a koponya sereg egységesebb képet adott, valamint jobban alkalmazkodott a Bio gyökereihez megjelenésben. Ellenben a bestiák inkább tűnnek organikusnak, mintsem mechanikusnak, de ez ne riasszon vissza a kiszemelt szörny megvásárlásától, és amennyiben Quake-el szemezel bátran ajánlom. Nem tökéletes, lehetett volna csiszolni rajta, de határozottan hatásos. Ha hasonlítgatnom kéne Skull Slicerrel tenném egyenértékűvé: új funkció nincs, de a meglévőn csavar egyet.
Jó látni, hogy a tervezőcsapat bátrabban nyúl a Biohoz, mint sok évig a HF-hez.
7.8/10

Pro:
-Rengeteg lila
-Lila maszk
-A legelemibb megjelenés a három szörny közül
-Kristályos kar és karmos ujjak
-Igazán állatias lábak
-Tömör megjelenés, bármilyen nézetből

Kontra:
-Lyuk a jobb váll helyén.
-Kevésbé átgondolt funkció

Vissza a tetejére