MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 13. 15:08

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 71313 - Lava Beast
HozzászólásElküldve: 2016. jún. 12. 7:41 

Tegnapi nap folyamán lecsaptam a Lávacsirkére is, az alábbi sorokban pedig kifejtem a gondolataim a készletről.

Kép

Fej/Maszk:
Ha olvastad, amit Quake Beastről írtam, akkor nem sok érdekességgel tudok szolgálni ebben a szekcióban. Az trans. lime fej még mindig jól mutat, és sokkal szebben átjátssza a fényt, mint a 2015-ös vagy '16-os szemek bármelyike. Ezúttal annyi kiegészítést kap az alap konstrukció, hogy oldalt kis démonszarvak vannak elhelyezve. A két nyúlvány ugyanazzal a gondolattal született, akárcsak Skull Basher szarvai, így két fekete, hajlított axle connector elem éktelenkedik a fej két oldalán. Ezek végén egy-egy átlászó narancs Bohrok szem található. Nem dobtam hátast a megjelenésétől, de különösebben nem is zavaró. Az állkapocs ugyanolyan gyenge kivitelezés, mint Quake esetében, erre nem is pazarolnék több szót. A szörny maszk ezúttal fekete/trans. orange színben érkezik, ami egyébként kifejezetten jól mutat és érdekes kontrasztot nyújt a trans. lime fejjel. Ugyan tetszik ez a maszk, így nem bánom, hogy három színben is létezik, viszont a későbbi fejhasználása nehézkes lehet, ugyanis a szemnyílások bőven a tényleges szemüregek felett foglalnak helyet.
Ami érdekes lehet még, az a nyak felépítése. Egy gömbcsukló/axle connector elem az alapja, ennek egyik végén egy fél Shado Trap látható. Tulajdonképpen nem értem mi is volt ezzel a pontos cél, de vizuálisan nem zavaró. Mellesleg a megfelelő pózban ez a kialakítás megtartja az agy hátsó nyúlványát, így nem lehet leütni Lávacsirke maszkját.
A fertőzött tűz maszkja is jól mutat, egy kedves kikacsintásként is betudható az első generációra nézve. Mivel nem rendelkezem a '16-os Tahu készlettel így nem tudom megmondani, hogy mennyire mutat jól, illetve rosszul Tahun a maszk.

Test:
Lava Beast tipikus 2016-os felépítést kapott, tehát a derék-fogaskerék funkcióra alapul a törzs építkezése. Ha begyűjtötted az összes Toát ebben az évben ez valószínűleg már a könyöködön jön ki. Akár ebbe a csoportba tartozol, akár pénztárca kímélő féléved volt az idei első félévvel a konstrukció javára kell írni, hogy nagyban hozzájárul a pózolás megkönnyítéséhez. Lava Beast mellkasfestése nem rossz, de igazából elég lusta designnak érzem, valamint ez az egyetlen elem az egész készletben, ami ténylegesen sugározza, hogy bármi köze lenne a lávához. Sajnos emögött egy hatalmas lyuk tátong, amit különösen nehéz elfedni.

Végtagok:
Quake Beast egyéni alsó lábszár megoldásait imádom, de sajnos Lava Beast esetében ez elég bugyutára sikeredett. Még csak nem is a barnás-narancs elemmel lenne bajom (főleg, ha ez a szín nagyobb arányban lenne jelen a készletben), hanem egyszerűen túl lusta ez a megoldás, egyszerűen nem mutat jól. A talp karmai nagyon jók és plusz pont jár a plusz alkatérszekért a sarkakon, segítve a balansz megtartását.
A kezek ellenben sokkal izgalmasabbak. Ugyan Lava Beast hüvelykujja statikus, viszont a másik kettő remekül állítgatható, valamint igazán bestiális hatást produkálnak és fantasztikusan meg tudja tartani a plusz Tahu maszkot. A kézfejez helyezkednek el a szárnyak/pengék is, amik plusz fogaskerék funkciót kaptak, azaz a két penge által bezárt szög ezek segítségével állítható. Jópofa ez az egyszerű funkció, bár a Lego szárnyak terén soha nem volt túl jó az akció figurái körében, így itt is inkább csak valami démoni kinövésnek tűnnek, mint szárnyak. A felkarokon pedig található egy-egy darab az új páncélelemekből, ezúttal átlátszó fekete színben. Mind az alkatrész, mind a színezése tetszetős, jól is mutat és remélem jövőre nagyobb arányban találkozhatunk ezzel az árnyalattal.

Színek:
Lava Beast a nyári széria... feket... vörö... narancs... Szóval, kezdjük előröl. Már Quake Beast esetében is emlegettem, hogy az idei nyári készletek színezése közel sem olyan megfontolt, mint a tavalyiaké. Kapásból felmerül a kérdés, hogy akkor most Quake vagy Lava a nyári fekete készlet? Vagy Quake inkább lila? De rajta is rengeteg a fekete elem... szóval értem, hogy így hajaz lávára a színezése, és ezzel szépen el is választották Tahutól ezen a téren, de akkor Quake-el kellett volna valamit kezdeni. Vagy ismételten adni egy alap színt a váznak, mint tavaly, ami roppant okos megoldás volt. És ugya a barnás narancs lábszár elemek sem stimmelnek, főleg azért, mert az egész készletben ez a kettő van belőlük. Szóval, önmagában megállja a helyét, de a másik két szörny mellé állítva már sántít a dolog. Arról nem is beszélve, hogy egyedül Lava nem kapott trans. lime elemeket a fején kívül.

Összegzés:
Ha Quake Beast egyenértékű Skull Slicerrel, tavalyról, akkor Lava Beast Skull Warrior. Sok újdonsággal nem szolgál, de ami működik rajta, azt jól csinálja.

Pro:
-Remek színezés (magához képest)
-Hasznos alkatrész csomag
-Démoni külső
-Kiváló pózolhatóság

Kontra:
-Lyuk a mellkasában
-Következetlenség a többi készlet mellé állítva
-Ostoba alsó lábszár-design
-Túl általános felépítés
-Üres hát

Vissza a tetejére