MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2017. dec. 11. 17:00

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 71314 - Storm Beast
HozzászólásElküldve: 2016. júl. 26. 7:40 

Köszönöm, örülök, hogy tetszenek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: 71314 - Storm Beast
HozzászólásElküldve: 2016. júl. 24. 18:28 

Hihetetlenül jó hangulatú bemutatókat írsz :ty109:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 71314 - Storm Beast
HozzászólásElküldve: 2016. júl. 24. 8:53 

Úgy látom nem túl népszerű a nyári széria, révén, hogy a harmadik ismertetőt is én írom a szörnyek kapcsán. :)
Storm Beastnek vannak... fura dolgai, de összességében kézbe véve ő is sokkal imponálóbb hatást kelt, mint képeken. Úgy látszik ez lesz a G2 egyik fő védjegye, hiszen eddig minden készlettel így jártam.

Kép

Fej/Maszk:
Storm és Quake feje tulajdonképpen teljesen identikus, így az egyetlen dolog, amiben eltérnek, az a maszk fő színe. Ez Metru kék árnyalatot kapott, amit a második generációban eddig csak Kopakán láthattunk, így ebben az árnyalatban ez az első maszk. Ahogy eddig is, szépen kivitelezett darab, jól megy hozzá a trans. lime. Sokkal inkább összhangban van ez utóbbi szín a kékkel, mint a lilával. (Itt megjegyezném, hogy ettől függetlenül Quake színezését jobban szeretem, érdekesebb.)
Az extra maszk Kopaka fertőzött kiadású álarca. Ahogy a Tűz és a Föld verzió, ez is kellően undorító az átlátszó lime-al, de sokkal egészségtelenebb hatást kelt, mint a tavalyi ellenfelekhez járó darabok, így valahogy mégis a helyén van. Bánatomra fertőzött "lencse" nem jár a készlethez, amit némileg sérelmezek, de könnyen pótolható darab, ha valakinek nagyon hiányzik.
Ahogy azt már említettem, a fej csak abban az esetben nyújt érdekességet, ha ez az első szörny készleted. A trans. lime fej/agy kombó még mindig jól működik a maszk alatt, de az állkapocs kivitelezése szörnyű.

Test:
Storm torzója igencsak érdekes funkciót rejt, ami nem is megy annyira az összkép rovására, mint azt korábban gondoltam. Fura-fura, de meg lehet vele barátkozni. A hátára épített elmés kis szerkezet a farok mozgatásával készteti mozgásra a karokat. Fel-le irányban mindkét kar egyszerre mozog, ha pedig jobbra-balra működteted a funkciót a karok felváltva kapálóznak. Azt hiszem eddig ez a kedvenc funkcióm az új bioban, még Skull Basherét is magasan túlszárnyalja. Ellenben pózolás közben óvatosan kell bánni a figurával, ugyanis a kialakítás révén nem túl stabilak a vállak.
Elől a már megszokott mellkas-vért és a tavaly kiadott Skull torzó páncél található. A mellkas mintája Storm esetében tetszik a legkevésbé. Míg a másik két egyedén egyértelműen megtalálhatóak az elemi forrásuk jegyei, itt nem igazán értem pontosan mit is akartak ábrázolni. Olvadó-radioaktív vízcseppeket? No mindegy...
A torzó alapja ugyanúgy az új Star Wars törzs, mint Quake esetében, ami építkezéshez biztosan hasznos darab lesz.

Végtagok:
Részemről Storm megjelenése főleg a karok kialakításában sántít. Először is a vállán található egy-egy Bohrok szem, amik előrefele mutatnak. Szerintem kicsit idétlen megoldás, de annyira nem zavaró. A felkar "csont" elemeit viszont túl hosszúnak találom az új, kristályos páncélelemhez képest. Egy jó pózzal némileg el lehet fedni ezt a hibát, de úgy sem az igazi. Az alkar karmos kialakítása igencsak hatásos, a három bestia közül Storm rendelkezik a legnagyobb, legijesztőbb karmokkal, de az egész alkar kb. egy kisebb méretű szörny lábból áll, könyéktől lefelé, ami eléggéz megnehezíti a játékélményt és a beállítást egyaránt. Valamint ezen lábalkatrészek ball socket része fedetlen maradt, ez pedig nem túl vonzó vizuálisan.
A farkat én rövidnek találom, és majdnem az egy harmada inkább a hát része, így túl sok mindent nem lehet vele kezdeni, súlyosan csökkenti a figura realisztikusságát. A végén található csapda jól működik, szépen megtartja a maszkot.
Storm lábai nagy vonalakban megegyeznek a rokonaiéval, egyedül az alsó lábszár kialakítása változik kicsit. A megoldás részint ugyanaz, mint Quake esetében, csak egyenes elemet használtak. Szerintem a másik megoldás sokkal állatiasabb, de ez sem rossz.

Színek:
Három darab páncélelemet is kapunk Metru kék színben. Jól mutatnak ezek a darabok, szívesen betankolnék pár potya készletet még, csak ezen páncélelemek miatt. Ezen kívül van még néhány átlátszókék elem és ennél valamivel több trans. lime. Úgy gondolom a színei jól prezentálják az elemi csapást, amit a figura jelképezni kíván, remek összhatást kelt. Talán kicsit vissza kellett volna venni a feketéből, mert az rengeteg van rajta.

Összegzés:
Ahogy a bevezetőben is megírtam Storm Beast sokkal jobban teljesít élőben, mint képeken. Vannak fura dolgai, de könnyen túl lehet rajta lépni. Nem lesz a kedvencem, de bátran ajánlom akárkinek. Ha már az előző két szörnyit hasonlítgattam, a Koponya Lények valamely tagjához, akkor Storm párja egyértelműen Basher. Izgalmas új funkció, ami nem feltétlenül megy a figura rovására, de ettől még megvannak a maga hibái.

Pro:
-Szép színösszeállítás
-Metru kék elemek
-Izgalmas, új funkció
-Hatalmas karmok

Kontra:
-Helyenként vékonyka
-Kopaka maszkjához nem jár "lencse"
-Kicsit nehéz pózolni
-Alulpáncélozott

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés