Új fórum

Észrevételek, közlemények

Re: Új fórum

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. márc. 2. 12:03

Szinte mindig át kell moderálnom a tecsős beillesztéseket, mert rosszul használjátok a BBCode-ját. Csak magát a video ööö nevét kell a cimkék közé rakni, nem a teljes útvonalat. Ha mondjuk a teljes link ez: http://www.youtube.com/watch?v=VALAMI, akkor csak azt kell berakni, hogy VALAMI, a wwwakármit NEM. NEM. NEM. Tehát NEM. Mert abból ezt állítja elő a motor:

http://www.youtube.com/watch?v=www.yout ... h?v=VALAMI

Ami nem jó. Tehát rossz. Nem jó. OK? :D

Itt egy régi példa, ebből a topikból, felhozom:

MALUG Ákos írta:
Kód: Egész kijelölése
[youtube]qH7MEOAfUgY[/youtube]

A videó neve qH7MEOAfUgY és CSAK az van a youtube /youtube közé téve, MÁS NINCS. És miért? Mert így MUKODJ. Máshogy nem MUKODJ. Kérem, kapcsolja ki.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Stiel » 2012. jan. 17. 20:53

És milyen színű a süket botja? :)

Amúgy a gondom még az, hogy a bejövő üzenetek 50/oldal, az elküldött 25/oldal. Nem lehetne az is 50? Így duplaannyi kattintás üríteni a postaládát...
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. jan. 13. 13:01

Nem találom :D Pedig nézem, nézem, de sehol se látom ezt a beállítást :oops:
de most átállítottam ez ellenőrzést reCAPTCHA-ról (azt is megtörték állítólag) magyar nyelvű kérdés-feleletre

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: kvp » 2012. jan. 13. 9:51

A regi forumom mintha mukodott volna, hogy az ujonnan regisztralt tagok hozzaszolasai csak moderacio utan valtak lathatova. Most ez biztosan nem mukodik... Alternativa lenne meg az uj tagok eseten, hogy csak egy adott topic-hoz valo (moderalt) hozzaszolas utan tudnak barmi mast csinalni.
kvp

HozzászólásSzerző: MALUG GM » 2011. dec. 6. 8:58

Stiel

Sajnos nincs ilyen lehetőség.

Kisvakond

A sokszoros beillesztés a fórumok 95%-ában nem használható, mert teljesen szétzilálja a hozzászólásokat. Legtöbb fórumban még egyetlen egy idézet sem megengedett, maximum csak annyi látható, hogy hányas számú hozzászólásra reagáltak. Nálunk egyet lehet idázni.
MALUG GM
MALUG Site Admin
MALUG Site Admin

HozzászólásSzerző: Kisvakond » 2011. dec. 5. 3:10

Régen lehetett "1-nél több lépcsős" idézetet (vki idézetének az idézete :D ) beszerkeszteni hsz/pü-be.. Most miért nem lehet?
Üdv,
..::Kisvakond::..
Brickshelf | YouTube | Eurobricks | Picasa | Flickr | etc.
KépKép
Kisvakond

HozzászólásSzerző: Stiel » 2011. dec. 4. 22:48

Ha már itt tartunk, olyat nem lehetne, hogy 50 pü-nél többet is megjelenítsen egy oldalon? Vagy akár teljesen én adhassam meg, hogy hány pü legyen egy oldalon?
Stiel

HozzászólásSzerző: MALUG GM » 2011. dec. 3. 10:45

mbmc írta:A topicok ezentúl 10 hozzászólás/oldal megjelenésűek lesznek, vagy újra 15 lesz? (szvsz jobban bejött a 15)

Átállítottam...
MALUG GM
MALUG Site Admin
MALUG Site Admin

HozzászólásSzerző: MALUG GM » 2011. dec. 3. 10:42

TKAniko

A módszered nem túl jó, mert a google elég lomhán indexel. Vagyis, a miénkhez hasonló átállást követően ott még minden link vígan a régi szerverre mutat, egészen addig, amíg a google robot újra át nem indexeli az egész fórumot.
Jobban jársz, ha beteszed az oldalt kedvencek közé, vagy pl. Firefoxban felteszed ikonként a bookmarks toolbar-ba.
MALUG GM
MALUG Site Admin
MALUG Site Admin

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. dec. 2. 17:44

A topicok ezentúl 10 hozzászólás/oldal megjelenésűek lesznek, vagy újra 15 lesz? (szvsz jobban bejött a 15)
Tomi

HozzászólásSzerző: Anak » 2011. dec. 2. 13:31

Én az iránt érdeklődnék, hogy mi számít "Új hozzászólásnak"? Gondolom egy időértéken belül szűr, de az mégis mekkora intervallum?
Köszi
Anak

HozzászólásSzerző: Ákos » 2011. dec. 2. 13:22

nos izé, a "hiba az ön készülékében van". Avagy "PBKAC" :D

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: TKAniko » 2011. dec. 2. 12:00

Nem tudom, hova kell írni, de nem tudok belépni az oldalra... (na jó beléptem) Leírom az észrevételem, én mindig úgy léptem be, hogy a kereső programba beírtam malug, és kiadott egy listát, és mindig az elsőre kattintva léptem be. (gondolom a legtöbben is így csinálják) Igen ám, de ha az elsőre kattintok akkor hibaüzenetet ír ki, de az a rész le van bontva, és a bontásban a fórum szerepel, és ezen a részen léptem be... Szerintem nagyon sokan járhatnak így, hogy megpróbálnak belépni de nem tudnak... Én is csak véletlenül kattintottam egy sorral lejjebb...
TKAniko

HozzászólásSzerző: O-zone » 2011. aug. 17. 19:12

Ez tetszeni fog nektek.

Minden 1. hsz csak moderálás után jelenik meg. EDDIG ok.
A lényeg: csak az látja a másik embernek az adatlapját, akinek van legalább 1 hsz-e.
Így a spambotok nem tudnak senkinek se írni, és időnként kell csak törölni őket ( tömegével :lol: ).

Esetleg kérdés captacha helyett? Mondjuk több kérdés is lenne amik véletlenszerűen jönnek:

Mi MO legnagyobb tava? (1 szó)

Balaton

Mi MO második legnagyobb városa? (1 szó)

Debrecen

Az a lényeg hogy csak magyar ember tudja megválaszolni a kérdéseket.
O-zone

HozzászólásSzerző: Ákos » 2011. aug. 15. 21:27

Öööö nem egészen. A harc azért megy, hogy a spambotok egyáltalán ne tudjanak regelni. (Akkor törölni sem kell őket.) A várólista lényege, mogy minden első hsz csak előzetes moderálás után kerül ki. Akinek 0<hsz-a van, annak már rögtön kikerül. De. Nem minden spambot szól ám hozzá. És az összes, taglistában is megjelenő spambotot kézzel törlöm, egyenként. Az inaktívakat eddig tudtam többesével is törölni, bár ha a nem aktív igazi tagokat elkezdem deaktiválni, akkor ez a lehetőség már komplikálódik azzal, hogy egy listában fognak keveredni az inaktív spambotok és az inaktív felhasználók, tehát nem lehet csak úgy mindet kijelölni és törölni.

Akos
Ákos

ElőzőKövetkező

Vissza: MALUG Honlap