Új fórum

Észrevételek, közlemények

Re: Új fórum

HozzászólásSzerző: Stiel » 2011. aug. 15. 20:16

Tehát a harc végülis azért megy, hogy a spambotok automatikusan törlődjenek (végülis a kommentjeiket most sem látjuk, csak a profiljukat), de a valódi, csak tökéletesen passzív user-ek ne. A mostani várólista pedig a kommentszűrést ugyan megvalósítja, de itt a nép profiltörlést is szeretne. :D Jól látom?
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2011. aug. 15. 16:23

Ööö ez már most is így van (nagyjából). Ezek a spambotok ÍRNAK is, de nem látjátok. (Abban vannak a linkek, amikre jobb nem elmenni.)

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: kvp » 2011. aug. 15. 16:20

Elvileg lenne lehetoseg arra, hogy az ujonnan regisztraltak egy varolistara keruljenek, kapjanak egy udvozlo uzenetet es addig ne tudjanak irni a forumra, amig egy uzenetet nem kuldenek az adminoknak (pl. Akosnak). Az udvozlo uzenetben ezt le lehetne irni ekes magyar nyelven. Aki erti, az visszair es engedelyezesre kerul, aki nem az amugy sem igazan tudna ertelmes magyar nyelvu hozzaszolast irni. Olvasni attol persze meg lehetne, csak nem latnank a profiljukat es nem latnank a hozzaszolasaikat sem. Aztan Akos vagy barmelyik moderator az uzenet hatasara attehetne az uj felhasznalot az aktiv user-ek kozze. Ez szerintem eleg jol kizarna a lego temaban nem erdeklodo embereket (spambot-ok), viszont nem kellene a forumba irni ahhoz, hogy valaki aktiv tagga valjon. (egy privat uzenetet viszont csak ossze tud hozni mindenki)
kvp

HozzászólásSzerző: pepe620 » 2011. ápr. 25. 19:01

RIC7 írta:Az hogy lehet, hogy eddig 202 hozzászólásom volt most meg 197? A feleslegeseket törlik?...

Igen, töröljük őket. A feleslegeseket, értelemvesztetteket, tűzfészkeket (flame-indítók). Esetedben a legjellemzőbb a HSZ-halmozás. Ha továbbra is a tied a legfelső HSZ a topikban, akkor ne újat írj fölé, hanem szerkeszd össze a kettőt. Ha úgy csinálod, h szerkesztéskor kimásolod a régebbi HSZ szövegét, törlöd a HSZt, majd írsz egy újat (a régi szövege + az új infó amit <sarcasm>feltééééééétlenül</sarcasm> meg kell osztanod a nagyérdeművel) akkor továbbra is: A; Fent marad a topik, B; Jelzi h új HSZ jött oda. Ilyen volt pl. a Halo univerzum topikod, mikor rendszeresen össze kellett szerkesztgetnem helyetted a HSZeket. A szabályzatban is benne van (legalábbis még benne volt mikor én regisztráltam) hogy ha lehet, kerüljük az ilyesfajta HSZ-halmozást.
Ha elolvastad volna regisztrációkor a fórumszabályzatot -v legalább itt a topikot végig- tudtad volna.

Mivel tapasztalataim szerint sokan csak felületesen átfutják a szöveget ha úgy érzik h nem nekik személyesen szól, ezért összegzem: Kerüljük a HSZ-halmozást (is)
Köszönöm a figyelmet, megyek vissza alkotni...
MOC-topik; Brickshelf; Flickr;Petik's Shop
A modik csoport tagja vagyok, moderálási kérelmeket/észrevételeket PÜ-ben nekem is lehet jelezni!
pepe620

HozzászólásSzerző: Jar-Jar » 2011. jan. 19. 7:10

Lehet. Igen.
Nem.
Frissítési idő eltérése miatt lehet, hogy különböző mennyiségű embert sorol fel, mint amit kiír.. Illetve a keresőbotok is lehetnek a másik 3
Jar-Jar

HozzászólásSzerző: RIC7 » 2011. jan. 18. 23:08

Az hogy lehet, hogy eddig 202 hozzászólásom volt most meg 197? A feleslegeseket törlik?
Én ha más rajongói LEGO oldalra járok akkor terjesztem a Malug-ot, ugye ez nem baj?
Van olyan az oldalon, hogy például azt írja 10 felhasználó van jelen 3 személynek ki írja a nevét, 2 rejtett, 2 vendég és a másik 3 ki?
RIC7

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. dec. 23. 12:38

Mindegyik fórumhoz ki van írva az összes nem-Globális Moderátor-a, már amelyiknek van. Pld. BIONICLE / HERO FACTORY Moderátorok: Viktor24, modik

A modik egy új csoport, hogy ne kelljen egyenként beállítani moderátoronként a fórumokat. Ez egy korlátozott moderátori jogokkal rendelkező csoport, pld. nem tudnak bannolni.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Ágost » 2010. dec. 23. 12:25

Mi történt, hogy minden fórum és alfórumhoz oda van írva, hogy Moderátor: modik? Ákos átadtad a stafétabotot? :ty102:
desmond.tiny96@gmail.coml
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Desmond-Tiny]Brickshelf[/url]|[url=http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=Desmond+Tiny]Brickset[/url]
Ágost

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2010. nov. 16. 11:09

Az az oka, hogy rejtve lépnek be.
Nem listázza ki a jelenlévő felhasználóknál és utolsó látogatást sem ír ki - ha kiírná, nem lenne értelme a rejtett belépésnek.
üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

HozzászólásSzerző: Stiel » 2010. nov. 16. 9:22

Néhány user profilján nem látni, mikor lépett be utoljára. Pl.:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=406
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1507

A többségnél rendben van. Mi ennek az oka?
Stiel

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. nov. 4. 10:43

Kód: Egész kijelölése
[youtube]qH7MEOAfUgY[/youtube]

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. nov. 3. 21:52

Hoppá! Egyedi mezőket is be lehet állítani, eddig nem vettem észre. :oops:

Profil alatt elérhető mindenkinek. Ezeket vettem fel:

bricklink
brickshelf
facebook
flickr
mocpages
picasaweb
youtube
blogok (ebbe több sort is lehet írni)
Ákos

HozzászólásSzerző: Keetongu » 2010. aug. 31. 19:40

Mikor belépek egy témába, menüpontba, akárhová a fórumon akkor a lap aljára ugrik. De csak itt, ezen az oldalon.
Én állítottam el akaratom ellenére valamit vagy ez valami újítás az oldalkapcsán?
Ha én állítottam el akkor mondjátok már el pls hogy csináljam meg, hogy ne ugrojon az aljára.
köszi
[url=http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=15&t=13058]Eladok[/url]
Keetongu

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. júl. 18. 11:56

Esetleg DNS probléma. Nekem is előfordult már, hogy magyar DNS szerver nem tudta feloldani a malug.hu-t. Ilyenkor általában átkapcsolok másik DNS szerverre. Kedvencem 4.2.2.4 és 4.2.2.3 - ezek általában mindig mindent ismernek.

Kép

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: matyi » 2010. júl. 18. 7:14

Engem régóta zavar egy probléma, először azt hittem nálam van a gond, de nem.
Na szóval van olyan nap, amikor megtalálom a fórumot, van amikor nem. Ez teljesen változó. Olyan is volt már, hogy délelőtt meg találtam, de délután már nem. De volt már, hogy egy egész hétig nem találtam meg.

Lehet ezzel valamit kezdeni itt, vagy így marad?
matyi

ElőzőKövetkező

Vissza: MALUG Honlap