MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. okt. 17. 12:33

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A Bionicle történet...
HozzászólásElküldve: 2018. szept. 21. 14:54 

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum
https://docs.google.com/document/d/1JNw ... lIB5M/edit

Biztos ismerik már páran, de érdemes belinkelni. Ezek a korai Bionicle történeti tervek, amiket menet közben megváltoztattak. A szöveg részben elmélkedésből áll, de több állítását alátámasztották a készítők. Sokan azt hiszik, hogy a 2004-es sztori volt az első nagy váltás a történet és a hangulat terén, de igazából pontosan bemérhető, hogy már 2001 októberében történt egy nagy léptékű átgondolás, ami teljesen megváltoztatta a szériát mind a történet, mind a marketing szempontjából. Már ekkor úgy döntöttek, hogy visszavesznek a polinéziai mitológiát utánzó hangulatból és eltüntetik a vallásos utalásokat, és a 2001-es PC játékot is ekkor szüntették be. Makuta jelleme meg úgy 4-5 változaton ment keresztül az évek során, mire eljutottak a végleges személyiségéhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 22. 14:52 

Nem tudom, majd meglátjuk. Szerintem jövő év végére már tudni fogjuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 22. 14:49 

Végeredményben ha ezek a történések Mata Nui álmai, akár futhatnak párhuzamosan is kronológiailag. És ha előveszik az egyik Batman történet tézisét, miszerint a fantázia az ötödik dimenzióként fogható fel, márpedig az álmok azt hiszem jócskán beletartoznak a fantázia témakörbe, akkor kb ott tart a dolog, amit látni szeretnél. Nem ez lenne az első olyan ötlet, amit átvesznek. Persze ez már csak az eredeti post túlgondolása.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 22. 11:53 

Nekem is bár jobban örülnék egy olyan elméletnek, miszerint a két fél egy-egy része, egy másik dimenzióban van amely azonoz idősíkon fut, tehát kronológiai szempontból párhuzamos események történnek mindkét félnél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 22. 11:47 

Nem tudom van-e alapja, csak érdekességképpen osztottam meg. Alapvetően nekem egész szimpatikus elmélet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 22. 11:32 

Hát ez... Érdekes elmélet.

De valami hasonlóra számítottam én is :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 22. 7:50 

Pár hete belefutottam egy érdekes elméletbe, csak elfelejtettem megosztani veletek.
Ez a teória a Vahi felső-alsó részére alapszik. Eszerint sok kultúrában és vallásban egy tárgy felső és alsó részének szétválasztása a fizikai és az azon túli valóság jelképei. Az alsó rész jelöli a reálisat, míg a felső a számunkra felfoghatatlan, érzékelhetetlen valóságot. Ezen logikán haladva a G1 Bio a valóság, itt jelenik meg a Vahi alsó fele, és mivel a felső rész a G2 kettőben van ez a realitáson túlmutató dimenzió, vagyis az elmélet szerint Mata Nui álmaiban járunk. Nem tudom tényleg ilyesmire készülnek-e, vagy lehet-e alapja, de szerintem érdekes elmélet és rengeteg dolog álomszerűnek tűnhet G1-hez képest.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. feb. 16. 11:21 

Új info (egészen 2007-ből :D )

"In 2007 Brickmaster arranged next contest, the BIONICLE Prisoners of the Pit Building Challenge. The challenge was to build the prisoners of The Pit. Winners of the contest were: Drewdika by Andrew Hugna, Tinnurron by Andy Urschel, Xyron by Christopher Sanchez, Zakron by Ethan J. Slepitis and Zarnak by Dale Cerett. These models were canonized in 2011 by Bionicle Story Squad. Howewer, their names weren't canonized, only forms of the models."
képek: http://imgur.com/a/oafQ1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015. feb. 10. 21:51 

Érdekes észrevételek a BZP tagjaitól: http://www.bzpower.com/board/blog/1469/ ... al-makuta/
http://www.bzpower.com/board/blog/1469/ ... a-part-ii/

Nem nagyon újak, de csak most találtam rájuk, mert most kezdtek róluk beszélni mások is. Lényegében, e szerint az elképzelés szerint Makuta eredetileg nem egy szín gonosz karakter lett volna, hanem ő is a dolgát tette, csak rossz eszközökkel.

A LEGO alkalmazottaknak kiadott korai szereplőleírás szerint idővel megmagyarázták volna, miért terrorizálta a szigetet, és hogy nem is olyan gonosz, mint hittük. Az első filmben elhangzó elgondolkodtatóbb vagy egyszerűen értelmetlennek tűnő szövegei szintén erre céloztak -- főleg a "My duty is to the Mask of Shadows", ami ezidáig az egyik legzavarosabb megjegyzésének számított. Eredetileg a film Mata Nui felébredtével zárult volna, ezt jelezte elő az a kis földrezgés az egyik jelenetben, ami belelöki Jaller-t a szakadékba. Makuta azért akarta megakadályozni a Toákat Mata Nui felébresztésében, mert talán tudta, hogy a sziget és lakói megsemmisülnének, ha Mata Nui felkelne (vagy lehet, hogy valami mást terveztek, ami magának Mata Nuinak is ártana). Az eredeti elképzelés szerint amikor egyesült Takanuvával, az jobb belátásra bírta, belátta, hogy rossz nézőpontból állt hozzá a dolgokhoz, és átengedte a sziget népét Metru Nuira, ahol biztonságban átvészelhették volna Mata Nui ébredését. Szóval (ha ez az egész elmélet igaz) nem is akart volna ő olyan rosszat, hanem csak az Árnyak Maszkjához fűződő kötelességét teljesítette.

De később átírták a filmet, Mata Nui pedig nem ébredt fel a végén, mert a LEGO tovább akarta nyújtani a történetet. Makuta árnyaltabb jellemét pedig egyszerűen elvetették, a későbbiekben egyértelmű gonosztevőként kezelték, és a filmben maradt, összetettebb jellemre utaló szövegrészleteit pedig a semmibe vették. Holott az eredeti hivatalos jellemzése szerint ezeket mind megmagyarázták volna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. dec. 11. 7:09 

Rá gondoltam. Ő indítgat szavazásokt a nem ismert Toák kapcsán Lhikan csapatából. Nem értem miért kell mindent tudni, semmivel nem vagyunk előrébb ezzel. Inkább folytatná Greg a Yesterday Quest és The Powers that Be miniket...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. dec. 10. 14:33 

Nemtom, hogy az pontosan melyik volt, mert többen is becsatlakoztak a mókába. Az általam említett tettes neve Biodoh, de most már egy rakás másik tag is csatlakozott mögé.

Az a másik idegesítő dolog ebben az egészben, hogy képesek voltak indítani egy új szavazást, miközben egy másik topikban arról vitáztak, hogy ez milyen idegesítő és szükségtelen, tehát ennyire nincs türelmük. Meg hogy leszólnak másokat, akik nincsenek tisztában az épp kanonizált elmebajaikkal. Még bizonyos szereplőkről készült MOCokat is kritizálnak, amiért nem úgy néznek ki, ahogy ők elképzelték és Greg cseszegetésével kanonizálták.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. dec. 10. 11:05 

Akkor egy kérdés maradt: miért nem távolítják el ezt a bizonyos egyedet a Lego fórumról?

Amúgy ez az úriember(/hölgy) megegyezik azzal a személlyel, aki megszavaztatta, hogy az egyik Toa Lhikan csapatában egy Zöld elemű legyen, Ga-Metruban lakjon illetve a fegyverét és a maszkját?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. dec. 9. 17:23 

Ameddig faggatják, gondolom. Pl ez a fickó saját bevallása szerint legalább húsz kérdést tett fel neki csak a két Réz Maszkról.

Szerk: Viszont Greg kijelentette, hogy a mostani válaszai kevesebb súllyal bírnak, mint a régebbiek. Amiről nem tudom, hogy pontosan hogy befolyásolja ezt a kanonizáló-mániát. De jó tudni, hogy ő is érzékeli, hogy ez nincs rendben.

Érdekességként pedig az az alak, aki lényegében kisajátította magának Greg hivatalos topikját és minden más kérdezőt kirekesztett, nagyon durcáskodik, hogy miért vagyunk ellenségeskedőek vele és miért nem hagyjuk, hogy továbbra is kedvére formálja a hivatalos kánont. Azt mondja, addig nem áll le, míg nem törtlik Greget a hivatalos Lego üzenőfalról. Tehát Greg vagy csak vele foglalkozik, vagy senkivel. Mintha nem lett volna már eddig tele kellemetlen egyénekkel a rajongótábor mai napig aktív része, még vele is foglalkoznunk kell.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. nov. 10. 14:12 

Greg meddig fog még spoilerezni az eredeti univerzumból?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. nov. 9. 15:15 

A hivatalos LEGO üzenőfalon van egy gyökér, aki milliónyi kérdéssel terheli Greget, ér minden apró, jelentéktelen dolgot kanonizáltatni akar vele. Például elérte, hogy az a kis, piros, Lhikan maszkját viselő promókészlet, amit valamikor elemcsomagokhoz mellékeltek extraként, Lhikan Turaga hivatalos készlete legyen. Sőt, a ki nem adott 2001-es játékban szereplő óriás Fikou pókot is kanonizáltatta. Valaki állítsa le, mielőtt minden szir-szar, ami az eszébe jut, hivatalos lesz!

Greg ezek mellett bejelentette, hogy a Bionicle történetben nincs varázslat, se semmi misztikum. Minden végig csak technológia volt.

Másik "hír", bár már nem nagyon új infó: Velika titkos ügynöke Bara Magnán Atakus volt. Mondjuk ez megmagyarázza, mire utalt a leírásában, hogy titokzatos eredetű fegyverei voltak, biztos Velikától kapta.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő

Időzóna: UTC