közös Castle display

Re: közös Castle display

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. feb. 28. 10:48

a helm szurdokot nemrég néztem meg! naon kafa csata! csináj külön Gimlit
Építek, de hogy mit, arról gőzöm van!

"We work in the dark to serve the light. We are Assassins." (Az orgyilkos krédója - testvériség)
"You shall not pass" (Gandalf)
kit_fisto

Re: közös Castle display

HozzászólásSzerző: Alibabo » 2010. feb. 27. 18:29

Kezdem nagyon unni az Sw-t ,úgyhogy felszerelek egy ütőképes törp-hadsereget és én is csatlakozom a castel-es táborba :lol:. építek egy Helm-szurdokhoz hasonló várat stb.
brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Alibabo
Alibabo

Re:

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. feb. 15. 20:07

MALUG Ákos írta:Na pld. az 57 az nem ideális. :lol: Célszerű baseplate méretben gondolgozni, pld. 8, 16, 32, 48

Bár nem hiszem, hogy részt vennék a projectben, de azért javasolnám valamelyik létező szabvány "elfogadását".

http://www.brickwiki.org/index.php?titl ... y_standard
http://www.copernicanstudios.com/landscaping/index.html

Bár van egy házam, amit be lehetne suvasztani Castle környezetbe:
http://www.brickshelf.com/gallery/MALUG ... es-014.jpg

Akos

nos neked mid nincs?! :D :D
én is beszállnék, de csak katonáim vannak, azok is kevesen, és szinte mind másmien!!
én minden témára vevő vagyok, csak van ami nekem hangulatkérdése
Építek, de hogy mit, arról gőzöm van!

"We work in the dark to serve the light. We are Assassins." (Az orgyilkos krédója - testvériség)
"You shall not pass" (Gandalf)
kit_fisto

Re: Castle: közös display

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2009. ápr. 26. 15:17

Noss végre összejött a közös display,ami szerintem fenomenális lett(nem magam akarom fényezni ezzel),külön kiemelném Frigyestesó katapultját-amit én akkor láttam először-szerintem nagyszerű lett!!!!!!!Másik kedvencem A-hun vörös-fekete lovasai voltak szerintem nagyon brutálisak lettek!!!!!Nameg a rengeteg katona! Kb. 400 fig!!!
Folyt. köv. :wink: (ősszel,ha lesz tali)
crusaderman

HozzászólásSzerző: a-hun » 2008. okt. 20. 5:22

No, egy pillanatra még be tudtam ugrani. Én vagyok a titokzatos másik, akiről Csabi írt. :)

A display szerintem mindenki előtt nyitva állna, aki csatlakozni kíván. A Base8 szabány szerinti élekkel készülnének a modulok, így bárki építménye szabványosan csatlakoztatható lesz a többiekéhez. Lesz egy koordinátor, akinél nyilván lesz tartva, hogy ki, mekkora, milyen színű/topográfiájú modullal száll be és lesz egy sematikus vázlat a modulok elhelyezkedéséről. A többit majd improvizáljuk. :wink:

A Csabi által említetteken túl tervben van egy nagyobb csatajelenet. Hiányzik pl. a "hátország", vagyis civilek, falvak, és még igazi vár sincs.

A projekt még abszolút az álmodozás szintjén tart. Amikor decemberben visszatérek, majd folytatjuk az együtt-gondolkodást, jó?
a-hun

HozzászólásSzerző: frigyesteso » 2008. okt. 17. 20:59

És valami raszterben gondolgodtok, vagy kinek mekkorára sikerül?
Mert szívesen csatlakoznék... Ha lehet, vagy alapvetően ez egy kétszemélyes koncepció? Nekem elég egy 64 stud széles sáv, ahova csatlakozhatok, a többit elintézem. :twisted:

Hm, lávafolyam, jól hangzik...
frigyesteso

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. okt. 17. 18:12

Még pontosan nem tudjuk,de nekem folyómeder meg ilyen nem is lesz,ellenben a kollégámnál várható.....nálam lávameder,komor kies hegyvidék....... :wink:
crusaderman

HozzászólásSzerző: frigyesteso » 2008. okt. 16. 20:30

Mindent! :D
Persze ez kicsit furán hangzik, mert a nagy elhatározásokból általában nem lesz semmi, tehát: aki túl sokat markol keveset kap!

De: azt találtam ki, hogy egy szeletet építek meg a displayből, vlhol láttam egy munkát, most nem találom a linket... Ennek az egyik végén várostrom volt, meg kikötő, közben forestmanek csatáztak lila lovagokkal, volt egy szuper szélmalom, aki látta biztos emlékszik rá!

Szóval olyasmi lenne mint a Carcassone nevű társasjáték, persze sokkal szabadabb. Egy egység 64x64 stud /pl: 4db 32x32 baseplatte lenne/ ezeket helyezném egymás mellé, így 64x320 stud szeletet "kapnék". (kb:0,5mx2,5m).
Jórészt ez a DB-ben látott displayemre építkezne, de szeretném beépíteni a 10139-t :D, elrendezés:/város-földek-rév-hegyerdőbánya-földek-kisfolyó-vár/ arra gondoltam, hogy az utak mindig 64x64-es lap közepén legyenek 8-12 stud szélesen...
Általánosan a magasság 1,1/3 brick, hogy legyen folyómeder... Lépték nem lenne túl nagy kb ilyesmi http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=186646
semmi képpen nem ekkora: http://festum.de/1000steine/album/album ... .sized.jpg

Röviden ennyi...
Tehát alakul vlmi? Ti hogy tervezitek, mert most szántam rá magam, hogy újragondoljam a displayt...
frigyesteso

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. okt. 16. 17:57

Mit akarsz csinálni?sereget,házakat farmmal vagy várat tájjal stb...?Attól függ mit akarsz vagy mid van és akkor megbeszélem a titkos társammal! :twisted: :wink:
crusaderman

HozzászólásSzerző: frigyesteso » 2008. okt. 16. 17:16

Akkor lehet csatlakozni? És milyen feltételekkel?
frigyesteso

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. okt. 16. 17:06

szerintem a ,,jövőre" az egyértelmű,hogy 2009 :roll:
crusaderman

HozzászólásSzerző: frigyesteso » 2008. okt. 16. 16:32

"Jövőre" hogy kell értnei? majd vagy 2009... :D

Amúgy rajzoltam négyzethálós papírra egy tervet. ami nagyrészt a DP-ben bemutatott castle display-re épül, de új elrendezésben. A talira, ha tudok menni mindenképpen elviszem a skicceket...
frigyesteso

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. okt. 16. 14:10

Háát részemről még nem fut semmi közös projekt,majd csak jövőre lesz VALAMI :wink: :twisted:
crusaderman

HozzászólásSzerző: frigyesteso » 2008. okt. 16. 13:20

Hali! Van-e valamilyen jelenleg futó közös "projekt", amibe be lehet szállni :?:
(bár lehet ez kicsit költőien hangzik a fórum látogatotságát
illetően :twisted: ) vagy készültök valami nagy dobásra... :?:
frigyesteso

HozzászólásSzerző: Ákos » 2008. feb. 29. 14:05

Ha nem lenne jó, akkor eleve nem lenne tali is a kiállítás ideje alatt. :D A kiállítás csak LEHETŐSÉG, nem elvárás.

Akos
Ákos

Következő

Vissza: Közös építés