Greol

Re: Greol

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2012. júl. 12. 22:02

Eddig jó! Várom a folytatást!
bioexofan

HozzászólásSzerző: Greol » 2012. júl. 12. 20:47

Toa Natra legendája: a lávatenger kincse

Bevezető

Sötét éjszaka volt. Ta-Natra utcáin fényes, vörösen izzó dimenzókapu jelent meg. Zúgása csak egyetlen lakos érdeklődését keltette fel. Egy Matoránét, akinek a neve Gentar. A Matorán épp egy kincs megtalálásán törte a fejét, ami valahol a vulkánban volt elrejtve. Ahogy meghallotta a zúgást, felfigyelt a portálra. Egy Rahkshi lépett ki belőle. Azonnal kezébe kapva a kardját, hogy védje magát, Gentar észrevett valami lényegeset. A Rahkshinak nem volt Kraatája. Lapos, és kissé kerekded feje volt, némi szimbólummal rajta. A gerincéből hajlékony tüskék álltak ki. Bal kezében pedig egy pálcát tartott.
- Miféle Rahkshi ez? - kérdezte Gentar, miközben véletenül, a talpa megcsúszott egy kavicson.
A Rahkshi odakapta a fejét, és el is indult a hang irányába.
- Ki van ott? - kérdezte.
Ahogy Gentar előlépett, a Rahkshi lejjebb eresztette karját.
- Afféle Agori lehetsz. Nincs dolgom veled. -mondta.
- Nem vagyok Agori. Matorán vagyok. - mondta Gentar. - különben sem tudom, mi az az Agori.
- Mesélj csak magadról. Én Greol vagyok. Az Energia Toája. - mutatkozott be a Rahkshi.
- Én Gentar vagyok. Egy helybéli lakos. - kezdte a Matorán, és nekilátott Natra Nui hosszas bemutatásának, melyből a jelenlegi helyzet, és a lakók sem maradtak ki.
Három órával később a nap első sugarai elérték a falut. Gentar fejezte a mondandóját. Greol csöndesen nyugtázta a hallottakat.
- Érdekes egy hely ez. Hasonlít Bara Magnára. - jegyezte meg Greol.
- Bara Magna?
- A hely, ahonnan jöttem.
Greol elindult dél felé. Gentar követte őt.
- Gyere. Elvezetlek a Toákhoz. Rájukfér a segítség. - mondta Gentar.
- Rendben van. - mondta rideg hanggal Greol. - Mutasd az utat.
Ahogy a falu széléhez értek, Gentar kibérelt két Rahit, melyek utazáshoz remekül megfeleltek. Kiérve a faluból, hamar maguk mögött hagyták azt. Percek múltán, hat olyan lény ugrott eléjük, amik elfoglalták Onu-natrát.
- Vigyázz ezekkel. - szólt Gentar.
- Ne félts te engem. - nézett rá Gentarra, majd a magasba ugorva, bal kezében megjelent a pálca.
Leérve, a pálca rögtön darabokra zúzta az egyik fejét. A többi is azonnal támadásba lendült. Gentar nem nézte tétlenül a harcot. Előkapta kardját, és leugorva a Rahiról, sikerült keresztül döfnie a felé futó lábszárát. Fájdalmában lerogyott a földre. Greol teljes erejéből meglendítve a pálcát, oldalba talált hármat közülük. Gentar fogságba esett, majd az őt foglyul ejtő lény elrohant, vele együtt. Greol nem tudott időben a segítségére sietni, mert lefoglalta a küzdelem.
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2012. júl. 9. 16:32

Toa Natra legendája: A lávatenger kincse

Hamarosan. A fanfic forgatókönyvként fog szolgálni Bioexofan számára egy filmhez. Engedélyt kaptam tőle, hogy az ő helyszíneit és karaktereit felhasználva írjam meg.
Greol

HozzászólásSzerző: Ágost » 2011. aug. 19. 18:24

Klassz az egész úgy ahogy van. :D
desmond.tiny96@gmail.coml
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Desmond-Tiny]Brickshelf[/url]|[url=http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=Desmond+Tiny]Brickset[/url]
Ágost

HozzászólásSzerző: Gentar » 2011. aug. 19. 17:53

Í
z
l
é
s
e
k

é
s

p
o
f
o
n
o
k
:D
Gentar

HozzászólásSzerző: pepe620 » 2011. aug. 19. 14:23

Keetongu írta:Szerintem nem kellene "fejezeteknek" hívnod őket.
A részlet jobb kifejezés.

Szerintem Keetnek igaza van. Több észrevétel: pl. a 6. fejezetben (is) sok a szóismétlés. Rögtön az első két mondat, azok sántítanak így, ebben a formában.

Greol írta:Greol és Takron: Küzdelem Makuta Kreiton ellen

6.fejezet

Áthaladtunk egy falun. Ezúttal nem álltunk meg éjszakára a faluban. A lakosok mogorva módon kiűztek minket a faluból. Érdekelt is engem ez most. ...

Lehetett volna inkább egy összetett mondatban: Áthaladtunk egy falun, ahol ezúttal nem álltunk meg éjszakára. A lakosok mogorva módon kiűztek minket onnan. Érdekelt is ez engem most. ...

Több negatív észrevétel nincs, nem rossz a történet, bár tényleg rövidke, 3 HSZ-be bőven belefért volna és akkor nem lenne ennyire széttagolt. A nyelvezete számomra furcsa, sok helyen kifejezetten magyartalan. A fent említett szóismétlés szinte minden ,,fejezetben" tetten érhető, roppant zavaró tud lenni. Mintha egy 14 éves írta volna, nem pedig 21....

A sok tőmondat nagyon szaggatottá teszi a történetet. Legközelebb ha írásra adod a fejed, inkább kevesebb, de összetett mondatot alkoss. Sokkal könnyebb lesz olvasni, hidd el.

Üdv.
Peti
Köszönöm a figyelmet, megyek vissza alkotni...
MOC-topik; Brickshelf; Flickr;Petik's Shop
A modik csoport tagja vagyok, moderálási kérelmeket/észrevételeket PÜ-ben nekem is lehet jelezni!
pepe620

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2011. aug. 19. 13:10

De várom már, hogy ott tartsak a történetemben! :D Amúgy jó lett, szerintem lehetett volna kicsit hosszabb, de így is jó, mert gondolom nem az volt a lényeg, hogy minden részletre kitérjél. Szóval még adtál egy lendületet a forgatás folytatásához, a meglévőn kívül! :wink:
bioexofan

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 19. 11:07

Keetongu írta:Szerintem nem kellene "fejezeteknek" hívnod őket.

Köszönöm a tanácsot, de jó ez így, ahogy van. :roll: :ty18:
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 19. 11:02

Greol és Takron: Küzdelem Makuta Kreiton ellen

Befejezés

Befejeztem a mondatot. A Turagák és a Toa Natra körülöttem állva hallgatta végig a történetemet.
- Így történt az, hogy ide kerültem. Tudom, hogy Kreiton száműzött ide engem. Mivel Takronhoz nem tudok visszatérni, ezentúl ez a sziget lesz az otthonom.
- Szóval így döntöttél. - szólalt meg Takumu - Volna kedved csatlakozni a csapatunkba?
- Nem igazán vagyok olyan, aki másokkal együtt dolgozik - válaszoltam - De rendben. Csatlakozok.

VÉGE

A történet folytatása megtekinthető a Toa Natra legendája című websorozatban, melyet bioexofan készít.
Greol

HozzászólásSzerző: Keetongu » 2011. aug. 19. 10:54

Szerintem nem kellene "fejezeteknek" hívnod őket.
[url=http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=15&t=13058]Eladok[/url]
Keetongu

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 19. 10:49

7. fejezet

Félretaszítottam Kreiton lándzsáját. Takron hátulról tűzesőt zúdított rá, mire a Makuta úgy megütötte, hogy nekirepült egy kunyhónak. Sikerült belerúgnom Kreiton lábába, majd elgáncsoltam. Nyakának szegeztem a pálcám élét.
- Vége van.
Takron feltápászkodott. Kreiton azonban megragadta a lándzsáját, megütött vele, majd testéből egy hatalmas vörös kéz tört ki. Alig tudtam elugrani előle, de a pálcám odalett. Kreiton magába szippantotta. Takron és én egyesült erővel támadtuk Kreitont. Végül az én támadásom terítette le. Kreiton fölé tornyosultunk, mikor hirtelen Takronnal művelt valamit, mert eltűnt a szemem elől.
- Mit tettél?
- Elküldtem őt, messzire innen. És kitöröltem az emlékeit rólad.
Kezemben máris gömbbé formálódott az energia. Egyenesen Kreiton felé dobtam. Ekkor vakító fény lepte el a környéket, és a világ elsötétült körülöttem.
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 19. 8:40

6.fejezet

Áthaladtunk egy falun. Ezúttal nem álltunk meg éjszakára a faluban. A lakosok mogorva módon kiűztek minket a faluból. Érdekelt is engem ez most. Ráadásul Takron majdnem a vesztét lelte. Ekkor jelent meg maga Kreiton. Magas alakja akkora volt, mint négy lakos ebből a faluból. Páncélja éjfekete volt, némi vörös színnel. Mély hangon szólalt meg, és hallatán elfogott az undor.
- Utatoknak most vége van, Toák. A vesztetekbe rohantatok.
Ezzel meglengette nagy lándzsáját, és nekem rontott. Pálcámból szüntelenül sugárzott az energia, de hatástalan volt. A lándzsa kisöpörte alólam a lábaimat, és elzuhantam. Szememből előtört a sugár, ami épphogy karcolta Kreiton lábát, de megérezte. Félregurultam egy döfés elől, és azonnal talpon voltam. Takron hátulról közeledett Kreiton felé.
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 19. 8:23

5.fejezet

A lény elért minket, majd a számból sárga energia tört elő, lebénítva a lényt. Ezután szemeimből hősugarak törtek elő, elporlasztva a lebénított lényt. Takron kifejezte elismerését. Azonban én nem figyeltem rá. Továbbindultam. Rengeteg órán át haladtunk a sivatagban. Végül sűrű dzsungel bukkant fel előttünk.
- Ez már Bota Magna.
- Értem. Akkor már nincs sok hátra, és szembenézhetek Kreitonnal.
Némán gyalogoltunk az aljnövényeten. Ráléptem valamire. Lenéztem a fűbe, és egy kard volt az. Pengéje széles volt, és recés. Megragadtam a kard markolatát, és az eltánt a kezemben, ahogy a pálcám szokott.
- Úgy vélem, ez még jól jöhet később.
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 18. 21:16

4.fejezet

Ahogy beértem a kanyonba, legnagyobb meglepetésemre Takront pillantottam meg.
- Te hogy kerülsz ide? - szólítottam meg - Fél napja repülök.
- Ne légy meglepve. Teleportáltak, mert egy fontos dolgot kellett elintéznem. Ne kérdezd, mit.
- Értem. Nos, akkor menjünk tovább.
Takron felmászott az általam zsákmányolt hátasra, majd továbbindultunk. Közeledtünk a kanyon belseje felé. Ahogy elértük, hirtelen vészjósló sziszegés ütötte meg a fülünket. Hozzám hasonló, fehér páncélos lények törtek ránk.
- Rahkshik. Ne hagyd, hogy a botjaik ereje eltaláljon téged.
Azonban öntudatlanul is sziszegni kezdtem. Pontosan ugyanúgy, mint a többi Rahkshi. Takron kihasználva az alkalmat, gyilkolni kezdte mindet. Elemi erejével hamvasztotta el mindet. Egy azonban rámvetette magát. Nem bírtam felkelni. Éreztem, hogy gyengülni kezdek. De abban a szekundumban, iszonyatos hőt éreztem, ami egy tűzgolyó volt, egyenesen Takron kezéből. A Rahkshi belecsapódott egy sziklába, és a lény, ami a fejéből kúszott ki, felénk indult meg. Már talpon voltam, támadásra emelt pálcával.
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2011. aug. 18. 21:04

3.fejezet

Sötétedés után értünk be Vulcanusban. Az éjszakát egy fogadóban töltöttük. Másnap egy alacsony, de alaposan felpáncélozott alak jött nekem. Még este hallottam erről az alakról. A neve Malum.Feldöntött, majd elővettem a pálcámat. Egy újabb energialöketet sikerült létrehoznom, és Malum legalább a fél falun végigrepült. Egy másik vörös páncélos alak jött, és elküldte a bámészkodókat. Takron sehol sem volt. Úgy döntöttem, hogy egyedül indulok tovább. A levegőbe emelkedtem, majd egyre magasabbra. Végül megpillantottam a távolba tűnő sivatagot, és megindultam. Vulcanust már messze magam mögött hagytam, mikor egy kanyonba értem be.
Greol

Következő

Vissza: Fan Fiction