Niutoa

milyen a storym?

király!
3
30%
0
0 szavazat
elmegy
2
20%
dolgozzak még vele
1
10%
hagyjak fel az írással
4
40%

Szavazatok száma : 10

Re: Niutoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. dec. 7. 19:40

Új Sperush Magna
7.rész

Mata Nui és az Árnyékos már órák óta küzdöttek Teridax ellen.Úgy tűnt velük ellentétben a Makuta nem fárad, csak harcol és harcol. Mata Nui kezében már csak a pajzsa volt meg egy Thornax indító mert ami kardja volt azt elejtette és nem volt ideje felvenni.A Makuta folyamatosan regenerálta a páncélján lévő rést, közben pedig láncvillámokkal elfogta az Árnyékost. Mata Nuit tiszta erővel megütötte és a földhöz vágódott.Teridax felemelte az elejtett kardot majd így szólt.
-Itt a vége , Mata Nui.
Teridax készült hogy a karddal félbevágja a maszkot, amikor keze jégkötelek fogságába került,majd maga a keze is megfagyott amit nem tudott mire vélni.
-Ki meri?!-kérdezte a Makuta.
-Csak mi.-válaszolt egy hang.
Az Elemi Lordok voltak azok.Teridax rájött , hogy a jég lord fagyasztotta meg a kezét, mivel nagyobb elemi erővel rendelkezett mint a legerősebb jég elemű lény akit eddig látott nem volt nagy gond lefagyasztani azt amit elvileg nem lehetett.A Dzsungel Elemi Lordja minden közelben fellelhető növény alakját olyanná változtatta amelyek képesek áthatolni a Makuta legyengült páncélján.Teridax a végüket az erejével még sikerült tompítania , hogy ne sértse fel annyira a páncélját , hogy eszenciájának további része is kiszökjön.
-Ezért még megfizettek Lordok!-üvöltötte Teridax.
A víz Elemi Lordja kezeiből víz áramlott a Makuta felé.Teridax érezte , hogy a víz minden a , harc közben keletkezett rést a páncélján igyekezett kiszélesíteni , ezzel is kis mennyiségben szökött ki az Antidermisz.
A Szikla és Tűz Elemi Lordja kombinálta az erejét ezzel ,egy lávalényt hoztak létre amit ketten irányítottak.
Teridax igyekezett elrepülni , mire a lény a kezeivel leolvasztotta a hátáról a szárnyakat.Teridax a szemeiből lőtte ki a félelem erejét próbálva mindenkire célozni ám nem járt sikerrel.A Tűz Elemi Lordja a Homok Lorddal együtt üveget képeztek ami tükörként működött így a félelem erejét visszairányította a Makutára.A megfélemlített Teridax zavartan nézelődött körbe-körbe,noha tudta mi a baj nem bírta leküzdeni.
-Ezért megfizettek!-üvöltötte a Makuta félelemmel a hangjában.
Teridax a mágneses erejével vonzotta magához a kiszökő Antidermiszt , ekkor azonban érezte , hogy a lábát nyeli el a homok majd ő is el süllyed benne.A homok végül betemette Teridaxot majd a Lord fokozatosan kezdte összenyomni a homokot , ami egy hirtelen mozdulattal egy kúp formájú homoktörmelékké állt össze .
Odamentek megnézni a feloldott kúpban mi maradt.Meglepetésükre semmi nem maradt, se páncél se semmi egyéb.Nem tudta senki mi történt, meghalt-e vagy elteleportálta magát.
-Nem csak ő tűnt el.-mondta Mata Nui.-Az Árnyékosnak is nyoma veszett.
Ekkor meglátták a többieket ,a 4 legyőzött Barrakit cipelik. Brutaka elmondta , hogy Voporak elszökött.
-Én tovább megyek a mag felé hátha eljutok egy másik helyre-mondta Mata Nui.
-Rendben, mi pedig megpróbáljuk olyanná alkotni Spherus Magnát amilyen eredetileg volt , mielőtt még felrobbanna.-mondta Helryx.
Mata Nui felemelte a kardját , majd a hátára tette.
-Járjatok sikerrel barátaim.-ezzel a mondattal ment be Mata Nui a labirintusba , onnan meg tovább a mag felé.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára nuitoa 2009. dec. 8. 15:25-kor.
Ackar
Patience is the first lesson to become a great Glatorian
nuitoa

HozzászólásSzerző: Nachos » 2009. dec. 4. 16:43

Egy tanács , amit jobb lenne , ha megfogadnál :
SZVSZ hagyj fel ezzel a "VÉLEMÉNYEKET KÉREK" mondattal, aki akar valamit írni, az úgy is ír, aki meg nem az nem. Vagy legalább a sztorid végére írd, hogy ne kelljen mindig egy külön hsz-t írnod .
【ツ】
Nachos

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. dec. 4. 16:02

VÉLEMÉNYEKET KÉREK
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. dec. 4. 16:01

Új Sperush Magna
6.rész

Mata Nui az égbe emelte kardját felkészülve a harca amelyet a valaha volt legveszélyesebb ellensége ellen fog megvívni.
-Egy egyszerű karnál meg egy puccos maszknál több kell ahhoz , hogy engem legyőzz-mondta Teridax,
-Lehet , hogy nem vagyok olyan erős mint te,de nem fogom hagyni magam Teridax.
Azzal Teridax jobb keze elkezdett izzani ami azt jelenti , hogy plazma elemet használ.Bal ketében cikázott az elektromosság,szemei pedig izzó hősugarakat lövelltek amelyeket Mata Nui kikerült ,majd életenergiával töltött kardját a Makuta vállába vágta.Noha a páncél vastag volt még így is sikerült úgy belevágnia , hogy szivárogjon belőle az Antidermisz.
-Ezért megfizetsz te ex nagy szellem.
-Azt még meglátjuk Teridax.
Amint befejezte ,Mata Nui egy Thornaxot lőtt ki egyenesen arra a pontra ahol a páncél megsérült.
-Uhhhhhaa!-üvöltötte Terdax
-Csak nem fájt mert akkor a következő is fájni fog-mondta Mata Nui.
-Azt még meglátjuk.
Azzal Teridax használatba vette a növények feletti erejét és minden közelben lévő növényt növeszteni kezdett majd azok indáival elkapta Mata Nuit.
-Ezzel nem mész sokra Makuta, a növények is élőlények.
Azzal az Életmaszkjának erejét bevetve elkezdte gyöngíteni a növények életerejét amelyek szorítása folyamatosan gyengült, amíg ellnem engedték.
-Annyira megvagy zavarodva Teridax , hogy azt sem tudod hogyan kell harcolni?-kérdezte Mata Nui.
-Arra nem gondoltál , hogy eddig csak az erődet méregettem Mata Nui.
-Hm?Mi a?A pajzsom, mit csinálsz vele?
-A mágneses erőmet arra használom , hogy összezúzzam a kis barátod főleg mivel most fémes alakban van.
-Click változz vissza.-mondta Mata Nui.
Amint a Scarabax visszaváltozott , Teridax lerohanta Mata Nuit aki elejtette közben a Kardját.A Makuta mindkét keze izzott a plazma erőtől amitől Mata Nui keze majd a teste folyamatosan porladt el , főleg , hogy az igazából homokból állt.
-Tudom , hogy a tudatod a maszkban van még,úgyhogy el kell ,hogy pusztítsam a maszkot ,hogy meghalj.
-Uhhaa!-üvöltött megint a Makuta.-Ki merte levágni a jobb karomat.
-Csak én ó nagy Makuta-felelt az Árnyékos.
-De hogyan, hisz stázisba zártalak majd elteleportáltalak be az erdőbe.
-Igaz de előtte a pálcám erejével protodermisz hártyával vettem magam körül , amit miután feltörtem kiszabadultam.És ahogy látom hamarosan véged mert az eszenciád már szökik is ki.
Ekkor az Ignika elkezdett izzani mert új testet teremt magának,pont olyat mint ami akkor volt amikor Bara Magnára érkezett.Kezébevette a kardját és az ismét pajzzsá alakult Clicket majd így szólt.
-Árnyékos, mit szólnál ha ennek a harcnak az erejéig szövetkeznénk?
-Ha ez a harc Teridax halálával ér véget akkor miért is ne.-válaszolt az Árnyékos.
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. dec. 2. 15:44

Új Sperush Magna
5.rész

Takanuva,Hewki,Helryx, és Lesovik Toa a 6 Elemi Lorddal a Végzet Völgyébe mentek megkeresni a 4 Barrakit.
Nemrég összecsaptak a testvériséggel melynek eredmény a következő:
-a seregük tagjaik meghaltak vagy elmenekültek
-Icarax megölte Teridaxot
-az erődjük teljesen megsemmisült az úszó szigettel együtt
-Karzahnit elfogták és túszként tartják fogva , hogy kivallassák
Ám nemcsak tőlük tartanak,ugyanis a kémük a vadászok között jelentette , hogy az Árnyékos Voporakkal és 6 Hordika Sárkánnyal szintén a völgy szívébe tart.Mielőtt elindultak mind a 6 törzstől 1-2 fős segítséget kért akiket Brutaka hoz magukkal.A Tűztörzstől nem remélnek sok mindent mert Ackar Vezonnal fog megküzdeni az Élet Maszkjáért , hogy Gresht visszaváltoztassák és Mata Nui és újra köztük legyen. Nem telt el 1 óra mire utolérték ez erdő végén a Barrakikat.
-4 a 4 ellen, egyenlő esélyek.-mondta Hewki.
-Ez közel sem egyenlő, porrá zúzunk titeket.-mondta Pridak aki azonnal támadásba lendült.
Takanuva még nem nyerte vissza a fényének maradékát úgyhogy Erőlándzsájából árnyékot lőtt ki , hogy elvakítsa Pridakot. Ezek után Hewki lecsökkentette körülötte a gravitációt , hogy belerúghasson amitől nagyobbat esik amit ki is használt.Majd megnövelte körülötte a gravitációt ,hogy nagyobb erővel csapódjon neki a fának.Lesovik Kalmahval küzdött aki kemény ellenfélnek bizonyult,Mantax Helryxel, míg Ehlek Hewkivel és Takanuvával amíg Pridak fel nem tápászkodott és segített neki.Mintha nem lett volna elég baja a 4 Toának mindegyik körül 1-1 protodermisz kötél jelent meg ami miatt nem bírtak mozdulni.
-Oh hát nem tudtátok, szövetségben állunk a Sötét Vadászokkal.Tudtuk , hogy utánunk eredtek ezér elmeséltük neki célunk és azt , hogy segítsen,így akármit találunk azt vele is megosztjuk.Úgyhogy most kezdődhet a Toamészárló parti.-fejezte be Pridak.
-De nem nélkülünk-ez hang egy most megnyíló dimenziókapuból jött.
A kapuból Brutaka,Malum,Kiina,Bomonga, és egy arany színű harcos lépett elő aki egy fejjel magasabb volt mint Brutaka.
-Az Aréna harcnak vége, Ackar 3 perc alatt legyőzte Vezont, 1 Thornaxal leterítette őt majd lángkardjával levágta a fél Skakdi sisakjáról a maszkot,majd még mielőtt felkelhetett volna , Ackar hozzávágta a pajzsát amitől Vezon elájult , Gresht pedig visszaváltoztatták vele-fejezte be a hossú mondandóját Malum.
-És ki a nagy barátotok?-kérdezte az Árnyékos.
-A nevem Toa Mata Nui.
-Mata Nui? Te nem egy kisebb testet csináltál magadnak?Felderítő azt mondta ,hogy...
-Igen-szakította félbe az Árnyékost a nagy szellem.-De miután Brutaka mondta mire készül a sivatag homokjából egy újat alkottam magamnak.
-Helyes, ahogy látom nem jutunk tovább harc nélkül-mondta Malum.
-Jól látod Glatorian, de a harc a ti halálotokkal és az Élet maszkjának megszerzésével fog végződni-mondta Ehlek, aki rávetette magát Malumra.Ez volt élete legnagyobb hibája. Malum ugyanis egy szaltóval(amit Cervatus könyvéből tanult) kikerülte a támadást majd ráugrott Ehlekre. Mielőtt az megrázhatta volna elektromos erejével a dühös Malumot, az a karmait elborította lángokkal majd azt mind Ehlek fejére zúdította.
Ehleket a fejére helyezett vízzel töltött sisak megvédte de az megrepedt és cseppekben szivárgott a víz.
Malum felemelte a Barrakit majd 3szor hasba vágta majd nekihajította egy fának.
-Ó ti még nem is tudjátok, ha Malum dühös lesz ölni is képes.-jegyezte meg Kiina.
Hordika Sárkányok támadás!-parancsolta az Árnyékos.
Mind Mata Nuit támadta meg de az a maszkerejével elkezdte gyöngíteni a sárkányok életerejét.Mire végzett a sárkányok még éltek de olyan gyöngék lettek , hogy mozogni alig bírtak.
-Nyomorultak,Voporak gyerünk intézd el őket amíg elérem az utam végét-felelte az Árnyékos.
-Én utána megyek-mondta Mata Nui.
-Rendben ,de siess-mondta a kiszabadított Helryx.
Amíg futottak árnyékos egysze egyszer visszanézett , hogy lézersugarakat lőjjön ki a szeméből, de ilyenkor
mindig egy fát vagy szikladarabot megnövesztett , hogy az felfogja.
Mikor odaértek egy szárnyakkal rendelkező személy állt előttük , körülbelül akkora mint Mata Nui.
-Ki vagy?-kérdezte az Árnyékos.
A lény nem felelt,helyette összeszorította az öklét mire az Árnyékos sikoltani kezdett majd egy fényjátékot kísérve eltűnt.
-Mért ölted meg Árnyékost?!-követelte Mata Nui.
-Rég megakartam ezt tenni vele, és veled is ezt fogom tenni-válaszolt a lény.
Mata Nui felismerte a hangot és lassan a testet is mikor megfordult.Mikor még álomban volt látta mi történik az univerzumában. Látta ahogy a Metru Toák egy ilyen lénnyel küzdenek.
-Teridax!-kiáltotta Mata Nui.-De te meghaltál,Icarax megölt téged.
-Nem. Tudod miután a páncélom elpusztult elkezdte a hőlátás erejével pusztítani az eszenciám,de megtettetve, hogy az elégett elteleportáltam magam be az erődbe ahol megszálltam egy üres, új fejlesztésű páncélt.Ezek után eljöttem ide, a többit meg már tudod.-fejezte be Teridax.
-És most Nagy szellem , befejezzük amit legutóbb abbahagytunk.
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. dec. 1. 19:01

kösz
probálom ugy irni hogy a mellékszereplők előkerüljenek 1-1 nagyobb vagy hoszabb harc erejéig PL most Feyre
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: maxilos » 2009. dec. 1. 18:02

nem rossz,ez az utolsó fejezet kifejezetten tetszett
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

Egy kis LOTR: http://www.youtube.com/watch?v=Wb5QEaM9p2k
maxilos

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. dec. 1. 16:43

néhány összefoglaló véleményt kérek az Új Sperush Magna story eddigi kiadásairól
mien mit javítsak rajta jó e vagy rossz
ieneket

VÉLEMÉNYEKET KÉREK..
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. nov. 30. 13:03

Új Sperush Magna
4.rész

Helryx,Axonn, és Feyre a vas Toa a sivatagot járták , hogy új harcosokat találjanak.Hallottak 1-2 pletykát egy kihalt törzsről és annak néhány túlélőjéről akik közül egyet a sivatag rémének nevetek.Tellurist.Azt hallották , hogy tőle még a Skrallok is távol tartják magukat.A sivatag ismeretlen részét járták.Eredeti céljuk Gresh pótlása volt de az Agori Tarduk mesélt nekik a végzet völgyéről és amiket arra láttak, és egy Glatorianról is hllottak , Surelről.
-Tellurisről csak annyit tudunk , hogy egy különös járművet vezet,de miről ismerjük fel?-kérdezte Feyre.
-Szokatlan a sisak alakja, azonkívül nem sok jármű van a sivatagban valamiről biztos .... ahh-kiáltott Helryx miután a homokból valami egy sziklafalhoz csapta.
Axonn előkészítette fejszéjét a harcra.
Ki vagy?-kérdezte a zömök harcos a lénytől aki egy lánctalpas járművön emelkedett ki a homokból.
-A nevem Telluris, hát a tiétek?
-Az enyém Axonn, ő itt Feyre, az ott meg Helryx, és téged kerestünk.
-Engem, mit akartok tőlem?-kérdezte.
-A segítségedet.Azt hallottuk a megfelelő fizetségért bármi megteszel igaz?
-Részben igen, részben nem.
-Mí, ezt ,hogy érted?-kérdezte Feyre.
-Ez egyszerű, valóban fizetségért dolgozom, de harcokkal is.Ha legyőztök megegyeztünk ,de ha nem akkor végetek.
-Mi nem veszítünk!-szólalt fel Helryx.
-Akkor mutassátok mit tudtok.-Amint Telluris befejezte , lánctalpas járművét az ellenfelei felé irányította.
Mind kitértek előle ,de megfordult és Axonnt vette célba.Ő eltette fejszéjét és puszta kézzel megfogt a a járművet és tartotta, de nehezen.Ekkor Feyre vas tüskéket növesztett a lánctalpakra amitől az tönkrement .
-Itt a vég -mormogta Feyre .
-Hmhmh , még nem egészen.-mondta önelégülten Telluris.A Skopio XV1 egy különleges jármű,nevéből is kiderül a skorpió szócska nem viccből van benne!
Amint befejezte a jármű lánctalpai mozogni kezdtek majd 4 lábra álltak , hátulján a farok rész is kiemelkedett.
Az 2 agyút és 1 Thornax indítót rejtett.
-Azt mondom kezdjük elölről fiúk.
A Skopio fogait Axonnra irányította és elkapta, aki próbálta szétfeszíteni de nekicsapták a sziklafalnak. Helryx víz fölötti elemével próbálta nedvesíteni a jármű alatt a talajt hátha felbukik benne , vagy odaragad.Ám a siker elmaradt mert egy Thornax eltalálta.Feyrére egy lövedékkel célzott amit ki is lőtt de az nem hatott a Toára mert vas erejével ártalmatlanná tette a vasgolyót.
-Én egy vas elemű Toa vagyok,ezek a lövedékek nem hatnak rám.
-És a Thornaxhoz mit szólsz-felelt Telluris.
Aztán tüzelt is ,de Feyre a Calix segítségével kikerülte őket,majd elővette vaskarmait és pengéjét.A maszkja segítségével a sziklafalra ugrott , onnan meg egy dupla szaltóval a jármű fölé , majd elemi erejét a fegyverein átvezette és esés közben levágta a Skopio XV1 egyik lábát.
-Ezért megfizetsz!-ordította Telluris.
Ám addigra Helryx és Axonn is felkelt.A víz Toa a jármű fej részére vizet lőtt ki buzogányából , hogy ezzel is megzavarja a pilótát,amíg Axonn felkapta a levágott lábat majd hozzávágta az egyik hátsólábhoz,így az is leszakadt.Helryx a kilőtt vízből vizkezet formált amivel elkapta a Glatoriant amíg a gép összeesett.
-Nee! A gépem, a gyönyörű gépezetem.
-Dolgozz velünk és nemcsak megjavíthatod a géped de fel is turbózhatod azt, és talán még Artakhával is találkozhatsz.-fejezte be Helryx.
-Artakha,ki az.-kérdezte a Glatorian.
-Ő egy legenda , és a legnagyobb építő aki csak élt a Nagy Lények óta.Nos mi a válaszod-Kérdezte Helryx.
-Legyen veletek megyek-fejezte be Telluris.
Még egyikük sem sejtette , hogy 3 vas farkas és Surel is figyelte őket.

A Makuta Testvériség erődjénél eközben egy új szövetség köttetett.A Skakdik is társultak a Makuták seregeihez,nagy mennyiségű kincs és fegyverzet fejében.A Skakdik új vezérét Miserix nevezte ki.
-Nektan-te leszel a Skakdik új vezére.
-Értettem-válaszolt Nektan
-Mutran, végeztetek?-kérdezte Miserix.
-Igen , már minden Skrall és Skrallnővér rendelkezik árnyék elemmel,ezenkívül a csontvadászokat is sikerült a szövetségünkbe szervezni hála Tumának.
-Nagyszerű-Mondta Miserix. Hamarosan az egész bolygó a miénk lesz, és azzal együtt lesz a miénk az Óriásrobot is!
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára nuitoa 2009. dec. 1. 18:33-kor.
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: VIPERAS » 2009. nov. 28. 17:01

ugyhogy azt mondom jó a story! 8)
VIPERAS

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. nov. 27. 20:45

Új Sperush Magna
3.rész

Axxon a Nagy Dzsungel Teasarai részén volt , Gresht edzette mert hamarosan a Skakdi Vezon ellen fog összecsapni az arénában egy kisebb oázisért amit nemrég fedeztek fel a sivatagban.Gresh nem értette minek kell ellenfeleinek a víz mikor Zakaz ami a sivatag határait tágítja , tele van vízzel.De Axxon elmondta neki , hogy a Skakdik barbár nép akik szeretnek ezt-azt elvenni másoktól , főleg most hiszen a dzsungel nagy , vízzel még nincs annyira tele mint ahogy azt Turaga Matau , Mata Nui szigetéről tartott meséiben Le-Koronál hallotta.
Axxon azt is elmesélte , hogy nemrég tanúja volt annak ahogy egy kisebb csapat a Skakdikból lerohanta a őt , Brutakát amint épp Mata Nuit edzették ,hogy ismerheti meg a maszk erejének használatát.Mata Nui testét egy szemsugárral elpusztították , a maszkot Vezon egybe a magához illesztette ezáltal pont úgy nézett ki mint régen, csakhogy Brutaka Olmak maszkját is ellopta, ami miatt Greshnek ez lesz az eddigi legnehezebb harca.
A harcra Vastus ment volna de megsérült abban a harcban amit egy raksi-kaita ellen vívot.Persze nyert de bal lába megsérült.
-Nem mondom , hogy könnyű dolgo lesz de téged Ackar,vastus, és az a kígyó Metus is kiképzett, valamint olvastad Cervatus köyvét úgyhogy van esélyed.Megnéztem a felszerelésed , 4 érett Thornaxot viszel ugye?
-Igen-válaszolt a fiatal.
-Hozzátettem 1 túlérett Thornaxot is ami mint tudod robban , nem nézik jó szemmel tudom ,de muszáj hogyha nyerni akarsz erre szükséged van.

A Nagy Vulkánt most újítják miután nemrég egy kisebb sereg Vamprah vezetése alatt Raksikból, Skrallokból. Szerencsére Kopaka ,Lewa, és Pohatu megtalálták a 3 Karda Nuii járművet , miután felfedezték , hogy a Nagy Szellem nem tudta egyesíteni teljesen a Bolygót , mert rétegekre vált.Olyan volt mint Mata Nui szigete alatta Metru Nui , még lejjebb pedig Karda Nui.Mielőtt ideértek a Rend felfedte egyik tervét miszerint ezeket egyesíteni kell.Szerencsére időben érkeztek és megmentették őket.Most azonban sokan a dzsungel törzs arénájába tartottak.

Az arénában már mind a két fél jelen volt , csak a kezdésre vártak.
-És harc!-kiáltotta az Arbeitor nevű Agori.
Gresh futni kezdett Vezon szemsugarai elől , így próbálva közelebb jutni hozzá.Vezon elővette pajzsát, és a Fúzió lándzsáját és azzal is tüzelt.A dzsungel törzsi harcosnak sikerült közelebb jutnia.Ezután vette kezdetét a valódi harc.Gresh 3 karra mért rúgással , és két vágással amit Vezon a pajzsával védte ki.Vezont egy Gresh által kilőtt Thornax telibe találta amitől hátrarepült az arénában.
-Te kis! ezért megfizetsz!-mondta a fél-Skakdi.
Ekkor felhelyezte az Olmakot és átlépett a dimenzió kapun , ekkor 3 másik kapu jelent meg a harcos körül és mindegyikből energia sugarak áramlottak ki.Gresh a pengéit a hátára helyezte, elővett a meglévő 4 Thornaxból 1-mat.
-Most a legújabb mozdulatom látod Vezon, ezt Brutakával gyakoroltam direkt ellened.-jelentette ki Gresh.
Ekkor beugrott az egyik kapuba ahol azonnal megpillantotta ellenfelét.Gresh tüzelt és eltalálta Vezont, aki ettől kirepült a kapuból,de itt még nem volt vége , mert Gresh utána futott és lerúgta arcáról a maszkot majd egy újabb lövéssel széttörte azt.
-Neeeeeeee!-kiáltotta a fél-Skakdi
-Ezért megfizetsz.
-Mindig ezért megfizetsz-et mondasz de idáig semmit nem tettél ezért.
-Azt majd meglátjuk-amint befejezte egy undorító mosolyt villantott
Ekkor elővette Zamor lövőjét , majd az élet maszkjával elkezdte gyengíteni az életerejét , hogy összeessen majd egy Zamor gömböt lőtt ki rá ami elszívta az erejét és Vezonnak adta azt, majd visszaadta az életerejét.
-A Halál maszkja lesz a veszted.-jelentette ki Vezon.
Amint végzett a maszk segítségével át alakította Gresht egy agori termetű lénnyé,teste sötét zöld lett, páncélja világos zöld lett.Mellvértje kisebb lett a testénél,vállvértje pedig a felkarjára került.Sisakja is világos zöld lett, pengéi viszont szürkék.Mivel erejét elszívták elvesztette a levegő feletti erejét, és lábra is alig bírt állni nem ,hogy lábon maradni.
Vezon odasétált hozzá majd így szólt.
-Na mi van most mit akarsz mondani, ja tudom már egy sikoly fog jönni mikor átszúrom rajtad a Fúzió lándzsáját.A kegyelem döfésre készült mikor, Iruini Toa megfogta Vezon lándzsáját.
-A harcnak vége , te nyertél , azon kívűl nem ölhetsz az arénában, másodszor nem is hagynánk.
-Cöh, rendben, de jegyezd meg , hamarosan mindent a Skakdi ural.
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. nov. 25. 14:53

Új Sperush Magna
2.rész

Körülbelül fél órája sétál a felfedező csoport a jég hídon és egymásnak mesélik a történeteket és osztják meg ismereteiket egymással.Ekkor azonban egy vízkéz emelkedett ki a vízből összedöntve a hidat az utazókat elkapta de a karaván a vízbe hullt , értékes rakományát pedig elvitte a víz vagy inkább az aki a vízben volt.
-Ki, vagy mi vagy?-kérdezte Tahu.
-Én a víz Elemi Lordja vagyok , ti pedig behatoltatok a területemre , úgyhogy a büntetésetek halál lesz
-Ne tedd !!!!!-egy ismeretlen hang szólalt fel.
Hahli Toa volt az.
-Ismered őket Hahli?-kérdezte a Lord.
-Többségüket igen, engedd meg nekik , hogy velem jöjjenek hidd el nem bánod meg.
Később a tengeren úszó Ga-Metruban elmondat mindent amire kiváncsiak voltak a többiek sőt többet is.
Csak Ta-Metru szenvedett a rengésektől, meg azt is ,hogy minden falu eggyé vált az itteniekkel és a Matoran univerzum minden lakója ide került, továbbá a a falvak vezető tárgyalásra mentek a nagy vulkánba.
-És mi van a renddel , a testvériséggel meg a többiekkel?-kérdezte Solek(Solek a karavánon ülő matoranok közül volt itt).
-A királyság egy vizen úszó szigetet tett magáévá, a vadászok a sivatagba kerültek a Skakdikal meg a Vortixokkal, a rend bázisa valószínűleg a dzsungel határára került.-válaszolt Tarix.
-Honnan tudjátok?-kérdezte Tahu.
-Az alapján amit mondtatok 5 napig feküdtetek kómában-válaszolt Kiina.
-Akkor ők voltak azok a lovasok akiket láttunk Tahu-szólalt fel Ackar.
-Kik azok a sárga Matoranok-kérdezte Tahu.
-Villám elemű Matoranok-mondta Hahli.
A többi Toa és a Glatorianok is megtudták , hogy olyan matoránok is a falvaikba kerültek akiknek nem olyan az elemük , meg Toák.Tahu és Ackar mikor visszaértek a Nagy vulkánhoz Helryxet,Axxont, és Mata Nui-látták.
Elmesélték a tárgyalások eredményét amely ezeket az eredményeket hozta:
-Ha a városok összevesznek egymással enyhébb esetben Kohlival , durvább esetben Aréna harcal döntik el melyik félnek van igaza,vagy érdemli meg a kincset.
A többi az alap dolog amiket eddig is betartottak, ez a törvény csak az ellenséges fajok miatt kellett.
-Én elviszem Mata Nuit , hogy megtanítsam arra hogyan használja a maszk erejét.
A testvériség bázisán Miserix 5 nap alatt összehozta a Skrall nővéreket, Tuma irányítása alá egyesítette újra a többi Skralt, továbbá megtalállták a Csontvadászokat, és a Baterrákat is és rábeszélték őket ,hogy szövetkezzenek velük és egymással ,hogy uralják ezt ezt a bolygót. Ám egyedül Tuma emelt hangot ez ellen mert a végén a Baterrák megölik őket, azaz megtámadják a Skrallokat.
-Ha rábeszéled a Skrallokat , hogy te leszel a parncsnokuk de a testvériségnek dolgozzanak akkor gondoskodunk a békéről-mondta Miserix.
Tuma beleegyezett és kiment elmondani a Skralloknak , hogy a tesvériséget fogják szolgálni.
-Kész, halhattátok-mondta Tuma.
Icaraxnak nem kellett több , mert amint Tuma befejezte 1 Tridax podot dobott rá , és a piócák azonnal elkezdték a fényevést.
-Nem akartam , hogy a terveben valamit elrontson , ez így neked is jobb Miserix-mondta a makuta.
-Igaz.
-Mutran , hogy álltok a vírussal amellyel a Skrallokat fegyverezzük föl?
-Jól , nemsokára megleszünk.-jött a válasz.
-Nagyszerű, hamarosan egy sereg árnyharcosunk lesz-fejezte be Miserix egy rémes/ördögi kacajjal.
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. nov. 23. 18:38

én nem vulcanos ra gondoltam hanem ugy ahogy oda le van írva
így jellemezte a helyet
Ackar
nuitoa

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2009. nov. 23. 17:27

Elnézést de Vulcanus nem vulkános.Tudom nem szereted hogy javítgatnak de ezekre figyelj oda.
"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
— Vezon, Federation of Fear
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: nuitoa » 2009. nov. 22. 16:05

Új Sperush Magna
1.rész

Tahu kómásan feküdt Ta-metru egyik kohója mellett miután egy rengés rázta meg az univerzumot.Mikor felébredt furcsa lényeket látott és az az érzése volt , hogy nem Metru Nuin van,de még csak nem is a Matoran univerzumban.Mikor felnézett falakat látott.Aztán rájött , hogy azok nem falak hanem egy vulkán kráterében vannak.Az egyik Agori odasétált hozzá és felsegítette majd megkérdezte ki is ő.Tahunak feltünt hogy a lény olyan mint egy matoran csak sisakot visel maszk helyett majd így szólt.
-A nevem Tahu , a tűz Toája vagyok , és a tied kicsike.
-A nevem Raanu a tűztörzs és Mega város vezetője vagyok , vagyis már csak a törzs vezére vagyok ahogy elnézem a helyet.
-Várjunk , azt mondtad Toa vagy?-kérdezte az Agori.
-Igen, ismersz más Toákat is?
-Hm... egyet ismertem , a neve Mata Nui volt.
-Mata Nui?? a nagy szellem??
-Azt nem tudom milyen szellem de neki köszönhetjük , hogy legyőztük a Skrallokat.
-Skrall ? Sokat kell még mesélned kicsike de előbb meg kell találnom a testvéreim és a Turagákat , a Turagák hasonlóak hozzátok csak öregebbek, ők meg Matoranok.-mondta Tahu.
-Várj-szólt valaki.
-A nevem Ackar, és nem tudom mi történ és azt se , hogy kik is vagytok de szeretnék menni .
-Gyere-mondta a Toa.
Mikor felértek a kráterre mindketten rájöttek mi történt.
-Valami, vagy valaki egyesítette a falvainkat - mondta Ackar.
-Hová mész Toa?-kérdezte Ackar.
-Megkeresem a többieket.
-Várj nézz körül, ez egy vulkános , tüzes hely ,ami utána jön az meg csak sivatag , várj amíg hozok két Homok Cserkészt.
Miután ez megvolt útnak indultak,hogy elüssék az időt amíg nem találnak valakit , Ackar megkérte Tahut hogy meséljen neki arról a helyről ahonnan származik.A mesélés csak1-2 óráig tartott mert megtámadták őket.
-Csontvadászok!-kiáltott Ackar.
Tahu nem kérdezősködött mert eleve gondolta , hogy rossz szándékúak.Az egyik vadász célba vette a Thornax indítójával és tüzelt, de Tahu aktiválta maszkja erejét , hogy kivédje azt.
-Ez nem robban akkorát mint egy cordak rakéta de ha eltalál lehet , hogy most nem tudnék harcolni.
Amint kimondta elővette a pajzsát és tüzet lőtt ki belőle,így tett Ackar is , s így elüldözték őket.Tahu úgy döntött a gyorsaság maszkjának erejével felruházza a Cserkészeket , hogy gyorsabbak legyenek.
1 óra elteltével meglepő látvány tárult a szemük elé. Egy óriás tenger volt ott de ekkorát még nem látott egyikük sem.
-Úgy látszik homok cserkészek helyett vízi vagy kétéltű cserkészekkel kellett volna jönnötök!-szólalt fel egy hang.
-Ilyen vicceket ilyenkor egy Toa sem tud elsütni , csak te Lewa.
Lewa a repüléshez alkalmazkodott páncéljában szárnyalt az égen , alatta egy karaván ment 2 agoirval és 2 matoránnal akiket 1 cserkészen ülő fehér harcos kísért.
Mit csináltok itt?-kérdezte Lewa.
-Felderítjük az új bolygót és megkeressük azokat akikről Tahu beszélt.
-Hát akkor eddig jutottatok, bár Tahunak meg nekem nem gond ezen a vízen átkeljutni, amúgy tudtátok , hogy minden faj a mi univerzumunkból ide került?
-Most már igen de így többet kell mesélnetek nekünk erről-mondta Ackar.
-Könnyű itt átkelni , Mata Nui felruházott a jég elemével így tudok egy jég hidat csinálni és azon átkelni.
-Az ötlet jó de ki vagy és mért nem előbb mondtad,-kérdezte Tahu
-A nevem Gelu és nem akartalak titeket félbe szakítani.
-Itt mindenkit felruháztak elemi erővel?-kérdezte Lewa
-Csak a Glatorianok , Mata Nui segítségével.-mondta Ackar.
Ezek után Gelu elkezdte munkáját és hidat csinált , így a harcosok és karaván útnak indult a tenger városa felé amiről még csak nem is tudnak mint ahogy arról sem mi várja őket ott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nuitoa 2009. nov. 22. 20:11-kor.
Ackar
nuitoa

ElőzőKövetkező

Vissza: Fan Fiction