Maxilos

Re: Maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. jún. 30. 19:53

csupán annyi a szerepe,hogy Kopaka észreveszi,és rajta keresztül meglátja a kapuboltot
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

Egy kis LOTR: http://www.youtube.com/watch?v=Wb5QEaM9p2k
maxilos

HozzászólásSzerző: wertuias » 2010. jún. 30. 19:29

Jó lett, de nem értem, hogy miért kerül szóba az a világító maszk, ha utána semmi szerepe nincs.
A fentiek kizárólag a saját véleményemet és mesterséges szinezéket tartalmaznak. Kivéve, ahol nem.

Eladó készleteim: http://www.bricklink.com/store.asp?p=wertuias
wertuias

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. jún. 30. 19:12

8

Kopaka magasba emelte fegyverét a diadal ünnepléseképp. Majd leugrott a talajra a hulladomb elé,és eltette a csatabárdját. Photok ott termett mellette.
-Szép volt!-mondta. Mármint a csata. Egyedül visszatartani egy ekkora sereget!
-Te is segítettél,ismerjük be. De ha Toa akarsz lenni,egyet jól jegyezz meg:sose add fel harc nélkül! Így derült ki számomra is,hogy ezek a rémségek gyengék és bénák voltak,valami gonosz erő fegyvert adott a kezükbe elrettentésként,s azt hitte,nem lesz olyan,aki szembe mer szállni velük. De egy tapasztalt és bátor harcos könnyű győzelmet arathat felettük.
Photok bólintott. Még egyszer visszanéztek a dombra,aztán Kopaka a kulcshoz nyúlt.
-Most a következő feladat:mit kezdjek ezzel? Nyilván van itt egy kulcslyuk,de természetesen keresgélés nélkül nem találhatom meg.
-A labirintus felét összetörtük már,nem lehet sok hátra-így Photok.
Vicces- mondta Kopaka. Gyere,ne vesztegessük az időnket.
Belépett a kis terembe,és alaposan körülnézett. Az asztalt a harc közben összetörték,és megmaradt darabjai a padlót színesítették. A falak teljesen simának tűntek,még karcolás sem látszott rajtuk. Kopaka kőrbe járta a termet,és mikor visszaért a bejárathoz,rossz előérzete támadt.
Kifelé!-kiáltotta,de már későn.
Ahol az előbb a szétlőtt kapu helye volt,most egy áthatolhatatlan kőfal választotta el őket a külvilágtól. Bár részben szerencsések voltak,ugyanis a kőfal felszínén vékony üreg tátongott. A Jég Toája kulcslyuknak vélte,ezért beletette az arany kulcsot,és balra fordította.
A talaj megremegett,csakhogy most nem kettészakadt,hanem mindenestől a mélybe hullott a két bajtárssal együtt. A Toa és a matorán a kövek között próbált életben maradni,a fénykövet elejtették,és csak az ösztönükre hagyatkozhattak. Aztán a zuhanásnak vége lett. Hatalmasat koppantak a földön,és mintha valami domb csúcsára érkeztek volna,lefelé kezdtek csúszni.
A sziklákat kikerülve Kopaka körülnézett. A fénykő valahova elkeveredett,de annyit megállapított érzésre is,hogy a talaj darabos és nagyon egyenetlen. Felmászott a dombforma tetejére,de innen sem látott egyebet.
-Photok! Merre vagy ?
-Itt lent. -hallatszott rövidesen. De túl sötét van,nem tudom,merre kéne menni.
-Gyere a hangom irányába,el a magasabb részre!
Amíg Photokra várt,Kopaka működésbe hozta a maszkját,és valamivel jobban látott. Lehajolt tanulmányozni a talajt is. A kezébe akadt egy szögletes tárgy,és kíváncsiságában felvette. Egy kanohi maszk volt,betört szájrésszel.
-Ez aranyos -goldolta. Nyilván azok maszkjai,akik odafenn ránk támadtak. Csak tudnám,ki bontotta szét őket.
A matorán ekkor ért fel.
-Kit bontottak szét?-kérdezte.
-A fentieket,ezek itt a maszkjaik.
Photok hiába nézte a lába alatti padlót,nem látott eleget,hogy a sötétség mellett valami értelmeset is észrevegyen.
-Jó lenne egy kis fény -mondta bosszúsan.
-Nekem mondod…..
Hirtelen megjött az áhított világosság. A domb lábánál erős fényesség lobbant,akár a láng. Photok most döbbent rá,hogy a domb teljes mértékben maszkokból van összedobálva. Kopaka közben már lefelé igyekezett,így a matorán sem várakozott. A jelenlévő fény is egy maszkból jött,s mögötte hatalmas kapuboltot vágtak a kőfalba. A Jég Toája intett a társának,és beléptek az alagútba. Hűvös levegő várta őket,a halál szele fújt. Közvetlen előttük egy fénykővel megvilágított,pókhálóval fedett tábla tűnt fel. Photok nem ismerte a nyelvet,amelyen íródott,de Kopaka hangosan olvasni kezdte.
„Elérkeztél ide utazó,de ha élni akarsz,ne lépj túl a táblán. A folyosót átok uralja,s szörnyű ereje van,akár a Hat Királyság Szövetségének. Én mondom ezt,ki megjárta már,s tudja,nincs bent más,csak az örök halál.”
Kopaka előre tekintett a sötétségbe,és érezte a jeges fuvallatot a maszkján.
-Kedves kis köszöntő,nemde?-mondta a Jég Toája. Hm,jó rég íródhatott,a Hat Királyság Szövetségét már legalább 80000 éve legyőzték.
-De azt mondják,az átkok az évezredek alatt sem gyengülnek-felelt Photok. És eléggé hitelesnek hallatszott a vers.
-Hát tudja meg az írója,s a bent lakozó rémségek,nem ijeszt meg egy ősi tábla kopott felirata,sőt még inkább tudni akarom,mi van odabenn,ha ekkora árnyék kell az őrzésére. Más talán visszafordulna,de gondolkozz! Mi értelme van visszafordulni,mikor a cél már itt van előttünk? Elviszem azt,amiért idáig eljöttem! De neked nem muszáj.
-Ha akarnék sem tudnék itt maradni. Toa mellett biztonságban érzem magam.
-Hát jó -Kopaka kivette a fénykövet a tábla mellől. Jöjjön az a halál!

Itt a következő,remélem nagyobb sikert arat.És lenne egy kérdésem a végével kapcsolatban:hogyan szeretnétek olvasni?Két rövidebb vagy egy hosszabb részben?
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 27. 22:22

Hát. Inkább nem volt annyira változatos, mint az előzők. De ettől fügetlenül nekem nem volt gyengébb! Szerintem nagyon tehetséges vagy!
bioexofan

HozzászólásSzerző: wertuias » 2010. jún. 27. 21:08

Úgy érzem, ez most egy kicsit gyengébb volt. Azért kíváncsian várom a következő részt.
A fentiek kizárólag a saját véleményemet és mesterséges szinezéket tartalmaznak. Kivéve, ahol nem.

wertuias

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. jún. 27. 20:12

Itt a következő.

7

Amint az alagút összeállt,s a keletkezett por is a magasba szállt,Kopaka azonnal elindult,nem törődve azzal,követi-e Photok. A matorán persze ott lihegett a nyakában,a világért se maradt volna le. A fénykő ereje azóta kissé elgyengült,és Kopaka sem tartott igényt rá. Egyetlen aggodalma csupán a folyosó hossza volt. Az mintha nem akart volna csökkenni,s a közvetlenül előttük derengő fény is mindig ugyanolyan messzinek tűnt.
Kopaka megállt,és körülnézett. Gyors elhatározása következtében kilőtt egy fénysugarat Midak Églövőjéből,egyenesen a távoli pont felé. a nyaláb a kívánt helyre csapódott,jókora robbanást idézve.
-Remek,legalább a távolságot felmértem-mondta Kopaka. Remélem,azért minden fontos dolog egyben maradt.
Photok kissé meglepődött a látottakon,de amit egy Toa mond vagy tesz,az számára szent dolog. Még néhány perc futás után megérkeztek a robbanás helyszínére. Szerte darabokra tört kövek hevertek,köztük pedig különféle teremtmények.
-Duplán szerencsés lövés-Kopaka elégedetten vizsgálta az egyik halottat. Ezek lettek volna az újabb őrök.
Csak ekkor jutott eszébe az,amiért idejött. Felállt,és a fénylő tárgyra szegezte a tekintetét. Egy kisebb szobába egy asztal közepére helyezték,ott porosodott az évszázadok alatt. Arany kulcs volt,fura díszítéssel.
-Talán ez a kulcs nyitja a keresett kamrát-találgatott Photok.
-Meglehet-jött a válasz. Egyenlőre csak ez az egy nyomunk van.
Kopaka odalépett az asztalhoz,és lassan felemelte a kulcsot. A fény ebben a pillanatban kialudt,s mint egy csóva,átsuhant az egész labirintuson. Morajlás hallatszott,a föld remegni kezdett a lábuk alatt,és a folyosó,ahol idejöttek,középen kettészakadt. A keletkezett szakadékból borzalmas teremtmények másztak elő,páncéljaiktól megfosztott belső vázak.
-Ez itt a halál labirintusa!-ismételte Mutran szavait Kopaka. Ők meg az élőhalottak.
-Rengetegen vannak,Toa!-kiáltott Photok. Mit tegyünk?
-Ellenállunk,és harcolunk a végsőkig!
Kezébe vette csatabárdját,vállára szerelte a Midak Églövőt,és kilőtt két energiasugarat. Az első sorok elporladtak,és darabjaik gyér maradványai szerte hullottak. A fénykő a lövés miatt még gyengébbé vált. A Jég Toája mindkét kezével megmarkolta a fegyverét,és a tömegbe rontott. Photok először még azt is elfelejtette,hogy vannak fegyverei. Gyorsan előkapta őket,és Kopaka segítségére sietett. Közelharcot azért nem kockáztatott volna,így a rakétáját használva a levegőbe emelkedett,ahol már nem érték el a szörnyek. Látta a Jég Toáját is,amint szinte elveszett a sok gonosz között. De Kopaka sosem hagyta magát.
Ellenfelei gyönge testűek és ügyetlen harcosok voltak,egy jól célzott vágással kettészelhette őket. Hanem a létszámuk nem csökkent,sőt a falakból még több és több mászott elő. Photoknak nem volt nehéz dolga,és minden erejével a Kopaka körüli szörnyeket pusztította. A következő percek így heves küzdelemben teltek. A Jég Toája összes tudását bevetette,minden ellenséges csapást kivédett,és villámgyorsan válaszolt rá. Már annyi rémséget elpusztított,hogy azok halomba hullottak körülötte,ő pedig annak tetején állt. Minden oldalról újabb és újabb harcosok vonultak a növekvő hulladombra,és egy pillanattal később már zuhantak az meredeken az aljára.
A folyosót elborították a szörnyek tetemei,pengék,csákányok,csatabárdok és pajzsok. A gonosz katonák száma is fogyatkozóban volt,a falak és repedések nem ontották őket tovább. Bátorságukhoz nem fért kétség,de erejük és testük megtört egy jeges csatabárdot forgató hősön. Még percekig tartott a csata,Kopaka úgy vágta őket,mint a lágy szárú növényeket. Hanem rövidesen a porba hullottak mind,gonosz életük eltávozott gyötört testükből. S végül a vezér lelte vesztét,aki hosszú szablyát és szögletes pajzsot hordott. Kopaka a hulladomb tetején egyetlen suhintással megválasztotta fejét a testétől,és a betört koponya legurult a magaslatról.
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. jún. 24. 20:15

holnap vagy azután jön a következő
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 24. 11:03

Nagyon jó a story! Csak így tovább! Folytatást kérünk :!: :wink: :D
Marus

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 24. 9:24

Ez nagyon jó! Így tovább! Az elején említették, hogy Onua és Lewa tulajdonságait kicsit felcserélted, ebben egyetértek. Még azt fűzném hozzá, hogy az elején nem is Kopaka szemszögéből mutattad a dolgokat. De ez nem is baj. Egyébként nagyon jó, így tovább, hogy ismételjem magam! Várom a folytatást!
bioexofan

HozzászólásSzerző: wertuias » 2010. jún. 23. 21:11

Tetszik. Maga az alapötlet nem annyira, de annál sokkal fontosabb, ahogy elmeséled a történetet, az pedig kiváló. Csak így tovább!

wertuias

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. jún. 23. 20:49

6
Nem tartott soká,mire Kopaka megállapította,merről jöhet a hang. Az általa helyesnek vélt irányba mutatott.
-Erre tovább.-mondta.
-Épp arra?-aggodalmaskodott Photok. Na nem mintha nem bíznék benned,de a hangok kibocsátója is arrafelé lehet.
-Tudom,de ez az ok,amiért azt az irányt választottam-felelt Kopaka. Nyilván nem sétálgat céltalanul ebben a labirintusban. Ahol ő van,ott lehet az út újabb pontja. Én pedig nem nyaralni jöttem ide.
Photok vonakodva követte a Jég Toáját,aki egyre gyorsabban haladt. Jó irányba mentek,mivel a dübörgés erősödött. Dobok kongása volt,amelyet visszavert a sötét mélység,ugyanazt a ritmust követték hol felerősödve,hol elhalkulva. Kopaka hirtelen lelassított,és jelzett a matoránnak is. Egy kőfalhoz támasztotta hátát,majd óvatosan kinézett a következő folyosóra.
-Mit látsz?-érdeklődött Photok.
-Közeledünk-mondta a Jég Toája. Itt egy terem,néhány fáklya is,meg fénykövek. Remek,így ér valamit a Midak Églövőm.-tette hozzá halkan.
-Ez biztató?
-Két okból is.
Odaadta a fénykövet Photoknak.
-Vigyázz rá,és maradj itt!
Kopaka felfegyverezte magát,és kilépett a rejtekből. Most vette csak észre,hogy a talajon különféle faragások vannak. Mind ősi, ismeretlen nyelven íródott,de a Toa sejtette a lényegét:LÉPJ KÖZÉPRE!
Más megoldást nem látva a terem közepére ment,és megállt. A környező falak megmozdultak,és egyenként kinyíltak. Belőlük különféle szörnyek másztak elő,a hat fő elem színeit viselve páncéljukon. Pengéik a tűz,a víz,a föld,a kő,a levegő és a jég erejét hordozták. Kopaka ellenben még el is mosolyodott,ugyanis a fénykövek világítása erősödni kezdett. Nem várt tovább. Bevetette Midak Églövőjét,az árnyak legnagyobb ellenfelét. Hatalma pedig pusztító áradatként söpört végig a tájon. A kő,a jég és a víz szörnyeket teljesen megsemmisítette,és jókora kárt tett a falakban is. A többi szörny már túl közel járt,így a Jég Toája felemelte csatabárdját is.
Jéggé változtatta a padlót,majd mielőtt a tű elolvaszthatta volna,a csúszós terep előnyeit kihasználva levágta a levegő szörny fejét. Közben elkerülte a további pengéket,és kiütötte a tűz egyik kardját. A szikla szörny ezalatt megragadta,és a földre rántotta Kopakát. A másik túlélő megcélozta őt maradék fegyverével.
-Szeretnéd,mi?-kiáltott a Toa. Ha idáig eljutottam,nem fogom feladni.
Kiszabadította jobb kezét,és beledöfte a bajonet kést a szörnyetegbe. A szikla azonban még mindig szorította keményen. Kopaka erővel nem győzhetett,ezért ismét megfagyasztotta a talajt,és ellökte a szörnyet. Az egy falnak csapódott,és elesett. Hősünk kiszabadult,és a jégen biztosan mozogva a már esetlen lény fölé állt,s a gyengeségét kihasználva ketté vágta a testét. Eltűntette jeget,majd jelzett Photoknak. A matorán megállt mellette,és szemügyre vette a lényeket.
-Gyorsan elintézted őket-állapította meg. Kik voltak?
-Hat elemi szörnyeteg. A labirintus őrei. Ami meg a gyors lefolyást illeti,nem itt fogok meghalni,ebben biztos vagyok. De most gyere!
A terem közepére álltak. A Jég Toája értett valamit a földön díszelgő írásokból,és arra következtetett,hogy ez a pont valamiféle kulcs a továbbjutáshoz. Nagyot nem tévedett. Ismét hangokat hallottak,de ez még az eddigieknél is mélyebb és szörnyűbb volt.
-A falak!-ordított Photok.
A labirintus lassanként átváltozott:falai mozogni kezdtek,és hosszú folyosót nyitottak a két bajtárs előtt.

kommenteket kérek
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. ápr. 27. 7:46

5
Mutran villámgyorsan Kopakára támadt,aki a még megmaradt Midak Églövőjével védekezett. Csatabárdja ott hevert valahol a távolban,csak halvány körvonalát látta. Szaltózott egyet,és időt nyerve a bajonet késen keresztül jeget koncentrált a talajra. Hamar kemény és csúszós talajon találták magukat. Kopaka összpontosított,és a fagyott rétegből tűhegyes jégcsapok emelkedtek ki,a Makuta felé suhanva. Mutran saját hatalmait bevetve könnyedén elhárította a támadásokat.
-Na jó,ez így túl sokáig tart-gondolta a Jég Toája.
Felugrott,és hatalmasat sózott a jégcsapokkal elfoglalt Mutran fejére. Tulajdonképpen azt érte el vele,hogy ellenfele még dühösebb lett. Ismét szembefordultak egymással.
-Nagy ostobaság volt idejönni,Toa!-horkant fel Mutran.
Eldobta egyik pengéjét,amely közvetlenül Kopaka fej mellett szúródott a falba. A Makuta gyorsan ott termett,megragadta a Jég Toáját,és olyan erővel vágta a falnak,hogy ismét kidöntott egyet. Kopaka nem tudott felállni elég gyorsan ahhoz,hogy a zuhanó kődarabok ne találják el. Csapdába esett,mindössze egyik keze maradt szabadon. Mutran pedig nem várt. Felemelte lándzsáját,és döfésre készült. Ám ekkor váratlan dolog történt. Az egyik sarkon fény villant,és Kopaka azonnal megragadta a lehetőséget. Kezében még mindig ott markolta a Midak Églövőt,amely most a gyenge világosságban hirtelen veszedelmes ezsközzé vált. Célzott,és tüzelt Mutran ládzsájára. A fénnyaláb elérte a fegyvert,és porrá zúzta. Kopaka azonban még nem végzett. A támadni készülő Makuta karját is lelőtte,majd egy másodperccel később a fejét is. A páncél összerosakdt,belőle egy zöldes köd szivárgott ki,s gyorsan eltűnt a falak között. A fény jóval gyengébb lett a tüzelés hazására,de Kopakában már ez is a mámor érzetét keltette annyi sötétség után. Rövid elmélkedés után elkezdte lepakolni magáról a köveket.
-Hadd segítsek!-szólt egy hang.
A Jég Toája felnézett,és a fényben Photok arcát pillantotta meg.
-Mit keresel itt,matorán?-kérdezte a meglepett Toa.
-Voltaképp téged-felelt Photok. Pohatu visszatért Daxiára,és beszélni akart veled. De mivel te elmentél,utánad küldött.
-Hogyan találtál rám?
-A térképész adott tippet,mivel nemrég nála jártál,és egy bizonyos szigetet kerestél. Így aztán felkerekedtem,és félelemmel telve elindultam utánad.De itt nehéz még fénykővel együtt is bárki nyomára bukkannni.
-Megmentetted az életem,és köszönöm-Kopaka feltápázkodott.
Photok enyhén meghajotta magát tiszetelgésül,és átadta a követ a Toának.
-Most,hogy a főellenség kifeküdt,végre folytathatom a keresést.
-Miféle keresést?
-Nem nyaralni jöttem de. Egy barlangot keresek,és ott válaszokat a kérdéseimre-mondta Kopaka.
Photok ismerte a Jég Toáját,ezért nem szaporította tovább a szót,hanem csendben a társa után futott. Fény jelenlétében sokkal gyorsabban haladtak,de az alagút egyenlőre nem mutatokozott. Kopaka látszólag célirányosan lépkedett a falak között,ám valójában fogalma sem volt a helyes irányról. Egyszer csak megtorpant. Photok is lefékezett mögötte.
-Hallod ezt?-a Jég Toája hátranézett.
-Igen-suttogta Photok.
Dörömbölést hallottak,szabályos kongást a mélységes alagútrendszerben.
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. ápr. 26. 18:35

írtam már hosszú párbajokat,de ennyire még nem :ty106: nagy csatát lehetne,mondjuk ostrom :idea:
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: csanusz11 » 2010. ápr. 26. 18:32

Ja! Már azt hittem, hogy 4-5 fejezeten keresztül fognak csatázgatni! :shock: :D