Makarix-Poko történetek

Re: Makarix-Poko történetek

HozzászólásSzerző: makarix » 2010. jan. 17. 16:03

2.)

Milyen érdekességei vannak a világunknak gondoltam , mikor elsőnek megláttam a Hagah vízesést. Hogy miért kapta ezt a nevet? Mert Calix-Korótól északnyugatra egy hatalmas Kofo- Jaga fészek található ,de a vízesés jéghideg víze megvédi a falut attól, hogy a Rahi fenevadak megtámadják a földalatti várost. Tehát innen kapta az Őrző Vízesés nevet. Az arany kocka melyet kaptam Calix-Koró Nui Matorántól egy térképpel is el volt látva a gondolkodtató feljegyzések mellett. A kiinduló pont a Nui Matorán erdője volt ,és egyenest a Kofo-jaga fészek közepébe vezetett ahol a legendák szerint egy Suva van elrejtve , a Calix Suva .Mielőtt a láva skorpiók ide érkeztek ,a fészek volt a falu másik negyede melyet elpusztítottak a fenevadak, egyedül a szentély maradt meg.

A zuhatag a földalatti folyó kiinduló pontja volt mely kettészelte a várost, de nekem, egy Po-Matoránnak most át kellett haladnom ezen a hideg, nyirkos és nedves zuhanó víztömegen. De mit tehettem, nekiugrottam az egyik szirtről és a körülbelül 12 méter mély vízben, elkezdtem úszni sebesen a vízesés felé ahogy csak bírtam az iramot. Így hamar átértem a vízesésen mely egy földalatti árkádba vezetett. A tóból kilépve megpillantottam a házak maradványait, összetört Kanohikat, sőt még egy egykori Toa fegyvereit is. A területet fura, nyálkás, vöröses háló szőtte át melyen hirtelen Kofo-Jagák jelentek meg. Elsőnek csak egy pár, majd egy tucatnyi ,végül egy armada állt készen arra, hogy a mellettem lévő sziklát sírkövemé tegyék.

Metru Nuiból hoztam magammal Kanoka korongokat és egy korongvetőt. Betöltöttem az egyik Po-Metruban készült, 4-es erőszintű korongomat, céloztam és lőttem. A korong talált és máris az egyik Rahit lefoglalta a vastag és fagyos jégréteg mely támadásom miatt keletkezett nyálkás páncélján.

- Na ezt neked skorpió!- kiáltottam

Erre sajnos csak négyszer annyi skorpió jelent meg az üregekből ,s mire az egyik elmozdult megláttam a Matoránul írt feliratot ,melyre azt vésték Calix Suva. Maszkomon egyszerre látszott, hogy örültem mivel megtaláltam a célomat és, hogy félek, mivel tuti kipurcanok még ma.

- Most vagy soha. –mondtam, amikor eszembe jutott egy terv

Volt nálam egy növesztő ,6- os erősségű korong Onu-Metruból . Kilőttem magam fölé az egyik cseppkőszerű képződményre, az megnőtt és a súlya miatt leszakadt pontosan jobb oldalamra, míg a korong akár egy bumeráng, visszarepült a korongvetőmbe. Majd ezt megismételtem és két oldalamon egy kőfolyosót hoztam létre ,mely megvédett a szörnyektől. Elkezdtem szaladni egyenest a szentély bejáratáig. Majd egy fagyasztó koronggal lezártam azt miután a Calix Suvába jutottam. És ott tárult szemem elé melyre vártam .A Calix Suva, mely ugye, mint sok más Suva egy félgömb alakú kőszentély volt, de ennek közepéből egy oszlop emelkedett ki melyen egy mélyedés volt. Az ereklye útmutatója szerint beillesztettem az arany kockát a mélyedésbe és alatta egy kicsiny fiók nyílt ki, melyben egy kristály kőtábla volt, kék színű fénykőből rajta ősi vésetekkel.

- Most már csak az a kérdés, hogyan jutok ki, gondolom a Rahik azóta átjutottak a falon melyet emeltem. – jelentettem ki magamnak

Így kerültem börtönbe egy ősi kinccsel, lehet, hogy ez a fészek számomra egy kripta lesz…
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára makarix 2010. jan. 19. 16:38-kor.
http://hu.bionicle.wikia.com

Alkossunk meg magyarország Bionicle-wikijét!
makarix

HozzászólásSzerző: wertuias » 2010. jan. 16. 16:36

Nagyon jó!
A fentiek kizárólag a saját véleményemet és mesterséges szinezéket tartalmaznak. Kivéve, ahol nem.

Eladó készleteim: http://www.bricklink.com/store.asp?p=wertuias
wertuias

HozzászólásSzerző: makarix » 2010. jan. 16. 15:55

Poko- A kezdet

1.)

A hajnal miféle érdekfeszítő jelenség egy egyszerű Matorán számára ki egész élete alatt csak faragott, kereskedett és elnézte a hősies Toák harcát a Sötét Vadászokkal. És kik ezek a nagy hatalmú, szeszélyes alkotó atyák? Kik a Makuták, miért gondolják nagyobbnak magukat, mint mi? Ezen kérdések merengtek fejembe mikor elsőnek elhagytam Metru Nui szigetvárosát egy csoport társammal a Kontinensre utazva. Viharos egy nap volt néhány földhözragadt Onu- Matorán remegve ült a rakodótér fakó padjain várva az érkezést, de én a Nap első sugarait figyeltem melyek az Ezüst Tengerről visszacsillanva megmutatták a vízivilág minden csodáját a Rukikat, és néhány arra úszkáló Takea ragadozót.

- Föld a láthatáron! –kiáltott a kapitány kettőt húzva a hajókürt kallantyúján jelezve a kikötőnek az új jövevényt

A szemük elé táruló látvány lenyűgözőnek számít minden elsőnek ide érkező utazó számára. Főleg nekem mivel én Po- Matorán vagyok Metru Nui városból. A hajó épp dokkolt a kikötőnél mikor én már a palánk előtt vártam, hogy leszállhassak és eljuthassunk Calix- Koróba a Sors Falvába. Egy magányos Ussal- szekér várakozott a bérlő előtt mely mellet egy Le- Matorán állt és üdvözölt:

- Merre megyen az út? –kérdezte

- Calix- Koróba, barátom- válaszoltam
- Nevét megmondja Po- pajtás?- kérdezősködött az idomár mikor már messze hajtottunk a parton.

- Hívjon csak Poko- nak!- mutatkoztam be neki

Az út hosszú volt kereken nyolc teljes óráig tartott még elhagytuk a partot és egy ezüstös szurdokon, vágtunk át mire megérkeztünk Calix- Koro bejáratáig mely egy hatalmas barlang nyílása volt jobb és bal oldalán fénykőből kirakva a falu nevével. Lassan besétáltam olyan módosabb járással, hogy lássák rólam, hogy Metru Nui béli vagyok. A folyosó szépen megmunkált volt a falra Matorán írással fel volt írva néhány rejtély melyeket az öregebbek szoktak az ifjaknak feladni. Miután végre megérkeztem a földalatti barlangrendszer főcsarnokába elámultam a látványtól. Földalatti folyók és tavak, egy hatalmas erőd és több tucatnyi Matorán ház. Körülszemléltem a területet majd az erőd kapujáig sétáltam és az előtt álló őrrel keveredtem beszélgetésbe.

- Üdvözletem, testvér! Beengedne engem a Nui Matoránhoz?- kérdeztem

- Szólísd inkább Turagának mert bölcsessége régen meghaladta a Matoránét.- szólalt meg az őr és kinyittatta a kaput.

Az erőd belülről inkább úgy festett, mint egy kripta, néhol pislákolt egy- egy vörös színű fénykő. Egy hatalmas fehér fényű kő alatt pedig egy ezüstpáncélú sisakkal díszített maszkot viselő Matorán állt ki képes volt megváltoztatni színét, ha olyan kedve volt.

- Miért jöttél Calix- Koró Nui Matoránjához fívérem?- kérdezte öreg, rekedtes bariton hangon

- Többet szeretnék tudni a nagy- fényről!

- Avohkii Nui Rua, Avohkii Nui Ignika, Avohkii Nui Calix- Koro – mondotta

A Nagy Fény a bölcsesség, a Nagy Fény az élet, a nagy fény sors falvában van –ezt jelentették ezen sorok. Az öreg felállt és egy arany kockát nyomott a kezembe melyre ősi véseteket írtak. S mikor lefordítottam a szavakat a kockáról abban a pillanatban kezdődött el életem legnagyobb kalandja…
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára makarix 2010. jan. 18. 15:48-kor.

makarix

Makarix-Poko történetek

HozzászólásSzerző: makarix » 2010. jan. 15. 15:01

Mé mielőtt a történet első részét elküldeném ,tisztázzuk az alapokat.
Jóval a Nagy Kataklizma előtt járunk a Matorán Univerzumban. Főszereplőnk Poko ki egykor Matorán faragó volt Po-Metru városában, de később feltalálóként és mérnökként egy hajóval elindult az északi-kontinens felé. A többi az első részben kiderül.

Fajta:Kaland
Főszereplő száma: egy és ez egy kicsit zavaró szokott lenni.
Sorozat címe: Poko- A Kezdetek
Kiejtés:PO-kó
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára makarix 2010. márc. 1. 16:34-kor.

makarix

Előző

Vissza: Fan Fiction