Marus

Milyen a Fan Fictionom?

Szuper!
1
25%
Jó, de javíts rajt egy kicsit!
1
25%
Olvasható
2
50%
Felénél abbahagytam olyan vacak
0
0 szavazat
Öregem, ez olyan rossz, hogy vírust kapott tőle a gépem
0
0 szavazat

Szavazatok száma : 4

Re: Marus

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. júl. 4. 19:30

Az igaz, hogy kicsit túl gyorsan megy minden, de nem akartam bő lére ereszteni :P , mert gyorsan akartam egy sereget kreálni, hogy végre beindulhasson a csata meg az igazi bonyodalmak.
Strakkel pedig más terveim vannak, de nem árulom el mi, de csatlakozni fog :mrgreen:
(csak az olvassa el az előző sort aki picit szeretné tudni mi lesz Strakkel /csak kijelölésnél látszik/ )
Marus

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. júl. 4. 11:55

Egy pár túlzást, meghogy túl könnyen mennek a dolgok leszűmítva, jó lett.Várom a folytatást! Ja! És szerintem Strakk nem egy áruló típus, mégha nem is mindig tisztességes, de ha pénzről van, akkor tőle minden kitelik. :mrgreen: :twisted: Úgyhogy szerintem, ha mégis közöttük lesz, akkor fizessenek neki, vagy ilyesmi. Ez csak egy tanács, ez a te történeted, nem akarok erősködni.
bioexofan

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. júl. 4. 11:24

Kommenteket kérek! :ty106:
Marus

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. júl. 2. 13:09

Makuta Teridax krónikái

3.rész
Az új sereg

Már fent voltunk Feroval a Tüskehegyen. Úgy 2 órányi járásra lehetett a hegy csúcsa. De ekkor vonyítás hallatszott. Fero összerezzent. Figyelt és engem is megállásra intett.
- Most meg mi van? - kérdeztem
- Vasfarkasok. Nincsenek túl messze. Vagy egy tucat. - mondta.
- Egyáltalán mi az a vasfarkas? Az egy Rahi?
- A vasfarkas egy félig gép félig szerves élőlény. Mi az a Rahi?
- Az állatokat hívjuk így Matoran nyelven.
- Akkor az.
Ekkor megjelentek. Bekerítettek. Nem volt más megoldás, harc életre-halálra. Nekiindultam, egyiket elkaptam és lehajítottam a mélybe (Ha eddig nem mondtam, akkor most mondom, hogy épp egy szirten álltunk). Fero pillanatok alatt betöltötte az általa Thornaxvetőnek nevezett fegyvert és két bestiát is kifektetett egyetlen lövéssel. Az egyik nekem akart ugrani, erre lehajoltam és pont a csontvadász magasságában repült. Az előretartotta a kardja pengéjét és félbevágta a szörnyet. Egy másik is megpróbálta lekapni a hátamról, de azt meg leszúrta. Közben én egynek a nyakát roppantottam el az álkapcsommal, hála ennek az erős Rahitestnek. Hat maradt. Egyet megfogtam és a legközelbbii sziklának vágtam. Az felállt, de nekivágtam egy másik vasfarkast, de még mielőtt felkelhettek volna az egyiket leszúrtam Skirmix fullánkjával, a másikat pedig addig csapgodtam a sziklához, míg teste holtan ernyedt el. Egyre pedig ráléptem és ebben a leszorított helyzetben egy egyszerű mozdulattal letéptem a fejét. Ekkor odaszóltam Feronak:
- Ezt a kettőt elintéznéd nekem? Az utolsót viszont hagyd meg nekem.
- Rendben.
Ekkor leugrott a hátamról az egyik állat hátára és átvágta a torkát, majd felugrott a levegőbe és a zuhanásnál lefele tartva a pengéjét átszúrta az egyiket majd kihúzta a pengéjét és még párszor beledöfte. Az utolsót pedig leszorítottam a földre és megfojottam. Fero visszaült rám. Én pedig az utolsó állat tetemét a hátamra raktam, közvetlen mellé. Ekkor megszólalt:
- Minek hozod ezt a dögöt? - kérdezte értetlenkedve a csontvadász.
- Ha esetleg nem lenne az a bizonyos új test, akkor valamibe belekéne helyeznem a tudatom, nemde?
- Kicsit jobban bízhatnál bennem. De felőlem.
6 órányi járás után végre Roxtusban voltunk. Itt-ott láttam már oszladozó Csontvadász, Agori és Skrall tetemeket meg három sziklaparipa tetemet. A talajon érdekes mintázat volt, pont olyan, minta a Skarallok pajzsán. A tér közepén pedig egy elég nagy és robosztus harcos hullája volt. Odamentem és szemügyre vettem. Valószínű a vezér lehetett. Alaposan helybenhagyták. Ekkor az utasom felszólalt:
- Ő volna az, akit ígértem. Tuma. Szerintem pont hozzádillő test. Bár itt-ott javítani kell rajta mechanikus részekkel, mert már oszladozik...
- Tökéletes. Igen, javítani kell rata. Mondtam, hogy a Vasfarkas jó lesz még valamire. A részeivel meg tudjuk javítani ezt a testet.
Jópár óráig dolgoztunk Feroval, mert volt ahol méretre kellett faragni a leszedett Vasfarkas részeket, meg a Skrallokból is kellett használni részeket itt-ott. Végre elkészült. Az egyik halott Kőtörzs tagnak a pajzsát átalakítottam alkarra szerelhető pajzsá. Mikor elkészült elhagytam az állat testét és beleköltöztem az újba.
- Milyen jó érzés újra egy erős harcos testében lenni! - mondtam.
- Elhiszem.
- Már csak egy sereg kéne. Meg egy új kard. Ez már elég gyatra... Feladatom van számodra Fero. Menj el a legközelebbi faluba és kovácsoltass nekem egy ehez hasonló protoacél pengét és hozz egy Midak églövőt. Menni fog?
- Azthiszem. De hogy veszem rá a Matoránokat?
- Ez már a te problémád. Tudom, hogy meg tudod oldani...
Ezzel nyeregbe is szált és elviharzott. Én addig átalakítottam Tuma régi trónját, ami már méltó hozzám.
Tihenhat óra múlva visszajött. Átnyújtotta nekem a kért fegyvereket.
- Tökéletes. Tudtam, hogy el tudod intézni Fero.
- Nagy balekok ezek a Matoránok. Elhitték, hogy békét akarok, és a régi fegyvereim helyett kell, mert elvesztettem. Jó mi?
Ekkor mindketten hangos kacajban törtünk ki.
Mi tagadás, tényleg naív népség. - mondtam, még mindig a mellkasomat fogva a sok röhögéstől. - Mint ahogy mondtam, már csak egy sereg kéne. Ez megintcsak a te feladatod lesz. Nekem titokban kell maradnom.
- Rendben. Kiket hozzak?
- Mindenkit aki csatlakozni kíván. Skadit, Skrallt, Vortixxot, egyéb lázadó népeket.
Ezzel újra felugrott hátasára és elment. Öt nap alatt ért vissza. Nem okozozz csalódást. 500 Skrallt, 100 Csontadászt 60 Sziklaparipával, 60 Skadit, 45 Vortixxot, 30 áruló agorit mindenféle törzsből, Sahmadot a Spikit által hajtott szekéren, Tellurist a javított Skopioval, 9 Glatoriant Malumot 50 Voroxal és 10 Zeskel, 20 Matorant, valamint 1 Toát és 15 Spikiet hozott.
- Szép munka. Tudtam, hogy nem okozol csalódást.
- Nem szokásom. Viszont 1 Glatoriant nem találtam meg, akit hozni akartam. Strakket.
- Rá se ránts. Majd megtaláljuk. De az az egy Glatorian nem oszt nem szoroz. Egyébként hogy sikerült Glatoriant is toboroznod?
- Ők tanoncok. Elegük van a folytonos parancsolgatásból és az agorik védelmezéséből.
- És a Toa?
- Ő Toa Helox, egy tűz Toa. Száműzött ő is, egy Skadi kipezte ki a harcra, de őt a Toák elfogták. Azóta bosszúra szomjazik.
- Fegyvereket hozál?
- Igen. A harcosok felfegyverezték magukat és plussz fegyvereket is hozott némelyik. Számszerint 30 plussz fegyver van.
- Hadvezérek vannak?
- A Toa szeretne az lenni, ezen kívül Branar, Telluris, Sahmad, Stronius és Stronar, Malum, valamint jómagam szeretnénk segítségedre lenni a hadsereg irányításában.
- Rendben. Sorakozzatok elő!
Mindenki elémállt a felsoroltak közül. Mindenkit századosoknak jelöltem, köztük magamat is, én pedig ezredes is lettem (ugyan ezren nem voltunk, de közel annyian, 904-en). Stronar egy erős és szimpatikus vezér volt számomra, ezért adtam neki egy erős pálcát, ami egy Tridax podra van kötve amiben árnyékpiócák vannak így képes árnyékot tüzelni, és egy módosított Thornax vetőt, ami ötször olyan erősen tüzel, mint az eredeti, mivel a saját fegyverei már tönkrementek. Telluris alkarra csatolható vaskarmokat kapott. A többieknek voltak fegyverei. Én pedig megbügyköltem a Midakot így nem fényt, hanem árnyékot lő, és ezt a hátamra szereltem.
- Fero! Kérdeznék tőled valamit.
- Bármit vezérem, bármit.
- A Matoránok között van aki ért a maszkok készítéséhez?
- Tudtommal az egyik igen.
- Hívd ide!
A csontvadász elment, majd elémhozta a Matoránt, aki megszólat:
- Hívatott Makuta? - kérdezte.
- Igen. Tudsz nekem készítni egy új Árnyak maszkját.
- Hát persze. Öt órát kérnék és meg is van.
- Rendben. Most elmehettek.
Öt órával később a Matoran meg is jelent egy kifogásolhatatlan minöségű Kraahkan Kanohival. Remek. Már van új testem, új fegyvereim, új maszkom, új seregem. Most pedig ideje lesz leigázni ezeket az alávaló népeket...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marus 2010. júl. 3. 15:04-kor.
Marus

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 29. 15:40

Jó, hogy mondod! Ez totál kiment a fejemből! Majd beleszövöm a későbbi fejezetek egyikébe. Addig pedig türelem... :wink:
Marus

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. jún. 29. 13:58

Az valahogy hiányzik, hogy miért él mégis Makuta Teridax, miután látszólag meghalt. Mármint a magyarázat.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 29. 13:46

bioexofan írta: Kiváncsivá tettél! :mrgreen: Várom a folytatást!

Köszi. Majd valamikor jön az is......
Ja amúgy annyit elárulok, hogy egy rég feledésbemerült gonosz fog "visszatérni".....
Marus

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 29. 13:37

Ja ok. Így már értem.
bioexofan

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 29. 13:36

Mert az agorikat meg a glatoriánokat akarta eltaposni, nem a sziklaparipákat :mrgreen: . Meg Mata Nui azokat féltette (agorikat) és nem a kőpacikat :mrgreen:
Marus

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 29. 10:50

Jobb volt, mint az első! Kiváncsivá tettél! :mrgreen: Várom a folytatást! De egy valamit nem értek. Ha Teridax ismeri az agorikat, akkor a sziklaparipáákat hogyhogy nem? :o
bioexofan

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 29. 10:07

Íme a második fejezet ami már saját. Lesz ez még jobbis is (remélem), de ez még nagyon az eleje.
Marus

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 29. 10:02

Makuta Teridax krónikái

2. rész
Egy új szövetséges

Itt volnék Spehrus Magnán terv és test nélkül. Szóval hogyan tovább??? Először is egy testet kéne szereznem, mivel pont sikerült egy sivatagi részen landolnom, és ittkint 45c° van és az antidermisem szép lassan sül szét... Körbepillantottam. Tőlem nyugatra egy kisebb óázis van minimális növényzettel. Északra sivatag, homok, homok és mégtöbb homok. Keletre egy dús, párás és meleg esőerdő. Délre pedig az égbenyúló, hófödte Tüskehegy. Na mármost északra biztos halál vár, arra nem mehetek. Nyugat se egy jó választás, mert épp csak egy-két pálmafa árnyékára bízhatom magam és előbb-utóbb úgyis végem. Keletre a dzsungel biztos sűrűn lakott, Toák is lehetnek ott és felismenének. Nem. Nem jó választás az sem. Rejtve kell maradnom, hogy meglepetésszerűen csaphassak le. Maradt dél. Tökéletes. Ritkán lakott, hűvös, egy-két megszállható test biztos van ott, és csak félnapi járásra van, tehát ez van legközelebb. Hát ideje indulni.....
Olyan félúton járhattam a hegyhez, amikor furcsa zajra lettem figyelmes. Lábdübörgés. Nem is olyan messze. Így hát gyorsan elbújtam egy közeli kő tövébe. Egy Rahi volt egy Agori méretű harcossal. A rahi 2 lábon járó, ragadozó hüllő volt. Leginkább a Hordika sárkányra emlékeztetett, csak zömökebb volt, nem volt szárnya és hatalmas, erős álkapcsa volt, fejét 3 tüske diszítette, valamint a kezein 2 karom volt és a farka is rövidebb volt és fullánkban végződött. Megállt. Elkezdett szimatolni. Remélem nem érzett meg. Kiderül... Az utasa, kinek egy kardja volt meg valami furcsa kilövőszerkezete megrántotta a kantárját. De nem indult a bestia. Ekkor ő is körbepillantott. Elfordult, ám hirtelen körbefordult és tüzelt. Telibetalálta az előttem lévő sziklát, ami darabokra robbant. Kénytelen voltam felfedni magam. Az agori szerű lény (mert más volt, 2 szemhéja is volt, tehát nem igazi agori) lemerevedett amikor megszólaltam:
- Ki vagy te?
Először nem válaszolt, de aztán erélyesen kijelentette: -Fero vagyok, a csontvadászok vezére. És te ki vagy mi vagy?
- Makuta Teridax.
- Úgyérted az a Teridax aki azt az oriásrobotot irányította, amelyik elpusztult?!
- Igen.
Néma csönd lett. Nem válaszolt. Ismét én szóltam:
- Szóval Fero, van neked egy ajánlatom.....Ha elfogadod, akkor ez az egész világ a mienk lesz...Ha nem, akkor halál fia leszel...
- Há -kacagott fel a csontvadász- Hogy tudnál te nekem ártani?! Hahahahahaha. Ez jó. Köhög a bolha?!
Ekkor a tettek mezejére léptem. Amíg nem figyelt, addig beszivárogtam a bestiája testébe és levetettem magamról, majd megragadtam az állat álkapcsával és vagy 2 bio távolságra hajítottam.
Az készenlétbe helyezte a lőfegyverét a tüzelésre. De még mielőtt megtehette volna én megszólaltam az állat formájában:
- Így tudok neked ártani. Vagy téged is megszállhatlak és elpusztíthatom a tudatod. Még minig áll az ajánlatom. Csatlakozol?
- Igen.
- Remek. Már csak egy tartósan megszállható, tudat nélküli testet kell találnom, de addig a szörnyed szállom meg.
- Amúgy sziklaparipa és Skirmix a neve. És van is egy ötletem a testre. Engedj fel a hátadra és elvezetlek.
- Rendben.
Ezzel elindultunk a Tüskehegy felé, ahol a leendő testem várhat. De ha nem akkor ez a hazug féreg halálnak halálával fog halni........
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Marus 2010. jún. 29. 13:36-kor.
Marus

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. jún. 29. 7:24

Javítottam a hibákat és ezúton is köszönetet mondanék malumnak a segítségért! És csökkenttem a pontok menyiségét.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Marus 2010. júl. 2. 13:17-kor.
Marus

HozzászólásSzerző: malum » 2010. jún. 28. 20:56

Ezt most nem értem:te az eredeti történetet tudod rosszul,vagy átalakítottad?Ha az utóbbi,akkor az a bajom vele,hogy nagyon hasonlít az eredeti story-ra,és olyan,mintha azt olvasnám,csak rossz történettel.
engem nagyon zavar benne az a sok pont.Nincs szükség ennyire!
Ha saját storyt akarsz írni,akkor inkább kezdhetted volna annál
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi
http://www.youtube.com/user/Psycho0212/videos
malum

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 28. 19:17

Mondjuk ezenkívül én se ismerek más helyszínt, esetleg a Vörös csillag.
bioexofan

Következő

Vissza: Fan Fiction