Mozifilm, trailer

Re: Mozifilm, trailer

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2014. jan. 11. 14:00

A barlangrajzok az előző járatit idézték azt hiszem
"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
— Vezon, Federation of Fear
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: anzsu » 2014. jan. 11. 8:59

Nekem is egyből a Tűzgyűrű ugrott be, igaz, én csak a könyvet olvastam. Már a szörnyeknek a dizájnjai is azokat a dögöket idézték.

Engem leginkább a hősök Bambi-szemei zavartak meg. Meg persze a "színészjáték" és az ultragyors történet (oké, 22 perc, vettem). Viszont a földalatti helyszínek kifejezetten tetszettek. A barlangrajzoknak sok közük nem volt a fészekhez, de sebaj.
anzsu

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2014. jan. 10. 21:36

Tyű, ez jó gagyi volt. Nem panaszkodok amiatt, hogy minden hihetetlen gyorsan történt, mert csak egy 22 perces filmecskéről van szó. De a Hősök arca szerintem nagyon bizarrul nézett ki. Teljesen simák, mintha összevegyítették volna a rendes és a Minifig fejüket. Nekem valahogy nem jött be ez a Ghost-féle kinézet.

A hangok vacakra sikerültek, mindenkinek lecserélték a hangját, és csak pár ember szólaltatta meg az összes szereplőt. Igazából nekem mindenki egyformának hangzott, kivéve Breezt és Surge-öt, akinek valamiért hirtelen erős ausztrál akcentusa lett. A színészi játék is amatőr volt, mintha csak felolvastak volna mindent. Mellesleg mintha semelyik Hősnek sem lett volna személyisége, Breezen kívül mindenki felcserélhető volt.

A befejezésen csak néztem. Elég szomorú.

Egyébiránt tényleg sok párhuzam vehető észre a Tűzgyűrű című filmmel, de nem tudom, hogy ezek a hasonló téma miatt voltak (elvégre az a film és ez az epizód is mér rég lefektetett ötletekből táplálkozott), vagy szándékos utalások-e.
Viktor24

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2014. jan. 10. 13:29

Lego Hero Factory Invasion From Below full
https://www.youtube.com/watch?v=HFqMuNj ... ata_player
"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Greol » 2013. dec. 29. 8:30

Nem tudom, hogyha ezt már valaki posztolta ide, de ezt pár perce találtam. Egy összehasonlítás a vázlat és a végleges animáció között.

http://www.youtube.com/watch?v=SoHu3CJii_4
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2013. dec. 9. 10:36

Egy ritka promó videó a harmadik filmhez, amit többéves kutatás után végre sikerült meglelnem online. Ez a promó videó egy mára már kb 7-8 éve bezárt videótékából került hozzám, miközben reklám/promó/előzetes DVD kollekciómat gazdagítottam. Ez a promó pont egy ilyen reklám DVD-n van meg nekem. Talán ti is láttátok már, mindenesetre itt is van az a bizonyos promó:

http://videa.hu/videok/film-animacio/bi ... RKHjpKTmV4
Greol

HozzászólásSzerző: Everspark » 2013. szept. 20. 17:30

Függetlenül a nyilvánvaló hibáktól és bugyutaságoktól szerintem a mai napig élvezhető kis filmek ezek. Nekem jobban tetszettek, mint az új és szívesen gondolok vissza rájuk. Ha lesz egy kis időm talán meg is nézem őket.
Everspark

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2013. szept. 18. 22:20

Emberek, az első Bionicle film 10. évfordulója van. Nem a magyar kiadásának, nem is a korai premierjének, hanem a hivatalos amerikai DVD/VHS kiadásának évfordulója.

Na, ki nézi meg újból ünneplés gyanánt? (Én nem.)

Szerk.:

Apropó első film, valaki megszerezte japánul, és fel is tette nekünk a YT-ra. Nem nagy hír, de én már rég kerestem ezzel a szinkronnal.

Érdekesség, hogy elvileg Vakama tiszteletlen beszédmódot használ, míg Makuta formális, udvarias nyelvhasználatot alkalmaz.

Szerk. 2:

És a második. A 3. filmet tudtommal nem adták ki japánul.

Úgy hallom, mindkét filmben többször mondják ki a szereplők neveit, mint az eredetiben. Nem azt mondják, hogy "te", "ő", "testvér" meg ilyenek, hanem a nevükön neveznek mindenkit, és Lewa még Graalokot is nevén szólítja, nem pedig medvének hívja.
Viktor24

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2013. aug. 15. 10:10

http://m.youtube.com/user/HeroFactoryThailand
itt meg lehet találni Aquagon, Frost Beast és Dragon Bolt promoját
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2013. aug. 14. 19:29

Jaller-nak lehet is látni hátulról az arcának a szájrészét. egy egyszerű vaslemez. semmi más
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Greol » 2013. aug. 14. 7:06

Szépen kicentiztem az időt folyamatos kattintgatással, mikor a a második kis segéd az álcázott Teridax felé fordul aztán futnak be az asztal alá. És bár picit, de ki lehet venni az az arcot.

http://www.youtube.com/watch?v=ovOs7YCzzTY

Itt egy link, hogy ne kelljen előkaparni a DVD-t kitudja honnan. A pontos idő 9:20 . És mint mondtam, nagyon ki kell centizni. Amit én ki tudok venni az arcból, jobboldalt van két sötétzöld? optikája, bal oldalt meg csak egy. Száj nincs.
Greol

HozzászólásSzerző: Greol » 2013. aug. 13. 11:43

Viktor24 írta:Állítólag a filmkészítők meg akarták hagyni titoknak, hogy hogy néznek ki a maszk alatt. Érdekes elképzelés, de emlékezzünk, amikor a második filmben megtalálják Dume testét, akkor rajta van a maszk, pedig a történet szerint Makuta elvette tőle. Öngól.

De ahogy elnézegetem a filmekben, hogy mi látható a fejükből oldalról vagy hátulról, néha azon tanakodok, vajon készítettek-e nekik rendes arcokat, vagy a maszk alatt csak valami kidolgozatlan síkképernyő arcuk van-e.

A Vakama műhelyében lévő kis robotoknak elméletileg matorán fejük van, de túl kicsik, hogy láthassuk az arcukat. Talán ha kiadnák a filmeket Blu-ray-re (ami majd sohanapján lesz), ki tudnánk venni, hogy hogy is néznek ki.

És azok a robotok, mint lehet látni, Nuhvok testű kis drónok, Matorán fejjel.
Greol

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2013. aug. 3. 19:39

Szerintem csak gyszerűbb volt elölröl megcsinálni a fej kidolgozása helyett csak a maszkot megrajzolni. Mint ahogy csak a Metru Toáknak a Matoran testük a 2004es verzió a többié pedig 2003-as amit a MoL-ban is használtak..
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2013. aug. 3. 19:37

Állítólag a filmkészítők meg akarták hagyni titoknak, hogy hogy néznek ki a maszk alatt. Érdekes elképzelés, de emlékezzünk, amikor a második filmben megtalálják Dume testét, akkor rajta van a maszk, pedig a történet szerint Makuta elvette tőle. Öngól.

De ahogy elnézegetem a filmekben, hogy mi látható a fejükből oldalról vagy hátulról, néha azon tanakodok, vajon készítettek-e nekik rendes arcokat, vagy a maszk alatt csak valami kidolgozatlan síkképernyő arcuk van-e.

A Vakama műhelyében lévő kis robotoknak elméletileg matorán fejük van, de túl kicsik, hogy láthassuk az arcukat. Talán ha kiadnák a filmeket Blu-ray-re (ami majd sohanapján lesz), ki tudnánk venni, hogy hogy is néznek ki.
Viktor24

HozzászólásSzerző: Greol » 2013. aug. 3. 16:24

Mint mondtam, a filmbeli CGI karakterek arcát látnám, nem a készletekét Kanohi nélkül Itt egy célzás, hogy mire gondolok:

http://images.brickset.net/wallpaper/Bionicle%20(2004,%20Legends%20of%20Metru%20Nui)/legends_vakama.jpg
Greol

ElőzőKövetkező

Vissza: Multimédia