2019-es Starwars készletek

Re: 2019-es Starwars készletek

HozzászólásSzerző: Anak » 2019. feb. 16. 17:27

A new yorki játékkiállítás apropójából jöttek képek új, eddig még nem látott készletekről, de nem ezért írok most. A Slave 1-ről végre más szögből is készültek képek, nem csak abból a csudaelőnyösből.
A vasaló alakú hajó "markolata" valami egészen csúnya lett. Egy darabig 6 pötty széles, majd hirtelen váltással 4 pötty szélessé válik. Nagyon nem szépen néz ki így átmenet nélkül. El kellett volna dönteni, hogy 6 szélesre vagy 4 szélesre csinálják meg, vagy kicsit hasonlóan, mint az UCS változat esetében. Még a régi 2010-es 8097-es változat is egyöntetűbb ebben.
Az évfordulós dobozterv pedig egészen katasztrofálisra sikerült. Iszonyat zsúfolt és itt-ott elnagyoltnak, befejezetlennek tűnik. A Leia figura feletti tér tiszta üres, ide elfért volna simán a többi figu képe. Így a szép csillagos háttérre lett egy ocsmány szürke háttér behányva, majd arra rádobálva a figurák. A dobozon végigfutó ezüst díszszalag pedig abbamarad a készlet nevénél, ahelyett, hogy szépen körbeérne. Szerintem ez így ocsmány, pedig nem vagyok grafikus.

Kép
Anak

HozzászólásSzerző: Mnarko » 2019. feb. 10. 7:08

Pit írta:Nem voltam bejelentkezve, nem is regisztráltam az oldalra. Nekem behozza a képeket, nem tudom mi lehet a gond vele.

Akkor működik csak a további oldal linkje, ha neki is alapbeállítású. Amennyiben be van jelentkezve és pl 200-at listáz neki egy oldalon, akkor összesen csak 3 oldal van, nincs 11 és a 12.
Mnarko

HozzászólásSzerző: Pit » 2019. feb. 9. 12:28

Nem voltam bejelentkezve, nem is regisztráltam az oldalra. Nekem behozza a képeket, nem tudom mi lehet a gond vele.
Jó napot! Erős nyakat!
Brickshelf galériám
Pit

HozzászólásSzerző: Pit » 2019. feb. 8. 17:09

Anak írta:UI: 3 linkből 2 nem jó.

Mi vele a probléma?
Anak írta:
Én a doboztervre leszek nagyon kíváncsi. Ezek a készletek vajon megkapják a legelső régi logót (ami mai napig a kedvencem) vagy teljesen beidomulnak az idei cuccok formatervébe?

Szerintem önmagukban ezek a készletek nagyon jók, igényesek, kivéve a rohamosztagosat, mert ott tényleg csak a figurákról szól az egész.
Más kérdés mennyiért fogják árusítani őket.

Lépegető: Ez biztos népszerű lesz a gyerekeknél engem viszont teljesen hidegen hagy.

Csapatszállító: Akiknek tetszik a 2019-es formatervű rohamosztagos azoknak -ártól függően-remek választás lehet. Én maradok a 2014-es változatnál. Az építmény pedig olyan amilyen,de BP-nek elég drága lesz.

A lépegetőnél a színe nem tetszik.
A rohamosztagosok viszont nekem nagyon bejönnek. Ebből megvan az eredeti kiadás is. A jármű szerintem a lehetőségekhez képest nem rossz, nekem tetszik az újragondolt változat. Ezeknél a készleteknél amúgy sem a járművön van a hangsúly.
A logo-val kapcsolatban én nagyon sajnáltam amikor átálltak a filmekből kiragadott elemekre. Szerintem az eredetiben annyival több kreativitás volt, és sokkal látványosabb volt. Persze kellene pár új belőle az új sorozatok/filmekhez. De attól tartok ők nem így gondolják.
:)
Jó napot! Erős nyakat!
Brickshelf galériám
Pit

HozzászólásSzerző: Anak » 2019. feb. 8. 11:14

Én úgy képzeltem el az évfordulós készleteket, hogy felépítésükben, dizájnjukban sokkal jobban fognak hasonlítani az eredeti kiadásokra. Persze azt is megértem, hogy az a szögletes forma ma már nem biztos, hogy eladható lenne gyerekeknek és hát elsősorban nekik készülnek a készletek. Így talán a legjobb utat választották, hogy maradtak kockaválasztékban és formatervben a mai standardeknél. Csak így nem olyan retrós.
A már felcseperedett ám legóért is lelkesedő rajongóknak pedig ott lesznek a régi típusú sárga fejű figurák a készletekben.

Én a doboztervre leszek nagyon kíváncsi. Ezek a készletek vajon megkapják a legelső régi logót (ami mai napig a kedvencem) vagy teljesen beidomulnak az idei cuccok formatervébe?

Szerintem önmagukban ezek a készletek nagyon jók, igényesek, kivéve a rohamosztagosat, mert ott tényleg csak a figurákról szól az egész.
Más kérdés mennyiért fogják árusítani őket.

Ami fura, hogy a készlet sorszáma és a készlet mérete kivételesen fordítottan arányos. Gondolok itt arra, hogy úgy szokott lenni, hogy a legalacsonyabb sorszámú készlet a legkisebb méretű. Ennél az 5-nél viszont nem így van.

Slave 1: Tetszik. Megvan az UCS és a 9 évvel ezelőtti 8097-es változat is, csak sajnos Boba Fett mániás vagyok, így tartok tőle ezt is be fogom szerezni, de kivételesen ez most ráér jó sokára is. Sajnálom, hogy nem Jango Fett kék változatának újráját készítették el, az a készlet közel 20 éves.

Versenygondola: Ez a készlet tök aranyos. Szintén régen volt kínálatban (8 éve) és önállóan még nem is adták ki. Remélhetőleg később kap egy külön versenytársat is.

Hósikló: Ez teljesen tök ugyanaz, mint az 5 évvel ezelőtti változat. Szerintem nem volt olyan régen, hogy megint kiadják. Ok, kapott egy löveget is, hogy jobban hasonlítson az 1999-es változatra, így biztos drágább is lesz. Amit viszont nem értek: ezt most az évforduló alkalmából újfent szürkében kellett volna kiadni, nem fehérben. Amilyen a régi volt.

Lépegető: Ez biztos népszerű lesz a gyerekeknél engem viszont teljesen hidegen hagy.

Csapatszállító: Akiknek tetszik a 2019-es formatervű rohamosztagos azoknak -ártól függően-remek választás lehet. Én maradok a 2014-es változatnál. Az építmény pedig olyan amilyen,de BP-nek elég drága lesz.

UI: 3 linkből 2 nem jó.
Anak

2019-es Starwars készletek

HozzászólásSzerző: Pit » 2019. feb. 7. 18:40

https://brickset.com/article/40077/
https://brickset.com/sets/page-11?query=2019
https://brickset.com/sets/page-12?query=2019

Számomra érdekesek a 20 éves évfordulós készletek. Igaz, hogy nagy részüket nem 1999-ben adták ki de azért ezek a újragondolt settek nem lettek rosszak.
:)
Jó napot! Erős nyakat!
Brickshelf galériám
Pit

Vissza: Star Wars