Rixman Töprengései

Re: Töprengéseim

HozzászólásSzerző: Vazul » 2014. ápr. 4. 6:41

Én a gyerekkorból örökölt városomat (bár fejben már többször átépítettem) csak egyszer építem át, kibővítve az épületeket és az egész városnak ledes világítást adva. Persze az egyéb projektek mellett ez lassan halad sajnos.
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

HozzászólásSzerző: rixman » 2014. ápr. 4. 6:21

Érdekes., hogy szerintem az érzelmi motiváció is belejátszik abba, hogy mit fejleszt-ünk tovább...
Tetszik, mert már-már monumentálisnak hat Stiel (most már) szikla erődje. :ty109:
Safiati-nál, pedig az tetszik, hogy a többi "projektje" mellett van ereje-kedve a városát fejleszteni :!: (ez hosszú távú dolog) :!:
Kis dolgokból így lesznek nagyok :wink:
Nem utolsó szempont, hogy a LEGO "eredeti" elképzelésének megfelelően "játszunk" új és új elemekkel bővítve elképzeléseinket., legalábbis én ezért szeretem a LEGO-t mert apránként is lehetővé teszi a nagy építmények építését...
Jómagam sajnáltam egyszerre kiadni a 10212-1: Imperial Shuttle-ra a pénzt és most már másfél éve gyűjtögetem az anyagot (az más kérdés, hogy így drágább, de nem egyszerre) és már többször át építettem fejben az eredeti koncepciót... :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2014. ápr. 4. 7:26-kor.
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: safiati » 2014. ápr. 3. 18:25

Simán! Az éttermet két év után bővítette.

A vasútállomásom pedig folyamatos bővülés alatt van. Innen indult (még csak a felvételi épület volt meg):
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4498153
Most itt tart (a vasúti átjáróig minden hozzá tartozik)
http://img1.indafoto.hu/6/9/100149_b612 ... 310_xl.jpg
http://img2.indafoto.hu/6/9/100149_b612 ... 9df_xl.jpg
És folyamatosan alakulnak át a kisebb épületek.

Ugyan ez van a teherautóparkkal. Ha van egy jó ötletem, vagy látok valahol egy jó megoldást, akkor simán átigazítom őket.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Tomi » 2014. ápr. 3. 18:25

Néha én is csinálok ilyet, pl. egy régi (jármű) felfüggesztésemet (szintén saját, másnál nincs) nemrég korszerűsítettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomi 2014. ápr. 3. 18:26-kor.
Tomi

HozzászólásSzerző: Stiel » 2014. ápr. 3. 17:47

Azon gondolkodtam, hogy ti is átépítitek e a régi több éves ötleteiteket?

Hogyne! Nekem például a skorpiós erődöm nemrég átesett egy kisebb bővítésen, hosszabb távon pedig még nagyobbra tervezem bővíteni (úgymond nagyobb léptékűre, szóval az építési stílus is változna).
Stiel

HozzászólásSzerző: rixman » 2014. ápr. 3. 17:05

Azon gondolkodtam, hogy ti is átépítitek e a régi több éves ötleteiteket? :D
Az én szeretett ötletem (máshol eddig nem találkoztam ezzel a megoldással) : https://plus.google.com/116396588961739 ... osts?hl=hu
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: rixman » 2013. dec. 31. 18:13

Ide próbálom biggyeszteni, hogy megjelent egy magát konkurensnek tartó cég...FIGYELEM: Barbie babás játéka, mely szerintem a "Friends" ellenfele lenne(szerintem) :ty120: :wink:
Amúgy gusztusos (szerintem, főleg bontatlanul). :ty43:
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2013. okt. 10. 16:11

Az akciós termékekkel általában úgy van, hogy kevés db van belőlük, így nincs nagy vesztesége a boltnak, de a szórólapon jól mutat.
Jobb helyeken viszont kiírják, hogy kb. mennyi van még a leakciózott termékből.
De nem okoskodni próbálok, mert biztos nagyon sokan rájöttek már erre a marketing fogásra.
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: rixman » 2013. okt. 10. 13:17

Egy áruházlánc hirdetése:Győrben, csak egy napig egy helyen a 6-os széria, csak 240 forint.
Valóságban a reggel hétórás nyitás után három perccel a nyugdíjasok dobálták bele a kosárba, nem tom mi ez de megéri jelszóval (első "hiéna" lépés).
Nekiálok "tapizni" mi van vak vagyok jön a kérdés, majd miután közöltem, hogy ez egy zsákba macskás gyerek játék, volt aki nem szedett le többet.
Természetes kérdések:- ebben egy darab van?
- akkor nem éri meg!......mi van?
Molyolok tovább megvélni remélem, amit keresek, félre rakom, jön egy magát jól szituáltnak gondoló nő, és lecsap arra...... amit kiválogattam.
Mondom neki:-elnézést ezt kiválogattam magamnak.Rám néz,lesajnáló tekintettel, majd miközben a kosárban lévő nyolc darabot(melyet még nem néztem át)elviszi,(a többi 20 darab helyett, már csak azért is) mert neki mindegy milyenek a kisfiának lesz.
Egy pozitív elismerés egy másik anyától, akinek megtudtam mondani, hogy a marokszámra fogott zacskókból melyik a flamenco táncos......aztán elfogyott 7,20 ra az összes egy szem doboz. :ty106:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2015. jún. 24. 6:20-kor.
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: Tomi » 2013. szept. 4. 13:33

Abszolút igazad van, ha valakinek segítségre van szüksége, nyugodtan írja be a megfelelő témába, vagy saját topic kezdéssel.
Tomi

HozzászólásSzerző: rixman » 2013. szept. 4. 13:07

cipo írta:
Elképesztő a kuplung. Gratulálok, hogy tudtok ilyen jó dolgokat kitalálni?
1 éve dolgozok egy AT-AT lépegetőn, hogy külön külön felemelje a lábát (mindig azt amelyiket előre teszi), de nem jutok egyről a kettőre. Szóval tudom milyen nehéz ez, legalábbis nekem nagyon nehéz.

Elnézést kérek, ha fogadatlan prókátornak tűnnék, de segítsen aki tud, így erősödik a malug szellem. :mrgreen:
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: rixman » 2013. szept. 4. 12:39

Szeptember első bágyadt napsugarainál, elfogott egy szomorú érzés, melyet az váltott ki, hogy közel tíz éve sóvárgott LEGO készlet ma már nem kell..................pedig megvehető közelségbe került. :ty69:
Veletek is előfordult hasonló?
Új kedvencem, eddig nem ismertem:
http://www.miniland.nl
Hihetetlen mennyi linket is, és más hasznost is közöl...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2015. aug. 16. 18:33-kor.
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: rixman » 2013. júl. 4. 12:40

"Felment a szobájába, és kinyitotta a borítékot. Aznap csak egy kérdés állt a papíron, bár ez minden eddiginél elképesztőbb volt.
Miért a lego a világ legzseniálisabb játéka?"
Jostein Gaarder: Sofie világa-Regény a filozófia történetéről. :mrgreen:
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: rixman » 2013. júl. 4. 11:41

Azon gondolkodtam valamelyikteknek sikerült e kirakni fél perc alatt egy promóciós kocsit?
Én nem tudtam a LEGO-Shell közös akciójában Győrben.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/leg ... k/2340175/
Remegett a kezem, kihagytam elemeket, melyek a sok össze és szétszedéstől szétcsúszkáltak... béna voltam na. :oops: :mrgreen:
Primum non nocere
rixman

Rixman Töprengései

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. máj. 21. 13:21

Sziasztok!

Egy kis magyar valóság Győrből: Szerettem volna hozzájutni egy 30160 Jetski Batman-hez, melyet a Sun újság mellékleteként jelent meg:
http://www.fbtb.net/page/2/
Hát kérem ilyen újság nincsen Győrben, nem kapható, ha megrendelem és nincsen melléklet (kilopták) akkor is átveszem? Kérdezte az újságos.
Hát ez van.
Budapesten mi a helyzet?
Primum non nocere
rixman

Előző

Vissza: Emberek